Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szerintem csak a kpzár nélkülibe nincs az ajtóba vezeték. Nekem a hátsó elektromos ablakemelő beszereléshez csak a motorok meg a 3 db kapcsoló kellettek.

A csipogó drótja meg csak vissza volt hajtva, hogy ne lifegjen.

Még a tetőablaknál is ott volt a drót a motornak :)

cl2-be szerintem nincs :D

Link to comment
Megosztás:

megpróbáltam az szervízben megkérdezni, de nem tudták rá a választ. szerintem túl sok munka kevés pénz van benne. a tempmatbeépítést vállalják, de a visszajelzést egyszerűen azt mondták nem tudják, hogyan kell megoldani.

Ha elektromos gázpedálod van akkor kell a tempomatos indexkar /4 pólusú féklámpa kapcsoló (meg talán kuplung kapcsoló bár az nem 100%) és ha szerencséd van nem is kell felprogramozni. Ha nincs szerencséd akkor muszáj bemenni a szakszervizbe felprogramozni.

Mondjuk a Merivánál még kell egy vezetéket behúzni a kapcsoló és az egyik stekker közé, hogy működjön. De azt nagyon macerás megcsinálni mert nagyon el van dugva a stekker.

Link to comment
Megosztás:

Ha elektromos gázpedálod van akkor kell a tempomatos indexkar /4 pólusú féklámpa kapcsoló (meg talán kuplung kapcsoló bár az nem 100%) és ha szerencséd van nem is kell felprogramozni. Ha nincs szerencséd akkor muszáj bemenni a szakszervizbe felprogramozni.

Mondjuk a Merivánál még kell egy vezetéket behúzni a kapcsoló és az egyik stekker közé, hogy működjön. De azt nagyon macerás megcsinálni mert nagyon el van dugva a stekker.

Mr.Zulu!delta-brávó-zéró-zéró :)

Nem pont a témához írok,bocs!Az aláírásodat próbáld már meg kicsit lerövidíteni úgy,hogy

max. 3 sorban elférjen!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

utólag macerás ködlámpát beszereltetni?

be lehet rakni nem gyárit is?

Csináltam már, igaz a lakatosok már berakták a lámpákat. Én csak a bekötést intéztem egy classic-ba.

Ami biztos kell:

- 2 db ködlámpa

- dupla ködlámpás kapcsoló

- 1 db bizti

- 1 db relé

- kis szerencse, hogy a ködlámpa helyénél ott legyen a vezetéke (ha nincs akkor lehet csatlakozószettet kapni hozzá, és a relé lábáról kell kivinni a lámpákhoz)

A műszerfalon a visszajelzőhöz pedig a relé a bizti és a kapcsoló beépítése után nem kell semmi, mert ki van építve.

De csináltak a győri Opel nádorba olyan igénytelenséget is, hogy a vevő kérésére a hátsóra kötötték rá. :)

Link to comment
Megosztás:

Most lenne pénzem motortakaró lemezre....

Utángyártott lenne 11e Ft, megkérdeztem kereskedésben, azon van pluszban hővédő burkolat 13600Ft +3500Ft a csavarok...

Annyi lenne a kérdésem, hogy vajon melyiket éri meg jobban?

Felrakáshoz fel kell emelni, és le kell venni a kerekeket is? Mennyire nehéz feltenni nem gyári csavarokkal?

Link to comment
Megosztás:

Most lenne pénzem motortakaró lemezre....

Utángyártott lenne 11e Ft, megkérdeztem kereskedésben, azon van pluszban hővédő burkolat 13600Ft +3500Ft a csavarok...

Annyi lenne a kérdésem, hogy vajon melyiket éri meg jobban?

Felrakáshoz fel kell emelni, és le kell venni a kerekeket is? Mennyire nehéz feltenni nem gyári csavarokkal?

Szia!

Fel kell emelni az autót,de szerintem a kerekeket nem kell levenni,ez csak egy tipp,majd a szakik megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem az Uraknak!

Szeretném nálam tájékozottabbak tanácsát kérni.

Mindenféle fantom hibát produkál a gépem, fizikailag nincs semmi hiba, többen is ECU -ra gyanakodnak, mert szerintük már semmi már nem lehet

Z14XE és rángat, össze vissza jár, stb

Egy barátomnak volt a polcon egy ECU-ja, régebben szedték ki egy g astrából, de csak arra emlékszik, hogy benzines volt :)

Ezeket lehet olvasni rajta:

D98004 CYNB

09355909 DJ

Kérdés: Ez a vas fölprogramozható úgy, hogy vezérelje az én motoromat? (Z14XE@2002)

Illetve egy esetleges ECU cserének milyen további vonzatai vannak?

A jelenlegi motorvezérlőmön ezek a feliratok vannak:

D03024 DNHL

12214850 LE

Előre is köszönöm szépen

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem az Uraknak!

Szeretném nálam tájékozottabbak tanácsát kérni.

Mindenféle fantom hibát produkál a gépem, fizikailag nincs semmi hiba, többen is ECU -ra gyanakodnak, mert szerintük már semmi már nem lehet

Z14XE és rángat, össze vissza jár, stb

Egy barátomnak volt a polcon egy ECU-ja, régebben szedték ki egy g astrából, de csak arra emlékszik, hogy benzines volt :)

Ezeket lehet olvasni rajta:

D98004 CYNB

09355909 DJ

Kérdés: Ez a vas fölprogramozható úgy, hogy vezérelje az én motoromat? (Z14XE@2002)

Illetve egy esetleges ECU cserének milyen további vonzatai vannak?

A jelenlegi motorvezérlőmön ezek a feliratok vannak:

D03024 DNHL

12214850 LE

Előre is köszönöm szépen

Keresd vessz-t privátban, ő foglakozik ECUkkal is. :D

vessz

Link to comment
Megosztás:

Most lenne pénzem motortakaró lemezre....

Utángyártott lenne 11e Ft, megkérdeztem kereskedésben, azon van pluszban hővédő burkolat 13600Ft +3500Ft a csavarok...

Annyi lenne a kérdésem, hogy vajon melyiket éri meg jobban?

Felrakáshoz fel kell emelni, és le kell venni a kerekeket is? Mennyire nehéz feltenni nem gyári csavarokkal?

Veszek rá inkább gyárit, 2600Ft-al drágább, de van rajt hővédő lemez, és gyári, biztosan illeszkedik mindenhol... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.