Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

jó az úgy...

az óra nem pontos. nálam se. az enyém 85 mutat, és 95 a váz, 90 nál meg 100 felett van , és pont kapcsol a venti...

ez ilyen, így legalább nem rémülsz meg, hogy mingyá forr a víz, pedig nem is...

az Astra F nél sokkal zavarobb volt amikor 100 felett állt, és akkor kapcsolt a ventilátor. mert ugye 102-104 között kapcsola ventilátor.

az Astra H nál néztem a multkor , ott 107 nél kapcsolt. pedig jól müködött minden, új volt a termosztát is.

Köszi uhuhu a gyors választ!

Az F Astráról tudnék én is mesélni... :rolleyes: (még az is megvan)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Lenne nekem egy kérdésem,van nekem egy 2002-es Opel Astra G-m vettem bele gyári elektromos ablakemelőt,kaptam vele kapcsolókat kábelköteget amit csak össze kell dugni az ajtóban.Na ezt én megtettem és nem történik semmi.A 12 v-t pedig ott van de hiába dugom rá a csatit a motorra nem csinál semmit.Az lenne a kérdésem hogy ehhez kellene még valami vezérlő egység vagy hogy működik ez.Valakinek van róla kapcsolási rajza.Azt megköszönném.

További kellemes ünnepeket.

Üdv,Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Először is minden fórumlakónak Boldog Karácsonyt kívánok!

Nos..

Egy hete vagyok boldog tulajdonosa egy Z14XEP motoros CL2-nek. Az a problémám, hogy az autó vízhőfok jelzője üzemi hőfokon 86-87 Celsiust mutat. A szervizben nagy duzzogva megnézték Tech 2-vel, hogy minden OK., aszerint 88-92 fok a hőfok....Azt mondták, hogy ez ilyen, csal az óra...

Törődjek bele a dologba szerintetek? Mert én úgy vagyok vele, hogy egy vadonat új autón minden müködjön megfelelően.

Várom válaszaitokat!

Nándi

Nyugtatásképpen az enyim is ilyen, akkor lenne gond, ha nem melegedne fel, vagy ka csak 80 fok környékén járna, szóval szerintem nyugi, hagyd, nem fognak vele semmit sem csinálni....

Én is amikor elvitem, hogy gyárilag néha ösze-visza müködik az ablaktörlő, azt mondták jó az, az összes ilyen, és miért zavar, csak azt a kart nyomjam meg még1x......Meg a hátsó fék nyikorog, azzal sem csinálnak semit, pedig már 2x voltam ott, csak megcsiszolják, aztán pá, 2 napig tart a csoda....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Lenne nekem egy kérdésem,van nekem egy 2002-es Opel Astra G-m vettem bele gyári elektromos ablakemelőt,kaptam vele kapcsolókat kábelköteget amit csak össze kell dugni az ajtóban.Na ezt én megtettem és nem történik semmi.A 12 v-t pedig ott van de hiába dugom rá a csatit a motorra nem csinál semmit.Az lenne a kérdésem hogy ehhez kellene még valami vezérlő egység vagy hogy működik ez.Valakinek van róla kapcsolási rajza.Azt megköszönném.

További kellemes ünnepeket.

Üdv,Sanyi

Szia!

a biztitáblába betetted a megfelelő helyre a megfelelő biztosítékokat?Azt hiszem 2db-ot...

én már szereltem be 1-2 ilyet utólag. nekem mindig elindult elsőre.A 2db ban azért nem vagyok biztos, mert el. tükröt is tettem be, és lehet,h másik a tüköré volt..

Link to comment
Megosztás:

Szia!

a biztitáblába betetted a megfelelő helyre a megfelelő biztosítékokat?Azt hiszem 2db-ot...

én már szereltem be 1-2 ilyet utólag. nekem mindig elindult elsőre.A 2db ban azért nem vagyok biztos, mert el. tükröt is tettem be, és lehet,h másik a tüköré volt..

Elvileg azt írta, hogy a 12V ott van, tehát akkor müszerrelmegmérte.

Én megnézném a kapcsolókat és a motorokat, hogy tényleg jók-e....

Link to comment
Megosztás:

Nyugtatásképpen az enyim is ilyen, akkor lenne gond, ha nem melegedne fel, vagy ka csak 80 fok környékén járna, szóval szerintem nyugi, hagyd, nem fognak vele semmit sem csinálni....

Én is amikor elvitem, hogy gyárilag néha ösze-visza müködik az ablaktörlő, azt mondták jó az, az összes ilyen, és miért zavar, csak azt a kart nyomjam meg még1x......Meg a hátsó fék nyikorog, azzal sem csinálnak semit, pedig már 2x voltam ott, csak megcsiszolják, aztán pá, 2 napig tart a csoda....

Sziasztok!

Köszönöm a te válaszodat is, imy.

Azt azért megjegyezném, hogy pont azért vásároltam új autót, hogy ne legyenek ilyen problémáim...:rolleyes: Ha a 16 éves C14NZ-m csinált ilyeneket, akkor nem szóltam egy szót sem. De egy új autótól nem ezt vártam.

U.I.:Az ablaktörlő nekem is produkálja azt a tünetet, mint neked.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a te válaszodat is, imy.

Azt azért megjegyezném, hogy pont azért vásároltam új autót, hogy ne legyenek ilyen problémáim...:rolleyes: Ha a 16 éves C14NZ-m csinált ilyeneket, akkor nem szóltam egy szót sem. De egy új autótól nem ezt vártam.

U.I.:Az ablaktörlő nekem is produkálja azt a tünetet, mint neked.

Sokat forumoztam is ez ügyben, meg a GM Hungarynak is írtam, de nem foglakoztak vele, felhívták aszervízt, majd mondták ez van... azt mondták, ha a szervíz szerint jó, akkor jó, amúgy a hátsó is csinálja ha rájön, mintha a timer szarakodna.

Link to comment
Megosztás:

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Lenne egy ünnepi elektromos kérdésem.

Elkövettem egy hibát az autóm indításakor:

Kicsit havazott, gondoltam ablaktörlővel lesöpröm, aztán spuri.

Csakhogy a törlő ráfagyott a szélvédőre (havazás, olvadás, fagy, megint ráhavazott, így semmi nem látszott a jégből)

Törlő 1et nyög halkan, aztán semmi. Kapcsolgattam párat, semmi. Miután nem túl karácsonyi gondolataimat hangosan kifejtettem, gondolkoztam:

Nem megy sem az ablakmosó, sem a hátsó törlő. No, tán nem is égettem le a motort. Valóban. A 14. számú biztosíték kiégett. Könyv és a tábla színkódja szerint egy 30A-es biztinek kellene ott lennie, ehelyett egy 7,5A-s volt benne, ez furcsa, mindenesetre nem károsodott semmi mosó/törlő csere után működik. (Egyenlőre egy 10A-essel pótoltam, bolt nem volt nyitva, és csak olyan volt.)

Ekkor jött a gond. A rádiómat azóta nem tudom bekapcsolni. Odáig jut, hogy egy pillanatra felvillan a SAFE, aztán megint dátum, idő, hang semmi. Ha kikapcsolt motornál kapcsolom be a rádiót, a SAFE felirat marad a kijelzőn.

A biztosítékokat ellenőriztem: 19 (10A) üres [ez lehet?], 21 (7,5A) ok, 34 (20A) ok

A többit is végignéztem és rendbe vannak. Még arra gondoltam esetleg, hogy elsőre csak kivettem-ránéztem-visszatettem pár biztosítékot érzésre, és mivel ideges voltam, esetleg valamit rossz helyre tettem vissza, de a rádión kívül minden működik az autóban.

Mi a nyavalya lehet a gond? :rolleyes:

Üdvözlet

Link to comment
Megosztás:

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Lenne egy ünnepi elektromos kérdésem.

Elkövettem egy hibát az autóm indításakor:

Kicsit havazott, gondoltam ablaktörlővel lesöpröm, aztán spuri.

Csakhogy a törlő ráfagyott a szélvédőre (havazás, olvadás, fagy, megint ráhavazott, így semmi nem látszott a jégből)

Törlő 1et nyög halkan, aztán semmi. Kapcsolgattam párat, semmi. Miután nem túl karácsonyi gondolataimat hangosan kifejtettem, gondolkoztam:

Nem megy sem az ablakmosó, sem a hátsó törlő. No, tán nem is égettem le a motort. Valóban. A 14. számú biztosíték kiégett. Könyv és a tábla színkódja szerint egy 30A-es biztinek kellene ott lennie, ehelyett egy 7,5A-s volt benne, ez furcsa, mindenesetre nem károsodott semmi mosó/törlő csere után működik. (Egyenlőre egy 10A-essel pótoltam, bolt nem volt nyitva, és csak olyan volt.)

Ekkor jött a gond. A rádiómat azóta nem tudom bekapcsolni. Odáig jut, hogy egy pillanatra felvillan a SAFE, aztán megint dátum, idő, hang semmi. Ha kikapcsolt motornál kapcsolom be a rádiót, a SAFE felirat marad a kijelzőn.

A biztosítékokat ellenőriztem: 19 (10A) üres [ez lehet?], 21 (7,5A) ok, 34 (20A) ok

A többit is végignéztem és rendbe vannak. Még arra gondoltam esetleg, hogy elsőre csak kivettem-ránéztem-visszatettem pár biztosítékot érzésre, és mivel ideges voltam, esetleg valamit rossz helyre tettem vissza, de a rádión kívül minden működik az autóban.

Mi a nyavalya lehet a gond? :rolleyes:

Üdvözlet

Kéri a gyári kódot....keress rá, mert ez gyári rádiónál van nekem is kellett anno ha akku saru levételt csináltam pl..

1. gyújtás rá

kiírja: "SAFE", majd pár másodperc múlva "10 ----" (ez annyit jelent hogy 10* próbálkozhatsz még...)

2. a vonalak helyén a CAR pass-t kell beütni, az 1-es gombbal az 1es helyiértéken lévőt..annyiszor nyomod meg amennyi a szám...és így továbba többinél is...

3. ha a jó kód bent van, akkor "AS" gomb hosszan megnyom (kb 3-5 sec)

4. ha sikerűlt akkor a rádió üzemképes, ha nem akkor az első szám csökken, ha ezután sem helyes a kód, akkor egyre több idő telik el mire újra enged próbálkozni..azt hiszem 3dik kísérletig 10másodperc, de a 4. próbálozásnál már 10 perc kell hozzá..., majd ezek után duplázódik minden következőnél..., ha mind a 10 kísérlet meg volt, akkor annyi...már nem lehet elvileg csak valami nagyon ügyes emberkének kikódolni vagy a gyárban....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. 2004-es kombi ASTRÁM van, amit most vettem. (CLASSIC II).

A kérdésem az lenne, hogy mekkora átmérőjű hangfalak valók bele gyárilag előre és hátra.

Válaszotokat előre is köszönöm!!

Hangfalat amekkora befér...koncertezni mész? :) :)

hangszóró..na az már más :rolleyes: ...előre 16cm, hátulra 13cm..de ha leveszed a "rostélyt" már láthatod is a felfogatást és a hangszórót...a keresőről meg már nem is írnék semmit.... :)

Link to comment
Megosztás:

Hangfalat amekkora befér...koncertezni mész? :) :D

hangszóró..na az már más :rolleyes: ...előre 16cm, hátulra 13cm..de ha leveszed a "rostélyt" már láthatod is a felfogatást és a hangszórót...a keresőről meg már nem is írnék semmit.... :)

KÖSZÖNÖM.. :)

Link to comment
Megosztás:

Kéri a gyári kódot....keress rá, mert ez gyári rádiónál van nekem is kellett anno ha akku saru levételt csináltam pl..

1. gyújtás rá

kiírja: "SAFE", majd pár másodperc múlva "10 ----" (ez annyit jelent hogy 10* próbálkozhatsz még...)

2. a vonalak helyén a CAR pass-t kell beütni, az 1-es gombbal az 1es helyiértéken lévőt..annyiszor nyomod meg amennyi a szám...és így továbba többinél is...

3. ha a jó kód bent van, akkor "AS" gomb hosszan megnyom (kb 3-5 sec)

4. ha sikerűlt akkor a rádió üzemképes, ha nem akkor az első szám csökken, ha ezután sem helyes a kód, akkor egyre több idő telik el mire újra enged próbálkozni..azt hiszem 3dik kísérletig 10másodperc, de a 4. próbálozásnál már 10 perc kell hozzá..., majd ezek után duplázódik minden következőnél..., ha mind a 10 kísérlet meg volt, akkor annyi...már nem lehet elvileg csak valami nagyon ügyes emberkének kikódolni vagy a gyárban....

Valóban, köszönöm.

A rádió kódja nincs meg, az előző tulaj nem adta hozzá a kártyát, én meg akkor nem tudtam, hogy ilyen is kell, szóval nem is kértem. Szerencsére a neten minden van, egy ügyes programmal sikerült kikódolnom a cuccot. :rolleyes:

Még egy kérdés, hogy ne unatkozzatok :)

Ki szeretnék próbálni egy fejegységet anélkül, hogy az autómba beraknám, meg egyáltalán hozzányúlnék az autóhoz. Magyarul: hogy lehet kipróbálni egy autórádiót "szárazon"?

Link to comment
Megosztás:

Valóban, köszönöm.

A rádió kódja nincs meg, az előző tulaj nem adta hozzá a kártyát, én meg akkor nem tudtam, hogy ilyen is kell, szóval nem is kértem. Szerencsére a neten minden van, egy ügyes programmal sikerült kikódolnom a cuccot. :rolleyes:

Még egy kérdés, hogy ne unatkozzatok :)

Ki szeretnék próbálni egy fejegységet anélkül, hogy az autómba beraknám, meg egyáltalán hozzányúlnék az autóhoz. Magyarul: hogy lehet kipróbálni egy autórádiót "szárazon"?

Ne fojtsd magadba! Gondolj a hasonló cipőben járó cartársakra és tedd közzé az elérhetőségét!

A kipróbálást biztosítsa az eladó!

Link to comment
Megosztás:

Íme:

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/200...calculator.html (nekem ez működött)

http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=5544 (van egy ilyen is, a BP gyári számosoknak)

A fejegységet pedig én szeretném kipróbálni, nekem van egy, azért lenne jó tudni, mit hova, hogy kössek :rolleyes:

Ne fojtsd magadba! Gondolj a hasonló cipőben járó cartársakra és tedd közzé az elérhetőségét!

A kipróbálást biztosítsa az eladó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra G Y1,7 DTI-m. 2001-es.

Vettem bele egy tempomat kapcsolót. Az autóban nincs benne a tempomat előkészítés (vezeték csatlakozás), csak a kuplungkapcsoló volt benne, és be van kötve.

Bekötési rajz alapján behúztuk a vezetéket a motorvezérlőtől a tempomat kapcsolóig, adtunk neki plusz gyújtásáramot, úgy, ahogyan a rajzon volt.

Fel is programoztuk (motorban variant konfiguráció van, ahogy kell), műszerrel ellenőriztük, látja a tempomat kapcsoló gombjainak a működését, és a kuplung kapcsolót is, csak éppen menet közben nem működik.

Ha valaki tud segíteni, várom válaszát!

Isti

hali ugyanígy jártam én is nincs kábel. de volt szerencsém 1 tempomatos kábelköteghez . A műszerfalban lévő CSATIBÓL KIJÖTT 4 KÁBEL

1 FEKETE ------------ + ------>BECSATLAKOZOTT 4 MÁSIK FEKETE KÁBELHEZ FORRASZTÁSSAL

2 FEKETE-BARNA------------->KIMEGY A MOTORTÉRBE

3 FEKETE-PIROS-------------->KIMEGY A MOTORTÉRBE

4 FEKETE-SÁRGA------------->KIMEGY A MOTORTÉRBE

------------------------------------------ 1 FEKETE + --------------------------------------------------

1. BIZTOSÍTÉKHÁZ 38.HELY 10 A VASTAG FEKETE ___ 10A ___ VÉKONY FEKETE KÁBEL

2. FÉKLÁMPA KAPCSOLÓ 4 ÁLLÁSÚ

3. MŰANYAG HOSSZÚKÁS CSATLAKOZÓ ZÁRRAL(GONDOLOM ELEKTROMOS GÁZPEDÁL ,PASSZ)

4. KICSI BARNA CSATLAKOZÓ AMIBE 1 SZÜRKE KÁBEL IS BELE MEGY AMI A MOTORTÉRBŐL JÖN

2. 1-2. FÉKLÁMPAKAPCSOLÓ ELSŐ KÉT HELYÉBE ELOSZTVA CSATLAKOZIK A FEKETE KÁBEL

3. BARNA-SZÜRKE KÁBEL KIMEGY A MOTORTÉRBE

4. FEKETE-SÁRGA KÁBELNEK 5 ELÁGAZÁSA VOLT FORRASZTÁSSAL (MIND FEKETE SÁRGA)

------------------------------------------------ 4. FEKETE-SÁRGA -----------------------

1. KIMEGY A MOTORTÉRBE

2. BELEMEGY EGY ZÖLD CSATIBA RÁÍRVA: {ZF12-4 >PA6< 3B}

3. 4. 5. EGY MÁSIK NAGY ZÖLD NÉGYZETALAKÚ CSATIBA MEGY AMIN 80-IG VAN RAJTA SZÁMOZVA A PÓLUSOK SZÁMA.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BOCSI HOGY EZ EGY VIZUÁLIS LEÍRÁS ,DE NEM SZAKMÁM . Érdekelne hogy a motortérben hogyan lehet bekötni a dolgokat.

és úgy tudom hogy az autó automatikusan felismeri a a tempomatot nem kel beállítani.

Link to comment
Megosztás:

hali ugyanígy jártam én is nincs kábel. de volt szerencsém 1 tempomatos kábelköteghez . A műszerfalban lévő CSATIBÓL KIJÖTT 4 KÁBEL

1 FEKETE ------------ + ------>BECSATLAKOZOTT 4 MÁSIK FEKETE KÁBELHEZ FORRASZTÁSSAL

2 FEKETE-BARNA------------->KIMEGY A MOTORTÉRBE

3 FEKETE-PIROS-------------->KIMEGY A MOTORTÉRBE

4 FEKETE-SÁRGA------------->KIMEGY A MOTORTÉRBE

------------------------------------------ 1 FEKETE + --------------------------------------------------

1. BIZTOSÍTÉKHÁZ 38.HELY 10 A VASTAG FEKETE ___ 10A ___ VÉKONY FEKETE KÁBEL

2. FÉKLÁMPA KAPCSOLÓ 4 ÁLLÁSÚ

3. MŰANYAG HOSSZÚKÁS CSATLAKOZÓ ZÁRRAL(GONDOLOM ELEKTROMOS GÁZPEDÁL ,PASSZ)

4. KICSI BARNA CSATLAKOZÓ AMIBE 1 SZÜRKE KÁBEL IS BELE MEGY AMI A MOTORTÉRBŐL JÖN

2. 1-2. FÉKLÁMPAKAPCSOLÓ ELSŐ KÉT HELYÉBE ELOSZTVA CSATLAKOZIK A FEKETE KÁBEL

3. BARNA-SZÜRKE KÁBEL KIMEGY A MOTORTÉRBE

4. FEKETE-SÁRGA KÁBELNEK 5 ELÁGAZÁSA VOLT FORRASZTÁSSAL (MIND FEKETE SÁRGA)

------------------------------------------------ 4. FEKETE-SÁRGA -----------------------

1. KIMEGY A MOTORTÉRBE

2. BELEMEGY EGY ZÖLD CSATIBA RÁÍRVA: {ZF12-4 >PA6< 3B}

3. 4. 5. EGY MÁSIK NAGY ZÖLD NÉGYZETALAKÚ CSATIBA MEGY AMIN 80-IG VAN RAJTA SZÁMOZVA A PÓLUSOK SZÁMA.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BOCSI HOGY EZ EGY VIZUÁLIS LEÍRÁS ,DE NEM SZAKMÁM . Érdekelne hogy a motortérben hogyan lehet bekötni a dolgokat.

és úgy tudom hogy az autó automatikusan felismeri a a tempomatot nem kel beállítani.

Tech2 kell neki, hogy menjen a tempomat.

Link to comment
Megosztás:

az Y17DT-t nem szerelték temppomattal ha jóltudom. így utólag beleszerelni se lehet... ha jóltudom...

mint ahogy Z14XEP be se lehetett a multkor...

Viszont a H-s 1.4 XEP-be lehet ha minden igaz vagy rosszul tudom?

Vagy lehet ott is a felszerelés számit?

Egy ismerösömnek állitolag csak tech2 kellett és a kormány bajuszkapcsolot kicserélni,legalábbis ö ezt mondta.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.