Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Köszi, s kell hozzá valami exrta, vagy csak izzócsere és kész?

Nem kell semmi. Közönséges izzócsere az egész. Mindössze annyi a különbség ránézésre egy normál és egy ilyen izzó között, hogy ezen izzók búrái általában kékes színűek szemben a normál izzók átlátszó színével. Egyébként nekem is ilyenek vannak most benn.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell semmi. Közönséges izzócsere az egész. Mindössze annyi a különbség ránézésre egy normál és egy ilyen izzó között, hogy ezen izzók búrái általában kékes színűek szemben a normál izzók átlátszó színével. Egyébként nekem is ilyenek vannak most benn.

Jól néz ki?Nem égnek ki nagyon hamar?Valami ilyesmit hallottam.Még az F-esben volt valami kék színű(bár akkor még valszeg nem volt xenon töltésű),de 1-2 hónapnál nem tartott tovább.....Ezek már jobbak?

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki?Nem égnek ki nagyon hamar?Valami ilyesmit hallottam.Még az F-esben volt valami kék színű(bár akkor még valszeg nem volt xenon töltésű),de 1-2 hónapnál nem tartott tovább.....Ezek már jobbak?

Nekem tetszik, sztem szebb, mint a sárgás fényű hagyományos izzó. A tartósságról még nem tudok nyilatkozni, mert még csak nemrég raktam be az Astra1.6-tól kapott vmennyire már használt izzókat, amikről nem tudom, nála mennyit voltak használva. Talán Amusing tudna mesélni, mert neki ilyenek van már régebb óta.

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki?Nem égnek ki nagyon hamar?Valami ilyesmit hallottam.Még az F-esben volt valami kék színű(bár akkor még valszeg nem volt xenon töltésű),de 1-2 hónapnál nem tartott tovább.....Ezek már jobbak?

Nekem már elég sok tapasztalatom van a fehér izzókkal - sajna tényleg hamarabb kiégnek... A márkásak (Philips volt nekem) azok bírták kb. 8-10 hónapot, a gagyik (á la Homasita) kb. 3-at B)

Sajnos az a helyzet, hogy ezek az izzók azon túl, hogy fehérek, mind ún. nagy fényerejű kivitelek. Általában úgy is reklámozzák őket, hogy "30% nagyobb fényerő" stb. - és hát csodák nincsenek, ez magasabb hőmérsékletű izzószálat jelent. Tehát egyrészt eleve hamarabb öregszik el, másrészt sokkal érzékenyebb - ha elkapsz egy k nagy kátyút, akkor olyat rezdül az autó az izzókkal együtt, hogy a szál elszakad.... (ez is saját tapasztalat :blink: )

Szóval szép, meg nagy a fénye, de gyakrabban kell majd cserélned... a szépség oltárán áldozni kell :D

Amikor az előző kocsimban (Stilo) már harmadszor kellett cserélnem a fehér izzót, (kb. 1.5 óra, akku és akkutartó kiszereléssel) elborult az agyam és váltottam - most Tungsram LongLife izzót használok, már másfél éve megy gond nélkül. Persze az "normál" fényű...

Link to comment
Megosztás:

Köszi, s kell hozzá valami exrta, vagy csak izzócsere és kész?

Nem kell semmi. Közönséges izzócsere az egész. Mindössze annyi a különbség ránézésre egy normál és egy ilyen izzó között, hogy ezen izzók búrái általában kékes színűek szemben a normál izzók átlátszó színével. Egyébként nekem is ilyenek vannak most benn.

Nekem ezeknek a fényerejével volt bajom. Elég gyatrák sajnos - főleg a kékre festett fejűek. A múltkor rendeltem egy párat e-bay-en (több kacat mellett) és amikor beraktam, az egyik már nem működött (ok, gyári hiba vagy szállítás) de a másikat bent hagytam és visszaraktam a gyárit mellé. Hááát! Volt különbség!

Tényleg sokkal szebb volt a "Xenon gázos" izzó, de a fénye az sokkal gyengébb volt! :blink:

Neked csupán csatolva van az ablakemelő a riasztóhoz.

A komfort modul külön pénz, ötjegyű+beépítés.

Egy komfort modul 5-6e ft körül mozog.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ezeknek a fényerejével volt bajom. Elég gyatrák sajnos - főleg a kékre festett fejűek. A múltkor rendeltem egy párat e-bay-en (több kacat mellett) és amikor beraktam, az egyik már nem működött (ok, gyári hiba vagy szállítás) de a másikat bent hagytam és visszaraktam a gyárit mellé. Hááát! Volt különbség!

Tényleg sokkal szebb volt a "Xenon gázos" izzó, de a fénye az sokkal gyengébb volt! :blink:

Nekem nem tűnt fel hogy kisebb lenne a fényereje, sőt nekem nagyobbnak tűnt... De majd azért megfigyelem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem tűnt fel hogy kisebb lenne a fényereje, sőt nekem nagyobbnak tűnt... De majd azért megfigyelem.

Nem tudom Teló! Én 2-3 ilyen izzót próbáltam. Nekem gyengébbnek tűntek.

Illetve egyben nem vagyok biztos, az pedig a Boombastic által forgalmazott aranyozott foglalatos (1 év garanciás) izzó. De mintha az is picit gyöngébb lett volna... :blink:

Úgy lehet látni a különbséget, ha marad a régi a másik lámpában és odaállsz pl. egy falhoz, aztán máshova... stb.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem tűnt fel hogy kisebb lenne a fényereje, sőt nekem nagyobbnak tűnt... De majd azért megfigyelem.

hááááát akkor menj egyszer este, amikor esik az eső, szart se látni vele :blink:

ja és ezek sokkal jobban vakítják a többi autóst, ezt mások mondták, akik mögött már mentem egy párszor

Link to comment
Megosztás:

hááááát akkor menj egyszer este, amikor esik az eső, szart se látni vele :blink:

ja és ezek sokkal jobban vakítják a többi autóst, ezt mások mondták, akik mögött már mentem egy párszor

A magyarázat k...a egyszerű! A kékes fényt sokkal jobban elnyeli a környezet, sokkal kevésbé veri azt vissza (ráadásul még mivel le is van festve az izzó, a festék is megszűri a fényt, ezáltal kevesebbet vetítve az útra. A sárgás-fehér halogén fény az meg feltűnő, azt nem nyeli el úgy a környezet.

Link to comment
Megosztás:

A magyarázat k...a egyszerű! A kékes fényt sokkal jobban elnyeli a környezet, sokkal kevésbé veri azt vissza (ráadásul még mivel le is van festve az izzó, a festék is megszűri a fényt, ezáltal kevesebbet vetítve az útra. A sárgás-fehér halogén fény az meg feltűnő, azt nem nyeli el úgy a környezet.

Így van! A Philips direkt ködös-esős körülményekre fejlesztett izzója igencsak sárgás fényű!

Az ívkisüléses izzók nem azért adnak jó láthatóságot, mert kékesfehér fényük van, hanem a k nagy fényteljesítményük miatt. Sajnos ezt halogénizzókkal nem lehet reprodukálni (gáztöltéstől függetlenül), mert a hatásfokuk sokkal rosszabb... szóval örüljünk a fehér fényű izzónak, de csodát senki se várjon tőle.

Link to comment
Megosztás:

hááááát akkor menj egyszer este, amikor esik az eső, szart se látni vele :blink:

ja és ezek sokkal jobban vakítják a többi autóst, ezt mások mondták, akik mögött már mentem egy párszor

Egyetértek. Nekem 1 hétig volt bent ilyen izzó (xenonizzo.hu -tól vettem), de visszaraktam a hagyományost, mert egyszerűen kifolyt a szemem az erölkködéstől éjszaka, mikor nem láttam semmit B).

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Helló!

Végülis utánajárt valaki, hogy a H Astra ablakmosó fúvókája belerakható-e könnyen a G Astrába? Ugye a G-é nem valami komolyan vizezi a szélvédőt és jó lenne valahogy hatásosabbá rakni. :)

Csak mert régebben mintha lett volna szó róla..

Tomka

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Helló!

Végülis utánajárt valaki, hogy a H Astra ablakmosó fúvókája belerakható-e könnyen a G Astrába? Ugye a G-é nem valami komolyan vizezi a szélvédőt és jó lenne valahogy hatásosabbá rakni. :)

Csak mert régebben mintha lett volna szó róla..

Tomka

Hohóóóó! A H Astrán már olyan fúvóka van, ami szorja/porlaszja a vizet??? :(

Mert akkor én is beraknám az enyémbe!

A másik, amire kíváncsi lennék, hogy a H Astra lapátjait rá lehet-e rakni a G-re?! :)

Link to comment
Megosztás:

Hohóóóó! A H Astrán már olyan fúvóka van, ami szorja/porlaszja a vizet??? :)

Mert akkor én is beraknám az enyémbe!

A másik, amire kíváncsi lennék, hogy a H Astra lapátjait rá lehet-e rakni a G-re?! :)

Miért, mi olyan extra egy ablaktörlőlapátban?? Mindenféle csilivili extra törlőlapátot lehet kapni, de nekem eddig a gyári mindig bevált. Max. be kell állítani...

Link to comment
Megosztás:

Hohóóóó! A H Astrán már olyan fúvóka van, ami szorja/porlaszja a vizet??? :)

Mert akkor én is beraknám az enyémbe!

A másik, amire kíváncsi lennék, hogy a H Astra lapátjait rá lehet-e rakni a G-re?! :)

Én úgy tudom, hogy az már ilyen, de javítsatok ki, ha tévedek. Sajna mostanság még nem volt időm, hogy utánajárjak komolyabban. Annyit már tudok, hogy a pumpa az ugyanaz, tehát ha javítottak valamit, akkor elég a fuvókát cserélni..

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Miért, mi olyan extra egy ablaktörlőlapátban?? Mindenféle csilivili extra törlőlapátot lehet kapni, de nekem eddig a gyári mindig bevált. Max. be kell állítani...
A H Astrán (legalábbis a GTC-n tuti) már ez az új fajta ablaktörlő lapát van! (ez a lapos...)

Elvileg ez nagy sebességnél is szépen töröl... na meg jól is néz ki! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.