Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Lehet volt már szó róla, de megkérdezem. A km óra a megtett km adatot az órában tárolja vagy az ecu tárolja?

Szvsz az órában. Szóval óra cserekor nem marad mega kilóméteróraállásod sem, de az ötlet amit mondasz nem rossz, mert akkor hiába pörgetnék a nepperek az órát, a motorvezérlőből elő lehetne csalni a valós kilóméteróraállást. Valahogy úgy mint a régi Fiat Tipo DGT-nél, amelyik egy gomb megnyomására kiírta hogy hányszor fordult már át az óra.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz az órában. Szóval óra cserekor nem marad mega kilóméteróraállásod sem, de az ötlet amit mondasz nem rossz, mert akkor hiába pörgetnék a nepperek az órát, a motorvezérlőből elő lehetne csalni a valós kilóméteróraállást. Valahogy úgy mint a régi Fiat Tipo DGT-nél, amelyik egy gomb megnyomására kiírta hogy hányszor fordult már át az óra.

OBD-vel szerintem lehet piszkálni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szvsz az órában. Szóval óra cserekor nem marad mega kilóméteróraállásod sem, de az ötlet amit mondasz nem rossz, mert akkor hiába pörgetnék a nepperek az órát, a motorvezérlőből elő lehetne csalni a valós kilóméteróraállást. Valahogy úgy mint a régi Fiat Tipo DGT-nél, amelyik egy gomb megnyomására kiírta hogy hányszor fordult már át az óra.

Nekem nem opelbe kéne az óra ezért kérdezem, hogy törjem-e a fejem rajta vagy alapba vessem el az ötletet.

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK!

A SEGÍTSÉGETEKET KÉRNÉM! VÁSÁROLTAM AZ AUTÓMBA (g astra) EGY LG LAC2800R TÍPUSÚ AUTÓHIFIT ÉS EGY PROBLÉMÁM VAN VELE. HA ELMENTEM A RÁDIÓÁLLOMÁSOKAT, MIUTÁN LEÁLLÍTOM AZ AUTÓT, MAJD ÚJRA ELINDÍTOM TÖRLŐDIK MINDEGYIK. MI LEHET A BAJA?

HA TUD VKI SEGÍTENI, AZT NAGYON MEGKÖSZÖNÖM!

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK!

A SEGÍTSÉGETEKET KÉRNÉM! VÁSÁROLTAM AZ AUTÓMBA (g astra) EGY LG LAC2800R TÍPUSÚ AUTÓHIFIT ÉS EGY PROBLÉMÁM VAN VELE. HA ELMENTEM A RÁDIÓÁLLOMÁSOKAT, MIUTÁN LEÁLLÍTOM AZ AUTÓT, MAJD ÚJRA ELINDÍTOM TÖRLŐDIK MINDEGYIK. MI LEHET A BAJA?

HA TUD VKI SEGÍTENI, AZT NAGYON MEGKÖSZÖNÖM!

A fejegység memória tápja nincs bekötve, vagy nem állandó 12V-ra van kötve. Esetleg a memória ág biztosítéka kiment.

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK!

A SEGÍTSÉGETEKET KÉRNÉM! VÁSÁROLTAM AZ AUTÓMBA (g astra) EGY LG LAC2800R TÍPUSÚ AUTÓHIFIT ÉS EGY PROBLÉMÁM VAN VELE. HA ELMENTEM A RÁDIÓÁLLOMÁSOKAT, MIUTÁN LEÁLLÍTOM AZ AUTÓT, MAJD ÚJRA ELINDÍTOM TÖRLŐDIK MINDEGYIK. MI LEHET A BAJA?

HA TUD VKI SEGÍTENI, AZT NAGYON MEGKÖSZÖNÖM!

Légyszíves olvass már vissza egy kicsit!!!!! Legalább 4-szer volt már téma!

Egyébként ez az Opelekre jellemző. Föl kell cserélni az állandó 12V-ot a gyújtás 12V-jával. :lol:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK!

A SEGÍTSÉGETEKET KÉRNÉM! VÁSÁROLTAM AZ AUTÓMBA (g astra) EGY LG LAC2800R TÍPUSÚ AUTÓHIFIT ÉS EGY PROBLÉMÁM VAN VELE. HA ELMENTEM A RÁDIÓÁLLOMÁSOKAT, MIUTÁN LEÁLLÍTOM AZ AUTÓT, MAJD ÚJRA ELINDÍTOM TÖRLŐDIK MINDEGYIK. MI LEHET A BAJA?

HA TUD VKI SEGÍTENI, AZT NAGYON MEGKÖSZÖNÖM!

Ahogy a kollegák írják...valószínű csak fel kell cserélni...de javasolnám a Caps Lock gomb ismételt megnyomását, mert a neten ez a kiabálás vagy legalábbis az emelt hangnem jele....:lol:

Link to comment
Megosztás:

Légyszíves olvass már vissza egy kicsit!!!!! Legalább 4-szer volt már téma!

Egyébként ez az Opelekre jellemző. Föl kell cserélni az állandó 12V-ot a gyújtás 12V-jával. :lol:

De akkor a gyárilag pl. opel rádiókkal ill. a szalonban beszerelt egyéb típusú rádióknál mindíg a szerelők felcserélik? Ezt nehéz elhinnem hogy az opelnél ezt a hibát nem küszöbölték ki.

Link to comment
Megosztás:

De akkor a gyárilag pl. opel rádiókkal ill. a szalonban beszerelt egyéb típusú rádióknál mindíg a szerelők felcserélik? Ezt nehéz elhinnem hogy az opelnél ezt a hibát nem küszöbölték ki.

Nem.

Az opel rádióknál a kábelköteg így van gyárilag kialakítva.

Igen.

Más tipusú rádióknál fel kell cserélni. Én is szívtam vele egy pár napig amíg rájöttem.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy az a fejegység amelyik ISO csatlakozóval van ellátva, pl. a Blaupunkt, annál nem kell felcserélni. Egyébként a Kenwood kezelési utasítása külön kitér erre a problémára. Külön mutatja rajzon, hogy az Opeleknél mit kell tenni a bekötésnél. Ugyanis a Kenwood nem ISO csatis.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ködlámpa utólagos beépítéséhez kéne némi infó urak!

Vettem utángyári lámpákat hozzá, az elektromos részeket most csinálnám hozzá meg.

A hátsó ködös kapcsolójára szeretném rákötni relével, de felmerült pár kérdés.

1: A hátsó ködlámpa relézve van-e gyárilag? (mert akkor az elektromos dobozából elég ellopni a jelet, nem kell a kapcsolónál buherálni)

2: Hogy lehet a ködlámpa kapcsoló blokkot normálisan kiszedni a műszerfalból? (ha mégis erre lenne szükség)

3: A relés dobozban nincs benne esetleg az első ködösök reléfoglalata?

A kocsi egy 2004/4 1.4 Caravan

Köszi, aki esetleg tud segíteni!

Üdv:

Robz

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ködlámpa utólagos beépítéséhez kéne némi infó urak!

Vettem utángyári lámpákat hozzá, az elektromos részeket most csinálnám hozzá meg.

A hátsó ködös kapcsolójára szeretném rákötni relével, de felmerült pár kérdés.

1: A hátsó ködlámpa relézve van-e gyárilag? (mert akkor az elektromos dobozából elég ellopni a jelet, nem kell a kapcsolónál buherálni)

2: Hogy lehet a ködlámpa kapcsoló blokkot normálisan kiszedni a műszerfalból? (ha mégis erre lenne szükség)

3: A relés dobozban nincs benne esetleg az első ködösök reléfoglalata?

A kocsi egy 2004/4 1.4 Caravan

Köszi, aki esetleg tud segíteni!

Üdv:

Robz

1.

igen

2.

kihúzod a helyzetjelző, tompított tekerőt, alulról feldugsz neki egy csavarhúzót, ekkor az lejön. Alatta van két rés oda is bedugsz egy-egy csavarhúzót és lehet húzni kifele.

3.

benne van.

Egyébként nem kevésszer veséztük már ezt ki. Asszem pont a múlt héten is volt erről szó. Nomeg arról, hogy miért nem szabad, miért nem ildomos rákötni az elsőket a hatsó kapcsolójára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Az elmúlt napokban bukkantam erre a klasz,sok témára kiterjedő fórumra.Van egy 2007-es 5 ajtós Classic II-öm,amiből hiányolom a hátsó ajtóknál lévő belsőtér világítás kapcsolót("b" oszlopon van rajta,ajtónyitásnál felkapcsolodna a lámpa).Az lenne a kérdésem,hogy mennyire lenne bonyolult feladat ezt pótolni,meddig van kábelezve?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Az elmúlt napokban bukkantam erre a klasz,sok témára kiterjedő fórumra.Van egy 2007-es 5 ajtós Classic II-öm,amiből hiányolom a hátsó ajtóknál lévő belsőtér világítás kapcsolót("b" oszlopon van rajta,ajtónyitásnál felkapcsolodna a lámpa).Az lenne a kérdésem,hogy mennyire lenne bonyolult feladat ezt pótolni,meddig van kábelezve?

B oszlopban központizár, hátsó hangszorók kábele van, + egy szürke kábel, ami a hátsó ajtónyitásérzékelőé lehet a hosszából adódóan.

Link to comment
Megosztás:

1.

igen

2.

kihúzod a helyzetjelző, tompított tekerőt, alulról feldugsz neki egy csavarhúzót, ekkor az lejön. Alatta van két rés oda is bedugsz egy-egy csavarhúzót és lehet húzni kifele.

3.

benne van.

Egyébként nem kevésszer veséztük már ezt ki. Asszem pont a múlt héten is volt erről szó. Nomeg arról, hogy miért nem szabad, miért nem ildomos rákötni az elsőket a hatsó kapcsolójára.

Köszi a válaszokat, ezek jó hírek!

Alapvetően rendszeresen olvasom a fórumot, de sajnos ezekről konkrét infóra nem emlékszem.

A hátsó relés kérdést feltettem régebben is, amikor először jutott eszembe a dolog, de nem kaptam érdemi választ akkor.

A kapcsolós témára emlékszem, de én még mindig azt mondom, hogy én akkor használom a ködlámpát, ha erős ködben megyek, máskor nem. Így nem zavaró, ha együtt megy az első-hátsó. (szerintem)

Zsigás- Wareszos korszakban hol kapcsolgattad külön a ködösöket? :lol:

Azt nem tudod esetleg megmondani, melyik a két relé/reléhely, amiről beszélünk? (bár az egyik gondolom nincs benne, csak a helye)

Kapcsolási rajz esetleg elérhető valahol G Caravanhoz?

mod: Most visszaolvastam hónap elejéig, de nem találom, csak a régi hozzászólásoknál. Tuti ebben a topicban volt?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat, ezek jó hírek!

Alapvetően rendszeresen olvasom a fórumot, de sajnos ezekről konkrét infóra nem emlékszem.

A hátsó relés kérdést feltettem régebben is, amikor először jutott eszembe a dolog, de nem kaptam érdemi választ akkor.

A kapcsolós témára emlékszem, de én még mindig azt mondom, hogy én akkor használom a ködlámpát, ha erős ködben megyek, máskor nem. Így nem zavaró, ha együtt megy az első-hátsó. (szerintem)

Zsigás- Wareszos korszakban hol kapcsolgattad külön a ködösöket? :lol:

Azt nem tudod esetleg megmondani, melyik a két relé/reléhely, amiről beszélünk? (bár az egyik gondolom nincs benne, csak a helye)

Kapcsolási rajz esetleg elérhető valahol G Caravanhoz?

mod: Most visszaolvastam hónap elejéig, de nem találom, csak a régi hozzászólásoknál. Tuti ebben a topicban volt?

Igazad van, nem ebben a topicban van.

1.

2.

A biztosítékdobozban van a biztosítékhalmaz fölött egy sor relé, asszem 7-es elnevezésű, de a sorban középtájt hiányzik egy, na az lesz az első helye. ( Felszereltségtől függően hiányozhat másik is :lol: ) Egyébként ha rákötöd a hátsóra az elsőt (amit továbbra sem ajánlok), akkor számíthatsz sűrű relécserére.

A többit most nem találom meg (asszem a beszélgetnek erről arrólba volt kb 1,5 hónapja), azért összefoglalom, miért nem ildomos egyszerre üzemeltetni:

- ha Te vagy a sorban az első, akkor miért égeted ki a mögötted jövő szemét, ködben?

- ha Te vagy a sorban az utolsó, akkor miért égeted ki az előtted menő szemét, ködben?

Majd a többiek elmondják a többi érvet, számomra ennyi elég.

Az 1000 évvel ezelőttről meg fölösleges beszélni:

- valamiért szükségesnek tartották, hogy külön lehessen kapcsolni

- akkoriban olyan kevés autó volt, nem mentek sorban az emberek

- a zsigában légzsák sem volt, meg ütközéselnyelő zóna stb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.