Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ott voltál mikor fóliázták, végignézted? :icon1:

(nekem egy másik Skyfolos mondta, hogy bontás nélkül vagy nem lesz tökéletesen precíz a munka, vagy nem nézed végig ahogy csinálják és simán megbontják, az ügyfél is nyugodt és mindenki boldog :D..vagy lehet, hogy csak ő volt "maradi" és szeret bontani :D )

Nekem is Skyfol. Bontással lett felrakva. Végignéztem. Bontás nélkül nem lehet megfelelően felrakni. Képtelenség begyűrni a fóliát a sinekbe. Aki rutinos, annak 5 perc alatt kisasztalon az üveg!

Én Dunaújvárosban rakattam fel. A munka minősége maximális volt! A fóliában viszont csalódtam.

Nem néztem végig, szóval passz. De a minősége tökéletes lett. Az sem látszik sehol sem hogy bontott volna. Ha bontanak akkor az ajtóban lévő fóliát széttépik? Mert ha esetleg arra járok megnézem, azt biztos nem ragasztják vissza tépés után.

Link to comment
Megosztás:

Nem néztem végig, szóval passz. De a minősége tökéletes lett. Az sem látszik sehol sem hogy bontott volna. Ha bontanak akkor az ajtóban lévő fóliát széttépik? Mert ha esetleg arra járok megnézem, azt biztos nem ragasztják vissza tépés után.

Ha jól bont, nincs nyoma. Fóliát nem szedik le, mert felfelé ki lehet húzni az üveget. Utánna jön ki a kis háromszög.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Csináltam egy kis okosságot ami nekem tetszett. Csak nem tudom szólhatnak-e érte a Szervek. Tehát, a hátsó ködlámpa helyére betettem egy dupla izzószálas izzót 5/21w-osat.
5w helyzetjelzőre kötöttem pluszba, míg a 21w-osat a ködfényre. Tehát hátul 4 helyzetjelző fényem van. A ködlámpám is működik rendesen.Minden fény teszi a dolgát. Ebböl lehet-e bajom ha megálítanak?

http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210555_ezt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210605_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem néztem végig, szóval passz. De a minősége tökéletes lett. Az sem látszik sehol sem hogy bontott volna. Ha bontanak akkor az ajtóban lévő fóliát széttépik? Mert ha esetleg arra járok megnézem, azt biztos nem ragasztják vissza tépés után.

Stofl már válaszolt ugyan, de leírom én is: jó esetben minden a helyén marad és semmit se zúznak szét. A srác olyan magabiztosan csinálta, hogy az elsőnél rágtam a körmöm, hogy mikor fog törni valami, de semmi baj nem történt :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Csináltam egy kis okosságot ami nekem tetszett. Csak nem tudom szólhatnak-e érte a Szervek. Tehát, a hátsó ködlámpa helyére betettem egy dupla izzószálas izzót 5/21w-osat.

5w helyzetjelzőre kötöttem pluszba, míg a 21w-osat a ködfényre. Tehát hátul 4 helyzetjelző fényem van. A ködlámpám is működik rendesen.Minden fény teszi a dolgát. Ebböl lehet-e bajom ha megálítanak?

http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210555_ezt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210605_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Akkor már a féklámpát is ráköthetnéd a ködfényszoróra, ha fékezel, több izzó világítson. Persze diódás leválasztással.

Hogy a rend éber őrei szólnak-e érte, hát passz, de nézd meg a kamionokat, ott némelyiken milyen világítás van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor már a féklámpát is ráköthetnéd a ködfényszoróra, ha fékezel, több izzó világítson. Persze diódás leválasztással.

Hogy a rend éber őrei szólnak-e érte, hát passz, de nézd meg a kamionokat, ott némelyiken milyen világítás van.

Volt egy kis Swiftem, azon is ilyen megoldással volt megcsinálva a rendszer. A fék az doszt elég. csak egy kis maszek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Csináltam egy kis okosságot ami nekem tetszett. Csak nem tudom szólhatnak-e érte a Szervek. Tehát, a hátsó ködlámpa helyére betettem egy dupla izzószálas izzót 5/21w-osat.

5w helyzetjelzőre kötöttem pluszba, míg a 21w-osat a ködfényre. Tehát hátul 4 helyzetjelző fényem van. A ködlámpám is működik rendesen.Minden fény teszi a dolgát. Ebböl lehet-e bajom ha megálítanak?

http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210555_ezt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210605_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Műszakin biztosan szólnak érte. Nem lehet eltérni a gyári megoldástól. Csak a ködlámpa duplázás ami nem ütközik szabályba.

A féklámpa is szabályozva van. Max 3. Persze ennél rafináltabb a szöveg.

Közben a rendszámtábla ragasztásra is találtam törvényt. Lényeg hogy nem tiltja semmi a ragasztást és az átfúrást, viszont kötelező a gyár által előírt rögzítési mód és hely.

Továbbá oldhatónak kell lennie a rögzítésnek. Hogy a ragasztás minek számít, azon lehet szőrszálat hasogatni.

Mindenesetre azért általában úgy tudom nem kötekednek, ha jól látszik, és jó helyen van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Műszakin biztosan szólnak érte. Nem lehet eltérni a gyári megoldástól. Csak a ködlámpa duplázás ami nem ütközik szabályba.

A féklámpa is szabályozva van. Max 3. Persze ennél rafináltabb a szöveg.

Közben a rendszámtábla ragasztásra is találtam törvényt. Lényeg hogy nem tiltja semmi a ragasztást és az átfúrást, viszont kötelező a gyár által előírt rögzítési mód és hely.

Továbbá oldhatónak kell lennie a rögzítésnek. Hogy a ragasztás minek számít, azon lehet szőrszálat hasogatni.

Mindenesetre azért általában úgy tudom nem kötekednek, ha jól látszik, és jó helyen van.

Friss műszakis az autó, de műszaki előtt legfeljebb kikötöm :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Csináltam egy kis okosságot ami nekem tetszett. Csak nem tudom szólhatnak-e érte a Szervek. Tehát, a hátsó ködlámpa helyére betettem egy dupla izzószálas izzót 5/21w-osat.

5w helyzetjelzőre kötöttem pluszba, míg a 21w-osat a ködfényre. Tehát hátul 4 helyzetjelző fényem van. A ködlámpám is működik rendesen.Minden fény teszi a dolgát. Ebböl lehet-e bajom ha megálítanak?

http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210555_ezt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210605_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv!

A kivitelezést, hogy oldottad meg, képet készítenél róla?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Csináltam egy kis okosságot ami nekem tetszett. Csak nem tudom szólhatnak-e érte a Szervek. Tehát, a hátsó ködlámpa helyére betettem egy dupla izzószálas izzót 5/21w-osat.

5w helyzetjelzőre kötöttem pluszba, míg a 21w-osat a ködfényre. Tehát hátul 4 helyzetjelző fényem van. A ködlámpám is működik rendesen.Minden fény teszi a dolgát. Ebböl lehet-e bajom ha megálítanak?

http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210555_ezt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140926/20140717_210605_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kresz úgy írja h minden felszerelt lámpának működnie kell. Elvileg ebbe nem köthetnek bele. Kóreai i(15+5) 2013as kocsin is dupla helyzetjelző van hátul. Igaz azok egymás felett vannak.

Én féklámpást nem javasolnám ahhoz mert az megtévesztő lenne sztem h ha kapcsolsz ködöt akkor azt hiszik fékezel mert megszokta h fékezéskor is világított. De ez az én véleményem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A kivitelezést, hogy oldottad meg, képet készítenél róla?

Hali. Jelenleg külföldön tartózkodom, de ha hazamegyek akkor csinálok pár képet. Addig egy kis leírást tudok adni.

Gyári állapotban (Z14XE) csak bal oldalon van ködlámpa, a jobbos le van vakítva.

Ugyan azzal a módszerrel amivel már sokan is csinálták, átvittem jobb oldalra a ködlámpa vezetéket.

Kifúrtam az izzónak a helyét a lámpabúrában, majd szereztem 2 db 5/21w-os izzót (ugyan az mint ami alulra is kell a lámpában, csak ott helyzetjelző-fék funkciót tölt be)

Az izzónak az alján 2 db érintkező van, azokra forrasztottam 2 szál vezetéket.

Megnéztem, hogy milyen vezetéknél milyen izzószál világít.

Majd a foglalatot (ahova megy majd az izzó) módositani kelett. Ki kelett fúrni a 2 száll vezetéknek a helyét. Izzó be a helyére. Ez sem volt olyan egyszerű mert nem oda való, ezért egy kis fogóval az izzónak a test részén lévő egyik kis pöcköt összenyomtam. Nem mindegy, hogy melyiket mert azért kapaszkodnia kell a foglalatba. Az érintkezőt az aljáról kiiktattam mert nincs szerepe.

Ezután összekötöttem mindent a helyére, mind a 2 oldalon.

A képek nem adják vissza, de élőben sokkal szebb. :D

Röviden ennyi.

Módosítva : susma0910
Link to comment
Megosztás:

Hali. Jelenleg külföldön tartózkodom, de ha hazamegyek akkor csinálok pár képet. Addig egy kis leírást tudok adni.

Gyári állapotban (Z14XE) csak bal oldalon van ködlámpa, a jobbos le van vakítva.

Ugyan azzal a módszerrel amivel már sokan is csinálták, átvittem jobb oldalra a ködlámpa vezetéket.

Kifúrtam az izzónak a helyét a lámpabúrában, majd szereztem 2 db 5/21w-os izzót (ugyan az mint ami alulra is kell a lámpában, csak ott helyzetjelző-fék funkciót tölt be)

Az izzónak az alján 2 db érintkező van, azokra forrasztottam 2 szál vezetéket.

Megnéztem, hogy milyen vezetéknél milyen izzószál világít.

Majd a foglalatot (ahova megy majd az izzó) módositani kelett. Ki kelett fúrni a 2 száll vezetéknek a helyét. Izzó be a helyére. Ez sem volt olyan egyszerű mert nem oda való, ezért egy kis fogóval az izzónak a test részén lévő egyik kis pöcköt összenyomtam. Nem mindegy, hogy melyiket mert azért kapaszkodnia kell a foglalatba. Az érintkezőt az aljáról kiiktattam mert nincs szerepe.

Ezután összekötöttem mindent a helyére, mind a 2 oldalon.

A képek nem adják vissza, de élőben sokkal szebb. :D

Röviden ennyi.

Az út mellett hogyan fogsz izzót cserélni ha a rend éber őre megkér rá?

Link to comment
Megosztás:

Ebben igazad van, de mondhatja, hogy addig nem mész tovább míg a hibát el nem hárítottad!

Így van. Készlet nem kötelező, viszont nem mehetsz kiégett izzóval. Ezt megint lehet a rendőrnek magyarázni.

A másik, hogy nem szabad módosítani a búra kialakítását. Erre van szabály. Eezért tilos búrán belül utólag a drl az angel eyes stb. Csak ha gyárilag olyan. E betűk és társai.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Így van. Készlet nem kötelező, viszont nem mehetsz kiégett izzóval. Ezt megint lehet a rendőrnek magyarázni.

A másik, hogy nem szabad módosítani a búra kialakítását. Erre van szabály. Eezért tilos búrán belül utólag a drl az angel eyes stb. Csak ha gyárilag olyan. E betűk és társai.

A másik dolog, hogy ez nekem egy kicsit "kókány" megoldásnak tűnik! Ezzel nem akarok senkit megbántani!

Minden egyes izzócserénél forrasztgassak?! :blush:

Link to comment
Megosztás:

A másik dolog, hogy ez nekem egy kicsit "kókány" megoldásnak tűnik! Ezzel nem akarok senkit megbántani!

Minden egyes izzócserénél forrasztgassak?! :blush:

Ez igaz, éppen ezért én tuti bele nem raknám. Meg ha van valami baleset, és kifog az ember egy okoskodó szakértőt, akkor még a végén jogosan mentek beléd hátulról, s nem még Te leszel a hibás...

Amúgy tényleg izzócserére nem kötelezhet a rendőr. Ha nem értesz hozzá? És ha nem kötelező az izzókészlet.... Nem kell a jelenlegi szabályok szerint, ha akarja cserélje ki. Azt mondod induláskor ellenőrizted, akkor jó volt... ;)

Akkor hajrá!!!

Szerintem egy valamit is magára adó autós tart magánál izzókészletet (legalábbis nálam van)!!!

Nálam is van kettő is.

+ biztosítékok, bikakábel, vontató kötél, jégoldó, defekt spray, kombifogó, torx készlet, csillag és lapos csavarhúzó, 10-es villás kulcs, gyertyakulcs, gyertya... (kb ennyi, ha jól emlékszek)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az új autókba egy élmény az izzó csere.

Talán ezért a könnyítés.

Meg a szőke női sofőr (tisztelet a kivételnek!) aki műszaki antitalentum...

Astra G-be azért nem lehetetlen egy izzót kicserélni.

G-ben alapból egyszerű, de pl a rendszámtábla izzó cseréhez kell csavarhúzó, és szétpattintani sem egyszerű.

Illetve nekem utas oldal felől nem egyszerű, a tompított és a helyzetjelző csere, mert ott van az LPG vezérlője. Nekem az minimum 10 perces mutatvány. Műszakira vittem, és pont akkor ment ki, mondta a srác, hogy kicseréli, de emlegette, aki odatette a vezérlőt. :) (gázbeszerelő helyen műszakizott)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.