Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hol lehet ilyen magasított konzolt találni?

Ebay-en vettem! Tavasszal rakom be én is. De kb már egy éve szenvedek, hogy rájöjjek, mi a legmegfelelőbb hardver a lyukak betöméséhez.

Most egyelőre egy Wayteq X960BT-t tervezek a gyári navi helyére.

Egy ZTE Blade-et a rádió helyére, és a rádió már lekerült alulra.

Már csak a gyári kétsoros kijelző helye kérdéses. Ott van minden baj forrása, hogy nem létezik 5"-os BT-s, nadroidos GPS..... :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Vettem egy erősítőt. eredeti tervem az volt, hogy a kesztyűtartóba helyezem el, de nem fér be :D A kesztyűtartó alá se tudom csavarozni mert nem fér el az ülés alatt meg alapból nincs hely... Szóval marad a csomitartó hátul a láda mellett. Namost ugye oda hátra kell vigyek állandó erős 12V-ot a kapcsoló 12V-ot a rádióról meg a jelet. A jelet meg tudom oldani 3,5 jack hosszabbít kábellel. A kapcsoló 12V jelet is ugyan ott. Testet a hátsó lámpa alatti karosszária csavarról szándékozok venni (a lámpa is oda van testelve). Csak ugye az akksi áramot kéne hátravigyem. A drót talán még elférne a többi mellett csak hogy hozom be az utastérbe? Nézegettem a motorteret, de nem igen láttam erre a célra alkalmas lukat :)

Hol tudom a tűzfalon áthozni a vezetéket, vagy esetleg az utastérben levő bizti táblán van olyan vezeték ahol megfelelő keresztmetszettel megy oda állandó áram? Az erősítő nem egy karosszéria szaggató darab, de azért mégse köthetem a hátsó csomagtár világításra :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Vettem egy erősítőt. eredeti tervem az volt, hogy a kesztyűtartóba helyezem el, de nem fér be :D A kesztyűtartó alá se tudom csavarozni mert nem fér el az ülés alatt meg alapból nincs hely... Szóval marad a csomitartó hátul a láda mellett. Namost ugye oda hátra kell vigyek állandó erős 12V-ot a kapcsoló 12V-ot a rádióról meg a jelet. A jelet meg tudom oldani 3,5 jack hosszabbít kábellel. A kapcsoló 12V jelet is ugyan ott. Testet a hátsó lámpa alatti karosszária csavarról szándékozok venni (a lámpa is oda van testelve). Csak ugye az akksi áramot kéne hátravigyem. A drót talán még elférne a többi mellett csak hogy hozom be az utastérbe? Nézegettem a motorteret, de nem igen láttam erre a célra alkalmas lukat :)

Hol tudom a tűzfalon áthozni a vezetéket, vagy esetleg az utastérben levő bizti táblán van olyan vezeték ahol megfelelő keresztmetszettel megy oda állandó áram? Az erősítő nem egy karosszéria szaggató darab, de azért mégse köthetem a hátsó csomagtár világításra :)

A szervó vákuumdob mellett, az anyós ülés felöli oldalán van egy kb 40mm-es gumidugó. Azt ki kell venni, óvatosan átfúrni a megfelelő méretre, és a műszerfal alatt el lehet vezetni a küszöb borítás mögött.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Vettem egy erősítőt. eredeti tervem az volt, hogy a kesztyűtartóba helyezem el, de nem fér be :D A kesztyűtartó alá se tudom csavarozni mert nem fér el az ülés alatt meg alapból nincs hely... Szóval marad a csomitartó hátul a láda mellett. Namost ugye oda hátra kell vigyek állandó erős 12V-ot a kapcsoló 12V-ot a rádióról meg a jelet. A jelet meg tudom oldani 3,5 jack hosszabbít kábellel. A kapcsoló 12V jelet is ugyan ott. Testet a hátsó lámpa alatti karosszária csavarról szándékozok venni (a lámpa is oda van testelve). Csak ugye az akksi áramot kéne hátravigyem. A drót talán még elférne a többi mellett csak hogy hozom be az utastérbe? Nézegettem a motorteret, de nem igen láttam erre a célra alkalmas lukat :)

Hol tudom a tűzfalon áthozni a vezetéket, vagy esetleg az utastérben levő bizti táblán van olyan vezeték ahol megfelelő keresztmetszettel megy oda állandó áram? Az erősítő nem egy karosszéria szaggató darab, de azért mégse köthetem a hátsó csomagtár világításra :)

Én úgy vittem át hogy:

-levettem az ablaktörlő karokat

-felvettem a levélrácsot

-a motorháztető nyitó bowdwnház mellett átdugtam egy merev drótot, amit a túloldalon átvettem

-a drót motortér oldali végére rákötöttem egy kábelt

-a csomóra rátettem egy zsugorcsövet, amelyet síkosítottam

- belűről áthúztam a drótot, a bekent csomó könnyen átcsusszant a gumin

És már bent is volt a kábel amely egyik vége a motortérben volt a másik vége az utastérben :)

És ha már lent van a levélrács cseréld ki a spricnit Insignia spricnire, mocsok jó!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A szervó vákuumdob mellett, az anyós ülés felöli oldalán van egy kb 40mm-es gumidugó. Azt ki kell venni, óvatosan átfúrni a megfelelő méretre, és a műszerfal alatt el lehet vezetni a küszöb borítás mögött.

Köszönöm mindnekinek. Volt ebben az autóban már ilyen cucc, a középkonzol mögött ott a jel átalakító, a kapcsoló jel is le volt már kötve és a devander melletti gumidugón is volt egy lyukacska. Ott húztam be, a motortérbe közbeiktattam egy biztit is. Biztos ami biztos :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ugyan nem annyira extra, de hol lehet szerezni gyári könyöklőt az astrába ? Nem egyszerű menet ahogy nézem...

Szia!

Mindenképp ragaszkodsz a gyárihoz? Én vateráztam 2-3 hónappal ezelőtt, rengeteg autóhoz árulnak könyöklőt. Mm-re pontosan illeszkedik ez is :icon1: Csúsztatható, nyitható, felemelhető, kényelmes.

http://kepfeltoltes.hu/131022/IMG_20131022_155700_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131022/IMG_20131022_155730_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mindenképp ragaszkodsz a gyárihoz? Én vateráztam 2-3 hónappal ezelőtt, rengeteg autóhoz árulnak könyöklőt. Mm-re pontosan illeszkedik ez is :icon1: Csúsztatható, nyitható, felemelhető, kényelmes.

http://kepfeltoltes.hu/131022/IMG_20131022_155700_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131022/IMG_20131022_155730_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez milyen típus, és mennyibe került?

Nem néz ki olyan gagyinak, mint amilyeneket én eddig láttam.

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan régen volt téma, de nem találom...

A belső világításban lévő izzókat LED-es szofitákra cseréltem és mikor bezárom a kocsit nem alszik el teljesen. Írtátok, hogy egy ellenállást kell vele párhuzamosan beforrasztani. Az lenne a kérdésem, hogy milyen értékűt és teljesítményűt?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan régen volt téma, de nem találom...

A belső világításban lévő izzókat LED-es szofitákra cseréltem és mikor bezárom a kocsit nem alszik el teljesen. Írtátok, hogy egy ellenállást kell vele párhuzamosan beforrasztani. Az lenne a kérdésem, hogy milyen értékűt és teljesítményűt?

Előre is köszönöm!

1.2-3.3kohm nagyságút. (0.5W)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 2003-as Opel astra g, viva felszereltséggel. Megtudja valaki mondani, hogy az elektromos ablak utólagos beszereléséhez kell e még valami,(motor,kapcsoló,biztosíték) megvan. De nem működik. Igaz csak a kapcsolót dugtam össze az emelőmotorral és az A oszlopnál lévő csatival.

A többi vezetéknek is van köze hozzá ?(Itt a központi vezetékére gondolok.)

A kapcsolónál van áram mert világít.

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen típus, és mennyibe került?

Nem néz ki olyan gagyinak, mint amilyeneket én eddig láttam.

Típust azt nem tudok mondani neked, esetleg ha gondolod privátban küldhetek linket, hogy ki(k)től vettem. Nagyon korrektek, előtte még telefonon is felhívtak, hogy most adják majd fel, de előtte egyeztessünk még egyszer címet, hogy tuti jó helyre jöjjön. 15000 volt.

Link to comment
Megosztás:

Típust azt nem tudok mondani neked, esetleg ha gondolod privátban küldhetek linket, hogy ki(k)től vettem. Nagyon korrektek, előtte még telefonon is felhívtak, hogy most adják majd fel, de előtte egyeztessünk még egyszer címet, hogy tuti jó helyre jöjjön. 15000 volt.

Azt megköszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Vegyük 2 részre a problémát.

1: világít a nyomógomb, 2: de nem megy a motor

1: F3.15 biztosítékod megvan, és gyújtás után világít a nyomógomb. Eddig jó.

2: F1.20 biztosíték megy az X1/72-re, majd az ajtóátvezetőbe X3/2, X4/2. Ez állandó feszültség. Ez nincs meg.

Központi zár is hatással van az eablakokra, X3/2, X4/23 kényszerített zárás.

Igaz hogy a hátsó eablakot tettem be, de az első csatlakozóit is beszámoztam a leírásban. Hátha segít...

Holnap teljesen bekötöm, addig is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 98-as Astra G Sportom, a vezetőoldali ülésfűtésem nem működik, szervízben szétszedték, kiderült, hogy az ülésben levő kis elektronika szét van olvadva. Tud valaki segíteni, honnan tudnék ilyen elektronikát beszerezni? Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.