Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Biztos más is kérdezte már régebben, de fél óra olvasgatás után sem találtam meg, hogyan lehet a helyzetjelző izzót kicserélni? Illetve milyen foglalatú izzó való bele?

A válaszokat előre is köszönöm!

Cserénél vigyázz, nagyon gagyi a lámpa, szerintem sok cserét nem bír ki.

05347_3.jpg

Link to comment
Megosztás:

Cserénél vigyázz, nagyon gagyi a lámpa, szerintem sok cserét nem bír ki.

05347_3.jpg

Köszönöm!

Az egész lámpatestet ki kell szednem hozzá? Mert első ránézésre olyannak tűnt.

Büntet azért a rendőr, ha a helyzetjelzőm ki van égve? Legközelebb csak hétvégén lesz rá időm, hogy kicseréljem.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Az egész lámpatestet ki kell szednem hozzá? Mert első ránézésre olyannak tűnt.

Büntet azért a rendőr, ha a helyzetjelzőm ki van égve? Legközelebb csak hétvégén lesz rá időm, hogy kicseréljem.

Nem kell kivenni a lámpatestet, motortér felől eléred. Rendőr a helyzetjelzőt nem figyeli, csak a tompított, reflektor, féklámpa, rendszám, index nem világítása büntethető, de többnyire csak figyelmeztetnek.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó lámpákról le lehet ágaztatni egy vezetéket a szivargyújtónak?Elbírja, ha mondjuk ég a lámpa és be van dugva egy hűtőtáska?

Vagy inkább vezessek be egy vezetéket az akkutól hátra.Ha igen, akkor milyen vastag vezeték kell?Gondolom a 0,75 nem jó(mert csak az van ithon:))

Link to comment
Megosztás:

A hátsó lámpákról le lehet ágaztatni egy vezetéket a szivargyújtónak?Elbírja, ha mondjuk ég a lámpa és be van dugva egy hűtőtáska?

Vagy inkább vezessek be egy vezetéket az akkutól hátra.Ha igen, akkor milyen vastag vezeték kell?Gondolom a 0,75 nem jó(mert csak az van ithon:))

Én nem az akksitól hoznám el a kábelt. Az a baj, hogy ha megállsz és leveszed a gyújtást akkor még menni fog a hűtőtáskád. Bár az azért lesz jó, mert, ha tolni kell a kocsit lesz hideg söröd. :D Én pont a hétvégén kötöttem be a 12V-ot a csomagtérbe és áramot bal oldalon a küszöb alól vettem. Azt hiszem a lila-fekete volt az amiben csak gyújtásnál van áram. Így ha megállsz a hűtőtáska is leáll, de legalább nem kell tolni :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A hátsó lámpákról le lehet ágaztatni egy vezetéket a szivargyújtónak?Elbírja, ha mondjuk ég a lámpa és be van dugva egy hűtőtáska?

Vagy inkább vezessek be egy vezetéket az akkutól hátra.Ha igen, akkor milyen vastag vezeték kell?Gondolom a 0,75 nem jó(mert csak az van ithon:))

A lámpa 3*5W, azaz 15W, ergo 1.25A.

Milyen vastag vezeték van ott? Mekkora hűtőtáskád teljesítménye?

mert ha máér 0.5-ös vezeték van ott az 7A-t elvisz, a 0.75:10A, 1:12A, 1.5:16A

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A hátsó lámpákról le lehet ágaztatni egy vezetéket a szivargyújtónak?Elbírja, ha mondjuk ég a lámpa és be van dugva egy hűtőtáska?

Vagy inkább vezessek be egy vezetéket az akkutól hátra.Ha igen, akkor milyen vastag vezeték kell?Gondolom a 0,75 nem jó(mert csak az van ithon:))

Ahogy korábban írtam van ott már gyárilag egy jó vastag áramvezeték. Azt most így nem tudom megmondani, hogy állandó vagy gyújtás áram van benne, de valószínű állandó. Az miért nem jó? Teljesen fölösleges az akksiról külön hozni.

CseGa:

Valóban megvan a veszélye, ha állandó áram van a szivargyújtóban, jobban oda kell figyelni rá, hogy ne maradjon bedugva semmi. De ezzel együtt is én pl. utálom, ha gyujtáslevételre megszűnik benne az áram, nekem sokszor van rá szükség álló motornál is, pl. valami kütyüt feltölteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Vannak ezek a 12 V-os ledszalagok...
Az lenne a kérdésem, hogy mondjuk ha én a kesztyűtartó végébe raknék egy csíkot, esetleg a lábtér felé, és a belső világítás
vezetékére kötném (persze a kesztyűtartót a sajátjára) akkor kell valamilyen ellenállás bele vagy valami egyéb?
Vagy ez nem olyan jó ötlet?
Nem ilyen sufnituningot akarok mint a világítós lábterű műanyag "saválló" lábtörlővel rendelkező hülyegyerekek, hanem szimpla
fényt, ha éjszaka kell ott kutakodni valamit! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vannak ezek a 12 V-os ledszalagok...

Az lenne a kérdésem, hogy mondjuk ha én a kesztyűtartó végébe raknék egy csíkot, esetleg a lábtér felé, és a belső világítás

vezetékére kötném (persze a kesztyűtartót a sajátjára) akkor kell valamilyen ellenállás bele vagy valami egyéb?

Vagy ez nem olyan jó ötlet?

Nem ilyen sufnituningot akarok mint a világítós lábterű műanyag "saválló" lábtörlővel rendelkező hülyegyerekek, hanem szimpla

fényt, ha éjszaka kell ott kutakodni valamit! :D

Elvileg nem kell, de ha nagyon precíz akarsz lenni akkor 220-330 ohmos ellenállást tehetsz bele, de megfelelő teljesítményűt! (pl egy 0,4W-os tuti nem bírja, és elég)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma délután kicsit barkácsoltam!

Kesztyűtartó ledezés:
http://kephost.hu/share-82D6_51AE21E7.html

Hamuzó:
http://kephost.hu/share-ED14_51AE21E7.html

Bevallom őszintén a hamuzó rugója, igencsak megtornáztatott. Amúgy nem nehéz összerakni, csak nem láttam, hogy milyen állásból akadt ki a rugó,
szóval bűvészkedtem vele egy órát kb -.-

Viszont a kesztyűtartónak örülök, mert a gyári világítása elég silány :D

Következő lépés a csomagtartó, és a térképlámpa lesz :P

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia KobraCode, még a golfos időszakomban volt hasonlóm...nem nagyon szerettem. a gombok hamar kikoptak, csak a házzal együtt lehetett venni ami 6-8e volt...ennek már 3 éve. Ha engem kérdeznél nem venném meg. persze ez csak saját vélemény.

Szia!

Köszi. Egyéb tapasztalat? Megbízhatósági gond nem volt vele? Gondoltam hogy egy ütés-nyomás illetve egy ultrahangos érzékelőt is tetetnék még bele.

Amúgy ez valami új széria, mert volt egy régebbi is amit már nem kapni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.