Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Na végre bekötöttem az ülésfűtéseket! Télen nagyon jól jön, 1perc alatt már melegedik :(

Nekem jobban bejön ez az Audis cucc, mert nem csak az ülések közepét melegíti, hanem még a széleire is jutott a fűtőszálból :lol:

Csak nem sikerül a gyári kapcsolókkal összehozni...

az opelé is ilyen mármint a panelek

mostanában sokszor használom mert nincs fűtésem és a kezem elkékül a kormányon ilyenkor

bedugom a combom alá egy kis melegért

így egy kicsit elviselhetőbb .

elölről megfagyok hátulról meg le ég a bundám :excl:

gratulálok a műhöz!!!!!

Link to comment
Megosztás:

az opelé is ilyen mármint a panelek

mostanában sokszor használom mert nincs fűtésem és a kezem elkékül a kormányon ilyenkor

bedugom a combom alá egy kis melegért

így egy kicsit elviselhetőbb .

elölről megfagyok hátulról meg le ég a bundám :excl:

gratulálok a műhöz!!!!!

Hogy-hogy nincs fűtésed?

Link to comment
Megosztás:

Hogy-hogy nincs fűtésed?

2 éve lusta vagyok ehhez hozzá szólni

mostam már a rendszert 2x is de nem sok változás állt be

1fokozatban 15mp után nem fúj meleget

2fokozaton 5-6mp és hideget fúj

mind a két cső meleg kimenő bemenő valamiért a fűtőradiátor pik pak lehűl

ha nem megy a ventilátor felmelegszik ha rákapcsolom lehül

ez nálam ilyen :excl:

Link to comment
Megosztás:

Kellet nektek dízel!! :excl: (nem sértődni,nekem is volt)

Ilyenkor dícsérem a benzinest. Ez ha megmelegszik nem hül ám el még -10ben sem alapjáraton. Az isuzu dieselból nagy kár hogy kihagyták a vízkör fűtést. CDTI nél már van :( Ott nem hül el a wasser sőr az gyorsabban tolja a meleget mint a benzines :lol:

Link to comment
Megosztás:

2 éve lusta vagyok ehhez hozzá szólni

mostam már a rendszert 2x is de nem sok változás állt be

1fokozatban 15mp után nem fúj meleget

2fokozaton 5-6mp és hideget fúj

mind a két cső meleg kimenő bemenő valamiért a fűtőradiátor pik pak lehűl

ha nem megy a ventilátor felmelegszik ha rákapcsolom lehül

ez nálam ilyen :excl:

RÉSZVÉTEM!

Sajna ehhez a fűtés dologhoz nem nagyon tudok hozzá szólni.R...adt dolog lehet ilyen k....rva hidegben fűtés nélkül autózni. :(

Esetleg egy fűtőradiátor csere nem oldaná meg a problémát?

Link to comment
Megosztás:

RÉSZVÉTEM!

Sajna ehhez a fűtés dologhoz nem nagyon tudok hozzá szólni.R...adt dolog lehet ilyen k....rva hidegben fűtés nélkül autózni. :excl:

Esetleg egy fűtőradiátor csere nem oldaná meg a problémát?

Egy savazás még segíthet esetleg. Haver F astrájának jót tett. Csak hát megbontós a történet. Egyértelmű hogy nincsen meg az átáramló mennyiség. Tényleg elektromos fűtéscsapos a tied?? Lehet nem nyit ki teljesen. Így igaz hogy áramlik a wasser de mihelyst lefújod róla a meleget már nem elég hogy visszamelegítse.

Link to comment
Megosztás:

Egy savazás még segíthet esetleg. Haver F astrájának jót tett. Csak hát megbontós a történet. Egyértelmű hogy nincsen meg az átáramló mennyiség. Tényleg elektromos fűtéscsapos a tied?? Lehet nem nyit ki teljesen. Így igaz hogy áramlik a wasser de mihelyst lefújod róla a meleget már nem elég hogy visszamelegítse.

Itt lesz a pont. :excl: A hibajelenség tipikus részleges dugulás.

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék tanácsot kérni:

Az autóm előző gazdája úgy szerelte/szereltette be az első ködlámpákat, hogy az csak a hátsóval együtt ég /kapcsolót nem cseréltek/.

Ez így nem maradhat.

Vettem olyan világításkapcsolót, amin külön kapcsolható az első és a hátsó ködlámpa.

A kapcsoló cserén kívül van még szükség kábelezésre vagy bármi más egyéb beépítésére?

Volt Opeles autóvill. szerelő fogja csinálni, csak nem szeretném, ha lenyúlna...

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék tanácsot kérni:

Az autóm előző gazdája úgy szerelte/szereltette be az első ködlámpákat, hogy az csak a hátsóval együtt ég /kapcsolót nem cseréltek/.

Ez így nem maradhat.

Vettem olyan világításkapcsolót, amin külön kapcsolható az első és a hátsó ködlámpa.

A kapcsoló cserén kívül van még szükség kábelezésre vagy bármi más egyéb beépítésére?

Volt Opeles autóvill. szerelő fogja csinálni, csak nem szeretném, ha lenyúlna...

Köszönettel

Egy relé plusz 2X30 cm vezeték. Bár lehet, hogy a relé már benne van,csak át lett kendácsolva. Mondjuk aki a hátsóra ráköti, abból nem nézem ki, hogy beruház egy 1500 Ft-os relére.

Link to comment
Megosztás:

Egy relé plusz 2X30 cm vezeték. Bár lehet, hogy a relé már benne van,csak át lett kendácsolva. Mondjuk aki a hátsóra ráköti, abból nem nézem ki, hogy beruház egy 1500 Ft-os relére.

Szívesen megkérdezném az előző tulajt, hogy szalonban rakatta bele, vagy sufnituning...

De mivel bank által elvett autó és Baranyából került Egerbe kereskedő közreműködésével, így már nem olyan egyszerű.

Szerencsére eddig csak ezt a "hibát" fedeztem fel rajta.

Link to comment
Megosztás:

Szívesen megkérdezném az előző tulajt, hogy szalonban rakatta bele, vagy sufnituning...

De mivel bank által elvett autó és Baranyából került Egerbe kereskedő közreműködésével, így már nem olyan egyszerű.

Szerencsére eddig csak ezt a "hibát" fedeztem fel rajta.

Ismertem olyan "szalont" ahol megrendelted a zsír új G Astrádat első ködlámpával, listaáron. Aztán mivel csak ez volt a plusz extra, hoztak telephelyről egyet és utólag beleműtöttek két ugy ködlámpát és rákötötték a hátsóra. Szóval még nem is biztos, hogy a tulaj tehet róla.

Link to comment
Megosztás:

Ismertem olyan "szalont" ahol megrendelted a zsír új G Astrádat első ködlámpával, listaáron. Aztán mivel csak ez volt a plusz extra, hoztak telephelyről egyet és utólag beleműtöttek két ugy ködlámpát és rákötötték a hátsóra. Szóval még nem is biztos, hogy a tulaj tehet róla.

Már csak kíváncsiságból - ha gyári maga a ködlámpa, milyen "feliratot" keressek az üvegében? Ki a gyártó?

Link to comment
Megosztás:

Már csak kíváncsiságból - ha gyári maga a ködlámpa, milyen "feliratot" keressek az üvegében? Ki a gyártó?

Ha jól emlékszem, az enyém Hella. Ha utólagos beszerelés, akkor a beépítés nyomai szerintem látszódnak (a két lyukat manuálisan kellett kivágni a lökhárítóból).

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem, az enyém Hella. Ha utólagos beszerelés, akkor a beépítés nyomai szerintem látszódnak (a két lyukat manuálisan kellett kivágni a lökhárítóból).

Miért látszódna? Nagyon szépen ki lehet vágni. A festékhiány is csak akkor látszik, ha nincs bent a ködlámpa.

Egyébként a gyári az hella, de a lámpán magán (nem a búrán) biztosan van GM matrica, cikkszámmal, hogyan a fényszórókon is.

Link to comment
Megosztás:

Megint OBD kérdés!

Az Astra (2004-es G) és a B Corsa ugyanolyan csatit használ?

A B Corsában hol van az OBD csati egyáltalán? (2000-es évjárat)

No meg a 2000-es évjáratú X10XE motoros OBD vagy OBD2 ???

Az astránál tudom, hogy a kéziféknél kell felvenni a takarólapot középen. :lol:

A következő cuccost szeretném megvenni hozzájuk, de nem akarok lyukra futni.

http://www.aukcioshaz.ah.hu/item/view/inde...p?cod=187612762

Link to comment
Megosztás:

Megint OBD kérdés!

Az Astra (2004-es G) és a B Corsa ugyanolyan csatit használ?

A B Corsában hol van az OBD csati egyáltalán? (2000-es évjárat)

No meg a 2000-es évjáratú X10XE motoros OBD vagy OBD2 ???

Az astránál tudom, hogy a kéziféknél kell felvenni a takarólapot középen. :lol:

A következő cuccost szeretném megvenni hozzájuk, de nem akarok lyukra futni.

http://www.aukcioshaz.ah.hu/item/view/inde...p?cod=187612762

és bingó :lol:

a két hét szállítás meggyőzött, hogy hol kell keresni : Visit My Website

Link to comment
Megosztás:

és bingó :lol:

a két hét szállítás meggyőzött, hogy hol kell keresni : Visit My Website

Tuti, de miért is?

Ott is legalább 20 dodó és benne van a szállítási probléma lehetősége. Egy darabért nem éri meg szórakozni szerintem.

De a kérdés még adott: B Corsa vajon megy OBD2 műszerrel?

A csatija 16 pines, ez tuti, de milyen protokollt használ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.