Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Mi a motorkódod?

A9-es doboz, számozás 9-ig, de csak 7 van (4,5 nincs) bekötve.

Az egység, a motortérben, az adagoló körül található.

Kövesd végig az izzító szálakat, ebből jön ki 2 szál (fekete 4mm2), és megy 2-2 izzítógyertyára.

Y20DTH. ilyennel még nem találkoztam benne, de majd akkor holnap meglesem reggel.

Link to comment
Megosztás:

Az akkumulátor mellet a tálca peremére van rácsúsztatva egy fémházas relé az felel az izzításért.

Az izzítógyertyának csak akkor adj direkt feszt ha le van kötve a reléről, mert a relé tönkremehet!

Y20DTH. ilyennel még nem találkoztam benne, de majd akkor holnap meglesem reggel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek!

Előre is bocsi a béna kérdésért, de soha nem volt még ilyen gondom, motornál se, kocsinál se :blush: Ha holnap sikerül megtalálnom az AC pumpa relét, hogy a legegyszerűbb eldönteni, hogy jó-e? Egy mezei multiméter elég lesz hozzá? Eltűnt a gyújtás ráadásakor megszokott hang, és néha mintha indexhez hasonló halk kattogás jönne a bal lábam felől...a kocsi viszont ugyanúgy megy, hibakód sincs.

Link to comment
Megosztás:

Az akkumulátor mellet a tálca peremére van rácsúsztatva egy fémházas relé az felel az izzításért.

Az izzítógyertyának csak akkor adj direkt feszt ha le van kötve a reléről, mert a relé tönkremehet!

Azt már cseréltem. A hiba ugyanúgy fent áll. Viszont az az üzemanyag szivattyú reléje még mindig nincs meg. Az adagolóm körül semmi. Egyedül a motortér biztositékjai mellett találtam 2 relét egy dobozban, de azokat se tudom, hogy mik azok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Multi kormányba tud valaki segíteni? A kocsi még szűz, nincs benne semmi előkészítés. Azt olvastam, hogy nem szükséges hozzá gyári rádió, mert egy kiegészítő kábellel kompatibilisé tehető a kapcsoló és a SONY. Esetleg a H Astra kormány jó a G-be is?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek!

Előre is bocsi a béna kérdésért, de soha nem volt még ilyen gondom, motornál se, kocsinál se :blush: Ha holnap sikerül megtalálnom az AC pumpa relét, hogy a legegyszerűbb eldönteni, hogy jó-e? Egy mezei multiméter elég lesz hozzá? Eltűnt a gyújtás ráadásakor megszokott hang, és néha mintha indexhez hasonló halk kattogás jönne a bal lábam felől...a kocsi viszont ugyanúgy megy, hibakód sincs.

Nem tudom megtaláltad-e, de emlékeim szerint a fékfolyadék tartály mellett van és lila színű. Ha a szivattyút akarod tesztelni, akkor húzd le a motortéri végpontot és a 30-87-es lábat a foglalatban zárd rövidre. A csőböl jönnie kell a benznnek és tisztán egyenletesen. Ha köpköd akkor szűrőcsere! A relének ez a két pontja a munkaerintkező (30-test, 87-test elmenő) a másik kettő meg a tekercs. (85-86). Ez a szivattyú kb 100l-t tud óránként tolni, ebből már jó következtetéseket is lelehet vonni. Ha szűrőcsere után sem javul a mennyiség akkor a szivattyú csészéjében lévő visszacsapó szokott eldugulni. Ez csak egy gumimembrán, olyan, mint ami a gázálarcon is volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Multi kormányba tud valaki segíteni? A kocsi még szűz, nincs benne semmi előkészítés. Azt olvastam, hogy nem szükséges hozzá gyári rádió, mert egy kiegészítő kábellel kompatibilisé tehető a kapcsoló és a SONY. Esetleg a H Astra kormány jó a G-be is?

Köszi

A kiegészítő kábel valójában egy adapter, aminek az ára egy olcsóbb fejegységgel egyenértékű. És nem minden készülékhez kapható.

Én láttam H Astra kormányt G-ben, de nincs róla infóm, hogy kellett-e valamit alakítani.

http://img440.imageshack.us/img440/1323/ik83.jpg

Link to comment
Megosztás:

A világítás sokat javult természetesen, és csak 9700-ért sikerült darabját megszerezni.

Szia nekem is utángyártott TYC a lámpám, viszont króm hátteres. A kérdésem az hogy neked a lámpát normálisan be lehetett állítani? Nekem egyszerűen szétszórja a fényt. A lámpa állító gépnél sincs meg az normális éles vonalvezetés a lámpafénynél, hanem mint egy nagy placsni szétszórja a fényt. Én is tervezem fekete hátteres lámpára a cserét, csak nem tudom h így megéri-e az utángyártott... Hol sikerült olcsón megvenni a lámpákat?

Köszönöm Attila

Link to comment
Megosztás:

Szia nekem is utángyártott TYC a lámpám, viszont króm hátteres. A kérdésem az hogy neked a lámpát normálisan be lehetett állítani? Nekem egyszerűen szétszórja a fényt. A lámpa állító gépnél sincs meg az normális éles vonalvezetés a lámpafénynél, hanem mint egy nagy placsni szétszórja a fényt. Én is tervezem fekete hátteres lámpára a cserét, csak nem tudom h így megéri-e az utángyártott... Hol sikerült olcsón megvenni a lámpákat?

Köszönöm Attila

Én is ezt akartam kérdezni, mert nekem is TYC van. Az az érdekesség, hogy a jobb oldalit be lehet állítani, a balt (újabb gyártmány) pedig nem. Géppel is nézettem már. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Multi kormányba tud valaki segíteni? A kocsi még szűz, nincs benne semmi előkészítés. Azt olvastam, hogy nem szükséges hozzá gyári rádió, mert egy kiegészítő kábellel kompatibilisé tehető a kapcsoló és a SONY. Esetleg a H Astra kormány jó a G-be is?

Köszi

Én most csináltam meg...

Vettem egy multikotmányt a hozzá tartozó légzsák átvezetővel. (10.000 Ft)

A kormányt újra bőröztettem, (11.000 Ft) és ezután csak kicseréltem a hozzá tartozó átvezetővel együtt.

Végül vettem egy gyári CDR500 rádiót, mert olcsón megkaptam, és gyönyörűen működik.

Az új utólagos fejegységek többségéhez létezik kb. 15.000 Ft-ért multi interface, de egyenlőre ezt elnapoltam....

Link to comment
Megosztás:

Én most csináltam meg...

Vettem egy multikotmányt a hozzá tartozó légzsák átvezetővel. (10.000 Ft)

A kormányt újra bőröztettem, (11.000 Ft) és ezután csak kicseréltem a hozzá tartozó átvezetővel együtt.

Végül vettem egy gyári CDR500 rádiót, mert olcsón megkaptam, és gyönyörűen működik.

Az új utólagos fejegységek többségéhez létezik kb. 15.000 Ft-ért multi interface, de egyenlőre ezt elnapoltam....

Szia!

Tudom indiszkrét..

Mi számít olcsónak egy CDR 500 esetén?

ill. Mennyit ér az kb.?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Én most csináltam meg...

Vettem egy multikotmányt a hozzá tartozó légzsák átvezetővel. (10.000 Ft)

A kormányt újra bőröztettem, (11.000 Ft) és ezután csak kicseréltem a hozzá tartozó átvezetővel együtt.

Végül vettem egy gyári CDR500 rádiót, mert olcsón megkaptam, és gyönyörűen működik.

Az új utólagos fejegységek többségéhez létezik kb. 15.000 Ft-ért multi interface, de egyenlőre ezt elnapoltam....

Nekem egy SONY MEX-BT2700 -as lejátszóm van. A leírás alapján rá lehet kötni egy távvezérlőre. Mikor megkérdeztem a forgalmazó által megjelölt szakembert fogalma sem volt róla, hogy meg lehet e csinálni.

Debrcenben árul valaki 14.000 Ft-ért átalakítót, de kérdés, hogy az ASTRA G-vel kompatibilis e a csatija. Tud valaki szakembert Pest környékén?

Link to comment
Megosztás:

Szia nekem is utángyártott TYC a lámpám, viszont króm hátteres. A kérdésem az hogy neked a lámpát normálisan be lehetett állítani? Nekem egyszerűen szétszórja a fényt. A lámpa állító gépnél sincs meg az normális éles vonalvezetés a lámpafénynél, hanem mint egy nagy placsni szétszórja a fényt. Én is tervezem fekete hátteres lámpára a cserét, csak nem tudom h így megéri-e az utángyártott... Hol sikerült olcsón megvenni a lámpákat?

Köszönöm Attila

Őszintén megmondom, még nem nézettem géppel, csak a falnál próbáltam beállítani, de szerintem elég jó lett. Ez mondjuk viszonyítási alap kérdése, nekem a régi lámpáim szó szerint gyertyafénnyel világítottak, ráadásul a jobb oldalit állítani sem tudtam, és közvetlenül az autó elé vitt. A tompítottnál egyébként van egy vonal, amihez lehet állítani, a refinél ez nincs meg.

Ma mentem ködben, úgy is remekül láttam. A tompított égőket is cseréltem Osram fehér fényűre.

Tatabányán a Start autósboltban vásárolok ilyesmit, egy régi cimborám az eladó. 11500-helyett tudta 9700-ért adni a lámpa darabját.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.