Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Help !

Sziasztok!

Mint az tudjátok beszereltem utólag az első el. ablakokat minden klappolt is. Namármost az elektromos állítású fűthető tükrökkel akadnak gondjaim. Az utasoldalit ugyanis nem tudom állítani, igaz a gyári vez. kötegben azon az oldalon nem volt neki csati csak a csipogónak.

Most mit tudok tenni? valakinek vlaami ötlet, szerintem nem nagyon érdemes akkor azzal foglalkozni mert az A oszlopig se lehet elhúzva.

Ha minden igaz az összes biztit beraktam mind a 4et. a vezető oldalival semmi gond klappol ahogy klappolnia kell, ott meg is volt a csati a gyári kötegen.

Előre is köszi a válaszokat ;)

Üdv. Jamie

Link to comment
Megosztás:

Help !

Sziasztok!

Mint az tudjátok beszereltem utólag az első el. ablakokat minden klappolt is. Namármost az elektromos állítású fűthető tükrökkel akadnak gondjaim. Az utasoldalit ugyanis nem tudom állítani, igaz a gyári vez. kötegben azon az oldalon nem volt neki csati csak a csipogónak.

Most mit tudok tenni? valakinek vlaami ötlet, szerintem nem nagyon érdemes akkor azzal foglalkozni mert az A oszlopig se lehet elhúzva.

Ha minden igaz az összes biztit beraktam mind a 4et. a vezető oldalival semmi gond klappol ahogy klappolnia kell, ott meg is volt a csati a gyári kötegen.

Előre is köszi a válaszokat ;)

Üdv. Jamie

Nekem az "A" oszlopig be volt húzva és ajtóban kellett kábelköteget cserélni!

Miért kellett 4db bizti? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem az "A" oszlopig be volt húzva és ajtóban kellett kábelköteget cserélni!

Miért kellett 4db bizti? :blink:

Hali!

Igen az A oszlopig be van de csak a vezető oldalin, ezek szerint... Négy bizti kellett (5A;10A;30A;30A) Ebben benne van a tükörfűtés is. A hozzá adott könyvből néztem ki, addig nem is álltam neki bontani a mechanikát.

Valami 5let esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Igen az A oszlopig be van de csak a vezető oldalin, ezek szerint... Négy bizti kellett (5A;10A;30A;30A) Ebben benne van a tükörfűtés is. A hozzá adott könyvből néztem ki, addig nem is álltam neki bontani a mechanikát.

Valami 5let esetleg?

De ezt hogyan derítetted ki? Be tetted az új kábelköteget az ajtóba és nem volt amper?

Ilyet még nem is hallottam, hogy az egyik oldalon elő van készítve a másikon pedig nincs.

Bár nekem is eltérő kábelköteg volt a jobb ill. bal ajtóban.

Link to comment
Megosztás:

De ezt hogyan derítetted ki? Be tetted az új kábelköteget az ajtóba és nem volt amper?

Ilyet még nem is hallottam, hogy az egyik oldalon elő van készítve a másikon pedig nincs.

Bár nekem is eltérő kábelköteg volt a jobb ill. bal ajtóban.

Úgy hogy össze kötöttem a csatikat rákötöttem az elektromos ablakmotort és meg sem mekkent. Könyvet elővettem és betettem azokat a biztiket amiket a panelon elektromos ablak néven jelöltek és jó lett csak ezután álltam neki a beépítésnek :)

Ez tényleg gáz hogy csak az egyik oldalon van behúzva, de attól tartok ez sajna így lesz :S

A vezető oldalon nekem is "okosabb kábelkötegem volt gyárilag" ezalatt a tükörcsatit értem. ahol most a problémám van az utasoldalon ilyen csati nem volt a kötegben :(

Mindenesetre most lefényképelem azt a fene csatit és megnézem hogy mi van kihúzva odáig, mert más baj nem lehet..... Esetleg a tükör állító? más már tényleg nem....

Szerintem nézd meg, hogy a jobb oldali ajtóátvezető csatlakozóban benne vannak-e az érintkezők.

https://806278621150...&attredirects=0

(ez a bal oldali, de a jobb ugyan ilyen.)

Köszi, erre én is gondoltam, csak nehogy csalódnom kelljen :S :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy hogy össze kötöttem a csatikat rákötöttem az elektromos ablakmotort és meg sem mekkent. Könyvet elővettem és betettem azokat a biztiket amiket a panelon elektromos ablak néven jelöltek és jó lett csak ezután álltam neki a beépítésnek :)

Ez tényleg gáz hogy csak az egyik oldalon van behúzva, de attól tartok ez sajna így lesz :S

A vezető oldalon nekem is "okosabb kábelkötegem volt gyárilag" ezalatt a tükörcsatit értem. ahol most a problémám van az utasoldalon ilyen csati nem volt a kötegben :(

Esetleg nekem van egy elektromos tükör csatlakozóm, kicsit lerövidített vezetékekkel. Ha vállalod, hogy bekötöd a csatlakozóba akkor megbótolhatjuk.

Arról a csatlakozóról van szó ami az ajtókábelkötegben van benne. 6 pinhely de csak 5 van bekötve.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg nekem van egy elektromos tükör csatlakozóm, kicsit lerövidített vezetékekkel. Ha vállalod, hogy bekötöd a csatlakozóba akkor megbótolhatjuk.

Arról a csatlakozóról van szó ami az ajtókábelkötegben van benne. 6 pinhely de csak 5 van bekötve.

Értem, de nekem az benne van az ajtóban amit vettem az el. ablakhoz benne volt ki van húzva az ajtóban csak ha rádugom a visszapillantót nem csinál semmit :(

Link to comment
Megosztás:

sziasztok engem a tükörállítás érdekelne jobb illetve bal oldal mozgatása, nálam fel van cserélve a kapcsoló ellentétesen működik .

az irányok jók csak az oldalváltás rossz .melyik két kábel felelős érte ? színek és pinszámok kellenének de elég lesz a szín is.

akitől vettem felcserélte mert a ajtókábel angol volt de nem kellett volna mert ugyan az angolul is :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaz lehet ez az idézet vajon?:"Amennyiben G Astrája van, és Z-s motorszámú, abba elég könnyű utólagosan tempomatot telepíteni, hiszen csak az indexkapcsolót kell lecserélni, valamint engedélyezni kell tech2-vel. Viszont ha X-es a motorszám, akkor egy komplett vákumos vagy elektromechanikus egységcsomagot kell telepíteni az autóba, ez 40-50e Ft körül szokott lenni."

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaz lehet ez az idézet vajon?:"Amennyiben G Astrája van, és Z-s motorszámú, abba elég könnyű utólagosan tempomatot telepíteni, hiszen csak az indexkapcsolót kell lecserélni, valamint engedélyezni kell tech2-vel. Viszont ha X-es a motorszám, akkor egy komplett vákumos vagy elektromechanikus egységcsomagot kell telepíteni az autóba, ez 40-50e Ft körül szokott lenni."

Üdv!

Nem. Illetve részben.

Ami az X-est illeti: nem E-gas rendszerű, hanem a hagyományos bovdenes. Egyre ritkább és nehezebben beszerezhető és csak a beavatkozó kerül ennyibe. Esetleg használtból kihozható a jelzett összegből.

Z-s motor: feltételesen igaz. Ha gyárilag be van vezetékelve, akkor tényleg csak ennyi. Nálam is csak ez hiányzik, pedig még a kuplungkapcsoló is bent van. Ha jól emlékszem Z14...(?) motorkódra még mindig nem jött össze a tempomat.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Illetve részben.

Ami az X-est illeti: nem E-gas rendszerű, hanem a hagyományos bovdenes. Egyre ritkább és nehezebben beszerezhető és csak a beavatkozó kerül ennyibe. Esetleg használtból kihozható a jelzett összegből.

Z-s motor: feltételesen igaz. Ha gyárilag be van vezetékelve, akkor tényleg csak ennyi. Nálam is csak ez hiányzik, pedig még a kuplungkapcsoló is bent van. Ha jól emlékszem Z14...(?) motorkódra még mindig nem jött össze a tempomat.

Most dolgozom rajta! Rengeteg infót összegyüjtöttem. Most várom az alkatrészeket (index és kuplung kapcsoló). Ha kész meg fogom osztani.

Megvolt a konzultáció!

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, modul nélkül nem fog menni!

A Z12XEP, Z14XEP két fajta ECU-val jött ki. Az egyik tudja, (Multech)

A másik nem. (Motronic (BOSH)) Ezeket csak modullal lehet rábírni, hogy tartsa a sebességet.

Bocs! Már megint kihagytalak a számításból. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, modul nélkül nem fog menni!

A Z12XEP, Z14XEP két fajta ECU-val jött ki. Az egyik tudja, (Multec)

A másik nem. (Motronic (BOSH)) Ezeket csak modullal lehet rábírni, hogy tartsa a sebességet.

Ezt hogy tudom megnézni, rá van írva?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.