Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Írtam hogy weller PÁÁKAAAA 350 C max!!!!!!! Ha sima drótossal nekiugrasz akkor elég :) De egy képet dobsz megmondjuk hogy menthető -e!

Köszönöm az segítségeket,de higgyétek el, hogy kuka!

Weller pákával csináltam, a hőmérsékletet még lejjebb tekertem mint mondtad. Amellett, hogy a nyák is megfüstölődött ledobta magáról az egyik alkatrészt (Ha jól emlékszem SMD-t írtál). :D Tudom jól, hogy ezt nagyon elk..tam, azóta is verem a fejem a falba. De már gyakran eldobta magát a kulcs az elemtartó miatt és a mögötte lévő papír megtámasztás sem segített már.

Dobok föl képet amint lesz egy kis időm.

Időközben megrendeltem az új távirányítót ami hétfőn vagy kedden meg lesz.

Az eladó srác azt mondta, hogy első alkalommal mindenképpen kell Tech2.

Ezért keresek valakit aki tudna ebben segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az segítségeket,de higgyétek el, hogy kuka!

Weller pákával csináltam, a hőmérsékletet még lejjebb tekertem mint mondtad. Amellett, hogy a nyák is megfüstölődött ledobta magáról az egyik alkatrészt (Ha jól emlékszem SMD-t írtál). :D Tudom jól, hogy ezt nagyon elk..tam, azóta is verem a fejem a falba. De már gyakran eldobta magát a kulcs az elemtartó miatt és a mögötte lévő papír megtámasztás sem segített már.

Dobok föl képet amint lesz egy kis időm.

Időközben megrendeltem az új távirányítót ami hétfőn vagy kedden meg lesz.

Az eladó srác azt mondta, hogy első alkalommal mindenképpen kell Tech2.

Ezért keresek valakit aki tudna ebben segíteni.

Eszontam én is :)

Link to comment
Megosztás:

Ma fedeztem fel, hogy a kormányoszlop burkolatán középen van nekem egy piros led. Néha villog, néha folyamatosan világít. Ez gyári? Ha igen, mit jelez? Úgy tudom, nincs riasztóm. Vagy mégis?

Nem hinném,hogy gyári,nem szokták össze furkálni gyárilag.Max a vonóhorog szerelők fúrják oda,ha nem tudják,hogy be van e vezetékelve a műszerfalba gyárilag.(vagy csak izzó kell bele).

Talán immó?De nem hiszem.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek

uj vagyok a forumon. már hetek óta olvasgatlak titeket. nagyon sok mindenre találtam választ és ezért köszönök is mindent.

Viszont lenne egy pár kérdésem amire eddig még nem találtam választ:

a MID röl lenne szó (Multi Info Display)

az én kijelzőm eléggé csíkos szegénykép nemigen látom a dolgokat. lehet e azt valahogyan megjavitani??? találtam valamit a neten hogy valahogy azt a flexibilis kábelt egy picit le kell huzni a helyéről, az alatta levő kontaktokat megpucolni és visszarögziteni... de nem mertem kiprobálni, mert ha hazavágom akkor végem van, kinyír a zasszony :)

a másik dolog pedig hogy németül van az egész menü. lehet e azt kicserélni hogy angol legyen? ja meg olvasgattam hogy a pontos fogyasztás mérés érdekében át kell állitani valami beállitásokat a MID nek a kerék méretéhez viszonyitva.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek

uj vagyok a forumon. már hetek óta olvasgatlak titeket. nagyon sok mindenre találtam választ és ezért köszönök is mindent.

Viszont lenne egy pár kérdésem amire eddig még nem találtam választ:

a MID röl lenne szó (Multi Info Display)

az én kijelzőm eléggé csíkos szegénykép nemigen látom a dolgokat. lehet e azt valahogyan megjavitani??? találtam valamit a neten hogy valahogy azt a flexibilis kábelt egy picit le kell huzni a helyéről, az alatta levő kontaktokat megpucolni és visszarögziteni... de nem mertem kiprobálni, mert ha hazavágom akkor végem van, kinyír a zasszony :)

a másik dolog pedig hogy németül van az egész menü. lehet e azt kicserélni hogy angol legyen? ja meg olvasgattam hogy a pontos fogyasztás mérés érdekében át kell állitani valami beállitásokat a MID nek a kerék méretéhez viszonyitva.

Átállítani csak Tech-2-vel lehet. Mennyire pontatlan?

Link to comment
Megosztás:

Átállítani csak Tech-2-vel lehet. Mennyire pontatlan?

háááát nemtom mennyire pontatlan. de maximalista vagyok és szeretném ha tuti pontos lenne :)

haveromnak van tech 2 valamiféle interféjsze.(állitása szerint origi) probáltuk de nem igazán sikerült semmit kihozni belőle. nincs megfelelő software. amink van azok nagyon buták. csak kiolvasni tudtunk adatokat. esetleg nem tudjuk rendessen használni. egy sw-t szivessen elfogadnák egy pici utasitással, vagy egy linket ahonnan elindulhatok

Köszke

ui: tech 2 vel lehet állitani nyelvet?

Link to comment
Megosztás:

háááát nemtom mennyire pontatlan. de maximalista vagyok és szeretném ha tuti pontos lenne :D

haveromnak van tech 2 valamiféle interféjsze.(állitása szerint origi) probáltuk de nem igazán sikerült semmit kihozni belőle. nincs megfelelő software. amink van azok nagyon buták. csak kiolvasni tudtunk adatokat. esetleg nem tudjuk rendessen használni. egy sw-t szivessen elfogadnák egy pici utasitással, vagy egy linket ahonnan elindulhatok

Köszke

ui: tech 2 vel lehet állitani nyelvet?

Keresd Uhuhut, vagy Weszt! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra Classic II. tulajdonos vagyok és LED nappali menetfény beépítését tervezem. Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, hogy az első lökhárítóban lévő szellőzőrácsokat ki lehet-e szerelni, ha igen hogyan? Ha valaki esetleg épített már be ilyet, kérem ossza meg tanácsát, véleményét hova szerelte és milyen módon!

Bocs ha már volt a téma, de még nem olvastam bele a fórumba olyan mélyen. Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra Classic II. tulajdonos vagyok és LED nappali menetfény beépítését tervezem. Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, hogy az első lökhárítóban lévő szellőzőrácsokat ki lehet-e szerelni, ha igen hogyan? Ha valaki esetleg épített már be ilyet, kérem ossza meg tanácsát, véleményét hova szerelte és milyen módon!

Bocs ha már volt a téma, de még nem olvastam bele a fórumba olyan mélyen. Előre is köszi a válaszokat.

Ki lehet szedni, forrasztva van a legtöbb helyen, ha leszeded a lököst meglátod.

Link to comment
Megosztás:

Ki lehet szedni, forrasztva van a legtöbb helyen, ha leszeded a lököst meglátod.

Köszi a választ. Azt reméltem, hogy van valami egyszerűbb megoldás, a lökhárító leszerelését nem részesítem előnyben, a rácsok kiszerelése vonatkozásában pedig reméltem, hogy valamilyen pattintós megoldás lesz. Ha tényleg ilyen körülményes, akkor más helyet és felfogatási módot kell néznem.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Azt reméltem, hogy van valami egyszerűbb megoldás, a lökhárító leszerelését nem részesítem előnyben, a rácsok kiszerelése vonatkozásában pedig reméltem, hogy valamilyen pattintós megoldás lesz. Ha tényleg ilyen körülményes, akkor más helyet és felfogatási módot kell néznem.

Szia

hogyan képzelted el a dolgot a LED ekkel? én is gondolkodtam a dolgon de egyszerüen nem látom hogy hol is nézne ki szépen... van valami jo ötleted? képed? rajzod? :)

a lökháritot elég egyszerü lekapni. nemtart semeddig sem...

üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Azt reméltem, hogy van valami egyszerűbb megoldás, a lökhárító leszerelését nem részesítem előnyben, a rácsok kiszerelése vonatkozásában pedig reméltem, hogy valamilyen pattintós megoldás lesz. Ha tényleg ilyen körülményes, akkor más helyet és felfogatási módot kell néznem.

A lökhárító leszerelése: 1-1 csavar a sárvédőnél, és két patent a hűtő előtt. Ennyi. Nálam legalábbis más nem tartotta...

Link to comment
Megosztás:

A lökhárító leszerelése: 1-1 csavar a sárvédőnél, és két patent a hűtő előtt. Ennyi. Nálam legalábbis más nem tartotta...

A sárvédődobban,1 csavar alul,1csavar a kerékkel szemben,2 patent a hasa alatt,és két patent a hűtő előtt,és ha van ködlámpa,akkor annak a kanócs,és a hőmérőjeladó.

Link to comment
Megosztás:

Szia

hogyan képzelted el a dolgot a LED ekkel? én is gondolkodtam a dolgon de egyszerüen nem látom hogy hol is nézne ki szépen... van valami jo ötleted? képed? rajzod? :)

a lökháritot elég egyszerü lekapni. nemtart semeddig sem...

üdv

Sziasztok!

Először is köszönöm a hozzászólásokat, segítségeket.

Ebay-ról megrendeltem ezt: http://viewitem.eim.ebay.hu/LED-DAYTIME-RU...0570425949/item, és amint az a képen is látható 2 oldalú ragasztócsíkkal és csavarral is rögzíthető. A beszereléshez sajnos nincsenek meg a szükséges feltételeim (hely, szerszám és bátorság egyedül nekikezdeni), így azt hiszem kénytelen leszek másra bízni ezt a dolgot, csak még nem tudom, hogy itt Csepel környékén kire. Először arra gondoltam, hogy az alsó rácsok közé rakatom be, de ahogy néztem oda nem fog beférni annak átalakítása nélkül. A másik lehetséges hely a rácsok melletti területre a gyári ködlámpa helyére úgy berakni, hogy a LED-sor felső részét odaragasztani annak a szélesebb műanyag élnek az aljához, és a csavarokkal felfogatni arra a részre ahol a gyári ködlámpa helye "vigyorog". Ha van valakinek építő jellegű ötlete és szaktudása, feltételei a beszereléshez azt szívesen veszem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is köszönöm a hozzászólásokat, segítségeket.

Ebay-ról megrendeltem ezt: http://viewitem.eim.ebay.hu/LED-DAYTIME-RU...0570425949/item, és amint az a képen is látható 2 oldalú ragasztócsíkkal és csavarral is rögzíthető. A beszereléshez sajnos nincsenek meg a szükséges feltételeim (hely, szerszám és bátorság egyedül nekikezdeni), így azt hiszem kénytelen leszek másra bízni ezt a dolgot, csak még nem tudom, hogy itt Csepel környékén kire. Először arra gondoltam, hogy az alsó rácsok közé rakatom be, de ahogy néztem oda nem fog beférni annak átalakítása nélkül. A másik lehetséges hely a rácsok melletti területre a gyári ködlámpa helyére úgy berakni, hogy a LED-sor felső részét odaragasztani annak a szélesebb műanyag élnek az aljához, és a csavarokkal felfogatni arra a részre ahol a gyári ködlámpa helye "vigyorog". Ha van valakinek építő jellegű ötlete és szaktudása, feltételei a beszereléshez azt szívesen veszem.

Mikor megvettem az én astramat,az előző tulaj rakott ilyet fel.Én hazajöttem,az volt az első,hogy letéptem.Nem A6 ez,nem áll jól neki.

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn megjött a távirányító a központizáramhoz.

Az egyszerű betanítás nem hozott eredményt, Tech2 kellett hozzá.

Ha valaki távirányító vásárlásra adja a fejét akkor csak óvatosan. A srác, aki csinálta az illesztést, felvilágosított, hogy két fajta távirányító létezik.

Kinézetre ugyanaz csak két különböző frekvencián dolgoznak. Nem mindegy, melyik központizár vezérlő van az autóban. A kulcs hátulján föl van tüntetve a frekvencia (ha még nem kopott le). Az enyém 433,92MHz

Nekem szerencsém volt én jót vettem.

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn megjött a távirányító a központizáramhoz.

Az egyszerű betanítás nem hozott eredményt, Tech2 kellett hozzá.

Ha valaki távirányító vásárlásra adja a fejét akkor csak óvatosan. A srác, aki csinálta az illesztést, felvilágosított, hogy két fajta távirányító létezik.

Kinézetre ugyanaz csak két különböző frekvencián dolgoznak. Nem mindegy, melyik központizár vezérlő van az autóban. A kulcs hátulján föl van tüntetve a frekvencia (ha még nem kopott le). Az enyém 433,92MHz

Nekem szerencsém volt én jót vettem.

Kép a szétcincáltról?

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Már az általános-ba kérdeztem, de kérdezek itt is, hátha jobban ráharaptok a témára!

A gond a következő (G 2001 y17dt):

Belsőtér lámpa világít folyamatosan vagy villog, ha irányjelzek felváltva villog, ha fényt kapcsolok akkor is villanik egyet, ha lezárom a kocsit égve marad stb. Mi lehet a gond? A légzsák lámpa világít, bár az is lehet hogy azért mert buzeráltam a reléket, biztosítékokat gyújtáson. Arra viszont nem emlékszem hogy akkor kezdte-e amikor egyszercsak menet közben villogni kezdett az utastérlámpa.

Az ajtókapcsolókat kisipoltam, azok jók. Ha az utastérlámpa biztit kiszedem, akkor minden ok (azóta úgy járok), bár nem szeretném így hagyni!

Szerintetek mi lehet? Talán testgond, multitimer, esetleg a lámpatestben lévő kis panel?

Remélem segítetek nekem!!!

Köszi.....

Link to comment
Megosztás:

A légzsák lámpa világít, bár az is lehet hogy azért mert buzeráltam a reléket, biztosítékokat gyújtáson.

Azért, ráraktad a gyújtást kiszedett biztosítéknál.

Hibakód törléssel lehet eltűntetni a sárgáját.

Belsőtér lámpa világít folyamatosan vagy villog, ha irányjelzek felváltva villog, ha fényt kapcsolok akkor is villanik egyet, ha lezárom a kocsit égve marad stb. Mi lehet a gond? A

Az ajtókapcsolókat kisipoltam, azok jók. Ha az utastérlámpa biztit kiszedem, akkor minden ok (azóta úgy járok), bár nem szeretném így hagyni!

Szerintetek mi lehet? Talán testgond, multitimer, esetleg a lámpatestben lévő kis panel?

Nem az volt, hogy bereléztél ködlámpákat, vagy mit?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.