Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!
Összegezve az eddigi próbálkozásaimat:
Remélem tud valaki segíteni valamilyen ötlettel!
Bekötöttem a térképolvasós lámpámat, de a térképes rész nem működik sehogy.
1-es lábat a régi lámpa szürkéjére kötöttem.
2-es lábat elsőnek a tetőablak gyújtáskapcsolt 12V-jára kötöttem, de ekkor bekapcsolt az autórádió, és ajtó nyitásra sípolt, mintha kulcs lenne bent hagyva, másodjára állandó 12V-ra kötöttem, harmadjára szivargyújtóra, végül pedig X1-10-re
8-as lábat a tetőhöz csavartam
9-es lábat az eredeti lámpa pirosára kötöttem
A régi lámpával megegyezően, rendben működik az első két izzó, de a térképes rész sehogy sem.
Mi lehet a baj? Kinyírtam valamit? Az izzók jók persze.
Javítható ez valahogy? Elérhető csak a lámpához rajz?
Van tippetek, vagy kukázzam az egészet?
Köszönöm szépen a türelmet!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Összegezve az eddigi próbálkozásaimat:
Remélem tud valaki segíteni valamilyen ötlettel!
Bekötöttem a térképolvasós lámpámat, de a térképes rész nem működik sehogy.
1-es lábat a régi lámpa szürkéjére kötöttem.
2-es lábat elsőnek a tetőablak gyújtáskapcsolt 12V-jára kötöttem, de ekkor bekapcsolt az autórádió, és ajtó nyitásra sípolt, mintha kulcs lenne bent hagyva, másodjára állandó 12V-ra kötöttem, harmadjára szivargyújtóra, végül pedig X1-10-re
8-as lábat a tetőhöz csavartam
9-es lábat az eredeti lámpa pirosára kötöttem
A régi lámpával megegyezően, rendben működik az első két izzó, de a térképes rész sehogy sem.
Mi lehet a baj? Kinyírtam valamit? Az izzók jók persze.
Javítható ez valahogy? Elérhető csak a lámpához rajz?
Van tippetek, vagy kukázzam az egészet?
Köszönöm szépen a türelmet!

részemről megkapta a régi lámpa + és egy kapcsolt + is a szivargyújtóról.

negatívnak ugyan így, az eredeti lámpa negatív és a szivargyújtó negatívja.

de nekem darth fórumtárs átledezte, így nem kapcsolható külön semmi, olyan mint a régi csak sokkal fényesebb, szebb.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

részemről megkapta a régi lámpa + és egy kapcsolt + is a szivargyújtóról.

negatívnak ugyan így, az eredeti lámpa negatív és a szivargyújtó negatívja.

de nekem darth fórumtárs átledezte, így nem kapcsolható külön semmi, olyan mint a régi csak sokkal fényesebb, szebb.

Az eredeti lámpa negatívja alatt a multitimer kapcsolt negatívját érted?

Link to comment
Megosztás:

részemről megkapta a régi lámpa + és egy kapcsolt + is a szivargyújtóról.

negatívnak ugyan így, az eredeti lámpa negatív és a szivargyújtó negatívja.

de nekem darth fórumtárs átledezte, így nem kapcsolható külön semmi, olyan mint a régi csak sokkal fényesebb, szebb.

Hi!

én ez alapján kötöttem ,https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/c-mennyezeti-lampa

1-láb piros

9-láb szürke ez a régi világítás.

térkép lámpa, Xh1- +12V unánfútó álandó +5A késes bizti (test napfénytető fekete hószú csati) Igy jól müködik.

http://kepfeltoltes.hu/view/150709/ASTRA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A többi csatlakozásához csak behúztam a vezetéket. :icon1:

http://kepfeltoltes.hu/view/150709/20150709_165702_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hosszabb utas tér a kicsi a térkép.

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1-es lábat a régi lámpa szürkéjére kötöttem. Ez a MULTITIMER szürke, kapcsolt negatívja. Akkor OK.
2-es lábat gyújtáskapcsolt 12V-jára, szivargyújtóra. Kapcsolt is, biztosítékkal védett is.
8-as lábat testre, barna. Lehet a szivargyújtó - (barna) szál.
9-es lábat az eredeti lámpa pirosára, állandó +12V.
A térképolvasó lámpákat csak gyújtáson lehet bekapcsolni.
LED-re cserélve, polaritás függő! Nem mindegy hogy melyik a LED +!

Igen,

1-es láb a kapcsolt negatív, MUT, régi izzóról, szürke.

2-es lábra a gyári F3.42 5A X1 10-es lábat kötöttem, fekete, biztosíték behelyezve, kimérve, gyújtáson kapcsol, megjelenik a 12V testhez képest.

8-as láb a tetőhöz csavarozva a csatolt kép szerinti módon, ezzel lehet baj?

9-es láb is stimmel, eredeti állandó piros, +12V.

DSCF6358_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF6391_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF6386_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gyári izzók vannak benne, nem ledesítettem. Gyújtáson, járó motornál sem kapcsol be, így is próbáltam mindig.

Mivel a bekötést teljesen a gyári megoldásnak megfelelően végeztem a testpontot leszámítva, így a lámpa meghibásodását gyanítom. A panel viszont le van kezelve , nem mérhető rajta semmi. Kapcsoló is mikrokapcsoló.... Mi a fenét tudok ezzel csinálni? Gyanítom szereznem kell másik lámpát? Mi mehetett ki benne? A két kis IC? Javítható, kimérhető lenne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy vettem az autómat, hogy feledékeny volt a rádióm, egy noname valami van benne, csicsa kijelzővel, borzasztó hanggal, de usb-vel, sd-vel, majd cserés lesz.

A rádió csatijában megcseréltem a megfelelő 2 lábat, így jól működik, de azóta kulcs kivétele után is nagyon halványan világít a rádió háttérvilágítása és a ledesre cserélt belső világításom. Okozhatja ezt a rádió átkötése? Rajzot még nem néztem, nem mértem semmit, Hagyjam így, vagy gond lehet belőle?

Másik kérdés, ha szeretnék bele 2 din-es fejegységet és veszek keretet, nagy meló a fűtés vezérlőgombjainak az áthelyezése?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy vettem az autómat, hogy feledékeny volt a rádióm, egy noname valami van benne, csicsa kijelzővel, borzasztó hanggal, de usb-vel, sd-vel, majd cserés lesz.

A rádió csatijában megcseréltem a megfelelő 2 lábat, így jól működik, de azóta kulcs kivétele után is nagyon halványan világít a rádió háttérvilágítása és a ledesre cserélt belső világításom. Okozhatja ezt a rádió átkötése? Rajzot még nem néztem, nem mértem semmit, Hagyjam így, vagy gond lehet belőle?

Másik kérdés, ha szeretnék bele 2 din-es fejegységet és veszek keretet, nagy meló a fűtés vezérlőgombjainak az áthelyezése?

volt ilyen rádióm,mármint noname az is világított, nálam a rádió hibája volt.

az, hogy pislákol a belső led világításod lehet azért mert, nem can bus rendszerű ledet tettél bele.

de ha igen, akkor a két dolog összefügghet és valami más lesz a baj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

volt ilyen rádióm,mármint noname az is világított, nálam a rádió hibája volt.

az, hogy pislákol a belső led világításod lehet azért mert, nem can bus rendszerű ledet tettél bele.

de ha igen, akkor a két dolog összefügghet és valami más lesz a baj.

Előtte nem pislákolt, legalábbis nem tűnt fel, de majd széthúzom a rádiót és megnézem.

A led nem tudom milyen, a régi autómból tettem át. Okozhat gondot, ha nem can-bus-os? (Ennek még utána olvasok).

Link to comment
Megosztás:

Előtte nem pislákolt, legalábbis nem tűnt fel, de majd széthúzom a rádiót és megnézem.

A led nem tudom milyen, a régi autómból tettem át. Okozhat gondot, ha nem can-bus-os? (Ennek még utána olvasok).

ha nem can bus rendszerhez van akkor pislákolni fog.

ez az automata halványodás-kikapcsolás miatt van, Multitimmer. vagy hogy írják.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A minap cseréltem ki a kormány közepét légszákkal együtt.
A Zafirámba (2001-es) egy G Astra légzsákja került.
Most, hogy minden a helyén, nem alszik ki a műszerfalon a légzsák ellenőrző lámpa.
Találkozott már valaki ilyennel?
Mi a megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A minap cseréltem ki a kormány közepét légszákkal együtt.

A Zafirámba (2001-es) egy G Astra légzsákja került.

Most, hogy minden a helyén, nem alszik ki a műszerfalon a légzsák ellenőrző lámpa.

Találkozott már valaki ilyennel?

Mi a megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget.

Akksi sarut levettek csere előtt? valószínűleg a csatlakozások kötözgetése közben érzékelt valamit a kocsi. Ki kell ütni belőle a hibakódot ha nem tér vissza akkor üzemelni fognak a légzsákok, ha visszatér akkor rosszul szerelted be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem tudja valaki, hogy egy 2000. évi G astra Kombiban a szivargyújtónak mik a működési paraméterei? (áramerősség tekintetében).

Az elmúlt 3 hónapban próbáltam több telefon töltőt is (gyári, bolti, után gyártott kinai) amik mindegyikével a telefon csak jelzi, hogy tölt, de merül használat közben.

Kollégáimnál, más autókban, pl. Fókában tölt rendesen, nem hogy lemerül.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A minap cseréltem ki a kormány közepét légszákkal együtt.

A Zafirámba (2001-es) egy G Astra légzsákja került.

Most, hogy minden a helyén, nem alszik ki a műszerfalon a légzsák ellenőrző lámpa.

Találkozott már valaki ilyennel?

Mi a megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget.

A légzsák kiszerelése előtt minden esetben le kell kötni az akkumulátoról ,mert hibát fog jelezni hiba törlése csak hozzávaló programmal.vagy szerviz (5000ft) vissza szerelésnél csak egy féleképen lehet csatlakoztatni az átvezető szalagot.

Link to comment
Megosztás:

Akksi sarut levettek csere előtt? valószínűleg a csatlakozások kötözgetése közben érzékelt valamit a kocsi. Ki kell ütni belőle a hibakódot ha nem tér vissza akkor üzemelni fognak a légzsákok, ha visszatér akkor rosszul szerelted be.

Rosszul elég nehéz beszerelni, mert a csatit csak egyféle képen tudod rádugni és egyszerűen nincs mit elrontani.

Van tipped, ki és hol csinálja ezt a kiütést meg olcsón?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem tudja valaki, hogy egy 2000. évi G astra Kombiban a szivargyújtónak mik a működési paraméterei? (áramerősség tekintetében).

Az elmúlt 3 hónapban próbáltam több telefon töltőt is (gyári, bolti, után gyártott kinai) amik mindegyikével a telefon csak jelzi, hogy tölt, de merül használat közben.

Kollégáimnál, más autókban, pl. Fókában tölt rendesen, nem hogy lemerül.

Köszi

Nekem tölti rendesen. Persze csak menet közben, gyújtás nélkül nem kap áramot.
Link to comment
Megosztás:

A légzsák kiszerelése előtt minden esetben le kell kötni az akkumulátoról ,mert hibát fog jelezni hiba törlése csak hozzávaló programmal.vagy szerviz (5000ft) vissza szerelésnél csak egy féleképen lehet csatlakoztatni az átvezető szalagot.

Rosszul elég nehéz beszerelni, mert a csatit csak egyféle képen tudod rádugni és egyszerűen nincs mit elrontani.

Van tipped, ki és hol csinálja ezt a kiütést meg olcsón?

Pont megválaszolták a kérdésedet mielőtt feltetted volna :D astra 1 gyorsabb volt. Tech2, Opcom úgy tudom ezekkel ki lehet ütni a hibakódot. Az ODBII-es cuccal állítólag nem lehet, még nem próbáltam.

Amíg viszont világít a kijelzőn a hiba, addig nem működnek a légzsákok!

Link to comment
Megosztás:

Akkor pár kérdés :D

Ez miből van kivéve? Mennyi volt? Mennyire illeszkedik? Hogy tudtad felfogatni? Kapcsolható a lámpa? /Bocsi telóról nem látom olyan jól/

Amúgy tetszik, ügyes ;)

Módosítva : nemeth_laca
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor pár kérdés :D

Ez miből van kivéve? Mennyi volt? Mennyire illeszkedik? Hogy tudtad felfogatni? Kapcsolható a lámpa? /Bocsi telóról nem látom olyan jól/

Amúgy tetszik, ügyes ;)

B vectra szemüvegtartó, 4500ft, meglehet oldani hogy még jobban illeszkedjen de szerintem így is jól illeszkedik, a lámpa alatt van két gyári felfogatasi pont utána kicsit megkellett vágni a karpitot utána két csavar a rakodó részhez, de itt csak a képzelet szabhat határt hogy rögzíti az ember és még nem kapcsolható a lámpa de amint megjon az lesz :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.