Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Újabb extra. Bekerült az Insignia fúvóka! :)

Beszerelés után neked hozzá fér az állító szerszám?

Vagy hogy állítottad be?

Nekem sajnos olyan mélyen ül, hogy csak fölfelé tudnám állítani. Lefelé nem lehet attól a műanyagtól amiben benne ül.

Pedig kicsit lejjebb kéne fordítani fordítani a balost... :S

P1010003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Újabb extra. Bekerült az Insignia fúvóka! :)

Ki is próbáltad? Ugye hogy jobb mint a gyári!? A régieket könnyen kiszedted? Nálam nagy szívás volt kiszedni, már a kalapács is előkerült a végére...

Beszerelés után neked hozzá fér az állító szerszám?

Vagy hogy állítottad be?

Nekem sajnos olyan mélyen ül, hogy csak fölfelé tudnám állítani. Lefelé nem lehet attól a műanyagtól amiben benne ül.

Pedig kicsit lejjebb kéne fordítani fordítani a balost... :S

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nálam is pont így áll a helyén ahogy a képen van. Viszont szerencsére mind a kettő pont oda veret ahova kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Beszerelés után neked hozzá fér az állító szerszám?

Vagy hogy állítottad be?

Nekem sajnos olyan mélyen ül, hogy csak fölfelé tudnám állítani. Lefelé nem lehet attól a műanyagtól amiben benne ül.

Pedig kicsit lejjebb kéne fordítani fordítani a balost... :S

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Beraktam és pont jó úgy ahogy van! Nem kell állítani rajta!

Nekem is ilyen mélyen ül a helyén!

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Ki is próbáltad? Ugye hogy jobb mint a gyári!? A régieket könnyen kiszedted? Nálam nagy szívás volt kiszedni, már a kalapács is előkerült a végére...

Nálam is pont így áll a helyén ahogy a képen van. Viszont szerencsére mind a kettő pont oda veret ahova kell.

Én befújtam egy kis teflonos kenő spray-vel, így viszonylag könnyen kijött. A csöveket pedig úgy vettem le, hogy egy hajszárítóval melegítettem meg és így simán lejött.

Link to comment
Megosztás:

Nekem asszem 11 nap volt, ebből 2 nap a posta (nekem tényleg írt amikor feladta). Még csodálkoztam is hogy szinte előbb ideért mint ha belföldről küldték volna.

Csak fel kellett tegyem a kérdést, meg is hozta a postás :)

Most már csak egy valami nem tiszta, hogy a fekete kábel hova megy a motortérbe?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 dolog lenne:

keresek egy ilyen kormányt, e-bay-en néztem, és nevetségesen drága.....

ez a gyári irmscher sport kormánya ha jól tudom.

és a másik, hogy vettem gyári szőnyeg garnitúrát lefogató izékkel.

viszont én nem találom a vezető oldalon a kialakítást sem, hogy hova illeszkedik a felfogatás egyik része.

se lyukat sem pedig valamiféle perforált részt nem találtam sehol.

létezik, hogy nekem ez nincs is benne alapból?

vagy csak bele kell szúrni a lefogatót a kárpitba?

Köszönöm!

Balázs

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

Csak fel kellett tegyem a kérdést, meg is hozta a postás :)

Most már csak egy valami nem tiszta, hogy a fekete kábel hova megy a motortérbe?

Nekem csak egyetlen vezeték ment a motortérbe, azt pedig a motorvezérlő egy adott pinjére kell kötni (hogy melyikre az attól függ milyen motoros az autód, de benne van a beszerelési utasításban).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 dolog lenne:

keresek egy ilyen kormányt, e-bay-en néztem, és nevetségesen drága.....

ez a gyári irmscher sport kormánya ha jól tudom.

és a másik, hogy vettem gyári szőnyeg garnitúrát lefogató izékkel.

viszont én nem találom a vezető oldalon a kialakítást sem, hogy hova illeszkedik a felfogatás egyik része.

se lyukat sem pedig valamiféle perforált részt nem találtam sehol.

létezik, hogy nekem ez nincs is benne alapból?

vagy csak bele kell szúrni a lefogatót a kárpitba?

Köszönöm!

Balázs

Rajzot nem kaptál hozzá?

A padlóba való részt ketté lehet hajtani. Nem teljesen mert akkor eltörik. Kicsit megtöröd és az alján van 4db tűszerű köröm. Ráteszed a szőnyegre ahová szeretnéd. Amikor megnyomod a tetejét akkor visszaugrik egyenesbe a körmök bele fognak kapaszkodni a szőnyegbe így rögzíti magát.

Nagyon szép ez a kormány! Ha kiderítetted az árát akkor írd már meg!

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem rég szereltem be a kocsimba az első ködlámpákat. Teljesen gyári kapcsolás alapján van bekötve. Nincs is vele semmi bajom. Olyannal szeretném kiegészíteni, hogy ha egy kapcsolót bekapcsolok akkor az első ködlámpák felkapcsolt állapotba felváltva villogjanak. Miérteket nem részletezek figyelem felkeltés a célja. Vagyis felkapcsolom a ködlámpát folyamatosan világít majd ha a plussz kapcsolót is akkor felváltva világít. Mivel a lámpák testelése közvetlen az akksiról van így szerintem ott lenne a legkönnyebb megszaggatni az áramellátást.

Link to comment
Megosztás:

Rajzot nem kaptál hozzá?

A padlóba való részt ketté lehet hajtani. Nem teljesen mert akkor eltörik. Kicsit megtöröd és az alján van 4db tűszerű köröm. Ráteszed a szőnyegre ahová szeretnéd. Amikor megnyomod a tetejét akkor visszaugrik egyenesbe a körmök bele fognak kapaszkodni a szőnyegbe így rögzíti magát.

Nagyon szép ez a kormány! Ha kiderítetted az árát akkor írd már meg!

KÖSZI!

van hozzá rajz, csak fura volt, hogy én találjam ki, hogy hova szeretném?

nem szoktam meg az önállóságot egy autónál sem :D

a kormány szerintem is nagyon szép, és gyári, legolcsóbban 30+posta volt, de annyiért már egy momo-t is vehetek,

igaz az nem gyári.de szerintem nincs akkora nagy különbség a fapados és az irmscher között, hogy ennyit kiadjak érte.

(a linkelt kormány volt a legolcsóbb, a full fekete kellene de az 60 pénz...)

és egy kérdés az alkatrésszel foglalkozó fórumtársakhoz!

egy ILYEN cuccosra lenne szükségem,de elég lenne csak maga a fém bolha is, de csak új!

ez a napellenzőnek a tartó vacakja, és pontosabban az a rész amiből ki lehet hajtani a napellenzőt.

jah,és a vezető oldali.

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

KÖSZI!

van hozzá rajz, csak fura volt, hogy én találjam ki, hogy hova szeretném?

nem szoktam meg az önállóságot egy autónál sem :D

a kormsány szerintem is nagyon szép, és gyári, legolcsóbban 30+posta volt, de annyiért már egy momo-t is vehetek,

igaz az nem gyári.de szerintem nincs akkora nagy különbség a fapados és az irmscher között, hogy ennyit kiadjak érte.

(a linkelt kormány volt a legolcsóbb, a full fekete kellene de az 60 pénz...)

és egy kérdés az alkatrésszel foglalkozó fórumtársakhoz!

egy ILYEN cuccosra lenne szükségem,de elég lenne csak maga a fém bolha is, de csak új!

ez a napellenzőnek a tartó vacakja, és pontosabban az a rész amiből ki lehet hajtani a napellenzőt.

jah,és a vezető oldali.

Nekem ilyen kormányom van mint amit fent belinkeltél! Én 20 ezerért vettem bontottan igaz jó sokáig vadásztam rá! Szerintem meg ég és fől a különbség a gyári bőr és az Irmscher között! Eszméletlenül jó a fogása! Ez nem csúszik ki a kezedből sosem! Én IMÁDOM és talán ez az egyetlen extra amit utólag beépítettem és nem bántam meg! :)

Módosítva : laci1978
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

a kormány szerintem is nagyon szép, és gyári, legolcsóbban 30+posta volt, de annyiért már egy momo-t is vehetek,

igaz az nem gyári.de szerintem nincs akkora nagy különbség a fapados és az irmscher között, hogy ennyit kiadjak érte.

Az a kormány azért ritka és drága, mert az autó is az amibe eredetileg szerelték: OPC vagy Coupé Turbó... innen nézve pedig már nem is olyan sok az ára.

A Momo amúgy nem alternatíva mivel nem légzsákos, és a KÖHÉM rendelet szerint egy autó biztonsági szintjén tilos rontani, szóval ha eredetileg légzsákos volt, akkor nem rakhatsz be légzsák nélkülit (rendes helyen a műszakin sem fogják átengedni így). A légzsákos Momo kormány árát meg inkább ne is kérdezd, ahhoz képest ez az OPC határozottan olcsó...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen kormányom van mint amit fent belinkeltél! Én 20 ezerért vettem bontottan igaz jó sokáig vadásztam rá! Szerintem meg ég és fől a külömbség a csári bőr és az Irmscher között! Eszméletlenűl jó a fogása! Ez nem csúszik ki a kezedből sosem! Én IMÁDOM és talán ez az egyetlen extra amit útólag beépítettem és nem bántam meg! :)

A kérdés hogy hol is vetted?:)))

Egy 20-még megérne mert a mostanit 17 pénzért bőröznék.

Link to comment
Megosztás:

Az a kormány azért ritka és drága, mert az autó is az amibe eredetileg szerelték: OPC vagy Coupé Turbó... innen nézve pedig már nem is olyan sok az ára.

A Momo amúgy nem alternatíva mivel nem légzsákos, és a KÖHÉM rendelet szerint egy autó biztonsági szintjén tilos rontani, szóval ha eredetileg légzsákos volt, akkor nem rakhatsz be légzsák nélkülit (rendes helyen a műszakin sem fogják átengedni így). A légzsákos Momo kormány árát meg inkább ne is kérdezd, ahhoz képest ez az OPC határozottan olcsó...

Tudom én hogy nem menne át egy rendes helyen,de ismerek rendetlent:))

A lényeg hogy én sem mondanék le a légzsákról most hogy egy gyereket kell felnevelni. A belinkelt kormányt annó megvettem a régebbi kocsimba.

Viszont most hogy már tudom mely típusokban volt ilyen, kibővíthetem a keresést!köszi!

Link to comment
Megosztás:

Van egy ismerősöm aki kintről hoz be G Astra Coupékat bontásra! De ő is mondta hogy ritka az ilyne tipus amiben ez a fajta kormány van és jó állapotban is van!

Ha gondolod rákérdezhetsz nála,nekem egy full fekete kellene. Nem baj ha a dudagomb kuka csak a markolat része legyen perfekt.

Link to comment
Megosztás:

Szó volt itt ilyen kormányról...ha ez gyári,akkor relatív megéri. (én még nem láttam gyárit közelről) Multikormány is egyben.

http://www.ebay.de/itm/Neu-Beziehen-Opel-Astra-G-OPC-Lenkrad-Leder-Sportlenkrad-Wein-Art-35a8-/300892368151?pt=DE_Autoteile&hash=item460e952d17

Formára gyári, de bordó nem volt. Am pár hónapja még 119ért adták ezt a kormányt.

Link to comment
Megosztás:

Nincs senkinek sem olyan kormánya amit linkeltem?

és nem tudja valaki, hogy amit belinkeltem fémbolhát, hol kaphatom, vagy mi a cikkszáma?

kezdek aggódni, hogy az erre szánt pénzt inkább elektr. ablakra kell költeni a hátiul utazók kényelméért :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.