Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hali!

Egyenlőre szereztem egy bontott légzsákot (18e Ft-ért lehet kapni szép állapotban, nem kopott még le a széle sem), többen is azt mondják nem érdemes játszani utángyártott burkolattal. Ellenben ha lenne egy utángyártott burkolatom (lehet valamikor beszerzek egyet) akkor a régi légzsákot felrobbantanám vele egy kis videó kedvéért. Legalább mindenki megtudná, hogy biztonságos-e az utángyártott fedél vagy sem.

Szia!

Meg jött a burkolat, de még nem építettem be.

A lufi simán nyílna, ha akarna szerintem attól nem félek, viszont a felülete eléggé más mint a gyárinak.

Tulajdonképp egy fröccsöntött műanyag. Egy picivel jobbra számítottam ugyan, de nem sokkal.

Ezért az árért szerintem meg is éri, ha eltudod fogadni hogy nem ugyanaz az anyag, mint ami eddig volt.

Így néz ki az eredeti mellett:

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.50.39m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.51.17m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én egyelőre kicserélem magamnak, aztán ha nem tudom megszokni, majd meg reparálom a gyárit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

:icon13:

Hali!

Egyenlőre szereztem egy bontott légzsákot (18e Ft-ért lehet kapni szép állapotban, nem kopott még le a széle sem), többen is azt mondják nem érdemes játszani utángyártott burkolattal. Ellenben ha lenne egy utángyártott burkolatom (lehet valamikor beszerzek egyet) akkor a régi légzsákot felrobbantanám vele egy kis videó kedvéért. Legalább mindenki megtudná, hogy biztonságos-e az utángyártott fedél vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az érdekelne, hogy a 2005-ös G-s Astramba, be szeretnék szereltetni egy plussz szivargyújtó töltőt a középs box hátsó felébe mondjuk a kézifék mögötti rekeszbe vagy a hamutartóba.

Hol kaphatok hozzá szivargyújtót? Elég ha le van ágaztatva egy vezetékkel az eredeti szivargyújtóról vagy teljes vezetékezést kell végezni ill egy nagyobb biztosítékot beszerelni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a gyári TID-et lehet valahogy okosítani ? Elég lenne egy pillanatnyi és átlagfogyasztás mérés, ill csinál valaki ilyet Budapesten valahol? vagy nem nagy dunszt itthon átalakítani?

Valakinek tapasztalata erről?

Ez engem is érdekelne, ha valaki tud ne tartsa magában!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék olyan fejegységet beszerelni ami bluetooth kihangosítós. A kérdésem annyi lenne, hogy a vezetékes mikrofont hogyan lehet kijuttatni a műszerfalon az A oszlop irányába? Ahogy néztem az kézikönyvet, az A oszlop burkolatot 3 bolha fogja, szóval azt csak egyszerűen lepattintom és ráhúzom a mikforont. Odáig viszont nem tudom hol tudom kihozni a kábelt. Valaki csinált már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék olyan fejegységet beszerelni ami bluetooth kihangosítós. A kérdésem annyi lenne, hogy a vezetékes mikrofont hogyan lehet kijuttatni a műszerfalon az A oszlop irányába? Ahogy néztem az kézikönyvet, az A oszlop burkolatot 3 bolha fogja, szóval azt csak egyszerűen lepattintom és ráhúzom a mikforont. Odáig viszont nem tudom hol tudom kihozni a kábelt. Valaki csinált már ilyet?

Szia,

Km óra mögött szépen végig lehet vezetni van ott elég hely.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tudja esetleg valaki hogy mi az a méretű hangszóró ami a 3 ajtósba befér hátra mókolás nélkül még? Vagy a kiemelő keretet nem lehet megúszni semmiképp sem? Konkrétan valami JBL-t szeretnék hátra de nem a kalaptartót barmolnám szét. :icon11:

Link to comment
Megosztás:

Szia

Lenne egy kérdésem hogy Opel g astram van BC gomos ablaktörlő karral akkor ez a mid kijdlző meg most melyiket vegyem meg az 1000 czk-s típust meg hogy kell be üzemelni

Szia!

Üsd be itt a keresőbe "Veramon" és kiadja a választ. Már mások is kérdezték.. Glare68 leírta hogyabón kell rendelni

beépíteni, használni. Tökéletesen müxik nálam is.

Csak 3-4 oldal kell átlapozni.

Link to comment
Megosztás:

Hát elkezdtem a MID okosítót, de rájöttem, hogy marhaság.

Az egész többe kerül, mint amennyiért a VERA-t meg lehet szerezni.

Meg aztán a programozás sem semmi, a kalibrálás meg kínlódás.

Még jó hogy csak próbanyákon kísérleteztem ("szerzett anyagból :D )

Így hát végül is megrendeltem a VERAMON-t, 13 ezer pénzbe került postával.

Amit tud:

-Rádió adatainak megjelenítése RDS / dátum és idő

-Pillanatfogyasztás (liter/óra. vagy liter/100 km)

-Átlagfogyasztás (liter/100 km)

-A felhasznált tüzelőanyag mennyisége

-Átlag sebesség

-A megtett távolság

-A maradék üzemanyaggal megtehető út

-Stopperóra

-Pillanatnyi sebesség

-Fordulatszám

-Akkumulátor feszültség

-A tankban lévő üzemanyag mennyiség

-Taxis viteldíj jelzés

- Indításgátló (PIN kóddal lehet lezárni az ECU-t)

-Külső és belső hőmérséklet mérés

-Akkumulátor töltés ellenőrzés

-Nappali fény (DRL) ellenőrzés és kapcsolás

-Manuális klíma berendezés automatizálása (a kijelzőn beállítható a hűtési hőmérséklet)

Remélem a 15-ei hétvégén be tudom szerelni, előbb sajna nem lesz rá időm.

A beszerelésről és a működésről teszek fel majd képeket.

A TAXI-meternek meg örülök, mert be szokott "ficcenni" néha olyan dolog amihez kell.....

Szia

Ha én is veszek egyet 13 ért akkor csak annyi hogy beteszem és megy is minden

ja meg ez a fajta kell ?

http://veramon.czweb.org/hu_pp_astra_g_mid.html

Módosítva : tompo911
Link to comment
Megosztás:

Veramonról jut eszembe. Valamelyik OBD alkalmazás tudja a tankban lévő üzemanyagot? Idegeimre megy az analóg mutató, megpúpozva a tankot 40 km után már csak 3/4-et mutat. Aztán menet közben vagy visszamászik vagy nem, de általában nem és ezt a fals értéket mutatja végig, negyed tankkal csal lefelé. Szökőévente mutat csak helyes értéket. Szuszogó működik (tankszellőztető mágnesszelep)

Szóval a Torque vagy a scan my opel szolgál ilyen adattal? Ha igen, miket kell hozzá beállítani?

Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Veramonról jut eszembe. Valamelyik OBD alkalmazás tudja a tankban lévő üzemanyagot? Idegeimre megy az analóg mutató, megpúpozva a tankot 40 km után már csak 3/4-et mutat. Aztán menet közben vagy visszamászik vagy nem, de általában nem és ezt a fals értéket mutatja végig, negyed tankkal csal lefelé. Szökőévente mutat csak helyes értéket. Szuszogó működik (tankszellőztető mágnesszelep)

Szóval a Torque vagy a scan my opel szolgál ilyen adattal? Ha igen, miket kell hozzá beállítani?

A Scanmyopel kiirja literre az uzemanyagot. Nem kell beallitani semmit, csak csatlakozni a motorhoz, aztan kikeresni a listabol. Viszont a megjelenites nem tul barati.

Link to comment
Megosztás:

Napok óta azon tépelődöm hogy fóliáztassam le a kocsi két hátsó ablakát meg a csomagtartó ajtó ablakát vagy ne.

Aki megcsinálta az nem bánta meg?Mondjuk télen, amikor már hamar sötétedik.

Nekem csak leghatul van, nagyon bevalt. Sokkal tobb az elonye mint az esetleges hatranya. Nem szabad talan a legsotetebbet valasztani, es nem lesz problema.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Veramonról jut eszembe. Valamelyik OBD alkalmazás tudja a tankban lévő üzemanyagot? Idegeimre megy az analóg mutató, megpúpozva a tankot 40 km után már csak 3/4-et mutat. Aztán menet közben vagy visszamászik vagy nem, de általában nem és ezt a fals értéket mutatja végig, negyed tankkal csal lefelé. Szökőévente mutat csak helyes értéket. Szuszogó működik (tankszellőztető mágnesszelep)

Szóval a Torque vagy a scan my opel szolgál ilyen adattal? Ha igen, miket kell hozzá beállítani?

Azt azért vedd figyelembe, hogy ha az üzemanyag szint jeladó a hibás, akkor ugyanúgy összevissza fog megjelenni az üzemanyag mennyisége, mert a Torque és a többi is ugyanazt használja forrásként.

Link to comment
Megosztás:

Napok óta azon tépelődöm hogy fóliáztassam le a kocsi két hátsó ablakát meg a csomagtartó ajtó ablakát vagy ne.

Aki megcsinálta az nem bánta meg?Mondjuk télen, amikor már hamar sötétedik.

Nálam a két hátsó ajtón és a csomagtér ajtón van sötét fólia (a legsötétebbtől eggyel visszább: Shark NT20) Az első ajtókra mivel ott már nem engedélyezett a további sötétítés oda színtelen (Shark IR ) fólia került. Az első szélvédő tetejére is került egy csík a sötét NT 20 ból. A legjobb húzásom volt az autó megvásárlásán kívül ez a fajta fóliáztatás . A hátsó részen jól kilátni még sötétben is az mellett, hogy rengeteg meleget kinn tart. Az első szintelen IR fólia pedig rendesen megszűri a fény (nem égett le a karom). A szélvédő tetején a csík haszna hogy nem kell hunyorogni mikor a lámpát lesem és napközben is ad egy kis árnyékot a műszerfalnak. Addig el sem lehet képzelni hogy milyen hasznos, amig meg nem tapasztalod. Látványnak sem utolsó az autón......

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Napok óta azon tépelődöm hogy fóliáztassam le a kocsi két hátsó ablakát meg a csomagtartó ajtó ablakát vagy ne.

Aki megcsinálta az nem bánta meg?Mondjuk télen, amikor már hamar sötétedik.

Pénteken volt kerek egy hónapja, hogy felkerült a LLumar fólia B oszloptól hátra.

Ha vissza lapozól képeket is találsz róla itt. (Ha nem leled és érdekel akkor küldök priv ben szivesen.)

A legsötétebbnél (Mafia vagy kormányautó fekete) :D 1 el világosabb lett választva. (A még 1el világosabb az már nagyon világos volt, a műhely elött élőben láttam egy autón)

A szaki aki felrakta az is mondta, hogy ez az árnyalat a legnépszerübb amit választottam.

Egyáltalán nem bántam meg. Ahol van közvilágítás egy pici is ott simán kilátok.

Az udvarból is kitolatok gond nélkül az utcai villany oszlop fényében.

De épp a hétvégén voltunk bográcsozni és hát na éjjel az erdő közepén felejtős a kilátás. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.