Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Köszönöm,sikerült kivennem a hutotereloket csak a keretet nem tudtam kivenni,azért irtam,ajtó az szét lessz szedve mert kilincset is színre fújjuk és hangszóró csere is lessz.A keret,felső szellőző,műszerfal alapja lenne karbon foliaval bevonva,műszerfal gyűrűk berakas miatt az alapja karbon lessz.Lessz most pár dolog amit szeretnék Koszi a segítséget.

Szia,

világításkapcsolónál le kell venni a gombot, kihúzod a kapcsolót belső világítás állásba akkor alulról bele tudsz nyúlni egy vékony csavarhúzóval, leveszed majd utána kétoldalt látsz rést, ott fogja két rugós lemez. Vagy bele akasztasz csavarhúzót vagy vékony plasztikkártyát dugsz a kapcsoló mellég és úgy tudod kihúzni. Mind a két felét egyszerre kell másképp nem jön majd ki.

Ha a szellőző rácsra gondolsz akkor a közepét ami mozog megfogod egy lapos fogóval és ki lehet pattintatni, húzni az utastér felé, utána már látnod kell a csavart.

Az ajtó kapaszkodót úgy tudom egybeöntötték az ajtó kárpittal, mintha múltkor lett volna róla szó, de ebben nem vagyok biztos, ha nem így van gondolom csavar fogja vagy kívülről vagy belülről.

Lehet érteni, olvass a sorok között ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia/sztok!

Olvastam, bontottam, és arra jutottam, hogy az én vasamban is pont úgy van ahogy a Tiédben volt.

Se táp, se test.

A hátsó csatiban csak a 3,4,5,6, és 8-ban van érintkező

(Hátha seegítek vele valakinek)

Ezek nagyon hasonlítanak a számítógéptáp alaplapi táp csatlakozókban található kis csatikra, szerintem én ezzel fogom megcsinálni.

http://hu.wikipedia.org/wiki/ATX_%28alaplapszabv%C3%A1ny%29#mediaviewer/F%C3%A1jl:ATX_PS_ATX_connector.jpg

A kérdésem az lenne, hogy az általad fel nem sorolt lábakra( mint pl.: 7,12) gyárilag van e olyan hogy kötnek valamit, vagy azt szabadon fel lehet akármire használni?

Illetve még az is, mivel a táp és a gnd csatija/kábelsaruja más, azt is a suzuki airbagből szedted ki , vagy az legalább valami szabványos boltban is kapható fajta?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki kiépítette már a gyári utánfutó visszajelzést annak hogy működik?

Nekem kicsit furcsa. Az első 2-3 index villanásra még nem csinál semmit. Utána kezd el villogni, de viszonylag rövideket.

Rövidebben mint maga az index.

Másnál is így működik?

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki kiépítette már a gyári utánfutó visszajelzést annak hogy működik?

Nekem kicsit furcsa. Az első 2-3 index villanásra még nem csinál semmit. Utána kezd el villogni, de viszonylag rövideket.

Rövidebben mint maga az index.

Másnál is így működik?

Szia,

nálam is rövidebbet villan mint maga az irányjelző, de nem hagy ki az elején semmit sem, úgymond az első villanástól megy rendesen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos szakad kifele a dudagombom. Nektek mi a véleményetek erről a megoldásról:

http://www.ebay.com/itm/181398539802?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.com/itm/261482624940?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Szerintetek megérné megpróbálni? A cserétől nem félek, csak nem tudom, anyagában mennyire hasonlít a gyárira vagy mennyire "kínai"?

Véleményetek? Esetleg valaki vett már ilyet?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem kínainak elég Bulgár :D .

Pont tegnap rendeltem egy ilyet, mert az enyém is lukas (így vettem az autót).

Beszámolok róla, ha ki várod míg ide ér...

Kerestem korábban javító szettet, a már meglévő borításhoz, mondván majd megcsinálom magamnak,de nem találtam. Neten csak olyat találtam hogy javítanak dudagombot, de magát a gombot külön nem árulják(vagy én voltam balfék).

Sziasztok!

Sajnos szakad kifele a dudagombom. Nektek mi a véleményetek erről a megoldásról:

http://www.ebay.com/itm/181398539802?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.com/itm/261482624940?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Szerintetek megérné megpróbálni? A cserétől nem félek, csak nem tudom, anyagában mennyire hasonlít a gyárira vagy mennyire "kínai"?

Véleményetek? Esetleg valaki vett már ilyet?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos szakad kifele a dudagombom. Nektek mi a véleményetek erről a megoldásról:

http://www.ebay.com/itm/181398539802?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.com/itm/261482624940?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Szerintetek megérné megpróbálni? A cserétől nem félek, csak nem tudom, anyagában mennyire hasonlít a gyárira vagy mennyire "kínai"?

Véleményetek? Esetleg valaki vett már ilyet?

Köszi!

Szia!

Szerintem kínainak elég Bulgár :D .

Pont tegnap rendeltem egy ilyet, mert az enyém is lukas (így vettem az autót).

Beszámolok róla, ha ki várod míg ide ér...

Kerestem korábban javító szettet, a már meglévő borításhoz, mondván majd megcsinálom magamnak,de nem találtam. Neten csak olyat találtam hogy javítanak dudagombot, de magát a gombot külön nem árulják(vagy én voltam balfék).

Pedig ő kipostázza a dudagomb javító szettet. Én is tőle rendeltem. Nagyon segítőkész. Dudagomb.

Módosítva : Probert
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

csak kérdés, hogy nem-e jobb egy teljesen új kormány burkolat ,mint egy kopott kormányon egy új gomb kombó?

Szerintem nem! De ott miért lenne kopott? A két link közül az első ráadásul kibaxarul néz ki az eredetihez képest. Valaki itt a fórumon írta, hogy megbánta, mert nagyon elüt a gyáritól. A dudagombot, ha nincs nagyon kiszakadva, levétel nélkül meg lehet csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Ez nézőpont kérdése, én tuti cserélném az egészet.

biztos újra bőrözném a kormánykereket, tennék bele komplett elejét is.

persze a megrendelt elejéhez igazíttatnám a bőrözés színét, tónusát.

én ezért nem vágok bele, de a váltózsák,kézifék zsák csere majd lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, én kb 2 hónapja cseréltem le... ugy vettem, mint ha valaki egy pákával beleégetett volna.

melósautónak használom...sokkal jobb mint az ami volt.kicsit elüt, de nem vigyorog rám a légzsák :)

bocs de régen takarítottam :)

http://kepfeltoltes.hu/view/140603/WP_20140603_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140603/274396787WP_20140603_004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kivárom akkor lehet, Esetleg pont az egyiket rendelted a kettő közül vagy másikat is láttál? Belinkeled nekem amit rendeltél, hogy meglegyen?

Köszi!

Szia!

Szerintem kínainak elég Bulgár :D .

Pont tegnap rendeltem egy ilyet, mert az enyém is lukas (így vettem az autót).

Beszámolok róla, ha ki várod míg ide ér...

Kerestem korábban javító szettet, a már meglévő borításhoz, mondván majd megcsinálom magamnak,de nem találtam. Neten csak olyat találtam hogy javítanak dudagombot, de magát a gombot külön nem árulják(vagy én voltam balfék).

Link to comment
Megosztás:

Pedig ő kipostázza a dudagomb javító szettet. Én is tőle rendeltem. Nagyon segítőkész. Dudagomb.

Nos igazad van, nem kérdeztem meg, hogy postázza-e.

Egy részt mert javítja és ebből él, ezért nem feltételeztem hogy hajlandó lenne,

másrészt a javíttatás árát kicsit megtoldva vehettem volna újat.

Most majd meglátom mennyire vacak ez az utángyártott.

Azért elárulhatnád, hogy kb mennyi a javító szett ára ha az ember magának akarja megbarkácsolni.

Módosítva : kahon
Link to comment
Megosztás:

Ki lehet azt, valahogy deríteni, hogy az első elektromos ablak mennyire van előkészítve?

Köszi!

Kicsit átfogalmazván a kérdést:

Az első ajtókig ki van e építve? (Az első ajtó csatlakozókig)

Próbáltam rákeresni de nem találtam egyértelmű választ.

Láttam DV oldalán az első ajtó átvezető csatlakozóról a képet ha abban megvannak a megfelelő tüskék akkor ok? vagy az még nem jelenti azt, hogy addig elő is van e készítve és csak az ajtóban kell megcsinálni?

Köszi előre is.

Módosítva : Tenky89
Link to comment
Megosztás:

Kicsit átfogalmazván a kérdést:

Az első ajtókig ki van e építve? (Az első ajtó csatlakozókig)

Próbáltam rákeresni de nem találtam egyértelmű választ.

Láttam DV oldalán az első ajtó átvezető csatlakozóról a képet ha abban megvannak a megfelelő tüskék akkor ok? vagy az még nem jelenti azt, hogy addig elő is van e készítve és csak az ajtóban kell megcsinálni?

Köszi előre is.

ha az ajtó csatiban megvan a tüske 90 % hogy be van kötve a műszerfalban is

bal oldalt van egy bazi nagy zöld csatlakozó lábtérnél leveszed a takarást, szétoldod a csatlakozást

feljegyzed hányas számú lábak vannak meg, megmondom mik vannak bekábelezve a műszerfalba.

72 és 75ös pinek felelnek az ablakműködésért ezek a csatlakozóban látható legnagyobb tüskék

2 sorban 10 ilyen nagy tüske van

Link to comment
Megosztás:

ha az ajtó csatiban megvan a tüske 90 % hogy be van kötve a műszerfalban is

bal oldalt van egy bazi nagy zöld csatlakozó lábtérnél leveszed a takarást, szétoldod a csatlakozást

feljegyzed hányas számú lábak vannak meg, megmondom mik vannak bekábelezve a műszerfalba.

72 és 75ös pinek felelnek az ablakműködésért ezek a csatlakozóban látható legnagyobb tüskék

2 sorban 10 ilyen nagy tüske van

Köszönöm!

Holnap Du amint hazaérek melóból meg is nézem és beszámolok egyből!

Link to comment
Megosztás:

Nos igazad van, nem kérdeztem meg, hogy postázza-e.

Egy részt mert javítja és ebből él, ezért nem feltételeztem hogy hajlandó lenne,

másrészt a javíttatás árát kicsit megtoldva vehettem volna újat.

Most majd meglátom mennyire vacak ez az utángyártott.

Azért elárulhatnád, hogy kb mennyi a javító szett ára ha az ember magának akarja megbarkácsolni.

Én megkérdeztem anno és azt mondta a VargaBT hogy 4000Ft a gomb(2db) .Csak hogy ahhoz kell még más is amivel rá tudod operálni a burkolatra.Nekem le volt szakadva a gomb mellett egy kis darab, amit nem lehetett volna eltüntetni a gombbal sem.

Rendeltem egy légzsákburkolatot.Pont olyat amit linkeltetek.Nem olyan mint agyári, viszont szebb a szakadt gombtól.

Egy kis hézag van a jobb oldalnál, de már megszoktam.Egy kicsit alakítani is kellett mert elállt a kormány síkjától.Én 6000Ft vettem átszámítva postával együtt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én megkérdeztem anno és azt mondta a VargaBT hogy 4000Ft a gomb(2db) .Csak hogy ahhoz kell még más is amivel rá tudod operálni a burkolatra.Nekem le volt szakadva a gomb mellett egy kis darab, amit nem lehetett volna eltüntetni a gombbal sem.

Rendeltem egy légzsákburkolatot.Pont olyat amit linkeltetek.Nem olyan mint agyári, viszont szebb a szakadt gombtól.

Egy kis hézag van a jobb oldalnál, de már megszoktam.Egy kicsit alakítani is kellett mert elállt a kormány síkjától.Én 6000Ft vettem átszámítva postával együtt.

Szerintetek ha nyílnia kellene a légzsáknak akkor az utángyártott burkolat ugyanúgy tenné a dolgát mint a gyári? Nem okozna mégtöbb sérülést?

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ha nyílnia kellene a légzsáknak akkor az utángyártott burkolat ugyanúgy tenné a dolgát mint a gyári? Nem okozna mégtöbb sérülést?

Hááát látod, ez a nem mindegy, ha ott valami nem passzol, akkor abból komoly sérülés is lehet!

Mert tuti kinyillik, csak hogyan, mi szakad, mi röpköd, és ha a szemét kinyomja egy repülő darab? :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos szakad kifele a dudagombom. Nektek mi a véleményetek erről a megoldásról:

http://www.ebay.com/itm/181398539802?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.com/itm/261482624940?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Szerintetek megérné megpróbálni? A cserétől nem félek, csak nem tudom, anyagában mennyire hasonlít a gyárira vagy mennyire "kínai"?

Véleményetek? Esetleg valaki vett már ilyet?

Köszi!

Én is küzdöm ezzel a problémával. Néztem hasonlókat, amit linkeltél, viszont elvetettem ezt az ötletet. Nekem nem tetszene, hogy elüt a kormánytól. Arra gondoltam inkább egy "kevesebbet futott" bontott kormány lesz a megoldás. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt. Egy kérdésem lenne.

Egy y20dth g astrába szeretném utólag belevarázsolni a tempomatot. Eddig csak benzineseknél hallottam hogy megoldhato. Nálam is működne szerintetek a tempomatos karral a megfeleő fék meg kuplung kapcsolóval?

Link to comment
Megosztás:

Én is küzdöm ezzel a problémával. Néztem hasonlókat, amit linkeltél, viszont elvetettem ezt az ötletet. Nekem nem tetszene, hogy elüt a kormánytól. Arra gondoltam inkább egy "kevesebbet futott" bontott kormány lesz a megoldás. Szerintem.

18.000Ft egy ilyen bontott légzsák!Arról nem beszélve hogy a légzsákokra 10 évig van "garancia" utána ellenőriztetni kéne.

Megveszel egy ilyen légzsákot 18-ért ami lehet hogy van 16 éves ugyan ott vagy mint ha vettél volna egy borítást 6-ért.

Én megnéztem jól az enyémet mielőtt feltettem.Ugyanúgy el van vékonyítva az a rész ami ki kell hogy szakadjon mint a gyári borításon.Venni nem érdemes.Max a Varga féle gomb.

http://www.carstyling.hu/account_shower.php?okauto=1&id=7545

Módosítva : DM101
Link to comment
Megosztás:

ha az ajtó csatiban megvan a tüske 90 % hogy be van kötve a műszerfalban is

bal oldalt van egy bazi nagy zöld csatlakozó lábtérnél leveszed a takarást, szétoldod a csatlakozást

feljegyzed hányas számú lábak vannak meg, megmondom mik vannak bekábelezve a műszerfalba.

72 és 75ös pinek felelnek az ablakműködésért ezek a csatlakozóban látható legnagyobb tüskék

2 sorban 10 ilyen nagy tüske van

Na meg is van a csati!

Nekem sajnos úgy tűnik, hogy az általad említett 72 és 75 ös pin közül csak a 72 es nek van meg a tüskéje. Ami azt jelenti hogy?

DSC_0181_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0184_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Teljesen más téma:

Találtam egy köteg vezetéket amik sehová sincsenek bekötve. (Fehér szígetelő szalaggal át tekerve) Ezt már én raktam rá mert a fekete ami rajta volt lemállott...

Ezek gyári vezetékek lehetnek? Én arra gondoltam, hogy az utológagos riasztóé...Előző tulaj szereltette be a riasztót így lövésem sincs mi ez csak tipp...

DSC_0187_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Tenky89
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.