Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Lehet, hogy a tied Delphi?

Akkor, nem néztél szét az oldalon...

https://sites.google.com/site/opelccled/beh...te/delphi-servo

Nah bekameráztam a sötétjébe. Valóban delphi. Talán az utolsó 2 képen lehet az enyém. De azonsem látni kart, amihez lehetne a végállás kapcsolót. Keresek valami szerszámot és beletúrok. Thx

Kivettem. Mint már mondtam nekem nem az a baj, hogy nem megy, hanem hogy megy. A motoron kívül van egy darab műanyag rúd, aminek a vége 4szög keresztmetszetű, és olyan pattintós féle a vége. Az a pattintó összelapult,gondolom azért forog körbe. Lehet ilyet magában kapni ?

Link to comment
Megosztás:

http://94.175.159.153/sytemsandsoftwaredev...ize/FuseBox.JPG

csinálsz 3 kb 10-20cm-es kábelt /1.5mm2/ saruval mint az omegás megoldásnál is látható itt a fórumban.

Az új relé lábai meg vannakszámozva nem tudod eltéveszteni. A kéket /szemből a jobb oldali/ rákötöd a relé 53m jelü lábára, a zöldet /középső/

53s jelüre, a fekete/viola /bal szélsőt/ 15 jelüre.

A relé simán elfér a biztosítéktábla üres helyén akár egy kétoldalú öntapadó szalaggal feltéve.

Vállakozó kedvűek akár a tábla egy üres kelyére is beköthetik.

Meg is rendeltem neten a relémet. Ha megérkezik akkor nekiállok és majd beszámolok az eredményekről! ;)

Addig ha valaki újra bevállalja a második szerepet, örülnék neki! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G Astram kesztyűtartója mögül fűrészelés hallatszik. :-)

Mint kiderült a belső keringetés "gomb" által működtetett kis motor nem akar megállni. Ha gyújtás van, azonnal elkezd forogni. Mindkét végállásba elviszi a lapátot, csak elfelejt megállni. A motorban van valami okosság, hogy megálljon, vagy még előtte valahol ? Illetve kézrátétellel gyógyítható, vagy csere ?

Thx

Hasznos infókban is szó van róla!Gondolom a tied is ,mint az enyém is még a régebbi(értsd 1998-2002-ig)azért

nem ismerős a kép!Ha nagyon gyorsan meg oldanád nagy bontás nélkül-mert lássuk be a lapát javítása nagy meló-

akkor ajánlom neked amit én is tettem.Vedd le a motorról a csatlakozót és akkor megáll,elhallgat!

Egyszerű,csak a kesztyűtartót kell kivenni(6 torx) és a motor már ott van mögötte !Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Hasznos infókban is szó van róla!Gondolom a tied is ,mint az enyém is még a régebbi(értsd 1998-2002-ig)azért

nem ismerős a kép!Ha nagyon gyorsan meg oldanád nagy bontás nélkül-mert lássuk be a lapát javítása nagy meló-

akkor ajánlom neked amit én is tettem.Vedd le a motorról a csatlakozót és akkor megáll,elhallgat!

Egyszerű,csak a kesztyűtartót kell kivenni(6 torx) és a motor már ott van mögötte !Sok sikert!

Az enyém pont hogy új (2008as) delphi motoros. szétszedtem. pár fogaskerék, a motor, 1 kondi (vagy ellenállás, nem vagyok szakmabeli), semmi más.

Azt volna jó tudni, hogy a motor terhelésére áll e meg. vagy valami más vezérli. Mivel 2 szál vezeték megy bele, nem valószínű. Nem merem fixen beletenni azt a stiftet nehogy a lapátot törje el a motor, ha továbbra sem áll meg. Most merült fel egy olyan, hogy valaminek a motor irányváltását is vezérelnie kell. lehet ott van valami ami ezt is leállítaná ? nincs valakinek elektromos rajza róla? Robbantott ábrát már szereztem, de arról nem lehet rájönni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tegnap a piros lámpánál álldogálok egyszer csak egy fazon kinyitja az anyósülés oldalon az ajtót, hogy adjak már neki egy kis pénzt. Ekkor jött a gondolat , hogy van-e olyan megoldás, hogy ne nyissa ki a központízár az összes ajtót, csak a vezetőoldalit , de viszont ha zárok akkor minden ajtót zárjon.

Van erre valakinek valami ötlete ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tegnap a piros lámpánál álldogálok egyszer csak egy fazon kinyitja az anyósülés oldalon az ajtót, hogy adjak már neki egy kis pénzt. Ekkor jött a gondolat , hogy van-e olyan megoldás, hogy ne nyissa ki a központízár az összes ajtót, csak a vezetőoldalit , de viszont ha zárok akkor minden ajtót zárjon.

Van erre valakinek valami ötlete ?

Kézzel egyesével bezárod. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tegnap a piros lámpánál álldogálok egyszer csak egy fazon kinyitja az anyósülés oldalon az ajtót, hogy adjak már neki egy kis pénzt. Ekkor jött a gondolat , hogy van-e olyan megoldás, hogy ne nyissa ki a központízár az összes ajtót, csak a vezetőoldalit , de viszont ha zárok akkor minden ajtót zárjon.

Van erre valakinek valami ötlete ?

Vannak olyan riasztók amik elindulás után bizonyos (kb. 10km/h-s) sebesség elérésekor automatikusan rád zárják az összes ajtót, majd a gyújtás levételekor visszanyitnak. Azt hiszem ezt a funkciót hívják "amerikai zárás"-nak.

Link to comment
Megosztás:

;)

Ez túl macerás ott nyújtózkodva forgolódni , aztán kiszállni a csomagteret is bezárni.

Nekem jobban tetszene valami elektronikai (nem túl bonyolult) megoldás.

Elegánsan,feltünés nélkül könyökkel lenyomod a zárógombot az ajtódon és az okos központi

zár minden ajtót bezár! :lol: Ilyenkor minden utas megijjed,hogy mi történt! ;) !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tegnap a piros lámpánál álldogálok egyszer csak egy fazon kinyitja az anyósülés oldalon az ajtót, hogy adjak már neki egy kis pénzt. Ekkor jött a gondolat , hogy van-e olyan megoldás, hogy ne nyissa ki a központízár az összes ajtót, csak a vezetőoldalit , de viszont ha zárok akkor minden ajtót zárjon.

Van erre valakinek valami ötlete ?

Elég rémisztő!

A zafira sem tudja ezt viszont a 2002-es corsa - m igen. első gombnyomásra csupán a bal elsőt nyitja, semmi mást. Második kulcsnyomásra mindent (tankot csomagtartót is csak ekkor) járó motor mellett pedig már csak bentről a gombot felhúzva nyílnak az ajtók.

Ha nyitva van minden és bent ülve lenyomom a bal elsőt, mindent bezár. Ha felhúzom semmit sem csinál. szóval teljesen jól csinálja a dolgát.

Ilyen kellene a Zafirába is

Link to comment
Megosztás:

;)

Elegánsan,feltünés nélkül könyökkel lenyomod a zárógombot az ajtódon és az okos központi

zár minden ajtót bezár! :lol: Ilyenkor minden utas megijjed,hogy mi történt! ;) !

Csak ennek van egy kis hátránya mert ha valami miatt el kell gyorsan hagyni a kocsit (pl tűz vagy baleset).

Link to comment
Megosztás:

Elég rémisztő!

A zafira sem tudja ezt viszont a 2002-es corsa - m igen. első gombnyomásra csupán a bal elsőt nyitja, semmi mást. Második kulcsnyomásra mindent (tankot csomagtartót is csak ekkor) járó motor mellett pedig már csak bentről a gombot felhúzva nyílnak az ajtók.

Ha nyitva van minden és bent ülve lenyomom a bal elsőt, mindent bezár. Ha felhúzom semmit sem csinál. szóval teljesen jól csinálja a dolgát.

Ilyen kellene a Zafirába is

Ez nekem is tetszik ez egy jó megoldás csak azt nem tudom a G Astrába miért nem tették be, ha már az Opel mérnökei kitalálták.Szerintem még opcióban sincs ennél a típusnál ez a lehetőség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs, ha láma kérdés, de azért felteszem.

2005-ös twp 1,4-re szereltem fel vonóhorgot. A műszerfalba betettem a visszajelző izzóját, de nem működik, nincs kiépítve a kábelezése. Nem kínlódok vele, valahová beteszek egy külső visszajelzőt. Most jön a kérdés: ugye ebbe a hagyományos ledes vissszajelző kell, s nem can bus-os? S mi az, hogy egy, ill. két áramkörös, s nekem melyik kell? Esetleg valami beszerelési segítséget is megköszönnék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.