Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

köszi, miért és milyen csatlakozó kell?

bemegy egy az egyben a másik helyére?

és, hogy oldható meg az,hogy ne a világítás kapcsolóval kelljen felkapcsolni?

Szia,

teljesen más a csatlakozója, mivel ez gyári riasztós, benne van a mozgásérzékelő is...ha jól tudom, de ha tévedek a Szakik kijavítanak :)

egy az egyben nem megy sajnos, mármint méretre azonos csak az elektromos csatija más.

Módosítva : astragpetya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A vezérlést a Multitimer végzi. Ennek a bemenetét kapcsolod a nyomógombbal a testre. A többit a Multitimer végzi. (az öntartást)

A világításkapcsolóban van 2 ellenállás, ezek a felhúzó ellenállások. Alap helyzetben a bemenetet "magas" állapotban tartják.

Megnyomott gombbal ez a bemenet "alacsony" szintre kerül. A többit a Multitimer végzi.

Az első ködlámpáknak az F2.12 15A biztosítékkal, a hátsókat az F2.16 10A biztosítékkal védik.

Hátsó izzók 2x21W is bőven ez a limit alatt van!

Tegnap éjszaka kihámoztam a kapcsrajzból én is, tehát ha minden jól van akkor a kiszedett kapcsolóból a 31 és 2 pontok között rövidzárat kell adnia ha nyomva tartom a nyomógombot, 58 és 2 között meg alap állapotban 1,3Kohmot?

Link to comment
Megosztás:

köszi, miért és milyen csatlakozó kell?

bemegy egy az egyben a másik helyére?

és, hogy oldható meg az,hogy ne a világítás kapcsolóval kelljen felkapcsolni?

itt van kép a csatlakozóról:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

itt van kép a csatlakozóról:

akkor ez ilyen forrasztós mókolós dolog lesz.

Neked is át kel forrasztani?

csak azért kérdezem, mert akkor kérnék egy mit milyen színnel kössek össze leírást:)

köv. hónap sűrű lesz....

Link to comment
Megosztás:

akkor ez ilyen forrasztós mókolós dolog lesz.

Neked is át kel forrasztani?

csak azért kérdezem, mert akkor kérnék egy mit milyen színnel kössek össze leírást:)

köv. hónap sűrű lesz....

Szia,

nekem is forrasztós téma lesz, de nem aggódok:

ugyancsak DV kartárs munkássága:

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/c-mennyezeti-lampa

az első képen kiírta, hogy melyik csatlakozóra mit kell adni...én is ez alapján fogom majd csinálni.

üdv Petya

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szia,

nekem is forrasztós téma lesz, de nem aggódok:

ugyancsak DV kartárs munkássága:

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/c-mennyezeti-lampa

az első képen kiírta, hogy melyik csatlakozóra mit kell adni...én is ez alapján fogom majd csinálni.

üdv Petya

Üdv.

ez nekem bonyolult, olyan nincs, hogy a pirosat a feketével kössem össze vagy ilyesmi?

én nem ledezném, csak simán olyat szeretnék,hogy ne kelljen a világítás kapcsolót kihúzni, hogy világítson.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

ez nekem bonyolult, olyan nincs, hogy a pirosat a feketével kössem össze vagy ilyesmi?

én nem ledezném, csak simán olyat szeretnék,hogy ne kelljen a világítás kapcsolót kihúzni, hogy világítson.

Szia

igazából csak tippelek (közelebbit akkor tudok ha nálam lesz), de szerintem ott van rajta a két kapcsoló, azzal tudsz 2 izzót kapcsolni.

a másik kettő meg ajtó nyitásra villan fel, mondjuk amúgy is be kell húzni egy +12V-ot (negatívod megvan a másik meg multitimer szál, de kell egy +12V a kapcsolni kívánt izzókhoz). ugyanakkor ezt csak gondolom...lehet, hogy nem így van.

majd megírom ha nálam lesz vagy a Szakik megmondják.

üdv Petya.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Ki lehet valahogy kapcsolni a belső világítást nyitott ajtónál, hogy ne szívja le az aksit, ha szerelek valamit?

Mozgásérzékelős belső világításom van.

Leveszed a lámpabúrát, majd lehúzod az egyik sarut, vagy kiveszed az izzót! A hátsókat kikapcsolod....

Mindig így szoktam :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Leveszed a lámpabúrát, majd lehúzod az egyik sarut, vagy kiveszed az izzót! A hátsókat kikapcsolod....

Mindig így szoktam :icon1:

Köszi !

A szétszedős verzió megvolt. Valami egyszerűbbre gondolta, valami kapcsolós módszerre. Annó a Peugeot-t ban kapcsolni lehetett.

Link to comment
Megosztás:

T. Fórumtársak!

Segítséget kérek a következőben:

Motorszám, vagy alvázszám segítségével hogy tudhatom meg, hogy az autóm 2 v. 4 érintkezős féklámpakapcsolóval szerelt? (tempomat projekt)

Kivettem a biztitábla előtti rekeszt hogy bekukkantsak, de a kábelkötegtől alig látszik valami. Illetve látom, ki tudom tapogatni, és mintha 4-es (kereszt alakú) csatlakozó lenne rajta, talán 3 db vezetékkel. Kuplung kapcsolót már beszereztem (nem volt benne) - de fölöslegesen nem vennék féklámpakapcsolót.

Z14XEP fórumtársak, ha már valaki kiszedte, jelezze az eredményt. Kuplung kapcsolóhoz külön 4-es csatit honnan lehet szerezni?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

T. Fórumtársak!

Segítséget kérek a következőben:

Motorszám, vagy alvázszám segítségével hogy tudhatom meg, hogy az autóm 2 v. 4 érintkezős féklámpakapcsolóval szerelt? (tempomat projekt)

Kivettem a biztitábla előtti rekeszt hogy bekukkantsak, de a kábelkötegtől alig látszik valami. Illetve látom, ki tudom tapogatni, és mintha 4-es (kereszt alakú) csatlakozó lenne rajta, talán 3 db vezetékkel. Kuplung kapcsolót már beszereztem (nem volt benne) - de fölöslegesen nem vennék féklámpakapcsolót.

Z14XEP fórumtársak, ha már valaki kiszedte, jelezze az eredményt. Kuplung kapcsolóhoz külön 4-es csatit honnan lehet szerezni?

Köszönöm

Z14XEP-ben nem annyira egyszerű beépíteni. Szerintem itt nem nagyon van senki sem, akinek lenne.

Ha olyan egyszerű lenne, mint a Z14XE-s motorosoknak, akkor én is berakatnám. Én havi 1-4e-et megyek pályán, és jó lenne. Most pl 2 nap alatt meg lesz az 1500Km pálya...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Fórumtársak!

Szeretném lecserélni az automon a fényszorókat (astra g)mert be van mattulva.

Kinek mi a véleménye melyik fajtát érdemes megvenni a Depot vagy a TYC.

Vagy ezekkel nem érdemes foglalkozni?

A TYC vállalható, ha nem akarsz több pénzt kiadni, mondjuk Hellára.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Fórumtársak!

Szeretném lecserélni az automon a fényszorókat (astra g)mert be van mattulva.

Kinek mi a véleménye melyik fajtát érdemes megvenni a Depot vagy a TYC.

Vagy ezekkel nem érdemes foglalkozni?

Miért nem políroztatod fel őket? Olcsóbban megúszod, és egy pár évet még elmegy így is (használattól függően).

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP-ben nem annyira egyszerű beépíteni. Szerintem itt nem nagyon van senki sem, akinek lenne.

Ha olyan egyszerű lenne, mint a Z14XE-s motorosoknak, akkor én is berakatnám. Én havi 1-4e-et megyek pályán, és jó lenne. Most pl 2 nap alatt meg lesz az 1500Km pálya...

Szia!

A tempomat projekt elindult, és biztos kezekben van. DarthVödör készíti a modulokat, pontosabban már elkészült - a letesztelés hiányzik.

Ezért lenne szükségem az infóra....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A tempomat projekt elindult, és biztos kezekben van. DarthVödör készíti a modulokat, pontosabban már elkészült - a letesztelés hiányzik.

Ezért lenne szükségem az infóra....

A legegyszerűbb ha kinyitod az ajtót befekszel a pedálokhoz és megnézed milyen féklámpakapcsolód van. Ott mindjárt látni fogod hány szál megy rá ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A tempomat projekt elindult, és biztos kezekben van. DarthVödör készíti a modulokat, pontosabban már elkészült - a letesztelés hiányzik.

Ezért lenne szükségem az infóra....

Tudom, hogy modul van. Én meg tudnám magamnak építeni, ha lenne NYÁk terv és az AVR programja.... Ezt még kértem, de nem kaptam meg. Tízezreket meg nem ölök bele, mert 1-2 éven belül úgy is eladom. (már kicsi, és régi, és sok benne a km)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Köszönöm a tanácsokat megprobálom a polirozást ha nem válna be akkor jön a csere.

Polírozás után lakkoztasd le Uv-s lakkal vagy rakass rá UV szűrős szintelen fóliát különben "hamar"

bemattul újra.

De amúgy a TYC lámpa eddig nálamis bevált.

Módosítva : Tenky89
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.