Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ne fújd túl keményre a gumikat. Milyen nyomással használod? Mekkora kerék van rajta? Rakj rá 14-est, ballonos gumikkal.

Gyárilag vonóhorgos a kocsid? Lehet az erősített hátsó rugó is számít valamennyit. (ha nem ilyen, akkor passz)

Én 2.5-el járok mind a 4 gumiban, télen-nyáron. Kevesebbel nő a fogyasztás... Most pl 3-4dl-el evett kevesebbet, mert csak 2.2 volt mindegyikben. Rég fújtam, s feltűnt a magas fogyasztás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nem éppen idevág de azért megkérdem astra h váltószoknyát hogyan kell cserélni?

A váltókar körüli műanyag keretet kell leugrasztani (csavarhúzó), ezt követően már a szoknya alja kijön a keretével együtt, felül meg elcsípni a rögzítőjét (ahol a teteje van, rüki gomb alatt)... Sokat segítettem, igaz?! :icon1:

Sajnos képes prezentációm nincs hozzá...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Uraim,márkatársaim!

Összetört az első lökhárítóm (diesel kivágás) és nézegettem használtan különböző internetes portálokon. Aztán megnéztem a szokásos autóalkatrész forgalmazóknál is. Itt lényegesebben olcsóbban találtam újat. Igen ám,de ez utángyártott. Van Wezel/Klokkerholm/R2A,stb. Van valakinek ezekkel tapasztalata? Érdemes-e őket venni,vagy messze elmaradnak a gyári minőségtől?

Link to comment
Megosztás:

Uraim,márkatársaim!

Összetört az első lökhárítóm (diesel kivágás) és nézegettem használtan különböző internetes portálokon. Aztán megnéztem a szokásos autóalkatrész forgalmazóknál is. Itt lényegesebben olcsóbban találtam újat. Igen ám,de ez utángyártott. Van Wezel/Klokkerholm/R2A,stb. Van valakinek ezekkel tapasztalata? Érdemes-e őket venni,vagy messze elmaradnak a gyári minőségtől?

Én maradnák inkább a "gyári " bontottnál .

Az tuti stimmelni fog ;)

Link to comment
Megosztás:

Emberek! Sürgős problémám van... Kb fél óra múlva kéne vigyem műszakiztatni a kocsit (Opel Astra G Caravan, 1.6-os Twinport motor), de amikor ma reggel ráfordítottam a kulcsot a gyújtásra, akkor a pillanatnyi km óra helyett megjelent a rettegett InSP felirat. Így még merjem elvinni?

Link to comment
Megosztás:

Emberek! Sürgős problémám van... Kb fél óra múlva kéne vigyem műszakiztatni a kocsit (Opel Astra G Caravan, 1.6-os Twinport motor), de amikor ma reggel ráfordítottam a kulcsot a gyújtásra, akkor a pillanatnyi km óra helyett megjelent a rettegett InSP felirat. Így még merjem elvinni?

simán viheted ... az csak Téged figyelmeztet hogy cserélj olajat ;)

De mingyá valaki leírja hogyan tudod leírni :)

Én nem akarok hülyeséget írni mert talán ... gáz+fék nyom egyszerre ,gyújtás ráad majd nyomd a napi számláló nullázót ...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

simán viheted ... az csak Téged figyelmeztet hogy cserélj olajat ;)

De mingyá valaki leírja hogyan tudod leírni :)

Én nem akarok hülyeséget írni mert talán ... gáz+fék nyom egyszerre ,gyújtás ráad majd nyomd a napi számláló nullázót ...

Nekem is nem rég írta ezt ki, annyi az egész hogy a kulcsot 0 állásba fordítod és elkezded nyomni folyamatosan a napi számláló nullázó gombot aztán miközben nyomod ráfordítod gyújtásra a kulcsot. Ezután vársz pár másodpercet (természetesen még mindig nyomod a nullázó gombot) aztán meg fog jelenni két vízszintes vonal a felirat helyett. Ilyenkor elengeded a gombot és a következő szervízig nem fogsz találkozni a felirattal. Remélem tudtam segíteni :-) Módosítva : ftamas0201
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Emberek! Sürgős problémám van... Kb fél óra múlva kéne vigyem műszakiztatni a kocsit (Opel Astra G Caravan, 1.6-os Twinport motor), de amikor ma reggel ráfordítottam a kulcsot a gyújtásra, akkor a pillanatnyi km óra helyett megjelent a rettegett InSP felirat. Így még merjem elvinni?

Relax! Semmi gáz, úgy ahogy írták! Nyomni + gyújtás + várni + elenged....

Soha más váratlan ne jelenjen meg neked!

Jó értékeket és görbéket a vizsgához! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek!

Bugas

Kb. 80 es 90 km/h kozott (csak itt) hallok valami bugast hatulrol. Ameddig szol a sebesseggel aranyosan valtozik.
Feltetelezem hatso kerekcsapagy lesz a ludas. Volt mar valakinek hasonlo tapasztalata?

Szerviz

A fenti tematol fuggoen keresek elso sorban budan olyan szerelot / szervizt amit ajanlanatok. A schiller-t hanyagolnam elso korben.

Elore is koszonom es udv!

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek!

Bugas

Kb. 80 es 90 km/h kozott (csak itt) hallok valami bugast hatulrol. Ameddig szol a sebesseggel aranyosan valtozik.

Feltetelezem hatso kerekcsapagy lesz a ludas. Volt mar valakinek hasonlo tapasztalata?

Szerviz

A fenti tematol fuggoen keresek elso sorban budan olyan szerelot / szervizt amit ajanlanatok. A schiller-t hanyagolnam elso korben.

Elore is koszonom es udv!

Nekem is ez volt, csak 60 és 70 között.

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek!

Bugas

Kb. 80 es 90 km/h kozott (csak itt) hallok valami bugast hatulrol. Ameddig szol a sebesseggel aranyosan valtozik.

Feltetelezem hatso kerekcsapagy lesz a ludas. Volt mar valakinek hasonlo tapasztalata?

Szerviz

A fenti tematol fuggoen keresek elso sorban budan olyan szerelot / szervizt amit ajanlanatok. A schiller-t hanyagolnam elso korben.

Elore is koszonom es udv!

én hozzájuk járok évek óta: http://www.szervizautobuda.hu/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, kollégám autójánál valami nem teljesen kerek: 2000-es Z16XE.

Elmondása alapján eddig volt egy holtpont jeladó cseréje (ez vezérműtengely jeladó akarna lenni?), mert ugrált tőle a motor, de előjött megint, hogy melegen nem tudja újra beindítani, mert nem huzatja meg az üzemanyag szivattyú reléjét az ecu. Hidegen pöci röfi.

Tudnátok ebben segíteni? Hogyan kezdjek hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.