Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szia! A fórumban található omega karos leírásra gondolsz, vagy tudsz másik egyszerűbb módszert is? Engem nagyon érdekelne a dolog.

Igazából két alternatíva is van. Az egyik az általad is említett omega karos potis téma, a másik pedig egy tanítható relé. Én az omegás verziót építettem be, nagyon tuti.

Link to comment
Megosztás:

Nekem inkább olyan kéne ami úgy működik, ha az ablaktörlő kar 1es folyamatos állásba van, akkor ha megállok a kocsival (pl pirosnál) akkor átmegy szakaszosba (ez nem kell hogy változtatható legyen) viszont ha elindulok akkor álljon vissza folyamatosra. Sebesség jelet le tudom nyúlni több helyről is csak nekem vmi kapcsolás kéne. Ha vki picest tud akkor maga a pic hex-e is kéne :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi, kb. mennyibe van egy ilyen mutatvány?

Eléggé szórnak az árak, kábé a nullától a ~30e-ig.

A nullát gondolom nem kell magyarázni (ha megvan otthon a megfelelő alkatrészed, vagy ingyen hozzájutsz), a másik véglet ha újonnan veszel mindent, emlékeim szerint az intervallumszabályozós (és esetleg BC kapcsolós) ablaktörlőkar olyan 26e Ft, a relé pedig 7e Ft gyári újban.

Link to comment
Megosztás:

Engem inkább az érdekelne hogy gari van-e rá.

Az enyémet polírozták (@Zachi: igen, csak egy sima polír, volt alkalmam látni a technológiát, előttem csinálták), de lakk sajna nem került rá és másfél év után újra sárgulni kezd, pedig abból fél évet garázsban állt az autó úgy hogy nem használtam, tehát effektíve nem (vagy jóval kevesebb) UV-fény érte ami a mattulásért felel. Szóval részemről ez a technológia inkább csak arra jó hogy némi időt/haladékot nyerj vele mielőtt új fényszórót veszel.

Képek is vannak:

Ilyen volt előtte:

http://pics.coldline.hu/pics/187826-20110303-q7mGG3.jpg

Polírozás közben (itt már a jobb első fényszóró készen van, a vezetőoldali még polírozás előtt áll):

http://pics.coldline.hu/pics/187827-20110303-HO20JX.jpg

Végül a művelet elkészültével:

http://pics.coldline.hu/pics/187828-20110303-zjiFnW.jpg

Pedig az enyém nem is volt annyira matt, ahogy a képeken is látszik.

Látom próbálkoztál a polírral.

MIvel csináltátok,kézi,vagy gépi?Milyen korong,filc,vagy textil?

Már csak azért kérdem,mert írtad,hogy nem tartós.No én csináltam,kb 3 éve az egyik ismerősömnek,és még mindíg olyan mint amikor kész lett .Nem mattúlt vissza,szép.És ő napi rendszerességgel használja.

Link to comment
Megosztás:

Gépi.

Eleinte vízpapír, abból is kétféle szemcseméretű, majd autópolírozó paszta + filckorong, de nem a technológia a kulcsa állítólag, hanem hogy UV-álló lakkal le legyen fújva utána, mert a csiszolással lejön róla a gyárilag használt ilyesféle bevonat, és a napfényben levő UV felelős azért hogy újra bemattuljon.

Link to comment
Megosztás:

Gépi.

Eleinte vízpapír, abból is kétféle szemcseméretű, majd autópolírozó paszta + filckorong, de nem a technológia a kulcsa állítólag, hanem hogy UV-álló lakkal le legyen fújva utána, mert a csiszolással lejön róla a gyárilag használt ilyesféle bevonat, és a napfényben levő UV felelős azért hogy újra bemattuljon.

Hát nem tom,de én semmiféle lakkot nem használtam,csak maga az anyag(ami kemény valami,nevét nem tom,mert jelenleg nincs itthon)amit mondhatni,beleégettem a műanyagba a filckoronggal,és a mai napig szép.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2003 év végi opel astra g caravánom. A belső utastér világítást szertném kicserélni egy ilyen

08364498522.jpg

világításra kicserélni, csak hogy kellene a csatlakozójába menő vezetékek meghatározása, hogy melyik vezetékre mit kell kötnöm vagyis a vezeték kiosztás.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Leszedtem a kormányrúd burkolatot, hogy megkeressem a tempomat esetleges csatlakozóját. Sajnos nem találtam szabadon lógó csatlakozót. Rossz helyen kerestem? Vagy akkor tegyek is le róla... :S

thumb-E6A4_4D710F58.jpg

thumb-AF67_4D710F58.jpg

Az index karra megy rá egy 4 vezetékes köteg, és alá megy be kb 4 vastag vezetékes köteg. A kormány tetején, gondolom a rádió vezérlés vezetékei.

Mélyebben kellett volna keresni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Meg tudná mondani valaki, hogy benzines G Astrán (Z14XE) a motortéri relétartóban minek a reléje az, ami a legkisebb és ami legelöl van? Az injektorokét, az AC-pumpáét és a lámpamosóét beazonosítottam, de erre lennék kíváncsi. Igazából azért érdekel, mert a motortérben szükségem lenne gyújtás utáni + -ra, és csak ezen a relén találtam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.