Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2016. 10. 01. at 9:37, zotya975 írta:

Én első körben kivennem  a műszeregységet, és mozgatnám a csatiját ,ha van mögötte testelési pont azt levenném, és visszaraknám. 

Nos ma is csinálta az autó.. Ami még említést érdemel, hogy amikor a mutatók "leülnek", a fényszóró is villog: hol tompább a világítás, hol normálisan működik. Na meg azt is észrevettem, hogy egy pillanatra a töltésjelző is be-be villan (ezt mondjuk nagyon ritkán látom).

Nem lehet, hogy ez valami generátor hiba? Megmértem, alapjáraton 14,6-14,7 Volt a töltés.. Ez normális lehet?

Link to comment
Megosztás:

7 perce, timoboy írta:

Nos ma is csinálta az autó.. Ami még említést érdemel, hogy amikor a mutatók "leülnek", a fényszóró is villog: hol tompább a világítás, hol normálisan működik. Na meg azt is észrevettem, hogy egy pillanatra a töltésjelző is be-be villan (ezt mondjuk nagyon ritkán látom).

Nem lehet, hogy ez valami generátor hiba? Megmértem, alapjáraton 14,6-14,7 Volt a töltés.. Ez normális lehet?

Kábé normális...nézd át a testpontokat, akusarukat a motortérben. Generátornál a csavarkötéseket, hengerfejen, zárhídnál..stb.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Sajnos ez ilyen, a kijelzőre semelyik rádió nem ír ki semmit, a gyári sem csak egyes (méregdrága) VDO és Kenwood típusok.  

??? Na ne már. Ahogyan az astráknál a Zafiráknál is írja az infót. Már a gyári magnóval is. Elméletileg a Vdo fejegység pedig kompatibilis vele. Csak arra nem tudok rájönni hogy miért nem írja ki az infót. Nagyon valószínű hogy vagy valami kontakt hiba vagy pedig beállítási gond. De mivel nem látom mit ír ki ezért hiába szöszölök a menübe. Ezért kérdem van-e valakinek tapasztalta ezen a téren. De amint látom nem igen. Sajna.

Módosítva : Dörmi
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Dörmi írta:

??? Na ne már. Ahogyan az astráknál a Zafiráknál is írja az infót. Már a gyári magnóval is. Elméletileg a Vdo fejegység pedig kompatibilis vele. Csak arra nem tudok rájönni hogy miért nem írja ki az infót. Nagyon valószínű hogy vagy valami kontakt hiba vagy pedig beállítási gond. De mivel nem látom mit ír ki ezért hiába szöszölök a menübe. Ezért kérdem van-e valakinek tapasztalta ezen a téren. De amint látom nem igen. Sajna.

Tapasztalat az van, de ha beírnád a pontos típust (nem csak annyit, hogy VDO) akkor könnyebben jönne a segítség. Esetleg ha visszaolvasol akkor találsz választ a kérdésedre.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, gezoli írta:

Tapasztalat az van, de ha beírnád a pontos típust (nem csak annyit, hogy VDO) akkor könnyebben jönne a segítség. Esetleg ha visszaolvasol akkor találsz választ a kérdésedre.

VDO CD 441 XED. ahogy írtam már ez előtt olvastam az egyik fórum társ írását amely ezzel a problémával foglalkozik sőt a google is barátom hát ott is kerestem de magyar leírásokban csak felületes segítséget kaptam. Valahogy lehet állítani a menüben de mivel nem látom mit ír ezért megvagyok lőve. Ezen felül azt sem tudom lehet-e máshol bibi.  

Link to comment
Megosztás:

T

2 órája, Dörmi írta:

??? Na ne már. Ahogyan az astráknál a Zafiráknál is írja az infót. Már a gyári magnóval is. Elméletileg a Vdo fejegység pedig kompatibilis vele. Csak arra nem tudok rájönni hogy miért nem írja ki az infót. Nagyon valószínű hogy vagy valami kontakt hiba vagy pedig beállítási gond. De mivel nem látom mit ír ki ezért hiába szöszölök a menübe. Ezért kérdem van-e valakinek tapasztalta ezen a téren. De amint látom nem igen. Sajna.

Itt a meg oldás csak be kell állítani és mindent ki fog írni:icon13:

https://www.scribd.com/doc/61517121/VDO-CD-441-XED-Manual-English

 

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, astra 1 írta:

T

Itt a meg oldás csak be kell állítani és mindent ki fog írni:icon13:

https://www.scribd.com/doc/61517121/VDO-CD-441-XED-Manual-English

 

Köszönöm. De sajna ezeket olvastam. Két gondom van csak. Az egyik hogy nem tudok angolul a másik pedig hogy mivel a a kijelzőre SEMMIT nem ír ki (ez lenne a megoldandó probléma) ezért azt sem látom hogy mit állítok a menüben. Ha letudnád írni hogy mit és hányszor nyomjak meg vagy van valami billentyűzet parancs azt nagyon megköszönném. 

Link to comment
Megosztás:

Van egy újabb problémám. Volt az autóban egy elég komoly riasztó rendszer sok védelmi funkcióval de kezdett önálló életre kelni ezért sajna mennie kellet. De miután távozott jöttem rá hogy az automata ablakot is ez vezérelte. Természetesen az ablak most is működik csak végig nyomni kell a le vagy felhúzáshoz. Ha van rá lehetőség hogy vissza tudjam automatára alakítani kérem segítsetek ebben is. Gondolok itt egy relé cserére vagy valami bekötési trükkre vagy hasonlókra. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Dörmi írta:

Van egy újabb problémám. Volt az autóban egy elég komoly riasztó rendszer sok védelmi funkcióval de kezdett önálló életre kelni ezért sajna mennie kellet. De miután távozott jöttem rá hogy az automata ablakot is ez vezérelte. Természetesen az ablak most is működik csak végig nyomni kell a le vagy felhúzáshoz. Ha van rá lehetőség hogy vissza tudjam automatára alakítani kérem segítsetek ebben is. Gondolok itt egy relé cserére vagy valami bekötési trükkre vagy hasonlókra. Előre is köszi.

Folyamatosan nyomod a gombot föl vagy le és amikor fölhúzta ill. leengedte az ablakot akkor nyomva tartod a gombot amíg nem hallasz egy kattanást. Ezután megismétled a többi ablakkal is.Ezt mindig meg kell csinálni ha megszünteted az áram ellátást (akku le van kötve).

Link to comment
Megosztás:

31 perce, gezoli írta:

Folyamatosan nyomod a gombot föl vagy le és amikor fölhúzta ill. leengedte az ablakot akkor nyomva tartod a gombot amíg nem hallasz egy kattanást. Ezután megismétled a többi ablakkal is.Ezt mindig meg kell csinálni ha megszünteted az áram ellátást (akku le van kötve).

Ez mekkora flash. Már mükszik is. Isten király vagy. Esetleg a magnómra nincs ötleted :) ? Ja még valami most vettem észre hogy a közép konzolnál nincs hátér fény. Van hozzá külön biztosíték vagy az izzókkal lehet a baj és ha az izzókkal akkor hogyan kezdjek hozzá. Nincs valakinek egy szerelési kézikönyv mert a kezelési útmutató nem sok mindenre jó. De azért abba is bele lesek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Váltógombot cserélt már vki?Lehet kapni vmi tűrhető minőségű utángyártottat,vagy érdemes bontottat keresni?Illetve a műszerfalon(felett) a szélvédő tövében lévő rácsot érdemes cserélni, a két oldalán le van törve vmi fül szerűség és diesel remegés végett zörög mint állat?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Dörmi írta:

Ez mekkora flash. Már mükszik is. Isten király vagy. Esetleg a magnómra nincs ötleted :) ? Ja még valami most vettem észre hogy a közép konzolnál nincs hátér fény. Van hozzá külön biztosíték vagy az izzókkal lehet a baj és ha az izzókkal akkor hogyan kezdjek hozzá. Nincs valakinek egy szerelési kézikönyv mert a kezelési útmutató nem sok mindenre jó. De azért abba is bele lesek.

Tudom! :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tényleg. Nincs valakinek egy szerelési könyve. Nekem még mindig meg van a Mareámhoz egy letölthető pdf. Annyira részletes hogy szinte mindent meg lehet oldani belőle. Ha van valakinek Zafirához vagy valamelyik testvér típushoz az szóljon. Köszi

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Dörmi írta:

Tényleg. Nincs valakinek egy szerelési könyve. Nekem még mindig meg van a Mareámhoz egy letölthető pdf. Annyira részletes hogy szinte mindent meg lehet oldani belőle. Ha van valakinek Zafirához vagy valamelyik testvér típushoz az szóljon. Köszi

G Astrához van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

G Astrához van.

Szia,

 

Elkérhetem a G Astra szerelési könyvet? Fel tudod tölteni valahova? Nagyon megköszönném.

Egyelőre csak elméleti szinten érdekel az aláírásodban szereplő 4X elektromos ablak is, de a link már nem működik :-(

 

köszi

Link to comment
Megosztás:

7 órája, rpetya írta:

Szia,

 

Elkérhetem a G Astra szerelési könyvet? Fel tudod tölteni valahova? Nagyon megköszönném.

Egyelőre csak elméleti szinten érdekel az aláírásodban szereplő 4X elektromos ablak is, de a link már nem működik :-(

 

köszi

Küldj egy mail címet privátban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 30. at 23:08, timoboy írta:

Sziasztok!

Sajnos úgy nézem, engem is elért valami elektromos probléma. Ma menet közben egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a mutatók (fordulatszám mérő, sebesség, üzemanyag szintjelző, és a vízhőfok) egyszer csak "leestek", mintha leállítottam volna az autót. Ahogy ezt észrevettem, már vissza is állt. Ezt ma vettem észre először reggel munkába menet, és csinálta munkából jövet is. Mi lehet a gond? Tudnátok segíteni? Készülök egy hosszabb útra az autóval a jövő hét elején... Remélem nincs nagy baj...

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a probléma megoldódott. Hétfőn vittem villamossági szerelőhöz, ott mondta a szaki, hogy leszedi a generátort, és megnézi, mi lehet a baj. Feszültség szabályzót kellett cserélni, valószínű, hogy az adta meg magát. Állítólag az egyik lábához nem is volt odaforrasztva a vezeték. Első körben ennyi lett csinálva, viszont azóta nem jelentkezett a fenti hiba. (És most sokszor le is kopogom.... :) )

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 01. at 12:37, Petiref írta:

sziasztok,
Elkezdtem a tempomat beszerelését de hála Istennek nekem minden ki volt építve idáig. Kuplung kapcsoló helyén és be is volt kötve fékpedálnál a kapcsoló 4 pines és bekötve. Tempomatos irányjelzőt beraktam, csatlakozója szint úgy megvolt. Működni nem működik. Egyik kedves fórum társunkal beszélgetve azt mondta valószínű csak az ecuba kell aktiválni a rendszert. Ebben valaki nekem tud segítséget adni? Kit keressek ? Kecskemét közelében lakom. Esetleg lehet még valami bibi ami miatt nem működhet? Ha valaki tud segítsen előre is köszönöm . Jah és opel astra g caraván 1.7 td opel motoros.
Üdv

Hartán is be tudom neked állítani. 45km.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos csak nem boldogulok ezzel a magnó dologgal. Már össze vissza nyomkodtam mindent. Sajnos mivel pont a kijelző nem működik így még mindig nem tudom pontosan mit is csinálok. Most addig fajult a dolog hogy magnó cserén gondolkozom. De szeretném ha továbbra is kormányról is vezérelhető lenne. Ha van valakinek ajánlása olyan (ha lehet cd) autós fejegység amelyik kompatibilis az opel multi kormányával az kérem írja meg a típust. Azt már meg tudtam hogy van olyan kábel amelyikkel össze lehet hozni de csak maga a kábel egy vagyon. A fejegység típusától függően 15-20 ezredes. Annyit meg nem ér az egész. Tehát akinek van ötlete azt szívesen hallgatom.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Dörmi írta:

Sajnos csak nem boldogulok ezzel a magnó dologgal. Már össze vissza nyomkodtam mindent. Sajnos mivel pont a kijelző nem működik így még mindig nem tudom pontosan mit is csinálok. Most addig fajult a dolog hogy magnó cserén gondolkozom. De szeretném ha továbbra is kormányról is vezérelhető lenne. Ha van valakinek ajánlása olyan (ha lehet cd) autós fejegység amelyik kompatibilis az opel multi kormányával az kérem írja meg a típust. Azt már meg tudtam hogy van olyan kábel amelyikkel össze lehet hozni de csak maga a kábel egy vagyon. A fejegység típusától függően 15-20 ezredes. Annyit meg nem ér az egész. Tehát akinek van ötlete azt szívesen hallgatom.

Helló,

 

Saját tapasztalat ugyan nincs vele, de a Pioneer fejekhez van egy ilyen megoldás:

values.jpg

 

Esetleg próbálj rákeresni egyéb gyártókra is wr input (wired remote), vagy hasonló szavakkal.

Link to comment
Megosztás:

A tempomaton rágódok még mindig.., a múltkor megnéztem a kapcsolóimat a pedáloknál, a fékkapcsolóból 4 szál vezeték, jön ki, a kuplungéból meg 3, ez jó lehet?

...de most veszek egy tempomatos indexkart, azt lesz ami lesz! Megpróbáljuk megyen-e a felprogramozás után..

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy problémám astra g ülésfűtéssel kapcsolatba gyári. Probléma hogy nem füt se a támla se az alja áramot kap azt mondták hogy lehet megszakadt a fűtőszál benne viszont nem hiszem hogy egyszerre  mind a kettőbe . Kérdés ki lehet valahogy mérni a fűtő szálat vagy egyáltalán hol keresem a hibát ? A jobbos ülés jo 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, herki89 írta:

Sziasztok lenne egy problémám astra g ülésfűtéssel kapcsolatba gyári. Probléma hogy nem füt se a támla se az alja áramot kap azt mondták hogy lehet megszakadt a fűtőszál benne viszont nem hiszem hogy egyszerre  mind a kettőbe . Kérdés ki lehet valahogy mérni a fűtő szálat vagy egyáltalán hol keresem a hibát ? A jobbos ülés jo 

https://drive.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOa2xTelROZmZqa3M/view

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.