Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

2 órája, gömbhal írta:

Sziasztok 2008-as Astra g tulajdonosa lettem,érdeklődnék hogy a hátsó ajtókba ki van-e építve a hagszóróknak a vezeték,mekkora hangszórókat lehet bele tenni,gyári van az első kettőbe de nagyon gyengén szólnak.

Sajnos a Classic II modellekben ezen (is) spóroltak... Ha már ekkora melót bevállalsz, akkor szerintem cseréld az első hangszórókat is...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Janó32 írta:

Sajnos a Classic II modellekben ezen (is) spóroltak... Ha már ekkora melót bevállalsz, akkor szerintem cseréld az első hangszórókat is...

Nekem elöl hátul van hangszóró.Lehet még az előző tulaj rakatta bele.Az igaz,hogy a hátsók alig szólnak.Ki kellene cserélni valami jobbra.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Geopake írta:

Nekem elöl hátul van hangszóró.Lehet még az előző tulaj rakatta bele.Az igaz,hogy a hátsók alig szólnak.Ki kellene cserélni valami jobbra.

A Tiéd Lengyelországban készült? A 2005-ös szerintem még nagyon a Classic széria eleje. Én részemről elégedett vagyok a gyári szettel (8 hangszóró), nagyjából lefedi az igényeim. Az én 1992-es F Astra-ban (pedig GL felszereltségű volt) is 6 hangszóró volt gyárilag, én azzal is elégedett voltam... 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Janó32 írta:

A Tiéd Lengyelországban készült? A 2005-ös szerintem még nagyon a Classic széria eleje. Én részemről elégedett vagyok a gyári szettel (8 hangszóró), nagyjából lefedi az igényeim. Az én 1992-es F Astra-ban (pedig GL felszereltségű volt) is 6 hangszóró volt gyárilag, én azzal is elégedett voltam... 

Az enyém 2009-ben lett forgalomba helyezve újonnan apósomé volt csak vett egy Toyotát és nekünk adta 50.000km van benne és csak akkor érte eső,napsütés ha néha kiállt a garázsból,Lengyel vagy nem azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Atala írta:

 

Vagy elég onnan behúzni a vezetéket. :D.

Én megfúrtam a csatit, hogy átférjen rajta a vezeték. Nem tervezem sűrűn a szétszedését így nem kell az egész hátsó ajtó vezetékét cserélni. ;)

Ha első hangszórót is akarsz cserélni akkor kell kiemelőt is szerezni.

Volt már egy pár autóm szedtem ki hangszórókat,de esküszöm nem tudom mi az a kiemelő,anélkül nem lehet kiszedni a hangszórót?

Link to comment
Megosztás:

17 perce, gömbhal írta:

Volt már egy pár autóm szedtem ki hangszórókat,de esküszöm nem tudom mi az a kiemelő,anélkül nem lehet kiszedni a hangszórót?

Hangszóró kiemelő keret: https://www.google.hu/search?q=hangszóró+kiemelő+keret&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5qYLe3qbMAhWH2SwKHeE1C7wQ_AUIBygB&biw=1366&bih=611 Akkor kell ha olyan hangszóróra cserélsz aminek nagyobb a mélysége és enélkül beleérne a letekeredő ablaküvegbe.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, mediumgecso írta:

Sziasztok!

Hozattam be egy G Astrát (2003-as, 1.6 16V 101LE) szeretnék bele fényre sötétedő visszapillantót.

Aki esetleg csinált ilyet, segítene hogy lehet kivitelezni?

Előre is köszönöm.

Üdv

Először is kell egy tükör!

Tükör, A63, 4db láb.

1-es láb:  F3.13 5A (15 gyujtás kapcsolt), X1-es csatlakozo 40-es lab.

2-es láb: TEST

3- as láb: RFS (tolató lámpa kapcsoló S31, +12V-ot kapcsol a lábra), X1-es csatlakozó 18-as láb.

4-es láb: MUT 33-as láb, X1-es csatlakozó 66-os láb. Ez a beltér lámpa szürkéje!!!!!!

1. Fekete - kapcsolt +12V

2. Barna - test

 

3. Szürke - kapcsolt test (belső világítás felkapcsolása esetén a sötétedő funkciót kiiktatja, hiszen ilyenkor a belső fény váltaná azt ki és nem a hátulról jövő vakítás, az esetleg már sötét tükör ilyenkor kivilágosodik)

 

4. Fehér/fekete - hátramenet jel +12V (tolatásnál a tükör az előző pontban már leírt módon viselkedik, ezáltal tolatáskor a tükör a fényviszonyoktól függetlenül mindig világos)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, TibAnd írta:

Nincs meg véletlen valakinek a hátsó elektromos ablakemelő bekötésének leírása ami Darthvödör oldalán volt megtalálható?

miért nem cseréled a vezeték köteget  a hátsó ajtóban?Úgy is szét kell szedni az ajtót,az első ajtóban  csak kapcsolót kell cserélni 4-re,és az egész beépítés nem kokányolás lesz .Ha nem szakszerű,a bontókban lehet venni olcsón.:icon13:

Link to comment
Megosztás:

9 órája, astra 1 írta:

miért nem cseréled a vezeték köteget  a hátsó ajtóban?Úgy is szét kell szedni az ajtót,az első ajtóban  csak kapcsolót kell cserélni 4-re,és az egész beépítés nem kokányolás lesz .Ha nem szakszerű,a bontókban lehet venni olcsón.:icon13:

Miből gondolod, hogy amit csináltam az kókányolás? Úgy gondolod, hogy elég ha az ajtókban lévő kábelköteget cseréli? Hát nem! Főleg, hogy 2006-os XEP! :)

Épp az a kábelköteg hiányzik ami az X1-től a hátsó ajtókig megy. Ha kap is ilyet bontóban akkor cserélje az egészet?

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, gezoli írta:

Miből gondolod, hogy amit csináltam az kókányolás? Úgy gondolod, hogy elég ha az ajtókban lévő kábelköteget cseréli? Hát nem! Főleg, hogy 2006-os XEP! :)

Épp az a kábelköteg hiányzik ami az X1-től a hátsó ajtókig megy. Ha kap is ilyet bontóban akkor cserélje az egészet?

Természetesen ezt nem sértésnek szántam,de én így  csináltam és kiváloan működik .De B oszlopig  vezetékelvel van,ami a fúrását faragást  illeti azt kokányolásnak tartom,ettől függetlenül mindenki úgy csinálja meg magának ahogy szeretné .A másik pedig a vezeték ről hiányzik a kapcsoló aljzat ami emeli az ablakot, és ha még hàtra hangszóró is kellene az sincs,ezért én úgy gondolom ,hogy vezeték. Cserével gyorsabb megoldás .

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, astra 1 írta:

Természetesen ezt nem sértésnek szántam,de én így  csináltam és kiváloan működik .De T oszlopig  vezetékelvel van,ami a fúrását faragást  illeti azt kokányolásnak tartom,ettől függetlenül mindenki úgy csinálja meg magának ahogy szeretné .A másik pedig a vezeték ről hiányzik a kapcsoló aljzat ami emeli az ablakot, és ha még hàtra hangszóró is kellene az sincs,ezért én úgy gondolom ,hogy vezeték. Cserével gyorsabb megoldás .

Nekem nem volt behúzva a vezeték a "B" oszlopig. Így gondolom egy lengyel gyártásúban sem lesz. Odáig én magam készítettem el a kábelköteget. Az ajtókban pedig már nekem is gyári a kábelköteg!

Köszönettel spzoli!!! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

Nekem nem volt behúzva a vezeték a "B" oszlopig. Így gondolom egy lengyel gyártásúban sem lesz. Odáig én magam készítettem el a kábelköteget. Az ajtókban pedig már nekem is gyári a kábelköteg!

Köszönettel spzoli!!! :)

Jól gondolod,valóban nincs bekábelezve,ehhez kellett volna a leírás.Az ajtókhoz megvannak a gyári kábelkötegek.Akkor túrom tovább a netet hátha találok valamilyen értelmes leírást.

Link to comment
Megosztás:

Nem a leírással van a gond. Hanem azzal, hogy nekem 0 autószerelési tapasztalatom van. Tehát amikor azt írod, hogy a fékrásegítő mellett van egy gumidugó, akkor kb halvány fogalmam sincs, hogy merre keressem :)

Az alkatrészek hozzá 10-15 körül vannak. 25ért be is szerelik. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.