Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

így, hogy nem astra-hoz hanem zafira-hoz kérem már ment volna, de GM számmal...

esélytelen, hogy üres kézzel jöjjek haza :icon1:

köszönöm mindenkinek.

Cromaxban 1142Ft....

Lehet ez nálam nyári projekt lesz, most hideg és sok hó (~40cm) van a hűttéshez. :D

Link to comment
Megosztás:

Lassan-lassan készülget a tempomatom. Sikerült a LED-et is betenni a műszerfalba, a 14-es lábra testet adva szépen világít, illetve behúzni a vezetékeket. A fék- és a kuplung kapcsoló is bekerült. A motort még be kell szerelni. A DarthVödör-ös rajzon a WEG és a DEG mit jelent, hová kell kötni azokat? Három vezetékes kuplung kapcsolóm van. 1-es a test, 2-esen benyomott pedállal 9, kinyomottal 12V mérhető a testhez képest. 3-as láb nincs, 4-esre gyújtás 12V-ot kötöttem. Jó ez így?

http://kepfeltoltes.hu/view/130119/IMG_0550_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130119/IMG_0549_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130119/IMG_0551_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az indító kulcsban az központi zár nyitó elem hamarosan lemerül. Már gombnyomásra csak elvétve és csak nagyin közelről nyitja ki a Astramat. Ki tudom-e házilag cserélni az elemet és ha igen, milyen elem kell bele pontosan? Ha nem lehet házilag cserélni, hol tudom ezt megtenni? A városunkban van Opel márkakereskedés és szakszerviz, ott gondolom foglalkoznak ilyennel, de vajon mennyiért?

A másik kérdésem az lenne, hogy észrevettem az utóbbi hetekben, hogy az elülső tompított fényszóróm veszített fényerejéből. Gondolom ideje lenne kicserélni. Milyen izzó kell a 1.2-es 3 ajtós Astra G-be és házilag is ki tudom-e ezt cserélni? Nagy munka? Olyan izzót szeretnék bele tenni, aminek kimondottan ultra magas fehér fénye van. Már többször is láttam autóstársaim járgányain ilyet. Milyet szerezzek be? És ha házilag kicserélem, utána mi a helyzet a fényszóró beállítással? Kell-e nekem azzal foglalkoznom, vagy az izzócserével nem állítom el azt?

Nem igazán értek még a kocsihoz, első autó és pár hónapja van még csak meg.

Köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az indító kulcsban az központi zár nyitó elem hamarosan lemerül. Már gombnyomásra csak elvétve és csak nagyin közelről nyitja ki a Astramat. Ki tudom-e házilag cserélni az elemet és ha igen, milyen elem kell bele pontosan? Ha nem lehet házilag cserélni, hol tudom ezt megtenni? A városunkban van Opel márkakereskedés és szakszerviz, ott gondolom foglalkoznak ilyennel, de vajon mennyiért?

A másik kérdésem az lenne, hogy észrevettem az utóbbi hetekben, hogy az elülső tompított fényszóróm veszített fényerejéből. Gondolom ideje lenne kicserélni. Milyen izzó kell a 1.2-es 3 ajtós Astra G-be és házilag is ki tudom-e ezt cserélni? Nagy munka? Olyan izzót szeretnék bele tenni, aminek kimondottan ultra magas fehér fénye van. Már többször is láttam autóstársaim járgányain ilyet. Milyet szerezzek be? És ha házilag kicserélem, utána mi a helyzet a fényszóró beállítással? Kell-e nekem azzal foglalkoznom, vagy az izzócserével nem állítom el azt?

Nem igazán értek még a kocsihoz, első autó és pár hónapja van még csak meg.

Köszönöm a segítséget! :)

Szia!

Házilag meg lehet oldani mind a két gondodat. Az elemcserét egy órás is eltudja mondjuk végezni, sőt nekem meg is nézte a gombok forrasztásait mert hiába lett új elem benne nem akart nyitni zárni rendesen. Újra forrasztotta a gombokat, el volt repedve a forrasztás. Elemcsere árában megvolt az egész, egy 1000-est kért.

Elemcsere: https://sites.google.com/site/gastraokossagok/elektromos-egysegek#TOC-Elemcsere:

Az izzókat is ki tudod otthon cserélni, nem jár lámpaelállítással, tehát nem kell magasságot beállítani utána. Ha jól tudom a tiédben is H7-es lesz. Ebből a típusból vannak növelt fényerejű izzók. 5000Ft környékén/pár Cserélnél arra figyelj hogy az izzó foglalatról ne törjenek le a pozicionáló fülek, azok ugyanis szeretnek hamar letörni.

Ha van kézikönyved az autóhoz abban benne van hogyan kell cserélni, vagy töltsd le innen a szerelési könyvet: https://docs.google.com/file/d/0B88tAjXxEC-jNzllbGM2UlhmbHM/edit

Egyébként lehúzod a foglalatról a kábelt, elforgatod a foglalatot, izzó kivesz a foglalatból, visszaszerelés fordított sorrendben.

Izzók:

http://bolthely.hu/tungsram/id/00171_Halogen_fenyszoro_izzo__H7_Osram_Night_Breaker_plus__90__12V__55W_PX26d_64210NBP

http://bolthely.hu/tungsram/id/00880_Halogen_fenyszoro_izzo__H7_GE_Megalight_Ultra__90__12V__55W_PX26d_58520SXU

Így már talán menni fog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az indító kulcsban az központi zár nyitó elem hamarosan lemerül. Már gombnyomásra csak elvétve és csak nagyin közelről nyitja ki a Astramat. Ki tudom-e házilag cserélni az elemet és ha igen, milyen elem kell bele pontosan? Ha nem lehet házilag cserélni, hol tudom ezt megtenni? A városunkban van Opel márkakereskedés és szakszerviz, ott gondolom foglalkoznak ilyennel, de vajon mennyiért?

A másik kérdésem az lenne, hogy észrevettem az utóbbi hetekben, hogy az elülső tompított fényszóróm veszített fényerejéből. Gondolom ideje lenne kicserélni. Milyen izzó kell a 1.2-es 3 ajtós Astra G-be és házilag is ki tudom-e ezt cserélni? Nagy munka? Olyan izzót szeretnék bele tenni, aminek kimondottan ultra magas fehér fénye van. Már többször is láttam autóstársaim járgányain ilyet. Milyet szerezzek be? És ha házilag kicserélem, utána mi a helyzet a fényszóró beállítással? Kell-e nekem azzal foglalkoznom, vagy az izzócserével nem állítom el azt?

Nem igazán értek még a kocsihoz, első autó és pár hónapja van még csak meg.

Köszönöm a segítséget! :)

Szia Med-boy, sziasztok ASTRÁSOK!

A METRO áruházban most akciósak az izzók, nem is kicsit! Most érdemes vásárolni!

Január 17.-től - január 30.-ig van az akció!

metro1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Remélem tudtam segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Szia Med-boy, sziasztok ASTRÁSOK!

A METRO áruházban most akciósak az izzók, nem is kicsit! Most érdemes vásárolni!

Január 17.-től - január 30.-ig van az akció!

Remélem tudtam segíteni!

Az a Silverstar Plus tudhat valamit, ha már literre is meg tudják adni az árát! (1 l: 824,87) :D

Geopake: nem kell tovább várnod, 20-a van. Az akció nem februárban lesz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G-m OBD II-es csatijához szeretnék hozzáférni. A pontos helye a kézifék kar alatt van, a kérdésem igazából az lenne, hogy a csatit eltakaró műanyagot melyik oldaláról kellene felpattintani ahhoz, hogy a rajta levő rögzítőfülek ne törjenek le? Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G-m OBD II-es csatijához szeretnék hozzáférni. A pontos helye a kézifék kar alatt van, a kérdésem igazából az lenne, hogy a csatit eltakaró műanyagot melyik oldaláról kellene felpattintani ahhoz, hogy a rajta levő rögzítőfülek ne törjenek le? Előre is köszi a választ.

Szia!

A váltókar felöl.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G-m OBD II-es csatijához szeretnék hozzáférni. A pontos helye a kézifék kar alatt van, a kérdésem igazából az lenne, hogy a csatit eltakaró műanyagot melyik oldaláról kellene felpattintani ahhoz, hogy a rajta levő rögzítőfülek ne törjenek le? Előre is köszi a választ.

Szia,

a következőképpen tudod levenni:

csavarhúzóval felpattintod a váltószoknya felöl. A rögzítőfülek a kézifék felöli oldalán van.

Link to comment
Megosztás:

Jaja a H1-es annyi.A H4-es 3500 körül volt a H7-es meg 3800.Mondom ha már odamentem a Gyáli útra akkor veszek.Így is olcsóbb mint máshol.5000 körüli árat mondtak mindenhol ahol eddig kérdeztem.Na jó mondjuk az áfát visszakapom:)

nightbreaker mennyivel jobb?

Én a normál izókkal is meg vagyok elégedve, jó az astra foncsora, szépen terít.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.