Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Z12XE vezérlőelektronikához és trafóhoz hol lehet űj csatlakozót venni?

Vagy űjszerűt?

Nincs több tippem a hibára, továbbra is P0340 Camshaft position senzor signal too high pedig már fixre lett forrasztva a vezeték végére a jeladó és kicseréltem egy tutira jóra :(

Valaki meg tudja mondani, hogy mit kellene itt mérni ( feszültség, jelalak, ellenállás, szakadás...) és mi a jó érték pl 800 as fordulaton?

A válszokat Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Kérdezném akinek már sikerült ilyet beszerezni, vagy jobban képben van ezzel, hogy kb. mennyi lehet ennek a reális ára? Érdemes-e erre rámozdulni ennyiért, ill. meddig érdemes elmenni árban? Régóta fáj már rá a fogam, de eddig én sehol nem találtam (lehet csak rossz helyen kerestem?).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! a segitsegeteket szeretnem kerni! az a problemam h mar regen keresek egy mukodo ncdr 1500-as gyari magnot es nem talalok sehol sem! ha esetleg valaki tudna segiteni megkoszonnem! elore is koszi!

hy

http://www.ebay.de/itm/REPARATUR-KVA-OPEL-RADIO-ASTRA-ZAFIRA-CD-NAVI-NCDR-1100-1500-/251055625959?pt=KFZ_Services_Reparaturen&hash=item3a7414d6e7

azt írja nem postáz ,de ha írsz neki lehet hogy elküldi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget kérném, hogy fogjak neki. :)

Egy Nokia CK-7W BT-os kihangosítót szeretnék beépíteni a kocsiba, ennek ugye van egy vezetékes mikrofon része.

Arra gondoltam, hogy a bal oldali A oszlopnál vinném fel egészen a napellenző/A oszlop sarkába.

Viszont nem tudom, belülről, hogy lehet ezt oda befűzni?meglehet egyáltalán bontani a belső műanyagot, hogy a kábelt alá tegyem, esetleg van rá jobb ötletetek, hogy hová jobb?

Olyan érdekelne, hogy honnan érdemes nekifogni megbontani, mire kell figyelni, nehogy letörjek valamit stb.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget kérném, hogy fogjak neki. :)

Egy Nokia CK-7W BT-os kihangosítót szeretnék beépíteni a kocsiba, ennek ugye van egy vezetékes mikrofon része.

Arra gondoltam, hogy a bal oldali A oszlopnál vinném fel egészen a napellenző/A oszlop sarkába.

Viszont nem tudom, belülről, hogy lehet ezt oda befűzni?meglehet egyáltalán bontani a belső műanyagot, hogy a kábelt alá tegyem, esetleg van rá jobb ötletetek, hogy hová jobb?

Olyan érdekelne, hogy honnan érdemes nekifogni megbontani, mire kell figyelni, nehogy letörjek valamit stb.

Köszönöm!

Google keresés: Így csináld Opel Astra G

Töltsd le! Rengeteg hasznos info, útmutatás van benne.

Sok sikert a beszereléshez!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget kérném, hogy fogjak neki. :)

Egy Nokia CK-7W BT-os kihangosítót szeretnék beépíteni a kocsiba, ennek ugye van egy vezetékes mikrofon része.

Arra gondoltam, hogy a bal oldali A oszlopnál vinném fel egészen a napellenző/A oszlop sarkába.

Viszont nem tudom, belülről, hogy lehet ezt oda befűzni?meglehet egyáltalán bontani a belső műanyagot, hogy a kábelt alá tegyem, esetleg van rá jobb ötletetek, hogy hová jobb?

Olyan érdekelne, hogy honnan érdemes nekifogni megbontani, mire kell figyelni, nehogy letörjek valamit stb.

Köszönöm!

Az A oszlop borítása patentekkel van rögzítve, simán lejön ha felfelé (a tető sarka felé) húzod.

Link to comment
Megosztás:

Kérdezném akinek már sikerült ilyet beszerezni, vagy jobban képben van ezzel, hogy kb. mennyi lehet ennek a reális ára? Érdemes-e erre rámozdulni ennyiért, ill. meddig érdemes elmenni árban? Régóta fáj már rá a fogam, de eddig én sehol nem találtam (lehet csak rossz helyen kerestem?).

Ha odaadja ennyiért teljesen jó árban van, főleg, h így csak plug and play... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget kérném, hogy fogjak neki. :)

Egy Nokia CK-7W BT-os kihangosítót szeretnék beépíteni a kocsiba, ennek ugye van egy vezetékes mikrofon része.

Arra gondoltam, hogy a bal oldali A oszlopnál vinném fel egészen a napellenző/A oszlop sarkába.

Viszont nem tudom, belülről, hogy lehet ezt oda befűzni?meglehet egyáltalán bontani a belső műanyagot, hogy a kábelt alá tegyem, esetleg van rá jobb ötletetek, hogy hová jobb?

Olyan érdekelne, hogy honnan érdemes nekifogni megbontani, mire kell figyelni, nehogy letörjek valamit stb.

Köszönöm!

Hali nem kell lebontani semmit. Az ajtó gumikéderét kell visszahúzni és az alá bebújtatni a miki kábelét. Lényeg hogy csak annyi kábelt hagyjál fennt amennyi mindenképpen kell. Fent meg be tudod bújtatni a műanyag alá, hogy a szélvédő felől bújjon elő hogy ne látszódjon annyira. Húzó igénybevételnek nem szabad kitenni a kábelt mert ahhoz túl vékony és megszakad. Ha érdekel van olyan modulom jó áron amihez nem kell belekötni a kocsi kábelkötegébe, ugyanis a rádió isojába illeszti a ck7W-t, sőt a gyári hangfalat sem kell használnod mert ez a modul megoldja hogy a gyári ajtókba levő hangfalon fog szólni a hívás. Tehát nem kell szétvágni a gyári kábelezézt hogy beleköss + nem kell hozzá a kis hangfal ami egy idő után rendesen recsegni fog. Nem reklám de én ezzel raktam össze többet is és mindenkinek nagyon bejött. Ugyanis nagyobb sebességnél már a pici hangfal hangja kevés meg nagy hangerőn nagyon torzít.

Link to comment
Megosztás:

Utólag, én is magam tettem be a tempomatot.

1: keress egy ilyen csatlakozót.

2: keress egy másik, ilyen csatlakozót.

A másik nyíl, a kapcsoló helye. (a csatlakozó, a kapcsolóra megy)

3: Nézd meg, a fékpedál kapcsolóra hány vezeték megy. (alap esetben 2)

Ha megvan mind a 4 vezeték, a csatlakozók, akkor nagy eséllyel a motortérben is ott a csati!

4: Az akku mellett keresd, nálam be volt dugva a lámpák vezetékei közé.

Ha minden ott van: kell egy kuplung pedálkapcsoló, egy két áramkörös fékpedálkapcsoló, egy index kapcsoló (tempomatos), és a bowdenes tempomat.

Nálam, a kupling pedálkapcsoló csatlakozónál, át kellett helyezni a szálakat.

Különben tényleg "plug and play" :D

Köszi, kábelezés téren mindenem megvan, és épp most értem haza a beszerző útról, ott figyel a csomagtartóban a tempomat vezérlő, és a 4 lábas féklámpa kapcsoló. A kormánykapcsoló és a kuplungkapcsoló már nem volt meg nekik sajna, ezeket még szereznem kell, de így most már sínen van a dolog. Köszönöm a találatot, régóta kerestem már.

Tegnap átbogarásztam a kapcsolási rajzot a TIS-ben, és a kuplung kapcsolót egy elektronikus egységként jelöli. Miféle cucc az? Mi van abban, hogy nem volt elég oda is egy sima mechanikus kapcsoló?

Link to comment
Megosztás:

Semmi. Szétszedtem, mert a szálak (szürke) nem a kapcsoló érintkezőre ment.

Egy sima mechanikus nyomókapcsoló, nyitó érintkezővel.

Megjegyzem, lehetett volna elektronikus egység is, ezért van három vezetéke.

Barna: test (31)

Szürke: normál +12V, benyomva kapcsol megszakítja a +12V-ot.

Fekete: +12V (gyújtás 15)

Akár, Reed kapcsoló is elég lenne... Igazából, nem sok áramot kapcsol.

Ma megvettem a kormánykapcsolót, a kuplungkapcsoló elvileg holnap érkezik.

Ezzel kapcsolatban egy kis érdekesség: bontóban nem kaptam, ezért Cromaxban rendeltem kuplungkapcsolót, és mint kiderült kétféle van, bizonyos motorszámtól változott. Felteszem emiatt nem stimmelt neked sem a lábkiosztás, mert ezek szerint neked is az újabb fajtát sikerült beszerezni. A kérdésre kapott válasz, miszerint mennyibe kerül a régebbi, alvázszám szerint eredetileg az enyémbe való, majdnem lehidaltam: 10 000 Ft (a kormánykapcsolót meg vettem 4 700-ért). Ezek után úgy döntöttem, jó lesz nekem a másik, 4000 Ft-os is, legfeljebb majd én is átkötöm. Elképzelhetőnek tartom, hogy ez a bizonyos korábbi változat lehetett valamilyen elektronikus kapcsolóegység amit a rajz is jelöl, ill. gondolom nem véletlenül vezették bele a csatlakozójába a testet is.

Link to comment
Megosztás:

Ma megvettem a kormánykapcsolót, a kuplungkapcsoló elvileg holnap érkezik.

Ezzel kapcsolatban egy kis érdekesség: bontóban nem kaptam, ezért Cromaxban rendeltem kuplungkapcsolót, és mint kiderült kétféle van, bizonyos motorszámtól változott. Felteszem emiatt nem stimmelt neked sem a lábkiosztás, mert ezek szerint neked is az újabb fajtát sikerült beszerezni. A kérdésre kapott válasz, miszerint mennyibe kerül a régebbi, alvázszám szerint eredetileg az enyémbe való, majdnem lehidaltam: 10 000 Ft (a kormánykapcsolót meg vettem 4 700-ért). Ezek után úgy döntöttem, jó lesz nekem a másik, 4000 Ft-os is, legfeljebb majd én is átkötöm. Elképzelhetőnek tartom, hogy ez a bizonyos korábbi változat lehetett valamilyen elektronikus kapcsolóegység amit a rajz is jelöl, ill. gondolom nem véletlenül vezették bele a csatlakozójába a testet is.

Ez az elektronikus kapcsoló semmi más mint egy tirisztoros/tranzisztoros elektronika egybe építve a kapcsolóval ezt a Z-s motorotoknál alkalmazták, ahol nem volt külön tempomat vezérlő hanem az ECU csinálja. Ez úgy néz ki, hogy a kontakt kapcsolja a kaput vagy nyitja a tranzisztort. És a tirisztor kapcsolja a bemenetre a jelzőfeszt. Ennek semmiféle szerepe nincsen csak a biztonság, ezzel ugyanis elérhető hogy egy izolált feszkó kerüljön az ECU a bemenetére+ugye ha kontaktos lesz a kapcsoló és nem ad át 100 % os an akkor még a tranyót tuti megnyitja. Nekem is ilyen kapcsit kellet beépíteni. Igaz én korán sem ennyiért vettem nekem asszem 5500 volt bruttó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.