Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Udv mindenkinek.
hozzam csapodot egy Astra G 2000 es... tempomat erdekelne hogy lehet beepiteni utolag. Mar jo par anyagot vegig olvastam
Elektromos gazpedal hianya vegett bwdeneset kell be epitenem + kapcsolo stb..
kerdesem a pedalrol lenne, lehet elektromosat is be szerelni vagy a bowdenesnel kel maradni ennyi???

Link to comment
Megosztás:

a rapszódikusan működő hangerő-potméter (ill gondolom nem pont az) javítására tud valaki megoldást? Néha nem hangosít, illetve visszafelé tekergetésre hangosít. Ilyenkor a kormánytávval se tudok hangosítani.

Ki kell cserélni a potmétert. Viszont a kormányon lévő gombbal kéne tudnod kezelni bármikor, nekem is rossz a rádió gombja, de a multikormánnyal gond nélkül működik.

Én ide fogom vinni javíttatni majd egyszer, ha rászánom magam, a távirányítós kulcsot is itt javították meg nekem:

http://www.duett.hu/

Link to comment
Megosztás:

Ki kell cserélni a potmétert. Viszont a kormányon lévő gombbal kéne tudnod kezelni bármikor, nekem is rossz a rádió gombja, de a multikormánnyal gond nélkül működik.

Én ide fogom vinni javíttatni majd egyszer, ha rászánom magam, a távirányítós kulcsot is itt javították meg nekem:

http://www.duett.hu/

Szintén így működik!

Nem kérdezted véletlenül, hogy mennyiért javítanák meg?

Link to comment
Megosztás:

Szintén így működik!

Nem kérdezted véletlenül, hogy mennyiért javítanák meg?

Nem tudták előre megmondani, szét kell szedni, hogy tudják milyen potméter kell bele, az alapján tudják megmondani, hogy mennyi az alkatrész+javítás. Lehet, hogy tisztítás is elég, de én nem bíznék benne. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudták előre megmondani, szét kell szedni, hogy tudják milyen potméter kell bele, az alapján tudják megmondani, hogy mennyi az alkatrész+javítás. Lehet, hogy tisztítás is elég, de én nem bíznék benne. :)

Az enyémnek biztos, hogy nem elég a tisztítás! Úgy tudom mozgatni minden irányba mint egy joystick-ot!

Biztos, hogy csere!

Gondoltam már arra is, hogy ha találnék egy CAR-300-at nagyon olcsón akkor abból kimenteném a potit és átrakatnám az enyémbe.

De ehhez nagyon olcsónak kell lennie. A CDR-500-at egy tábla Milka csokiért "vettem"! :)

Link to comment
Megosztás:

kell a bowdeneshez a mechanika neked. ami meg nekem pont van eladó :)

keress meg priviben vagy hivj 306966nullahusz

Udv mindenkinek.
hozzam csapodot egy Astra G 2000 es... tempomat erdekelne hogy lehet beepiteni utolag. Mar jo par anyagot vegig olvastam
Elektromos gazpedal hianya vegett bwdeneset kell be epitenem + kapcsolo stb..
kerdesem a pedalrol lenne, lehet elektromosat is be szerelni vagy a bowdenesnel kel maradni ennyi???

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra Coupem van. (1.8 - 125 ló). Lenne egy olyan kérdésem ,hogy a turbós coupénak a fékrendszere átrakható-e az autómba? Illetve ha igen, akkor tudtok olyat, aki megszabadulna egy ilyen rendszertől?

Minden további nélkül.

A 308-as tárcsához nem is kell más csak maga a tárcsa meg a féknyeregtartó, mert a féknyereg és a betét ugyanakkora mint a mostani 280-as tárcsádnál.

Link to comment
Megosztás:

Hello

koszi de nem elado pedalt keresek!!!!

Kerdezem hogy kell e a bowdeneset hasznalnom vagy be szerelheto az elektromos pedal is.

O sem pedalt kinalt, hanem bowdenes tempomat egyseget, ami a megoldas. Elektromos pedalt felejtsd el. Pedal, pillango, ecu, kabelkoteg mind csere.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel megérett a felújitásra a hátsó dob fékem, gondoltam átalakitom tárcsásra gezoli leirása alapján,

de nem találtam bontóban alkatrészt.

Ha valakinek lennének esetleg 4x100 - as hátsó tárcsfék alkatrészek Debrecen közelében, ne tartsa magában!

Féknyereg,Fém fékcső,Porvédő tárcsa,Féknyereg tartólap, csőtaró bizbasz...

Apropó, lehet ez sújosbitó tényező, de kombim van.

Ehhez azonosak az alkatrészek mint a szedánnál, vagy van ami más? (Pl.: kézifékkötél, fék cső )

Link to comment
Megosztás:

Nemrég volt teljes hátsóhíd eladó. Be is volt linkelve itt a fórumon valahova, kerestem, de nem találom sehogy.

Nekem annyi volna a kérdésem, hogy a fejegység lemerítheti az akksit ha leveszem az előlapjat? (JVC KDG 341). 3~4 napot áll a verda és már nincs benne kakaó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nemrég volt teljes hátsóhíd eladó. Be is volt linkelve itt a fórumon valahova, kerestem, de nem találom sehogy.

Nekem annyi volna a kérdésem, hogy a fejegység lemerítheti az akksit ha leveszem az előlapjat? (JVC KDG 341). 3~4 napot áll a verda és már nincs benne kakaó.

Szia!

Semmiképp sem, mindegy, hogy leveszed vagy nem az előlapot, minimális áramfelvétel van a fejegység részéről

(memória) - de ettől még nem merítheti le. (kb 0,1 V feszültségesés).

A riasztó, a központi zár, beltéri világítás (illetve minden olyan fogyasztó, amely állandó feszültségre kötött) okozhat még feszültségesést, de csak hasonló nagyságrendben.

Valószínűleg már nem fullos az akksid. Automata töltő, szulfátlanítás, regenerálás segíthet javítani a helyzeten.

(ha 3-4 nap után 12 V alatti az üresjárati feszültség, akkor az akksi kuka)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel megérett a felújitásra a hátsó dob fékem, gondoltam átalakitom tárcsásra gezoli leirása alapján,

de nem találtam bontóban alkatrészt.

Ha valakinek lennének esetleg 4x100 - as hátsó tárcsfék alkatrészek Debrecen közelében, ne tartsa magában!

Féknyereg,Fém fékcső,Porvédő tárcsa,Féknyereg tartólap, csőtaró bizbasz...

Apropó, lehet ez sújosbitó tényező, de kombim van.

Ehhez azonosak az alkatrészek mint a szedánnál, vagy van ami más? (Pl.: kézifékkötél, fék cső )

Én is Gezoli leírása alapján szereztem be az alkatrészeket.

Komolyan mondom, bemagoltam az egészet :D

Vittem is magammal a kinyomtatott verziót a bontóba is :icon1:

Apropó én ITT vettem meg a cuccokat.

Porvédő tárcsát én Cromaxból vettem, meg 1L Textar fékfolyadékot is!

Homokszórva, és porfestve lettek az alkatrészek, szép gyári újnak néznek ki :D

Új Textar tárcsák és betétek is megvéve, a beszerelés még várat magára egy picit :(

A végére még jár egy HATALMAS KÖSZÖNET Gezoli fórumtársnak aki egyszerűen, érthetően leírta a dolgokat!!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Semmiképp sem, mindegy, hogy leveszed vagy nem az előlapot, minimális áramfelvétel van a fejegység részéről

(memória) - de ettől még nem merítheti le. (kb 0,1 V feszültségesés).

A riasztó, a központi zár, beltéri világítás (illetve minden olyan fogyasztó, amely állandó feszültségre kötött) okozhat még feszültségesést, de csak hasonló nagyságrendben.

Valószínűleg már nem fullos az akksid. Automata töltő, szulfátlanítás, regenerálás segíthet javítani a helyzeten.

(ha 3-4 nap után 12 V alatti az üresjárati feszültség, akkor az akksi kuka)

Féléves JászAkkum van, még van rajta 2 év garancia, ezért is fura nekem. Télire le is volt szigetelve, láttam barátom astrájában gyárilag, én barkácsoltam rá egyet, aki pecsételte a garancia papírt annyit mondom hogy ' ártani nem árt'.

Link to comment
Megosztás:

Én is Gezoli leírása alapján szereztem be az alkatrészeket.

Komolyan mondom, bemagoltam az egészet :D

Vittem is magammal a kinyomtatott verziót a bontóba is :icon1:

Apropó én ITT vettem meg a cuccokat.

Porvédő tárcsát én Cromaxból vettem, meg 1L Textar fékfolyadékot is!

Homokszórva, és porfestve lettek az alkatrészek, szép gyári újnak néznek ki :D

Új Textar tárcsák és betétek is megvéve, a beszerelés még várat magára egy picit :(

A végére még jár egy HATALMAS KÖSZÖNET Gezoli fórumtársnak aki egyszerűen, érthetően leírta a dolgokat!!!!

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Én is Gezoli leírása alapján szereztem be az alkatrészeket.

Komolyan mondom, bemagoltam az egészet :D

Vittem is magammal a kinyomtatott verziót a bontóba is :icon1:

Apropó én ITT vettem meg a cuccokat.

Porvédő tárcsát én Cromaxból vettem, meg 1L Textar fékfolyadékot is!

Homokszórva, és porfestve lettek az alkatrészek, szép gyári újnak néznek ki :D

Új Textar tárcsák és betétek is megvéve, a beszerelés még várat magára egy picit :(

A végére még jár egy HATALMAS KÖSZÖNET Gezoli fórumtársnak aki egyszerűen, érthetően leírta a dolgokat!!!!

:icon13:

Én is jártam náluk, de soha többet. Hiába magyaráztam nekik, hogy mit szeretnék! Értetlenek voltak. Amikor pedig megértették mit akarok akkor aranyárban akarták adni az alkatrészt!

Link to comment
Megosztás:

:icon13:

Én is jártam náluk, de soha többet. Hiába magyaráztam nekik, hogy mit szeretnék! Értetlenek voltak. Amikor pedig megértették mit akarok akkor aranyárban akarták adni az alkatrészt!

nekem is beletelt egy kis időbe, hogy megértsék pontosan mit is szeretnék....

a végén a kezébe nyomtam a kinyomtatott "bibliát" és így könnyebb volt:)

Link to comment
Megosztás:

Ennél az Opel bontónál én is voltam párszor.Itt lakom tőle 2km-re.Sosem értettünk szót:)Fel volt téve a honlapukra OPC caravan hátsólámpa.Mire odaértem Enjoyt akartak adni.Váltig állították,hogy ez van az OPC-n.Aztán fél napig gondolkodtak rajta milyen gyertya kell bele.Aztán megvettem a Cromaxba inkább.Azóta inkább nem megyek arra.Drágák is meg ostobák.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel megérett a felújitásra a hátsó dob fékem, gondoltam átalakitom tárcsásra gezoli leirása alapján,

de nem találtam bontóban alkatrészt.

Ha valakinek lennének esetleg 4x100 - as hátsó tárcsfék alkatrészek Debrecen közelében, ne tartsa magában!

Féknyereg,Fém fékcső,Porvédő tárcsa,Féknyereg tartólap, csőtaró bizbasz...

Apropó, lehet ez sújosbitó tényező, de kombim van.

Ehhez azonosak az alkatrészek mint a szedánnál, vagy van ami más? (Pl.: kézifékkötél, fék cső )

szia menj pestimrére az opel sörös-höz mindene van

Link to comment
Megosztás:

:icon13:

Én is jártam náluk, de soha többet. Hiába magyaráztam nekik, hogy mit szeretnék! Értetlenek voltak. Amikor pedig megértették mit akarok akkor aranyárban akarták adni az alkatrészt!

Itt engem is lehúztak az Ecotec feliratú takaróval... de a jobb oldali ajtóüveg is innen van és azzal nem volt gond. 20e újonnan, ők 5ért adták, teljesen jó , szinte karcmentesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.