Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Kértem árajánlatot Tőle! 3200ft a váltó és 3200ft a kézifék szoknya ha együtt rendeled +550ft a posta. Ez fekete valódi bőrből és piros cérnával varrva.

Szia Zoli!

Én 500 kemény HUF ért csináltattam meg mind a 2 őt és nagyon meg vagyok vele elégedve. Kék cérnával fekete műbőr, de teljesen jó. A kézifék zsákba tett varrást hosszirányba + keresztbe. A cérna az automotívos cérna nem valami hitvány mezei (Ezt onnan tudom, hogy én hoztam az audi gyárból :D Kézzel nem lehet eltépni). Ha esetleg érdekel Valakit jelzzétek az igényt!

Link to comment
Megosztás:

Szia Zoli!

Én 500 kemény HUF ért csináltattam meg mind a 2 őt és nagyon meg vagyok vele elégedve. Kék cérnával fekete műbőr, de teljesen jó. A kézifék zsákba tett varrást hosszirányba + keresztbe. A cérna az automotívos cérna nem valami hitvány mezei (Ezt onnan tudom, hogy én hoztam az audi gyárból :D Kézzel nem lehet eltépni). Ha esetleg érdekel Valakit jelzzétek az igényt!

A cérna vagy a váltó és kézifék zsák? :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Szia Zoli!

Én 500 kemény HUF ért csináltattam meg mind a 2 őt és nagyon meg vagyok vele elégedve. Kék cérnával fekete műbőr, de teljesen jó. A kézifék zsákba tett varrást hosszirányba + keresztbe. A cérna az automotívos cérna nem valami hitvány mezei (Ezt onnan tudom, hogy én hoztam az audi gyárból :D Kézzel nem lehet eltépni). Ha esetleg érdekel Valakit jelzzétek az igényt!

Egy Audi érdekelne :D fű alatt... xD

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy az a g astra caravanom (2004 8. hó) amiről 2 oldallal ezelött beszéltem más ügyben. Most vettem észre rajta, hogy a napi számlálót hiába nyomkodom akár hogy nem nullázza a napi megtett km -t illetve hogy ha mozgatom a gombot akkor kotyog az egész óra a helyén. Esetleg van valami ötletetek miért nem engedi nullázni a napi km t illetve miképp lehetne megjavítani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy az a g astra caravanom (2004 8. hó) amiről 2 oldallal ezelött beszéltem más ügyben. Most vettem észre rajta, hogy a napi számlálót hiába nyomkodom akár hogy nem nullázza a napi megtett km -t illetve hogy ha mozgatom a gombot akkor kotyog az egész óra a helyén. Esetleg van valami ötletetek miért nem engedi nullázni a napi km t illetve miképp lehetne megjavítani?

Szia,

szerintem hiányzik belőle a rúd és a nyomgóm közötti gumi. Szét kell szedni az órát és akkor meglátod. Ha hiányzik gyárit nem tudom honnan lehetne venni, esetleg billentyűzetekben is mintha ilyen gumi érintkezők lennének a gombok alatt.

Az órát 2 csavar tartja alul a sarkánál, illetve maga a rögzítő kapocs, ha kotyog talán hiányoznak a csavarok belőle.

Szétszereléshez remek leírásokat csináltak már a márkatársak!

Műszeregység kiszedése, szétszedése.

Módosítva : kobraCode
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szia,

szerintem hiányzik belőle a rúd és a nyomgóm közötti gumi. Szét kell szedni az órát és akkor meglátod. Ha hiányzik gyárit nem tudom honnan lehetne venni, esetleg billentyűzetekben is mintha ilyen gumi érintkezők lennének a gombok alatt.

Az órát 2 csavar tartja alul a sarkánál, illetve maga a rögzítő kapocs, ha kotyog talán hiányoznak a csavarok belőle.

Szétszereléshez remek leírásokat csináltak már a márkatársak!

Műszeregység kiszedése, szétszedése.

Köszi!

Pontosan hogy is kéne kinéznie ennek a guminak valaki nem tud képet belinkelni róla?Lehet hogy ott kolotál valahol az óraházban ez a gumi csak vissza kell rakni a helyére?

köszi a választ

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Pontosan hogy is kéne kinéznie ennek a guminak valaki nem tud képet belinkelni róla?Lehet hogy ott kolotál valahol az óraházban ez a gumi csak vissza kell rakni a helyére?

köszi a választ

üdv Tamás

Sokat kerestem, de nem nagyon találtam képet, egyet amin fejtetőn látszanak ezek a gumi "harangok". Nálam pl szürke színű volt és nagyon kicsi, könnyű elhagyni.

Amúgy a Köszi gombot is használhatod ha megszeretnéd köszönni ;)

F8J7RSFF2FRVHO7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sokat kerestem, de nem nagyon találtam képet, egyet amin fejtetőn látszanak ezek a gumi "harangok". Nálam pl szürke színű volt és nagyon kicsi, könnyű elhagyni.

Amúgy a Köszi gombot is használhatod ha megszeretnéd köszönni ;)

F8J7RSFF2FRVHO7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Megvan a köszi gomb ugyhogy azon köszöntem meg! és ezt nem kell egyáltalán átalakítani semmi?(szétszedtem egy régi rossz billentyűzetemet úgyhogy ha elhagynám van még tartalék vagy 70 darab ami nem gurult szét) illetve könnyű szétszedni a gombot? mert azt nem írta a leírás? Érdemes már akkor megvenni az ujj izzókat a világításához hogy ne kelljen megint kiszedni a közel jövőben ha valamelyik elromlana?

üdv: Tamás

Módosítva : tomcsika1
Link to comment
Megosztás:

Megvan a köszi gomb ugyhogy azon köszöntem meg! és ezt nem kell egyáltalán átalakítani semmi? illetve könnyű szétszedni a gombot? mert azt nem írta a leírás? Érdemes már akkor megvenni az ujj izzókat a világításához hogy ne kelljen megint kiszedni a közel jövőben ha valamelyik elromlana?

üdv: Tamás

Az izzókat én még egyszer sem cseréltem, nem égtek ki. De ha cserélni is kell ahhoz nem kell szétszedni az egész műszeregységet, csak a helyéről kell kivenni az meg pár csavar.

Szétszedni csak a km nullázó miatt kell! Azt nem tudom hogy egy számítógép billentyűzet gombja jó e oda, méretbeli különbségek lehetnek. Szóval megeshet hogy át kell alakítani. Esetleg keress rossz órát vagy bontottat amiből ezt a kis gumi harangot ki lehetne venni. Vagy ha van rossz billentyűzetet akkor szedj ki belőle egy gombot és próbáld oda hogy jó e.

Maga ez a gomb a nullázó műanyag rúd végén van, és nagyon gyorsan könnyen le tud esni. Sokszor óra szétszedés közben feltűnés nélkül el lehet hagyni. Gyanítom nálad is ez lehetett.

Módosítva : kobraCode
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kéne jó nagy segítség. A napokban meghülyült a riasztóm magától bejelzett időnként. Eredetileg nekem hátul nem voltak ajtonyitás kapcsolót így mikor szerelte be valaki a riasztót lett bele téve, de nem a gyári vezetékre lett bekötve hanem össze vissza drótozva minden valószínű közvetlen a riasztóra. ezt a vezetékelést szeretném normálisra megcsinálni rákötni a nyitás kapcsolót a gyári vezetékére. A gond ott van, hogy leszedtem a B oszlop burkolatot és az övmagasság állító széthullott... Van benne egy nagyobb rugó az is kiakadt a kis pöcök ami mozgatva van az csak magában lötyög, és egy pozíció sincs most csak legalul. Nagy nehezen visszavározsoltam a felső burkolatot így működik az öv de legalul van semmi pozíció. Tudnátok ebben segíteni akár képekkel akár írásban, hogy mit hogyan kéne?

jaa Astra G 2004es 5 ajtós

Módosítva : Dj Menyus
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kéne jó nagy segítség. A napokban meghülyült a riasztóm magától bejelzett időnként. Eredetileg nekem hátul nem voltak ajtonyitás kapcsolót így mikor szerelte be valaki a riasztót lett bele téve, de nem a gyári vezetékre lett bekötve hanem össze vissza drótozva minden valószínű közvetlen a riasztóra. ezt a vezetékelést szeretném normálisra megcsinálni rákötni a nyitás kapcsolót a gyári vezetékére. A gond ott van, hogy leszedtem a B oszlop burkolatot és az övmagasság állító széthullott... Van benne egy nagyobb rugó az is kiakadt a kis pöcök ami mozgatva van az csak magában lötyög, és egy pozíció sincs most csak legalul. Nagy nehezen visszavározsoltam a felső burkolatot így működik az öv de legalul van semmi pozíció. Tudnátok ebben segíteni akár képekkel akár írásban, hogy mit hogyan kéne?

jaa Astra G 2004es 5 ajtós

szintén ez a bajom, működik az öv, csak a magasságát nem lehet állítani, bár nekem a legmagasabban van.

Link to comment
Megosztás:

szintén ez a bajom, működik az öv, csak a magasságát nem lehet állítani, bár nekem a legmagasabban van.

Nekem nem marad fent legalul akad meg :( Egyszer ha kész leszek mindennel elátkozom azt a kontárt aki képes volt így beszerelni valamit... 2 eres villanydrót a nyitás kapcsoló egyik oldalon kék másik oldalon barna bekötve össze vissza összekötve ááááh.... Csak meg kellett volna keresni a kötegben a szürkét és arra rákötni...

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem marad fent legalul akad meg :( Egyszer ha kész leszek mindennel elátkozom azt a kontárt aki képes volt így beszerelni valamit... 2 eres villanydrót a nyitás kapcsoló egyik oldalon kék másik oldalon barna bekötve össze vissza összekötve ááááh.... Csak meg kellett volna keresni a kötegben a szürkét és arra rákötni...

nekem volt benne valami utólagos riasztó vagy mi, speciel én visszabontottam az egészet, a kézifék zsákon belül volt a rejtett kapcsolója.

én úgy vagyok vele, hogy felesleges a riasztó, ha el akarják vinni akkor tökmidegy mi van benne.

mondjuk ehhez hozzá tartozik, hogy panelos közösségbe élek, így megszokott az esti autóriasztó nyekergés, már mindenki immunis rá....

régebben volt olyan riasztóm, ami elzárta az AC tápellátását, meg ultrahangos érzékelő meg minden kutyafüle.

de a mostaniban csak a központi zár van oszt csókolom:)

Link to comment
Megosztás:

Az izzókat én még egyszer sem cseréltem, nem égtek ki. De ha cserélni is kell ahhoz nem kell szétszedni az egész műszeregységet, csak a helyéről kell kivenni az meg pár csavar.

Szétszedni csak a km nullázó miatt kell! Azt nem tudom hogy egy számítógép billentyűzet gombja jó e oda, méretbeli különbségek lehetnek. Szóval megeshet hogy át kell alakítani. Esetleg keress rossz órát vagy bontottat amiből ezt a kis gumi harangot ki lehetne venni. Vagy ha van rossz billentyűzetet akkor szedj ki belőle egy gombot és próbáld oda hogy jó e.

Maga ez a gomb a nullázó műanyag rúd végén van, és nagyon gyorsan könnyen le tud esni. Sokszor óra szétszedés közben feltűnés nélkül el lehet hagyni. Gyanítom nálad is ez lehetett.

Üdv

szétszedtem a km órát benne van a gumi amit mondtál, hogy valszeg az hiányzik benne is van megfelelően a helyén ha nyomom akkor érzem hogy nyomja a gumit meg látszatra jö helyen is van! A visszarakás után kiderült, hogy sajnos hiába van benne meg jó helyen is mégsem működik.

van valami más ötlet hogy mit lehetne vele csinálni hogy mégis működjön?

köszi a választ

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Üdv

szétszedtem a km órát benne van a gumi amit mondtál, hogy valszeg az hiányzik benne is van megfelelően a helyén ha nyomom akkor érzem hogy nyomja a gumit meg látszatra jö helyen is van! A visszarakás után kiderült, hogy sajnos hiába van benne meg jó helyen is mégsem működik.

van valami más ötlet hogy mit lehetne vele csinálni hogy mégis működjön?

köszi a választ

üdv Tamás

Szia,

ez az egy tippem volt hogy ez miatt nem tudod nullázni a km óra állást. Ha így sem működik akkor maga a nyomógomb az alaplapon vagy maga az egész alaplap (Tacho azt hiszem így hívják) hibás lehet.

Esetleg a gumi harang belsejét alját megnézted? Szokott lenni rajta valami kiesebb kör alakú keményebb filc szerű anyag, az is megvolt?

De talán majd még tud segíteni valaki aki találkozott ilyen hibával.

Most is lötyög a nullázó rúd? Az órád is lötyög a helyén, megvoltak a csavarok?

Link to comment
Megosztás:

esetleg nincs fordítva...? a gumiharang a nyomógomb (rúd) alja.

az a "kör alakú keményebb filc szerű anyag" az egy szénpogácsa.

Ohmikusan vezet. (0...1Kohm)

-Mérj fólia szakadást a tacho reset gomb (két félkör) érintkező, és a CPU között.

-2 helyen az átvezető szitázott kivitel. Esetleg ezek közül az egyik levált.

-ohmikusan jó, akkor burkolat nélkül tedd vissza a tach-t. (lcd is legyen benne)

-a nyomógomb helyén, a 2 félkör alakú érintkezőn kb 5V-ot kell mérni.

-ha megvan, menj 100 métert, csak a számláló ne 000 legyen. csipesszel, óvatosan zárd össze a 2 félkör alakú érintkezőt.

írd le az eredményt, a többit akkor.

2 csavar hiányzott ami az órát alólról fogja azért kotyogott. Tettem be a helyére egy másikat.

Amit darthvödör írt az már nekem kicsit túl merész enyire szétszedni az órát. De majd hátha találok valakit az ismerettségi körömben aki szétmeri szedni.

köszi mindent.

majd próbálkozom mint a kiskutya.

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

volt egy kis időm, és kedvem is, így megcsináltam a váltózsák cserét.

persze a kéziféket is cseréltem, de azt elfelejtettem fotózni, az nagyon szívás volt....

és amit a fejembe vettem, hogy a kesztyűtartóba dupla világítás legyen.

és mert nem szeretnék plusz hsz-t pazarolni, itt egy kép a mélyládáról és hogy hogyan is néz ki a csomagtartóm :D

sajna a kalaptartó meg van fáradva és a bal oldalon az a kis pöcök is hiányzik....

Megkaptam a Jani féle váltó és kézifék zsákot (köszönöm a tippet). Neked a kézifék nem volt elméretezve? Úgy jó 5 centivel rövidebbnek tűnik nekem a hosszabb fele, aminek a végét a műanyag keretre kell tűzni és visszahajtani.

Itt egy előtte utána róla.

before:

https://drive.google.com/file/d/0ByMPRRORIWx8VlRUck9FVXU5REY2WDlzVEY5MDhGSm02c3dr/view?usp=sharing

after:

https://drive.google.com/file/d/0ByMPRRORIWx8d25LVWdRZERxdFJFbVBZOWdDdzZtbDFhMk5v/view?usp=sharing

Módosítva : vsz
Link to comment
Megosztás:

Megkaptam a Jani féle váltó és kézifék zsákot (köszönöm a tippet). Neked a kézifék nem volt elméretezve? Úgy jó 5 centivel rövidebbnek tűnik nekem a hosszabb fele, aminek a végét a műanyag keretre kell tűzni és visszahajtani.

Itt egy előtte utána róla.

before:

https://drive.google.com/file/d/0ByMPRRORIWx8VlRUck9FVXU5REY2WDlzVEY5MDhGSm02c3dr/view?usp=sharing

after:

https://drive.google.com/file/d/0ByMPRRORIWx8d25LVWdRZERxdFJFbVBZOWdDdzZtbDFhMk5v/view?usp=sharing

szívesen segítek, amúgy a Jani-s tippet innen az oldalról vettem :icon1:

megmondom őszintén, én nem tűztem a kéziféknél, hanem ragasztottam.

megpróbáltam tűzni, de nem volt olyan kicsi kapcsom csak hosszabb, és az nem ment át a műanyag kereten.

nem találtam eltérést, de nekem amúgy sem nagyon látszik a kartámasz miatt.

Link to comment
Megosztás:

szívesen segítek, amúgy a Jani-s tippet innen az oldalról vettem :icon1:

megmondom őszintén, én nem tűztem a kéziféknél, hanem ragasztottam.

megpróbáltam tűzni, de nem volt olyan kicsi kapcsom csak hosszabb, és az nem ment át a műanyag kereten.

nem találtam eltérést, de nekem amúgy sem nagyon látszik a kartámasz miatt.

Ok, de neked nem kellett nyújtani, tépni, hogy rá tudd húzni rendesen a helyére? Erőltetés nélkül oda tudtad ragasztani a keretre?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kiváncsi az utólagos ülésfűtés beszerelésével kapcsolatban!

Van köztetek olyan, aki nagyobb netes vásárlós oldalról rendelt, épített be kínai származású derék illetve ülőlapos fűtő KIT-et? Hogy muzsikál, erre lennék kiváncsi, illetve hogy érdemesebb bekötni? "Állandóra" vagy maradjon a szivargyújtós csatlakozás?! Esetleges akksi-leszívás vagy neadjIsten tűzeset megelőzés miatt?!?!?!

Választ, tapasztalatokat köszi...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.