Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Fekete/Piros: központi zárak motor +

Fekete/Sárga: központi zárak "V" végállás

Fekete/Kék: központi zárak "DS" végállás

A Fekete/Piros, és Fekete/Sárga között van még 2 motor. Hátsóajtó, és üzemanyag betöltőnyílás zárjai.

Tehát, ezek között nem lehet állandó feszültség! Vagy 0/0, vagy +/+.

Főleg ezek érdekelnek:

Barna/Piros:0/12 de mikor?

Barna/Fehér:0/12 de mikor?

Piros/Kék:0/12 de mikor?

Piros/Fehér:0/12 de mikor?

A piros/kék kulcsos zárás, piros/fehér kulcsos nyitás.

barna/pirosra jelet kapcsol a piros/kék kulcsos záráskor amire a kozpontizár testet kapcsol a piros/sárgára ezért megy fel az ablak

Link to comment
Megosztás:

Vagyis ezen, kétszer jön 12V?

Akkor meg lehet csinálni!

Én is foglalkoztam ezzel az ablakfelhúzás témával, arra jutottam, hogy a központizár elektronika csatlakozóiban van egy vezeték, ami a reteszelésre ad egy 12V-os jelet, egy másik meg ami az ajtózártól jön (arra kapcsol vagy testet, vagy feszültséget, már nem emlékszem, mikor zárás állásban tartod a kulcsot, és erre megy fel az ablak). Erre én azt találtam ki, hogy csináltam egy 555-ös IC-s kapcsolást, ami a reteszelés jelére kiad egy 10 másodperces jelet a kulcsos zárás bemenetére. A próbák során működött is, csak a tesztáramkör nem volt valami kiforrott, mindig behülyült valamitől, a véglegest meg idő hiányában nem építettem meg akkor, és azóta is függőben maradt. Egyelőre nekem még mindig ez tűnik legjobb megoldásnak, mert ez tuti, hogy nem befolyásol semmi mást, olyan mintha a kulccsal húznád föl az ablakokat, és nekem is az a szimpatikusabb, ha első zárásra nem, csak reteszelésre rángatja fel őket.

Link to comment
Megosztás:

Én is foglalkoztam ezzel az ablakfelhúzás témával, arra jutottam, hogy a központizár elektronika csatlakozóiban van egy vezeték, ami a reteszelésre ad egy 12V-os jelet, egy másik meg ami az ajtózártól jön (arra kapcsol vagy testet, vagy feszültséget, már nem emlékszem, mikor zárás állásban tartod a kulcsot, és erre megy fel az ablak). Erre én azt találtam ki, hogy csináltam egy 555-ös IC-s kapcsolást, ami a reteszelés jelére kiad egy 10 másodperces jelet a kulcsos zárás bemenetére. A próbák során működött is, csak a tesztáramkör nem volt valami kiforrott, mindig behülyült valamitől, a véglegest meg idő hiányában nem építettem meg akkor, és azóta is függőben maradt. Egyelőre nekem még mindig ez tűnik legjobb megoldásnak, mert ez tuti, hogy nem befolyásol semmi mást, olyan mintha a kulccsal húznád föl az ablakokat, és nekem is az a szimpatikusabb, ha első zárásra nem, csak reteszelésre rángatja fel őket.

Valahol feljebb én is ezeket a rajzokat tettem be az egyik 555 a másik 4011 IC-re épül, Nekem a 4011 változat stabilan működik már több mint két éve.

Link to comment
Megosztás:

Na Urak ma bekerült a tempomat a zafiba 10 ezer ft volt mert csak a kart kellett cserélni még programozni se kellett.Örülök neki nagyon!!Most van egy felesleges index karom ha kell valakinek viheti jelképes összegért.Valamelyik nap csinálok majd képet a vezérlő bekötéséről ma nem volt kedvem hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Na Urak ma bekerült a tempomat a zafiba 10 ezer ft volt mert csak a kart kellett cserélni még programozni se kellett.Örülök neki nagyon!!Most van egy felesleges index karom ha kell valakinek viheti jelképes összegért.Valamelyik nap csinálok majd képet a vezérlő bekötéséről ma nem volt kedvem hozzá.

Szia!

Hol csináltattad? Esetleg tud valaki Budapesten, illetve a környékén egy jó helyet, ahol megnéznék mi szükséges hozzá, illetve meg is csinálná? Nekem egy 1.8 16V Coupe kocsim van Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Jövő héten érkezik a relém az ablaktörlő átalakításához. Megtudja valaki mondani hogy mekkora méretű sarukat rendeljek a relé helyére és lábára?

2,8 - 4,8 - 6,3?

Köszönöm!

5 db anya a relére 6-os és 1db kicsi/2.8/ .3db 6-os apa a régi relé helyére a többi forrasztás vagy késes leágaztató vagy amit szeretnél.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hol csináltattad? Esetleg tud valaki Budapesten, illetve a környékén egy jó helyet, ahol megnéznék mi szükséges hozzá, illetve meg is csinálná? Nekem egy 1.8 16V Coupe kocsim van Köszi

Kell hozzá egy tempomatos indexkar meg egy kuplungkapcsoló a pedál mögé, valamint egy programozás Tech2-vel, legalábbis nekem ezek kellettek szintén Z18XE Coupéhoz. A programozást leszámítva magam csináltam a beszerelést, kb. 20perc alatt megvolt.

Link to comment
Megosztás:

Valahol feljebb én is ezeket a rajzokat tettem be az egyik 555 a másik 4011 IC-re épül, Nekem a 4011 változat stabilan működik már több mint két éve.

Csak próbálom keresni a legegyszerübb megoldást a témában. Ha esetleg tennél fel egy pontos leírást alkatrészekkel bekötésekkel az jó lenne.

Annak idején írtam subwoofer elhelyezesről leírást astagklub saját oldalán ami már megszünt. /Hogyan kell megfordítani a pótkereket , milyen hangszórót, erősítőt érdemes betenni hogyan képekkel stb/

Link to comment
Megosztás:

Monorierdőn csinálták.Előtte meg kell nézni hogy mi kell bele. Nekem még programozni se kellett, minden benne volt ami kell 2.0 dti.Állítólag ha Z-s a motorkódod az kedvező ez ügyben, a jobban felszerelt autóknál jobba helyzet mint a fapados verzióknál.

Link to comment
Megosztás:

Monorierdőn csinálták.Előtte meg kell nézni hogy mi kell bele. Nekem még programozni se kellett, minden benne volt ami kell 2.0 dti.Állítólag ha Z-s a motorkódod az kedvező ez ügyben, a jobban felszerelt autóknál jobba helyzet mint a fapados verzióknál.

Ha tudsz írd már meg az elérhetőségeket (web, telefon, e-mail, cím) légyszíves!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Csak próbálom keresni a legegyszerübb megoldást a témában. Ha esetleg tennél fel egy pontos leírást alkatrészekkel bekötésekkel az jó lenne.

Annak idején írtam subwoofer elhelyezesről leírást astagklub saját oldalán ami már megszünt. /Hogyan kell megfordítani a pótkereket , milyen hangszórót, erősítőt érdemes betenni hogyan képekkel stb/

Itt találsz fényképeket (Az 555-ös nem az én építésem)

katt

De ez B Vectra bekötés!!! Nem tudom az Astrával mennyire egyezhet. A bekötés egyszerű, a rajzokon levő számozás a kis és nagy csatlakozó lábszámozása - tehát 28 tűs csatlakozó és 12 tűs csatlakozó. Lábtérburkolat leszedéssel együtt max egy óra a beépítés.

Beállítás lehet, hogy kell, a potival az időt olyanra kell választani, hogy picit hosszabb legyen a relé meghúzása az ablak felhúzási idejénél.

Ha valami nem tiszta írj egy telefonszámot és felhívlak.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kis segítség kellene.

Hozzájutottam egy JVC USB fejegységhez, szeretném kipróbálni mielőtt beszerelem. Megvan hozzá a kábelkorbács stb. Melyik a sima 12V + betápja? 2 vezeték van ami szóba jöhet, az egyik a sárga arra a memory van írva illetve van egy piros ( nekem ez a tippem) arra Accesories van írva. ( de általában a piros a betáp, és annak vastagabbnak is kéne lenni, de ezen a sárga a vastagabb).

Valkainek valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kis segítség kellene.

Hozzájutottam egy JVC USB fejegységhez, szeretném kipróbálni mielőtt beszerelem. Megvan hozzá a kábelkorbács stb. Melyik a sima 12V + betápja? 2 vezeték van ami szóba jöhet, az egyik a sárga arra a memory van írva illetve van egy piros ( nekem ez a tippem) arra Accesories van írva. ( de általában a piros a betáp, és annak vastagabbnak is kéne lenni, de ezen a sárga a vastagabb).

Valkainek valami ötlet?

Közbe megoldódott, viszont arra nem emléxem, hogy melyik vezetéket kell elvágni, hogy a gyári kijelző mutassa a dátumot, ha megy a CD......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na, ujra itt. Egy jo honapja nyuztalak Titeket az Opel indexemmel. Mindent mindent megvizsgalva meg mindig nem jottem ra mi a helyzet. Hanem, kozben felfedeztem, hogy a biztositektablan a belso vilagitaskapcsolo releje (Zold szinu) allatian melegszik, meg akkor is amikor a gyujtas le van veve es a kulcs nincs az utoban. Kiemelem a relet, erdekes modon nem a tekercslabakon forro, hanem a kapcsololabakon. ... Valahol azt sejtem, hogy az indexzarlat is itt kezdodott. Felforrosodott rele, osszeegetett valamiket. Kicsereltem a relet ujra, ugyanaz a sztori, forossodas a kapcsololabakon. 20 perc alatt az egesz biztositektabla atforrosodik. Amikor nics bent a rele, akkor nincs biztositektabla melegedes.

Hallottatok mar ilyet? Mostmar tenyleg megy a szerelohoz, legalabb kizartam egy csomo mindent, es elosszor a biztositektablat kell valoszinuleg kicserelnem. ... Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérem a következőben:

Elektromos állítású, fűthető külső tükrökkel kapcsolatosan, ha esetleg nem találok megfelelő állapotú eredetit bontóban, akkor az utángyártottak közül melyiket érdemes választani (melyiket semmiképp)?

Egyáltalán ezek milyen minőségűek (illeszkedés, tartósság)? Láttam a neten több fajtát, több árfekvésben.

Az eredeti manuális tükörborítást át lehet rakni az elektromosra?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.