Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hülye ötlet, de hátha: Nem a belső keringtetés csappantyúját halljátok pisztráng kollégával? Neki évjárat alapján esélyes lehet, de nem akarok vészmadárkodni. Nekem 2007-óta eddig tartott, kb egy hónapja cseréltem, javítotam a sajátomat. Nekem is zörgött, mert elkezdte tekerni, majd félállásban a súlya miatt visszaejtette a csappantyút.

Honnan jön ez a hang amit hallottatok?

lehetne akár az is de nálam 1000X hogy nem az mivel le van húzva a keringetés motorjáról a csatlakozó :) Gondolom el van törve és javítás helyett az előző tulaj így orvosolta. Igazából engem nem zavar sose használnám a belső keringetést.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek 12Nm meg 10 lóerő megér 45+áfát? Érezni lehet egyáltalán ilyen minimális tuningot?

gondolom chip tuning lenne.

saját tapasztalat, hogy lentről nyomatékosabb, hamar pörög, és kevesebbet fogyaszt.

azt a kis plusz teljesítmény maximum így tudod megérezni.

fürgébb, egyenletesebb járásu lesz a paripa.

ha nem lenne vagy 8 projekt a talonban megcsináltatnám én is.

100km/1L spórolás, ha sokat mész vele még vissza is jön szépen lassan az ára.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintetek 12Nm meg 10 lóerő megér 45+áfát? Érezni lehet egyáltalán ilyen minimális tuningot?

gondolom chip tuning lenne.

saját tapasztalat, hogy lentről nyomatékosabb, hamar pörög, és kevesebbet fogyaszt.

azt a kis plusz teljesítmény maximum így tudod megérezni.

fürgébb, egyenletesebb járásu lesz a paripa.

ha nem lenne vagy 8 projekt a talonban megcsináltatnám én is.

100km/1L spórolás, ha sokat mész vele még vissza is jön szépen lassan az ára.

Ilyenre én is rácsúsznék ha tényleg nem megy a verda kárára. havonta átlag 1000 megyek vele, ebből 400-500 pálya. Ha ennyivel jobb lesz akkor sztem megéri.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek 12Nm meg 10 lóerő megér 45+áfát? Érezni lehet egyáltalán ilyen minimális tuningot?

Biztos hogy érezni, olvastam referenciákat, nem a számok számítanak, érzésre egész más lesz az autó. Mondjuk én a chiptuning előtt beruháznék még néhány kisebb dologra, konkrétan sport betét szűrő (nem direktszűrő), irídiumos gyertyák, és esetleg kipufogó tuning. A komplett kipuff rendszer mondjuk drága, de a szűrővel és a gyertyával talán egy hátsó dob is ér valamit.

Link to comment
Megosztás:

gondolom chip tuning lenne.

saját tapasztalat, hogy lentről nyomatékosabb, hamar pörög, és kevesebbet fogyaszt.

azt a kis plusz teljesítmény maximum így tudod megérezni.

fürgébb, egyenletesebb járásu lesz a paripa.

ha nem lenne vagy 8 projekt a talonban megcsináltatnám én is.

100km/1L spórolás, ha sokat mész vele még vissza is jön szépen lassan az ára.

Miert fogyasztana kevesebbet? Nem tudom elkepzelni....

Kevesebb benzint kap ugyan annyi levegohoz? Es ettol jobban is megy? Erdekel a tema....

Link to comment
Megosztás:

Jókat hallottam róluk, bár én nem hozzájuk vittem.

mondjuk az enyém nem volt ilyen egyszerű, hogy rádugom a lapitopit és kész.

egy Kia Shuma kocsim volt, annak ki kellett szedni az agyát, majd abból kiforrasztani az eprom (lehet nem így kell írni)

chippet, és majd csak azután lett lapitopizva :D

én annó végig néztem az egész tuningolás dolgot, hááát marha unalmas volt ott a görbéket, százalékokat nézegetni...

ha van rá pénzed, akkor én mindenképpen ajánlom a chip módosítását!!!

Miert fogyasztana kevesebbet? Nem tudom elkepzelni....

Kevesebb benzint kap ugyan annyi levegohoz? Es ettol jobban is megy? Erdekel a tema....

bár már válaszoltak és pontosan, csak megerősítem azt a hozzászólást.

olyan lesz az egyik tünet: pl. nekem ha bekapcsoltam klímát baromira megérezte a kocsi,

beavatkozás után, már csak az erőtlenség kis morzsája maradt meg, de a nagy rántás amikor beindult a klíma kompresszor, na az eltűnt. hozzáteszem, hogy egy 99-es 1.5 Kia Shuma kocsim volt.

am. meg a legjobban úgy csökken a fogyasztásod, hogy már eleve alsó fordulaton húz mint barom, és nem fogod pörgetni, mert egyszerűen nem kell :D

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

Ilyenre én is rácsúsznék ha tényleg nem megy a verda kárára. havonta átlag 1000 megyek vele, ebből 400-500 pálya. Ha ennyivel jobb lesz akkor sztem megéri.

hidd el megéri, annó én is sokat mentem a kocsival, havi legalább 1-2000km. és olyan 1-2 év alatt már visszajött a befektetés. most meg jóval drágább a benzin meg a gázolaj, így még hamarabb fogod "viszontlátni" a pénzed ;)

a kocsi kárára nem megy, hiszen mindössze tökéletesítik a motor vezérlőjét.

persze lehet rommá módosítani is, de én annó azt kértem, hogy mélyről húzzon, és diétázzon :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

bár már válaszoltak és pontosan, csak megerősítem azt a hozzászólást.

olyan lesz az egyik tünet: pl. nekem ha bekapcsoltam klímát baromira megérezte a kocsi,

beavatkozás után, már csak az erőtlenség kis morzsája maradt meg, de a nagy rántás amikor beindult a klíma kompresszor, na az eltűnt. hozzáteszem, hogy egy 99-es 1.5 Kia Shuma kocsim volt.

am. meg a legjobban úgy csökken a fogyasztásod, hogy már eleve alsó fordulaton húz mint barom, és nem fogod pörgetni,

mert egyszerűen nem kell :D

Ehhez részhez szólnék. Én is megérzem a klímát, de amióta voltam klímásnál kicsit másképp használom. Pl: csak alapjáratom kapcsolom be, ha nincs rá lehetőség(pályán vagyok) akkor kuplung be, klima be és úgy engedem rá lassan, h a klíma ne kapja meg a nagy terhelést és ne égjen le a kuplungja.

Másik az tényleg pozitív, hogy alacsony fordulaton fog húzni de iugye ezeket meg pörgetni kellene nem?

Link to comment
Megosztás:

Ehhez részhez szólnék. Én is megérzem a klímát, de amióta voltam klímásnál kicsit másképp használom. Pl: csak alapjáratom kapcsolom be, ha nincs rá lehetőség(pályán vagyok) akkor kuplung be, klima be és úgy engedem rá lassan, h a klíma ne kapja meg a nagy terhelést és ne égjen le a kuplungja.

Másik az tényleg pozitív, hogy alacsony fordulaton fog húzni de iugye ezeket meg pörgetni kellene nem?

nekem alapjáraton is rántotta sajnos.

a klímát én is pont úgy használom ahogy leírtad.

azt így nem tudom, hogy ezeknél a kocsiknál megmarad-e a pörgesd vagy meghal az egr jelenség.

ez csak tipp, de a tökéletesebb égés kevesebb lerakódást is eredményezhet.

bár néha néha megpörgetni így is úgyis kell szerintem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nekem alapjáraton is rántotta sajnos.

a klímát én is pont úgy használom ahogy leírtad.

azt így nem tudom, hogy ezeknél a kocsiknál megmarad-e a pörgesd vagy meghal az egr jelenség.

ez csak tipp, de a tökéletesebb égés kevesebb lerakódást is eredményezhet.

bár néha néha megpörgetni így is úgyis kell szerintem.

Meg mindig nem ertem. Mitol lesz tokeletesebb? Pl most megyek 100-al 3e fordulaton. Fogyaszt kb. 6.6-ot. Tuning utan meg 5.6 Lenne? Azt nem ertem, ha ez igy mukodne, akkor gyarilag miert nem ilyen? Miert koltenek milliardokat motor fejlesztesre, es szenvednek a co szinttel, ha programot meg elrontjak rajta?

Technikailag mitol tokeletesebb az eges? Ez, hogy jobban megy, ezert kevesbe kell nyomni, ezert kevesebbet fogyaszt, ezt nagyon szubjektivnek erzem.

Nem kotozkodok. Csak nagyon sokat agyaltam, es nem fer ossze nekem a kevesebbet fogyaszt jobban megy dolog. Technikailag ez hogy lehetseges? Es miert nem tudjak gyarilag ezt megcsinalni? Nevetseges osszegrol van szo az auto fejlesztesehez kepest.

Link to comment
Megosztás:

Meg mindig nem ertem. Mitol lesz tokeletesebb? Pl most megyek 100-al 3e fordulaton. Fogyaszt kb. 6.6-ot. Tuning utan meg 5.6 Lenne? Azt nem ertem, ha ez igy mukodne, akkor gyarilag miert nem ilyen? Miert koltenek milliardokat motor fejlesztesre, es szenvednek a co szinttel, ha programot meg elrontjak rajta?

Technikailag mitol tokeletesebb az eges? Ez, hogy jobban megy, ezert kevesbe kell nyomni, ezert kevesebbet fogyaszt, ezt nagyon szubjektivnek erzem.

Nem kotozkodok. Csak nagyon sokat agyaltam, es nem fer ossze nekem a kevesebbet fogyaszt jobban megy dolog. Technikailag ez hogy lehetseges? Es miert nem tudjak gyarilag ezt megcsinalni? Nevetseges osszegrol van szo az auto fejlesztesehez kepest.

Az autógyárak a motorokat jobban mondva az vezérlőt gyárilag úgy állítják be hogy a motor teljes gázon is csak a maximális teljesítményének 80-90%-át adja le. A programozással ezt a korlátozást kiveszik így a teljes motorerő elérhető. Ergó egy emelkedőnél nem kell akkora gázd adj menjen így kevesebb üzemanyaggal éred el ugyna azt az eredmény.

Nekem pl ha 3.ban 3e-nél nyomok egy padló gázt 100%os gázpedál állás mellett a motor terhelése csak 50-60%, tehát hiába adtam teljes gázt a motor csak alig több mint a fele erejével dolgozik így hosszú ideig kell azt az állapotot tartsa. Ahogy nő a fordulat kezdi ráadni a kakaót de 85% fölé sose engedi.

Lényegében ez ugyan az hogy gyorsítani nem finom gázpedál alatti tojással gyorsítunk hanem kb 2/3as pedálálláson majd ha elértük a kívánt sebességet akkor tartjuk már csak azt. Ha folyamatosan hosszú ideig gyorsít a kocsi sokkal többet fogyaszt.

Módosítva : Dj Menyus
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Meg mindig nem ertem. Mitol lesz tokeletesebb? Pl most megyek 100-al 3e fordulaton. Fogyaszt kb. 6.6-ot. Tuning utan meg 5.6 Lenne? Azt nem ertem, ha ez igy mukodne, akkor gyarilag miert nem ilyen? Miert koltenek milliardokat motor fejlesztesre, es szenvednek a co szinttel, ha programot meg elrontjak rajta?

Technikailag mitol tokeletesebb az eges? Ez, hogy jobban megy, ezert kevesbe kell nyomni, ezert kevesebbet fogyaszt, ezt nagyon szubjektivnek erzem.

Nem kotozkodok. Csak nagyon sokat agyaltam, es nem fer ossze nekem a kevesebbet fogyaszt jobban megy dolog. Technikailag ez hogy lehetseges? Es miert nem tudjak gyarilag ezt megcsinalni? Nevetseges osszegrol van szo az auto fejlesztesehez kepest.

egy motort úgy gyártanak, hogy több típusba is jó legyen kisebb módosításokkal.

simán lehet egy 1.4-es motort pusztán a vezérlés átírásával 1.6 teljesítményre húzni.

a gyártók azért költenek ennyit, mert annak a motornak jól kell működnie nálunk is, meg mondjuk szibériában, meg mondjuk a sivatagban is.

és persze annak a motornak tartósnak is kell lennie.

igazából ez a chip tuning amolyan motor tartalék kihasználás.(nem maximumig)

de maradéktalanul nem tudok válaszolni, mert nem ez a szakmám, és amikor láttam egy ilyen konkrét vezérlő átírást, olyan adatok és %-ok voltak, amiről fogalmam sincs, hogy mit és hogyan határoz meg.

egy biztos, amikor állít valamin, mondjuk a levegőn, vagy a gyújtáson vagy mittudom én, akkor utána

állítja az összes többit is, és szépen sorba megy mindegyik részegységen.

nekem több órát vett igénybe csak a programmal való igazítás.

aztán bele a kocsiba, majd próba, utána meg ki a kocsiból, elemzésre.

szubjektív, hogy kevésbé nyomod kevesebbet eszik, de gondolj bele:

ugyan azt a teljesítményt, alacsonyabb fordulaton kapod, ennyi.

hogy mi a titka?

technikailag attól eszik kevesebbet, hogy jobb benzin levegő keveréket állít elő.

és persze minden hozzá van igazítva ehhez.

saját emlékeimből ennyire futotta, legalább 3-4 éve voltam ilyen átíráson, így megkopott a tudás :D

remélem lesz itt valaki aki azért jobban le tudja írni, hogy pontosan ilyenkor mit hova merre miért állítanak a vezérlőben.

egy szónak is 100 a vége, hidd el megéri!!!

nem mondanám, ha nem ez lenne a saját tapasztalatom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez olyan mint az asztali PC "tuningolása". Kijön a gyárból egy alap beállítással ami normál használathoz teljesen megfelel. DE aki többet szeretne, (programozás, játék, grafika) az elkezdi nyomkodni bekapcsoláskor a DEL,F2,F12, kinél melyik gomb a bios beállításokhoz. És akkor jönnek a finom hangolások, órajel, válaszidő stb h mikor hogyan reagál a gép. Persze ha nagyobb hűtés akkor lehet húzni

Találkoztam olyan géppel amit 1700Mhzvel reklámoztak de csak 900on futott és egy jumpert kellett arrébb tenni h meglegyen a reklámozott érték.

Az autók is ilyenek. Nem fognak a seggünk alá rakni egy max teljesítményre hangolt kocsit mert aki nem figyel rá és nyomja neki annak 50ezret se megy el.

Ahogy néztem ez a "tuning" arra jó, hogy az emberek elől elzárt teljesítményt visszakapjuk. Lehet ésszel persze h ne károsodjon a kocsi, ami szerintem max annyiban mutatkozik h nem 500ezernél fog beállni hanem 450e-nél. Persze mindenkinek más. ako hegyoldalban lakik annak magasabb fordulaton pörgeti (elméletileg), de az alföldön meg az a jó ha alacsonyról tudunk szépen tempózni. Stílus, lakhely, meg mi egymás befolyásolja.

A gyár nem fogja úgy árusítani h ezzel a himalájára is minden gond nélkül. Inkább levesz és mindenki boldog.

Egyszóval tuning mindig is lesz az élet minden terén.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Meg mindig nem ertem. Mitol lesz tokeletesebb? Pl most megyek 100-al 3e fordulaton. Fogyaszt kb. 6.6-ot. Tuning utan meg 5.6 Lenne? Azt nem ertem, ha ez igy mukodne, akkor gyarilag miert nem ilyen? Miert koltenek milliardokat motor fejlesztesre, es szenvednek a co szinttel, ha programot meg elrontjak rajta?

Technikailag mitol tokeletesebb az eges? Ez, hogy jobban megy, ezert kevesbe kell nyomni, ezert kevesebbet fogyaszt, ezt nagyon szubjektivnek erzem.

Nem kotozkodok. Csak nagyon sokat agyaltam, es nem fer ossze nekem a kevesebbet fogyaszt jobban megy dolog. Technikailag ez hogy lehetseges? Es miert nem tudjak gyarilag ezt megcsinalni? Nevetseges osszegrol van szo az auto fejlesztesehez kepest.

Talátam egy elég jó leírást erről:

A gyártók miért nem alkalmazzák a chiptuningot ?

Mert az autógyártók autót gyártanak, nem tuningot. J

Ez egy összetett kérdés. Részint technikai, valamint egyéb okai vannak.

Technikai okok:

Egy autógyárnak mikor elkezdi egy típusának fejlesztését és sorozatgyártását, nagyon sok kompromisszumot kell kötnie az üzemanyag takarékosság, a teljesítmény, a vezethetőség, tartósság, szélsőséges körülmények közti üzem

és napjaink legfontosabb kérdése a környezetszennyezés figyelembevételével.

Fontos szempontok továbbá az üzemanyag minősége, autó várható fenntartási költsége, működtetés körülményei, stb...

A fejlesztés költségei szabottak, azért hogy piacképes autót készíthessenek.

A Fejlesztői munka során inkább arra összpontosítanak, hogy az autó minden körülmények közt a legnagyobb biztonsággal működjön, az Északi-sarktól az Egyenlítőig, a gyenge minőségű alacsony oktánszámú benzintől a jó minőségűig,

változó klíma és légnyomás viszonyok mellett is. Látható, hogy a teljesítmény mellett másra is kell figyelniük.

Még egy dolog: A motor mechanikai méreteinek kialakításakor, gyártáskor sosem tudnak két teljesen egyforma alkatrészt gyártani, ezért bizonyos tűrésekkel dolgoznak, így lesznek motorok amik szorosabbra, lesznek amik lazábbra sikerülnek,

így már alaphelyzetben is van különbség motor és motor közt. Mégis minden motor azonos beállítással kerül ki a gyárból, ami már alapban is 5-8 %-os eltérést eredményez két egyforma új autó között. Nem lenne jó, ha mindegyik autó már a

testre szabott beállítással jönne ki, a jobb teljesítmény érdekében ? – nekem nem :)

Most térjünk át, a rázósabb, üzletpolitikai részre:

A hazánkban forgalmazott autók nagy része az Európai Unios országok számára készül, ahol a biztosítási díjakat a teljesítmény arányában kell fizetni, nem a köbcenti (motortérfogat) alapján, mint nálunk. Ezért, ugyanazt a motort egy autóban amit pl.: 100 LE (lóerősre) terveztek, szándékosan visszafogják (az elektronikai beállítás által) azért, hogy azok az emberek is meg tudják venni, akik kevés biztosítást tudnak csak fizetni. Gondolják nekik jó lesz 60 LE -sen is ...

Nem szép dolog, de ide tartozik, hogy a gyáraknak nem célja az sem, hogy az autó alkatrészei ne romoljanak el. - érdekes, hogy nekik alkatrész eladásból majdnem annyi folyik be, mint autó értékesítésből!

Szomorú, de az sem céljuk, hogy a lehető legkevesebbet fogyasszon az autó .... Ennek is több oka van, egyet emelek ki:

A motor fő szerkezeti részeit, nem tervezik, és alakítják át minden évben,( mikor új modelt dobnak piacra) mert nagyon nagy költség lenne teljesen új gyártósorokat csinálni, meg új motort tervezni, ...

A mai autókban is, gyakran 4-5 éves mechanikai konstrukciós motorok vannak. - persze vannak kisebb módosítások ismerjük el ... :)

Az autógyárak közti versenyben fontos tényező, hogy újításokkal tudjanak kijönni minden évben főleg teljesítmény és fogyasztás tekintetében, a piaci verseny miatt...

Akkor hogyan tudják ezt megoldani ?

Csinálnak egy nagyon jó, kis fogyasztású motort, majd lebutítják amennyire csak lehet, és eladják. Majd egy évvel később, módosítanak az elektronikus beállításon, és jön a nagy újdonság: " A technikánk hatalmasat fejlődött, az új modellünk 10 LE -vel erősebb, és 0.5 literrel kevesebbet fogyaszt . ..)

A gyártók álláspontja érthető és egyszerű :

Aki erősebb autót akar, az vegye meg sokkal drágábban nagyobb motorral, vagy 1-2 év múlva ugyanezzel a motorral, csak egy jobb elektronikai beállítással (kvázi chiptuninggal !), persze sokkal drágábban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

azt is tudni kell hogy benzineseknél gyárilag 91es oktán számú benzinhez van írva a program..
egy "chip" tuning után már csak minimum 98ast fogsz tudni használni...
mint pl nálam vagy Tgabikánál...

ezért lesz magasabb teljesítmény és nyomaték , és ezáltal kevesebb a fogyi is mert ugyan azt a súlyt viszi nagyobb teljesítménnyel ...
nagyvonalakban ez a lényeg

meg vannak a feltöltős motorok ... ahol szívesen emelgeti a nyomást ... de az egy másik történet :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintetek van értelme egy autokrom belső visszapillantónak,ha full le van fóliázva a kocsi?

persze a legsötétebbre :D

Röviden: nem. Nekem autokróm tükröm van (ez volt előbb, és csak utána a fólia), de mióta megvan a fólia (ráadásul nem is a legsötétebb) nem láttam működni, és nem hinném hogy azért mert elromlott...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Röviden: nem. Nekem autokróm tükröm van (ez volt előbb, és csak utána a fólia), de mióta megvan a fólia (ráadásul nem is a legsötétebb) nem láttam működni, és nem hinném hogy azért mert elromlott...

Szia Gábor!

Hol fóliáztattad,és mennyibe fájt? Ha nem publikus,írd meg privibe.

Nekem múlt héten műszakin letépték a fóliát,pedig műbizonylatos volt,igaz németül van írva,de nekik nem felelt meg.

Azt hallottam kell valami számkódot ragasztani az üvegre,hogy elfogadják?

Igaz ez?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia Gábor!

Hol fóliáztattad,és mennyibe fájt? Ha nem publikus,írd meg privibe.

Nekem múlt héten műszakin letépték a fóliát,pedig műbizonylatos volt,igaz németül van írva,de nekik nem felelt meg.

Azt hallottam kell valami számkódot ragasztani az üvegre,hogy elfogadják?

Igaz ez?

Köszönöm!

Úgy tudom, az üveg és a fólia között kell lennie az azonosítónak. Nekem is letépették a műszakin. Bizonylatot még lehet hogy tudtam volna szerezni, de mivel nem volt a fólia alatt az azonosító, mindenképpen buktam a dolgot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.