Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Még az a legegyszerűbb megoldani egy nyomógombal adni a kp.-zárnak egy zárás/nyitás jelet.

Na éppen ezen agyalogtam én is ma délelőtt, hogy kellene valahová tenni - mindkét első ülésből elérhető helyre - egy szimpla ablakemelő gombot, amelynek ha az alsó részét nyomnám akkor zárna, ha pedig a felső részét, akkor nyitna. Ez a mostani "váll magasságba nyúlás" nem az igazi. Biztonság szempontjából meg én azt szeretem ha be vagyok zárva a kocsiba. Régebbi autóimba is mindig le voltak nyomva a gombok.

Link to comment
Megosztás:

Na éppen ezen agyalogtam én is ma délelőtt, hogy kellene valahová tenni - mindkét első ülésből elérhető helyre - egy szimpla ablakemelő gombot, amelynek ha az alsó részét nyomnám akkor zárna, ha pedig a felső részét, akkor nyitna. Ez a mostani "váll magasságba nyúlás" nem az igazi. Biztonság szempontjából meg én azt szeretem ha be vagyok zárva a kocsiba. Régebbi autóimba is mindig le voltak nyomva a gombok.

Nem kell gomb, már készül a sebességfüggő automata központi zárás...

Kb. 20-30 km/h sebesség elérése után, bezár, a gyújtás levételekor nyitás. Ha megfelel?

Link to comment
Megosztás:

Nem kell gomb, már készül a sebességfüggő automata központi zárás...

Kb. 20-30 km/h sebesség elérése után, bezár, a gyújtás levételekor nyitás. Ha megfelel?

Biztosan szuper lesz. Viszont nekem biztosan "nem lesz jó". :rolleyes: Sajnos nem automata a kapum, így ha ki akarok szállni ugyanúgy fel kell húzni a gombot, vagy, hogy nyíljon az ajtó le kell állítanom a motort.

Szemtelen leszek! :huh:

Olyat nem lehet, hogy ehhez a kombinációhoz társítva van egy kétállású kapcsoló is?

Link to comment
Megosztás:

Nem kell gomb, már készül a sebességfüggő automata központi zárás...

Kb. 20-30 km/h sebesség elérése után, bezár, a gyújtás levételekor nyitás. Ha megfelel?

Szia! En javaslom a fekezesre torteno zarast. Ez a legbiztonsagosabb. Pl varoson dugoban lehet el sem ered a 30-at. Es akkor kell a zart ajto mikor lelassitunk, megallunk.Vasutnal meg sokszor leallitjuk az autot. VW is fekre zar. Mercedes az fekre is es 30-ra is.

Link to comment
Megosztás:

Szia! En javaslom a fekezesre torteno zarast. Ez a legbiztonsagosabb. Pl varoson dugoban lehet el sem ered a 30-at. Es akkor kell a zart ajto mikor lelassitunk, megallunk.Vasutnal meg sokszor leallitjuk az autot. VW is fekre zar. Mercedes az fekre is es 30-ra is.

Igen, ebben a fékezésre zárásra is van ráció. Viszont ezt is ki kellene egészíteni egy nyomógombbal.

A #8709-es hozzászólásomat komolyra fordítva:

Ha csak gyújtás levételre nyit az ajtó akkor ha egy járó motorú autóba akarsz utast "felvenni" vagy le kell állítani a kocsit vagy fel kell húzni a gombot. Tehát szerintem egy központi helyre rakott kapcsolóval mindenféleképpen ki kell egészíteni a rendszert. Bármelyik megoldás is valósuljon meg.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan szuper lesz. Viszont nekem biztosan "nem lesz jó". :rolleyes: Sajnos nem automata a kapum, így ha ki akarok szállni ugyanúgy fel kell húzni a gombot, vagy, hogy nyíljon az ajtó le kell állítanom a motort.

Szemtelen leszek! :huh:

Olyat nem lehet, hogy ehhez a kombinációhoz társítva van egy kétállású kapcsoló is?

A nyomógomb is beépíthető ettől függetlenül, az egy külön dolog.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ebben a fékezésre zárásra is van ráció. Viszont ezt is ki kellene egészíteni egy nyomógombbal.

A #8709-es hozzászólásomat komolyra fordítva:

Ha csak gyújtás levételre nyit az ajtó akkor ha egy járó motorú autóba akarsz utast "felvenni" vagy le kell állítani a kocsit vagy fel kell húzni a gombot. Tehát szerintem egy központi helyre rakott kapcsolóval mindenféleképpen ki kell egészíteni a rendszert. Bármelyik megoldás is valósuljon meg.

Tehát: fékezéskor zárjon le, és egy plusz gomb, amivel nyit, ha előbb akarod kinyitni, mint ahogy a gyújtást leveszed.

Akkor, nem is kell a sebességjel!

Link to comment
Megosztás:

Tehát: fékezéskor zárjon le, és egy plusz gomb, amivel nyit, ha előbb akarod kinyitni, mint ahogy a gyújtást leveszed.

Akkor, nem is kell a sebességjel!

Nyomógomb mindenképpen kellene szerintem is, a Mercedesekben biztosan tudom, hogy van ilyen automata zárást feloldó gomb.

Link to comment
Megosztás:

Persze, de mint lehetőség... :huh:

Gondolj bele, megállsz, egy bokor mellett, mert nagyon-nagyon muszáj!

Miközben, te a dolgod végzed, az autó engedelmeskedik a fizikának, és elindul. Gurul, gurul.

Letolt gatyával, rohansz a verda után, de az elérte a sebesség limitet, és a központi bezár.

Ha már gurulás közben elérte azt a sebességlimitet amire bezár az autó (mondjuk 15km/h, bár gondolom állítható lenne, de nagyjából ennyi szokott lenni az ilyen "amerikai zárás" funkciók határértéke), akkor már tökmindegy mert úgysem éred utol, hacsak nem te vagy Usain Bolt. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tehát: fékezéskor zárjon le, és egy plusz gomb, amivel nyit, ha előbb akarod kinyitni, mint ahogy a gyújtást leveszed.

Akkor, nem is kell a sebességjel!

Ez min okés, viszont ha már lezárt ajtókkal megy az autó, kellene figyelni a légzsákokat is szerintem és akár egy darab elpukkanása is be kéne avatkozzon a nyitásba.

Mert mi van ha netán történik valami, ne történjen persze, de ha mégis?

Jön a segítség, az ajtók meg zárva vannak!!! ...???

Link to comment
Megosztás:

Ez min okés, viszont ha már lezárt ajtókkal megy az autó, kellene figyelni a légzsákokat is szerintem és akár egy darab elpukkanása is be kéne avatkozzon a nyitásba.

Mert mi van ha netán történik valami, ne történjen persze, de ha mégis?

Jön a segítség, az ajtók meg zárva vannak!!! ...???

Ez a helyzet akkor is fennállhat ha magadra zárod a kocsit.

Szerintem teljesen figyelmen kívül lehet hagyni a légzsákot. Ha eldurran akkor már nagy valószínűséggel törnek az üvegek is. Ha van még feszkó a kocsiban, akkor be lehet nyúlni és felhúzható az ajtógomb is.

Ha meg már nem lehet nyitni az ajtókat mert deformálódtak, akkor majd a kollégáim fogják kinyitni a kocsit a szép nagy feszítő-vágóikkal. Azoknak nem lesz akadály és akkor már garantáltan nem gazdasági totálkáros lesz a kocsi. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jön a segítség, az ajtók meg zárva vannak!!! ...???

Mennyiből tart beverni az egyik üveget? Meg amúgy is, ha nyílik a zsák, valószínűleg már nem is lesz benne az összes.

Ja, és a légzsákvezérlőnek még csak véletlenül se mennék még a közelébe se semmilyen barkács célzattal.

Link to comment
Megosztás:

visszatérve agy kicsit az első ködlámpa bekütésre amikor nincs bekábelezve...

tegnap megcsináltam...

sarúkat rádugtam a kődlámpa csatira ,majd kinyomtam szilóval :rolleyes: ,miven nem volt sehol csatit :huh:

elvezettem a lökösben a körbács mellet (jobról balra haladunk :lol: )

ugyancsak baloldalt jött a szilós megoldás..

baloldalt szinte a ködlámpa magasságában van testelési pont ,onnan kaptak negatívott

a pozitív szállat elvittem a bal szélen a tűzfalig

onnan elmentem a tűzfalon lévő átvezetésig ( kb a fékrásegítő mellet van jobra )

bementem az utastérbe

elvezettem szépen ügyesen a bizti tábláig

a biztitábla kiszed majd megkeres az V (római 5) relé

annak a hátuljánál elvág a vastagabik fekete vezetéket

összeköt a behúzott vezetékkel

berak relé ,berak bizti (15A felső sor kormány felöl a harmadik , a kisbiztis táblánál ott van )

kiszed villágitás kapcsoló ,berak egy első ködlámpás kapcsoló

és huss mükszik :lol:

ez volt a kissebik feladat :lol:

a nagyobb az intervallumos ablaktörlő volt :D

de az is mükszik :D

Link to comment
Megosztás:

Elkészült, a központizár automatikus záró-nyitó, plusz gombbal nyitó modul.

:lol:

Amit itt megrajzoltál el is tudnád nekem készíteni? KB. mennyiből jönne ki?

Nem vagyok egy elektronikai zseni!! Meg tudom különböztetni a fázist a nullától és tudom, ha egyszerre fogom meg Őket akkor

az nem lesz jó (mármint nekem). :huh: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

visszatérve agy kicsit az első ködlámpa bekütésre amikor nincs bekábelezve...

tegnap megcsináltam...

sarúkat rádugtam a kődlámpa csatira ,majd kinyomtam szilóval :rolleyes: ,miven nem volt sehol csatit :huh:

elvezettem a lökösben a körbács mellet (jobról balra haladunk :lol: )

ugyancsak baloldalt jött a szilós megoldás..

baloldalt szinte a ködlámpa magasságában van testelési pont ,onnan kaptak negatívott

a pozitív szállat elvittem a bal szélen a tűzfalig

onnan elmentem a tűzfalon lévő átvezetésig ( kb a fékrásegítő mellet van jobra )

bementem az utastérbe

elvezettem szépen ügyesen a bizti tábláig

a biztitábla kiszed majd megkeres az V (római 5) relé

annak a hátuljánál elvág a vastagabik fekete vezetéket

összeköt a behúzott vezetékkel

berak relé ,berak bizti (15A felső sor kormány felöl a harmadik , a kisbiztis táblánál ott van )

kiszed villágitás kapcsoló ,berak egy első ködlámpás kapcsoló

és huss mükszik :lol:

ez volt a kissebik feladat :lol:

a nagyobb az intervallumos ablaktörlő volt :D

de az is mükszik :D

Köszönjük a leírást, már fel is felhasználtam! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.