Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

9 hours ago, Zolika77 írta:

Sziasztok

Elkepzelheto az,hogy kiegett egy izzó a km oramban? Ugyanis nem világít gyujtas raadaskor a kipörgésgátló ikon,de a többi igen...  Hogyan tudnám ezt leellenorizni?

Ez tutira nem izzó probléma, ugyanis a visszajelzők ikonjai a ködfényszóró és a távfény kivételével mind ledesek gyárilag.

Amúgy nem vagyok benne biztos hogy gyújtás ráadásakor is világítania kell (nem emlékszem), de amikor működik a kipörgésgátló, akkor mindenképp. Teszteld így, és ha ilyenkor rendesen világít, akkor ennek így kell működnie.

Amúgy 1.6 Coupéban (Z16XEP) szerintem nem alap a kipörgésgátló, bár nem mintha ekkora teljesítményhez kellene...

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, tgabika76 írta:

Ez tutira nem izzó probléma, ugyanis a visszajelzők ikonjai a ködfényszóró és a távfény kivételével mind ledesek gyárilag.

Hát akkor fing...m sincs,esetleg valami ismertető jel vagy akármi,hogy van-e tényleg? Vagy hol érdemes nekiallni meregetni vagy akármi?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 08. at 22:04, tgabika76 írta:

Gondolom gyári navis középkonzolba lesz, a kijelző helyére.

Kíváncsian várom a részleteket, én is hasonló projektben vagyok, csak én tabletben gondolkodom és a rádió helyére (a rádió lekerül a fűtésszabályzók alatti polcba), mert a Veramon miatt ragaszkodom a TID-hez. Viszont ehhez teljesen át kell faragnom a középkonzolt.

Nos. Volt ma egy kis időm, így nagyjából elkezdtem a beépítést :)

Itt tart most:

569bb9a1aad13_IMG_0153(Custom).JPG.0a1ef

Még az alját is be kell süllyeszteni, hogy stabil legyen.

 

Módosítva : urbanjozsi
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, urbanjozsi írta:
5 minutes ago, SargaRigo123 írta:

Jópofa megoldás! Nem lesz zavaró két oldalt a lyuk? Vagy lesz még valami maszk is előtte? Szurkolok neked! :)

Nos. Volt ma egy kis időm, így nagyjából elkezdtem a beépítést :)

Itt tart most:

Még az alját is be kell süllyeszteni, hogy stabil legyen.

 

 

Igen le lesz maszkolva kétoldalt. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 14. at 14:12, retfirD írta:

De el is pörög? Mert akkor tényleg nincs benne. Ha visszaveszi a gázt, és próbálja megfogni az elpörgést, akkor van benne, de akkor villognia kellene működés közben. Illetve youtube-on találtam egy videót, ami alapján gyújtás ráadáskor a TC lámpája is felvillan a többi kontroll lámpával együtt.

 

Szia.

Igen elporog de úgy csinálmint amikor dolgozik az ABS... De találtam egy oldalt ahol levan írva a gyári felszereltsége, és ott sem írja,hogy lenne benne.. 

Link to comment
Megosztás:

Nyáron egy autós találkozón összefutottam egy típustárssal, aki váltig állította hogy az ő X18XE1-ében nincs kipörgésgátló, mert el tudja forgatni a kereket. Kértem hogy mutassa meg, erre kipróbálta ott a füvön, és büszkén mutatta hogy rajtnál elforog a kerék, és szanaszét dobálja a fűcsomókat. Aha. Mondtam neki hogy akkor most ugyanezt hosszabban, és lőn csoda, második kerékfordulatra megfogta a kipörgést a TC, és a lámpa is elkezdett villogni a műszerfalon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, Zolika77 írta:

Szia.

Igen elporog de úgy csinálmint amikor dolgozik az ABS... De találtam egy oldalt ahol levan írva a gyári felszereltsége, és ott sem írja,hogy lenne benne.. 

Akkor okosabbak itt már nem leszünk, majd talán az egyik találkozón! ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 17. at 16:57, urbanjozsi írta:

Nos. Volt ma egy kis időm, így nagyjából elkezdtem a beépítést :)

Itt tart most:

569bb9a1aad13_IMG_0153(Custom).JPG.0a1ef

Még az alját is be kell süllyeszteni, hogy stabil legyen.

 

Kicsit én is haladtam az ügyben ma, de az én elképzelésem más a tablet beépítést illetően, így én most itt tartok:

2016-01-24 14.08.41.jpg

A következő lépés az lesz hogy keresnem kell valakit aki bebőrözi hogy passzoljon a középkonzol többi részéhez. Remélem sikerül (a világos bőr elég ritka, ezért drága is), ha nem akkor fényezve lesz világos drapp színűre.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

47 minutes ago, tgabika76 írta:

Kicsit én is haladtam az ügyben ma, de az én elképzelésem más a tablet beépítést illetően, így én most itt tartok:

A következő lépés az lesz hogy keresnem kell valakit aki bebőrözi hogy passzoljon a középkonzol többi részéhez. Remélem sikerül (a világos bőr elég ritka, ezért drága is), ha nem akkor fényezve lesz világos drapp színűre.

Várom a végeredményt! :) Ilyenkor kicsit irigykedem, hogy nekem nincs ilyenekre egyelőre lehetőségem. Na majd egyszer! De addig is kapom az inspirációt tőletek :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, tgabika76 írta:

Kicsit én is haladtam az ügyben ma, de az én elképzelésem más a tablet beépítést illetően, így én most itt tartok:

A következő lépés az lesz hogy keresnem kell valakit aki bebőrözi hogy passzoljon a középkonzol többi részéhez. Remélem sikerül (a világos bőr elég ritka, ezért drága is), ha nem akkor fényezve lesz világos drapp színűre.

Tetszetős! 

A vágást ragasztást magad csináltad?

Áramellátás hogy lesz megoldva? 

Módosítva : nemeth_laca
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ferdehátú G Astra 5. csomagtér ajtaján javított már valaki kábelköteg szakadást? A kábelek a hátsó ajtóban futnak
újra lehet ezt fűzni egyszerűen vagy van valami trükkje? Minden tippet szívesen vennék! Köszi!

Valami hasonlót mint itt a képen:
 

kep01.jpg

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, zolee77 írta:

Sziasztok!

Ferdehátú G Astra 5. csomagtér ajtaján javított már valaki kábelköteg szakadást? A kábelek a hátsó ajtóban futnak
újra lehet ezt fűzni egyszerűen vagy van valami trükkje? Minden tippet szívesen vennék! Köszi!

Valami hasonlót mint itt a képen:
 

kep01.jpg

én azt csináltam hogy amelyik oldalt hosszabban ki lehet huzni oda zsugorcsö forrasztás szin szerint és vissza a helyére 3éve jó.

 

Link to comment
Megosztás:

Ha cserélni akarod, akkor az új vezetéket forraszd rá a régire, és annak a másik végétől fogva húzd be vele! Ez az a szerencsés helyzet hogy az eredeti helyén van a gyári kábel. Forrasztani meg azért célszerű, hogy ne szakadjon bele a kasztniba az erőkifejtés hatására. Ahogy húzod ki a régit, úgy kígyózik be helyette az új. Nyilván a művelet megkezdése előtt le kell bontani mindent, hogy hozzáférj a vezekékekhez. Esetleg húzás előtt megkenheted az új kábelt folyékony szappannal vagy valamivel amitől jobban csúszik (NEM, a Sör nem lesz jó ide, azt belsőleg kell!!!) Ez volt az ajtó. A járműszekrényen belül pedig lennie kell egy csatlakozónak, amin ha meghagysz 10-15 centi vezetéket, akkor könnyen rá tudod forrasztani az odavalókat. Természetesen a szigetelésre fokozottan ügyelni kell, mert az autóban minden tűzveszélyes!

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, nemeth_laca írta:

Tetszetős! 

A vágást ragasztást magad csináltad?

Áramellátás hogy lesz megoldva? 

Köszi!

Igen én csináltam, elég sokat kellett méricskélni hozzá. Az áramellátás egy sima micro USB-s töltővel lesz megoldva úgy, hogy csak gyújtáson kapjon áramot, a tabletre pedig telepítve lesz egy profilváltó program, ami az áramellátás megszűnése esetén (azaz gyújtás levételekor) sleep módba állítja a tabletet, míg ha ráadom a gyújtást, akkor bekapcsolódik a képernyő, a gps és a bluetooth is, illetve később esetleg opcionálisan a wifi, ha egyszer majd egy wifi-s tolatókamerával akarom bővíteni az installációt.

Amúgy az egész beépítés nagyjából ezt az irányt követi, innen jött az inspiráció:

http://logout.hu/cikk/tablet_autoba_epitese/bevezetes.html

 

Link to comment
Megosztás:

29 minutes ago, tgabika76 írta:

Köszi!

Igen én csináltam, elég sokat kellett méricskélni hozzá. Az áramellátás egy sima micro USB-s töltővel lesz megoldva úgy, hogy csak gyújtáson kapjon áramot, a tabletre pedig telepítve lesz egy profilváltó program, ami az áramellátás megszűnése esetén (azaz gyújtás levételekor) sleep módba állítja a tabletet, míg ha ráadom a gyújtást, akkor bekapcsolódik a képernyő, a gps és a bluetooth is, illetve később esetleg opcionálisan a wifi, ha egyszer majd egy wifi-s tolatókamerával akarom bővíteni az installációt.

Amúgy az egész beépítés nagyjából ezt az irányt követi, innen jött az inspiráció:

http://logout.hu/cikk/tablet_autoba_epitese/bevezetes.html

 

El fog férni még az oldalánál a töltő? 
Beépítéskor, hogy fogod rögzíteni hogy stabilan álljon? Vagy kivehető lesz? 
Ha Murphy törvénye alapján gondolkodom, és véletlenül lemerül az autó akksija, plusz a tablet akksija is (bár gondolom úgyis észreveszed, ha lemerül az akksi és még orvosolod időben), akkor a bekapcsolás problémás lesz. 

Amúgy én is szívesen megcsinálnám, ezt a dolgot, csak ahogy elnézem nekem nem jönne össze így a méret, mert az enyém digitklímás. 
És az nem hátulról van bepattintva, hanem az egy doboz ami kívülről van beletolva, így több helyet foglal :brooding:

Úgyhogy, nálam a gyári navis középkonzol tudna csak összejönni, de azt nemnagyon látok sehol digitklímás verzióban. Mindenesetre, szerintem én kivezetékelném a kapcsolóját valahova, ha jól gondolom az úgyis csak egy sima két tüskés (nem tudom a szakszerű nevét) kapcsoló lehet.

Mindenesetre kíváncsian várom a végeredményt! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, nemeth_laca írta:

El fog férni még az oldalánál a töltő? 
Beépítéskor, hogy fogod rögzíteni hogy stabilan álljon? Vagy kivehető lesz? 
Ha Murphy törvénye alapján gondolkodom, és véletlenül lemerül az autó akksija, plusz a tablet akksija is (bár gondolom úgyis észreveszed, ha lemerül az akksi és még orvosolod időben), akkor a bekapcsolás problémás lesz. 

Amúgy én is szívesen megcsinálnám, ezt a dolgot, csak ahogy elnézem nekem nem jönne össze így a méret, mert az enyém digitklímás. 
És az nem hátulról van bepattintva, hanem az egy doboz ami kívülről van beletolva, így több helyet foglal :brooding:

Úgyhogy, nálam a gyári navis középkonzol tudna csak összejönni, de azt nemnagyon látok sehol digitklímás verzióban. Mindenesetre, szerintem én kivezetékelném a kapcsolóját valahova, ha jól gondolom az úgyis csak egy sima két tüskés (nem tudom a szakszerű nevét) kapcsoló lehet.

Mindenesetre kíváncsian várom a végeredményt! :icon13:

Csak úgy fér el a töltő, hogy rendelnem kellett 90°°-ban hajlított fejű micro USB csatlakozót, és annak is ki kellett vágni a helyét a középkonzol széléből:

 

s-l500.jpg

Nem lesz kivehető, a tablet mögött van egy merevítő, ahhoz van hozzáragasztva. A ki/bekapcsoló gomb valóban ki van vezetve, de még így is előfordul évente egyszer (amikor télre kiveszem az aksit az autóból) hogy lemerül, de úgy gondoltam ha évente egyszer emiatt ki kell vegyem a középkonzolt, az nem túlságosan nagy ár érte, szóval még belefér.

 

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, portoky írta:

Sziasztok!

Az elmúlt napok hideg időjárása miatt a következő gondolat fordult meg a fejembe: Astra Coupe-ba utólag be lehet szerelni fűthető kormányt? Másik Opelből persze..de nem tudom hogy mennyire megoldható a dolog... 

400ezer egy opel új fűthető kormány :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.