Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Kapcsold be a hátsó ködlámpákat, vagy azokkal is villoghatsz

Azt csak ne kapcsolja be ha az időjárási viszonyok nem indokolják, épp elég idióta használja már így is ok nélkül... arról nem is beszélve hogy az imént említett csoport miatt őt is beskatulyázzák, szóval akkor már tényleg inkább a fék.

Link to comment
Megosztás:

Azt csak ne kapcsolja be ha az időjárási viszonyok nem indokolják, épp elég idióta használja már így is ok nélkül... arról nem is beszélve hogy az imént említett csoport miatt őt is beskatulyázzák, szóval akkor már tényleg inkább a fék.

én ilyenkor el szoktam engedni a mögöttem levőt hogy boldog legyen...

Link to comment
Megosztás:

Kapcsold be a hátsó ködlámpákat, vagy azokkal is villoghatsz

ha a seggedbe van azzal nemsokat érsz...én azt akkor szoktam használni, ha vki refivel jön mögöttem..pl miután megelőztem :D bár volt már olyan hogy hiába volt minden..

...először ködlámpa villogtatás...semmi...

...ködlámpa villogtatás + vészvill felvillant...semmi...

...ködlámpa bekapcs+vészvillogó+fék lámpa...mire észbe kapott...de addigra kisebb retina korrekció végre hajtva ;) ...terepes volt a drága...épp szélvédő magasságban lévő lámpákkal, ráadásul refivel... :P :D

Link to comment
Megosztás:

ha a seggedbe van azzal nemsokat érsz...én azt akkor szoktam használni, ha vki refivel jön mögöttem..pl miután megelőztem :D bár volt már olyan hogy hiába volt minden..

...először ködlámpa villogtatás...semmi...

...ködlámpa villogtatás + vészvill felvillant...semmi...

...ködlámpa bekapcs+vészvillogó+fék lámpa...mire észbe kapott...de addigra kisebb retina korrekció végre hajtva :P ...terepes volt a drága...épp szélvédő magasságban lévő lámpákkal, ráadásul refivel... :D ;)

Hagyd, hogy megelőzzön ha refivel jön utánnad !Aztán kapcsold fel te is ha megelőzött hátha megvakul! :D

Link to comment
Megosztás:

Én ugyanúgy vakításnak érzem. Lehet hogy rosszul szoktam beállítani a tükröt? Mit kell látni a középső tükörben pontosan?

Az biztos, hogy nem a hátul ülő miniszoknyás hölgyemény ölét. :D Én teliben látom a hátsó ablakot, kicsi az oszlopokból, kicsi az ülés tetejéből, kicsi a tető aljából.

Link to comment
Megosztás:

Az biztos, hogy nem a hátul ülő miniszoknyás hölgyemény ölét. :D Én teliben látom a hátsó ablakot, kicsi az oszlopokból, kicsi az ülés tetejéből, kicsi a tető aljából.

Nálam is így van beállítva de akkor ezek szerint csak én vártam a csodát?

Link to comment
Megosztás:

Hagyd, hogy megelőzzön ha refivel jön utánnad !Aztán kapcsold fel te is ha megelőzött hátha megvakul! :D

Nekem tegnap volt épp ilyen afférom, Szuzuki egypontnulla tép a belső sávban ezerrel, refi fent, meg még az iszonyatós erölködéstől, nomeg a végénélis végébbet járó hátsó kidöglött hátsó rugóknak köszönhetően is leült a segge, így aztán fajin volt. Elment, felküldtem a refit, és hirtelen lelassult a barma, visszaengedett, kezdett vón villogni, aztán akkor jött rá, hogy hoppá-hoppá.

Nálatok érezhető különbség ha átkapcsoljátok a tükröt?

Egyértelműen igen. A külsőket is át kéne kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Az a bajom, hogy amikor leállítom az autót, akkor már nem működik az ablak. Általában lehúzva

hagyom, az ideg meg szétcsap. Vagy újra gyújtás felhúzás, vagy kivűlről kulccsal! Utóbbit nagyon

utálom. Na csak annyi a problémám!

Azt szeretném elérni, hogy központi zárral felmennek az ablakaim és kész.

Elektromos ablak (első kettő ajtóban)gyári, és központi zár gyári , riasztóm nincs.

Hosszabban nyomva az ablakemelő gombot, akkor az teljesen felhúzza vagy leengedi...

Megoldható az ablakok felhúzódása a kpzár működtetésével?

A boltban kértem egy relét erre a célra és ezt kaptam: THUNDER WL 001, ezzel megvalósítható? Bekötési rajz: http://kep.ivpicture.hu/22466.N.jpg

1999 évjárat márc. Astra G club ABS nincs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Az a bajom, hogy amikor leállítom az autót, akkor már nem működik az ablak. Általában lehúzva

hagyom, az ideg meg szétcsap. Vagy újra gyújtás felhúzás, vagy kivűlről kulccsal! Utóbbit nagyon

utálom. Na csak annyi a problémám!

Azt szeretném elérni, hogy központi zárral felmennek az ablakaim és kész.

Elektromos ablak (első kettő ajtóban)gyári, és központi zár gyári , riasztóm nincs.

Hosszabban nyomva az ablakemelő gombot, akkor az teljesen felhúzza vagy leengedi...

Megoldható az ablakok felhúzódása a kpzár működtetésével?

A boltban kértem egy relét erre a célra és ezt kaptam: THUNDER WL 001, ezzel megvalósítható? Bekötési rajz: http://kep.ivpicture.hu/22466.N.jpg

1999 évjárat márc. Astra G club ABS nincs

Hali .Ha visszaolvasol (pl szeptember vége október elejei) hozzászolásoknál foglalkoztunk ezzel a dologgal,elvileg ott megtalálhatod a választ. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha meg tudnám oldani azt, hogy menet közben, hátramenet kapcsolása nélkül bekapcsolhassam a tolató lámpákat akkor abból lenne valami zűrzavar a kocsi elektromos rendszerében? Mondjuk egyenesen az égőkhöz menő kábelre kötném rá a kakaót. Elegem van, hogy ott, ahol 100km/h-val lehet menni, megyek 120-al és még így is valaki a seggemben van majdnem mindig. :D Ha rájuk tudnám kapcsolni a lámpákat, szerintem megállna bennük az ütő. ;)

Én le szoktam ilyenkor mosni a hátsó szélvédőt. Legtöbbször lemarad az illető. :P

Link to comment
Megosztás:

Hagyd, hogy megelőzzön ha refivel jön utánnad !Aztán kapcsold fel te is ha megelőzött hátha megvakul! :D

aztán ő is lelassít és hadja hogy megelőzzem és Ő nyomja rám ismét, vagy kiszáll belőle egy vagy két kétajtós szekrény és elbeszélget vele(d)m...akkor aztán mondhatom hogy jó-jó, de te kezdted.... ;) ezt el kell kerülni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Az a bajom, hogy amikor leállítom az autót, akkor már nem működik az ablak. Általában lehúzva

hagyom, az ideg meg szétcsap. Vagy újra gyújtás felhúzás, vagy kivűlről kulccsal! Utóbbit nagyon

utálom. Na csak annyi a problémám!

Azt szeretném elérni, hogy központi zárral felmennek az ablakaim és kész.

Elektromos ablak (első kettő ajtóban)gyári, és központi zár gyári , riasztóm nincs.

Hosszabban nyomva az ablakemelő gombot, akkor az teljesen felhúzza vagy leengedi...

Megoldható az ablakok felhúzódása a kpzár működtetésével?

A boltban kértem egy relét erre a célra és ezt kaptam: THUNDER WL 001, ezzel megvalósítható? Bekötési rajz: http://kep.ivpicture.hu/22466.N.jpg

1999 évjárat márc. Astra G club ABS nincs

ahogy a kollega is írta...szervízben csináltak egyik kollegának itt a fórumon is ilyet pár ezer forintért minden plussz ketyere nélkűl csak egy átforrasztásal, akkor nem a kulccsal lehet hanem központival...felhúzni

Link to comment
Megosztás:

Csalkaz "árfotrrasztásnál" is 2 fajta van az egyeik mikor a bezárásra húzza fel ez nagyon jó addig mig nem könyökölsz rá az ajtón a ki sgombra vagy hogy is hívják. Ez kb 15 perces meló a másik amikor reteszeléskor húzza fe alz hosszabb de sztem az a jobb. Nekem egy villanyszerelő csinálta aki opelozot sokáig ez 1 órás mutatvány volt kb.de egy modult is lehet envni az se olyan vészes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, volt-e már téma az ÜLÉSFŰTÉS utólagos beszerelése?

Nos, engem ez érdekelne, 2005-ös G Astrámhoz.

Ha bármi infótok van, írjatok...legyen az gyári szett vagy nem gyári.

Ja, és nem az az 1000Ft-os szivargyújtós dolog érdekel...:lol:

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, volt-e már téma az ÜLÉSFŰTÉS utólagos beszerelése?

Nos, engem ez érdekelne, 2005-ös G Astrámhoz.

Ha bármi infótok van, írjatok...legyen az gyári szett vagy nem gyári.

Ja, és nem az az 1000Ft-os szivargyújtós dolog érdekel...:lol:

Köszi!

Classic-ba nem volt opció.

Egy G astra kapcsolói, kábelezésével lehetséges meg lehet oldani, ha szépen akarod.

Kell kapcsoló, kábelek, ülés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Classic-ba nem volt opció.

Egy G astra kapcsolói, kábelezésével lehetséges meg lehet oldani, ha szépen akarod.

Kell kapcsoló, kábelek, ülés. :lol:

Ülés nem kell. Lehet kapni utólag is ülésbe való fűtőbetétet (bár mondjuk a gyári ha márkaszervizben veszed, drágább, mint ha találsz bontóban két fűthető ülést, de néha van vaterán egész jó minőségű nem gyári is), aztán szépen fel kell fejteni az ülés kárpitját, majd a szivacs és a szövet közé berakni, és visszavarrni a kárpitot. Ha igényesre akarod akkor a gyári kapcsolókat veszed meg hozzá, és ha ezeket a gyári helyre is rakod, akkor senki nem mondja meg hogy az autód nem eredetileg is ülésfűtéssel jött ki. Mondjuk így a költségek közelíteni fogják az 50e Ft-ot mindennel együtt (Astrában nincs tapasztalatom, Calibrához csak a két gyári fűtőbetét az ülésbe 35e, a gyári kapcsolók meg 8e Ft voltak), de ez a legrosszabb eset gyári árakkal számolva, utángyártott fűtőbetéttel és másfajta kapcsolókkal akár a feléből is kijöhetsz. Meg ugye az a kérdés hogy rászánod-e magad, én mondjuk egy oldallégzsákos ülést nem biztos hogy mernék piszkálni, de a téli autónak használt Corsámba én is bele akarom rakni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.