Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Mivel az astra G a zafirám donora ide csapódom közétek ha megengeditek.

Végig olvastam a hozzászólásokat, okosságokat, és tisztázni szeretnék egy pár dolgot. Mivel szervíz szakemberek is vannak közöttünk így hátha okosabb leszek.

Először is a három soros kijelzőről.

Nekem alaphelyzetben 3 funkciót mutat. Mit kell megnéznem, hogy tudjam lehet-e belőle programozással több funkcióst kreálni.Mert elég sok variáció elhangzott a hozzászólások folyamán.

Másik kérdésem az elektromos ablak, amira szintén több varia volt.

Nekem ha zárom a központit nem húzza fel az ablakot. De mint írta valaki van amit vezeték elvágással vagy összekötéssel (már nem emlékezem) rá lehet bírni a felhúzásra, és van amihez külön modul kell. Ezt honnan tudom meg hogy nekem melyik varia van!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 hónapja vogyok boldog Opel tulaj. Örülök, hogy Rátok találtam.

Az lenne a kérdésem, hogy a hátsó ajtók felső helyére mekkora hangszórót lehet beépíteni? Kábel gyárilag benne van? Az alsó hangszórók bent vannak, de hiányzik a magas hang :P

Köszi és üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 hónapja vogyok boldog Opel tulaj. Örülök, hogy Rátok találtam.

Az lenne a kérdésem, hogy a hátsó ajtók felső helyére mekkora hangszórót lehet beépíteni? Kábel gyárilag benne van? Az alsó hangszórók bent vannak, de hiányzik a magas hang :P

Köszi és üdv.

Szia Zolobyte

A felső helyekre legkönnyebben 38-40mm külső átmérőjű dómsugárzót lehet beépíteni, csak be kell pattintani. Azt nem tudom hogy a hátsónál a Te esetedben be van-e a magas vezetékezve. Az első ajtónál újabban gyakorlat hogy ha alul bennevan akkor felül be is vezetékezik.

Link to comment
Megosztás:

Másik kérdésem az elektromos ablak, amira szintén több varia volt. Nekem ha zárom a központit nem húzza fel az ablakot. De mint írta valaki van amit vezeték elvágással vagy összekötéssel (már nem emlékezem) rá lehet bírni a felhúzásra, és van amihez külön modul kell. Ezt honnan tudom meg hogy nekem melyik varia van!

Ha gyári az ablakemelőd, akkor valószínű szekvenciális (fel/le automatikusan húzódik kicsit hosszabb nyomásra), és ha jól emlékszem Jim régebbi hozzászólásai alapján, ilyen esetben pl nem kell modul. Legalábbis Astránál, ha minden igaz, ez van. Lehet, hogy Zafiránál más a helyzet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra G-ben szeretném kivenni a világításkapcsolót kompletten. Cserére szorul a ködlámpakapcsoló miatt. Ha valaki csinált, vagy tudja hogyan kell minél egyszerűbben kiszerelni segítsen.

Régebben másnál is olvastam hasonló szitut.

Kösz, Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Érdeklődve olvastam Hanati hozzászólását, miszerint némi vezetékgubancolással esetleg megold6ó az ablakok felhúzódása a kpzár működtetésével (gyári el. ablakemelő). Ha ez így van, ki az az ügyes, aki ezt a dolgot szakmai kihívásként kezelve beműtené kedvenc vasamba?

Tolongjatok! :prayer:

Thx

Peace

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra G-ben szeretném kivenni a világításkapcsolót kompletten. Cserére szorul a ködlámpakapcsoló miatt. Ha valaki csinált, vagy tudja hogyan kell minél egyszerűbben kiszerelni segítsen.

Régebben másnál is olvastam hasonló szitut.

Kösz, Üdv.

Hey, Gergo!

A világításkapcsoló kivétele: 1 erősebb késsel, v lapos csavarhúzóval finoman nyúlj a kapcsoló1ség alá, és óvatosan pattintsd ki a helyéről. Úgy emléxem, h a kapcsoló oldalain van 1-1 rugós lapka, ami tartja. Ezeket kipattintva szabad a pálya. Kihúzod, majd stekker le és kész.

Písz

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Érdeklődve olvastam Hanati hozzászólását, miszerint némi vezetékgubancolással esetleg megold6ó az ablakok felhúzódása a kpzár működtetésével (gyári el. ablakemelő). Ha ez így van, ki az az ügyes, aki ezt a dolgot szakmai kihívásként kezelve beműtené kedvenc vasamba?

Tolongjatok! :prayer:

Thx

Peace

Nekem azt mondta a riasztószerelő anno hogy nem lehet a g astra gyári riasztójára ablak felhúzó modult tenni.A kötögetös megoldásnak az a hátránya hogy ha belül lenyomod az ajtó gombját akkor is felhuzza az ablakot és ez zavaró lehet.Nekem a kötögetős megoldás volt 3000ft-be került és 20 perc se volt,de tapasztalatom nincs vele mert kb 2hétig élvezhettem. :P
Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondta a riasztószerelő anno hogy nem lehet a g astra gyári riasztójára ablak felhúzó modult tenni.A kötögetös megoldásnak az a hátránya hogy ha belül lenyomod az ajtó gombját akkor is felhuzza az ablakot és ez zavaró lehet.Nekem a kötögetős megoldás volt 3000ft-be került és 20 perc se volt,de tapasztalatom nincs vele mert kb 2hétig élvezhettem. :P

Én már jó ideje élvezem ezt a megoldást, és még egyszer sem nyomtam meg véletlenül az ajtózáró gombot, még kikönyökléskor sem 8) Pedig az elején én is hezitáltam, hogy jó lesz-e ez így, de tényleg nem annyira vészes. Egyre kell vigyázni: kulccsal az autóban lehúzott ablakon át benyúlva nem szabad lenyomni... :roll: De még azért ekkor is vannak vészmegodások: visszanyomni az ablakot kihasználva a gyári becsípődésgátló funkciót, vagy egyszerűen felhúzni a gombot, ha még elérhető. De ilyenre élesben még eddig nem került sor nálam. Csak próbálgattam... Ja igen, ha van pótkulcs, az is megoldás lehet. :D

Link to comment
Megosztás:

Már próbáltam nézni bontott cuccot, de itt Nyíregyházán semmi nincs! Nem találtam bontott G-s astrát! Esetleg nem tudsz valami frankó opel bontót vhol a környéken! Esetleg Miskolcon? Köszi! Hb.
Szia! Debrecenben Jánosi út 27 alatt AUTO VMB Magyar-Német kereskedelmi és szolgáltató B.t. foglalkozik bontott Opel cuccokkal (Tel.:52/461-639), Miskolcon Topel Trade Kft. Andrássy út 19. (Tel.:46/370-612), Egerben Cavallino 97 Kft. Sas út 48. (Tel.:36/313-839).

Szerintem a miskolci a legtutibb, nekem idáig ami kellet Astra G-hez mindent be tudtak szerezni. Vagy ott van a Borsodi Apró, 4-5 bontott G-s Astrát mindig hirdetnek.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este érdekes dolgot vettem észre. Ha dupla nyomással bezárom a gépet, de utána bedugom a kulcsot és jobbra túlhúzva tartom, felhúzza a lenthagyott ablakokat.

Se riasztó, se egyéb ablakmodul nincs benne.

Hi, NPasi!

Ezt biza jól észlelted! :lol: Vagyunk így ezzel páran. Asszem... :?

Én meg azt vettem észre, h nem hívtál coupe-hűtőmaszk-ügyben... Jól látom? :lol:

Peace

Link to comment
Megosztás:

Budai Tamáshoz 1 kérdés

Hol vetted a motorháztetőélvédőizét?

Szia! Bocs, hogy későn válaszolok, de nem voltam gépközelben. A GRS Line Hood Protectort (motorháztetőélvédőizét) a Sparco Rallyshop Hungáriától rendeltem (Tel.:30/9596030) kb. 15EFt-ért. Azóta már túladtam rajta, mert szerintem több hátránya van mint előnye. Tény, hogy jól mutat az autón.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.