Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Sziasztok! Mostanában zörgő lemezhang jön a jobb alja felől a kocsinak, de ez akkor jön ki, ha emelkedik a motor fordulatszáma. Mi szokott lelazulni az alján? Lehet, hogy kipufogó? (Úgy hallottam, onnan jön.) Szeretném megtalálni, mielött elhagyok valamit. Sziasztok!

Kösz Moti!

Szokott lenni a kipuffdob, és a kaszni között egy hővédő lemezt, nézd meg a csavarjait lehet lelazultak.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

92-es c20ne combim, 2000-2500-as fordulatnál beremegnek a pedálok (nem kicsit).

Sem a motor nem remeg ha megfogom, és nem is a váltó - gardán rázza.

mivel minden bovdenes, azok pedig nem remegnek, fingom sincs róla mi lehet.

Esetleg valami ötlet?

Előre is köszi!

Csak álló helyzetben, vagy menet közben is?

Link to comment
Megosztás:

Csak álló helyzetben, vagy menet közben is?

Álló helyzetben is érzem, de úgy tűnik, minél jobban erőlködik a motor, annál erőteljesebb a remegés.

Mivel semmi nincs közvetlenül összekötve a motorral, sem az erőátvitellel, (csak bowdenes kapcsolat) a fékrásegítőre gondolok.

Az produkálhat ilyen tünetet? A fékerőn nem érzek semmi változást. A remegésben meg már odáig jutottam, hogy néha hangja is van :-( Nem értem mi lehet ez :-(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy jó kis omegát!

Sajna azt játsza hogy ingadozik az alapjárat és néha leáll illetve nem indul be utána!

Kérem segítsen rajtam valaki mert nekem ez az autó nagyon kell és nem szeretnék megválni tőle!

Előre is köszönöm a segítséget!

Az adatai: C20NE 2.0i 1989-s évjárat!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ég az olaj....Gondolom folyik az olaj vagy lukas a kipufogód...Ha valamelyik hiba fenn áll és kijavítod akkor nem lesz büdös....

És lehetséges, hogy a rossz kipufogóval megváltozik valamilyen beállítás a motoron? Gondolom az érzékelővel az üzemanyagot szabályozza a computer. Azóta ciripel a motor.

Lehetséges, hogy a kipufogónál az érzékelővel van a baj?

Link to comment
Megosztás:

És lehetséges, hogy a rossz kipufogóval megváltozik valamilyen beállítás a motoron? Gondolom az érzékelővel az üzemanyagot szabályozza a computer. Azóta ciripel a motor.

Lehetséges, hogy a kipufogónál az érzékelővel van a baj?

Most nincs előttem a 18 seh motor.de mivel nem c vel kezdődik nem szabályzott katalizátoros-lamda szondás.De még ha úgy lenne,akkor is csak úgy lenne változás,h a lamda szonda előtt fúj ki...Ezek a régi opelek nem annyira lamda függők...Javitsd meg a kipufogót és jó lesz!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek, segítséget kérnék automata váltó ügyben. Van egy 1993-as 2.4 omegám ami elkezdett egy olyan hibát produkálni, hogy az indulás után a kocsi elindul majd 2000 fordulattól a váltó nem vált fel a motor felpörög a váltó csúszik. Ezt követően ha mondjuk hirtelen nagy gázt adok akkor a motor szintén nagyon felpörög de van amikor a váltó elkezdi átvinni a nyomatékot, majd újra megcsúszik, a váltó hibát jelző "S" villog a műszerfalon.

Amikor a motor leállítás után újra indítok akkor a hibajelzést csak a következő nagyobb megcsúszáskor villogtatja újra. A kocsival leálltam nehogy nagyobb kár keletkezzen, kaphatnék esetleg ötleteket az esetleges hibákra illetve a további tesztelésre amivel a probléma behatárolható lenne?

Lenne ezzel kapcsolatban egy másik kérdésem is, ha váltót kellene cserélnem akkor ebbe az 1993-as omiba /a váltó 4 sebességes 1-2-3-D/ beletehetem-e a másik omegám 1988-as 3 sebességes /1-2-D /váltóját?

A segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek, segítséget kérnék automata váltó ügyben. Van egy 1993-as 2.4 omegám ami elkezdett egy olyan hibát produkálni, hogy az indulás után a kocsi elindul majd 2000 fordulattól a váltó nem vált fel a motor felpörög a váltó csúszik. Ezt követően ha mondjuk hirtelen nagy gázt adok akkor a motor szintén nagyon felpörög de van amikor a váltó elkezdi átvinni a nyomatékot, majd újra megcsúszik, a váltó hibát jelző "S" villog a műszerfalon.

Amikor a motor leállítás után újra indítok akkor a hibajelzést csak a következő nagyobb megcsúszáskor villogtatja újra. A kocsival leálltam nehogy nagyobb kár keletkezzen, kaphatnék esetleg ötleteket az esetleges hibákra illetve a további tesztelésre amivel a probléma behatárolható lenne?

Lenne ezzel kapcsolatban egy másik kérdésem is, ha váltót kellene cserélnem akkor ebbe az 1993-as omiba /a váltó 4 sebességes 1-2-3-D/ beletehetem-e a másik omegám 1988-as 3 sebességes /1-2-D /váltóját?

A segítségeteket előre is köszönöm.

Szia!

Első körben olajszintet nézz...Ha az rendben akkor szopás...A régi váltód nem jó bele....Ar25 vagy35 kell bele!!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Első körben olajszintet nézz...Ha az rendben akkor szopás...A régi váltód nem jó bele....Ar25 vagy35 kell bele!!

Köszi a választ, az olajszint rendben van, de az olaj eléggé barnás színű. A régi váltó semmilyen variációval nem megy bele még akkor sem ha átteszem annak a vezérlését?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, az olajszint rendben van, de az olaj eléggé barnás színű. A régi váltó semmilyen variációval nem megy bele még akkor sem ha átteszem annak a vezérlését?

Alapból piros színű az olaj!!!!

Egy próbát megér...Lehet,h működni fog.De ha essetleg kell Ar35 ös váltó az van......

Link to comment
Megosztás:

A 35-ös váltónak a vezérlését is át kell tenni, illetve a kardán ua. hosszú vagy azt is cserélni kell?

Enyire azért nem vágom...Én a saját 24 szelepes omegámat alakítottam áát kézi váltósra és onnan van a váltó...De az soros hatos,szal a motor hosszabb.Gondolom a kardán meg rövidebb....Ha vezérlés alatt a váltó vezérlő kompjúterére gondolsz az is van...De kardán az neccesebb.Van itthon csak az nem tudom,h c20 ne hez vagy c30se hez van.....

Link to comment
Megosztás:

Enyire azért nem vágom...Én a saját 24 szelepes omegámat alakítottam áát kézi váltósra és onnan van a váltó...De az soros hatos,szal a motor hosszabb.Gondolom a kardán meg rövidebb....Ha vezérlés alatt a váltó vezérlő kompjúterére gondolsz az is van...De kardán az neccesebb.Van itthon csak az nem tudom,h c20 ne hez vagy c30se hez van.....

Köszi a választ, elmegyek a diagnosztikára hogy beljebb legyek a hiba mibenlétét illetően, és beszélek egy opel-es szakival a váltóról hogy kell-e cserélni és belemegy-e az AR35-ös és akkor kardán egyebek mi kell még. Az jó lenne ha a váltó hosszúságát meg tudnád adni, mert akkor össze tudnám hasonlítani az enyémmel és ez mutatná azt is hogy a kardán jó e. Amennyiben cserés lesz az enyém érdekelne, mennyiért adod?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, elmegyek a diagnosztikára hogy beljebb legyek a hiba mibenlétét illetően, és beszélek egy opel-es szakival a váltóról hogy kell-e cserélni és belemegy-e az AR35-ös és akkor kardán egyebek mi kell még. Az jó lenne ha a váltó hosszúságát meg tudnád adni, mert akkor össze tudnám hasonlítani az enyémmel és ez mutatná azt is hogy a kardán jó e. Amennyiben cserés lesz az enyém érdekelne, mennyiért adod?

Holnap lemérem neked....Olcsó...Hívj ha érint:302969044

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, elmegyek a diagnosztikára hogy beljebb legyek a hiba mibenlétét illetően, és beszélek egy opel-es szakival a váltóról hogy kell-e cserélni és belemegy-e az AR35-ös és akkor kardán egyebek mi kell még. Az jó lenne ha a váltó hosszúságát meg tudnád adni, mert akkor össze tudnám hasonlítani az enyémmel és ez mutatná azt is hogy a kardán jó e. Amennyiben cserés lesz az enyém érdekelne, mennyiért adod?

Tök egyforma a két váltó kivülről,a belükben van különbség.Maximum a harangot kell átcserélni.Az AR35-nek kicsit hosszabbak az áttételei,nem fog úgy gyorsulni.Vezérlőelektronikát ne akarj cserélni,mert teljesen más a két motor karakterisztikája,hülyén fog menni.

Link to comment
Megosztás:

Tök egyforma a két váltó kivülről,a belükben van különbség.Maximum a harangot kell átcserélni.Az AR35-nek kicsit hosszabbak az áttételei,nem fog úgy gyorsulni.Vezérlőelektronikát ne akarj cserélni,mert teljesen más a két motor karakterisztikája,hülyén fog menni.

Köszi a tanácsot, és a 25-ös váltóvezérlője akkor ezek szerint kezeli a 35-ös váltót is?

Link to comment
Megosztás:

Persze,csak máshova teszi a váltási időpontokat.A két váltó szinte egyforma,csak a 35-ös erősebb felépitésű.

Köszi a választ, szeretném kérdezni hogy szerinted sem lehet használni az omegák 1986-88 vagy 89-ig használt AISIN-WARNER 03-71L típusú automata váltót ebbe a típusba? ( mert abból van nekem otthon felesleg egy korábbi autómból )

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, szeretném kérdezni hogy szerinted sem lehet használni az omegák 1986-88 vagy 89-ig használt AISIN-WARNER 03-71L típusú automata váltót ebbe a típusba? ( mert abból van nekem otthon felesleg egy korábbi autómból )

Nem,mert az AW03-71L,hagyományos bolygóműves automata,a Hydraulic Strassbourg AR35 pedig elektronikusan vezérelt.De egy hibakódolvasást megérdemelne az a váltó,lehet,hogy valami piti baja van.Lehet,még korai temetni,az olajszintet,hogyan ellenőrizted?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.