Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

A gyári lapátok 480/500-as méretűek.

Nekem is lenne egy kérdésem a hosszbordás szíjjal kapcsolatban: mennyit szokott ez kibírni?

Az eredetit kb 95e-nél cseréltettem, most 160e van a kocsiban.

Ma reggel fura hangot hallottam hideg indítás után, enyhe sípolásszerű hang, de nem a klasszikus visító ékszíj hang.

Leginkább a turbó hangjára hajazott, fordulatszámra hangosodott. (mivel ebben ilyen holmi nincs, így kizárnám a turbóhibát :icon1: )

Nem volt hangos, de észrevehető annak, aki napi szinten jár vele.

Miután bemelegedett a kotor, ez a hang megszűnt.

Hogy mi lehetett...?

A szíj kezdhet így elpatkolni? (4 év és 60e km van benne)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári lapátok 480/500-as méretűek.

Nekem is lenne egy kérdésem a hosszbordás szíjjal kapcsolatban: mennyit szokott ez kibírni?

Az eredetit kb 95e-nél cseréltettem, most 160e van a kocsiban.

Ma reggel fura hangot hallottam hideg indítás után, enyhe sípolásszerű hang, de nem a klasszikus visító ékszíj hang.

Leginkább a turbó hangjára hajazott, fordulatszámra hangosodott. (mivel ebben ilyen holmi nincs, így kizárnám a turbóhibát :icon1: )

Nem volt hangos, de észrevehető annak, aki napi szinten jár vele.

Miután bemelegedett a kotor, ez a hang megszűnt.

Hogy mi lehetett...?

A szíj kezdhet így elpatkolni? (4 év és 60e km van benne)

Z14XEP-nél 10év vagy hány km az előírás? Mert idén 9 éves lesz a kocsi, 102e km van most benne és még olajcserén kívül máshoz nem nyúltam. Se vezérműlánc, se hosszbordás szíj.

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

Z14XEP-nél 10év vagy hány km az előírás? Mert idén 9 éves lesz a kocsi 102e km van most benne és még nem olajcserén kívül máshoz nem nyúltam. Se vezérműlánc, se hosszbordás szíj.

Az enyém szíjas, arra 90e km vagy 4 év, de a generátor szíjra (hosszbordás) nincs megadva futásteljesítmény. Állapot ellenőrzés, igény szerinti csere van a könyvében.

Nyáron néztem, nem látszott rossznak, repedezettnek, ezért is bosszant ez a zümmögés/sivítás jellegű hang most. (bár még alig hallható)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az enyém szíjas, arra 90e km vagy 4 év, de a generátor szíjra (hosszbordás) nincs megadva futásteljesítmény. Állapot ellenőrzés, igény szerinti csere van a könyvében.

Nyáron néztem, nem látszott rossznak, repedezettnek, ezért is bosszant ez a zümmögés/sivítás jellegű hang most. (bár még alig hallható)

Én 120E-nél dobtam le, de csak azért mert akartam meglepetést magamnak. Egyébként semmi nem látszódott rajta. Nem cseréltem feszítőt, csak a görgőt. Lehet, hogy nálad ez "zümmög"!?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári lapátok 480/500-as méretűek.

Nekem is lenne egy kérdésem a hosszbordás szíjjal kapcsolatban: mennyit szokott ez kibírni?

Az eredetit kb 95e-nél cseréltettem, most 160e van a kocsiban.

Ma reggel fura hangot hallottam hideg indítás után, enyhe sípolásszerű hang, de nem a klasszikus visító ékszíj hang.

Leginkább a turbó hangjára hajazott, fordulatszámra hangosodott. (mivel ebben ilyen holmi nincs, így kizárnám a turbóhibát :icon1: )

Nem volt hangos, de észrevehető annak, aki napi szinten jár vele.

Miután bemelegedett a kotor, ez a hang megszűnt.

Hogy mi lehetett...?

A szíj kezdhet így elpatkolni? (4 év és 60e km van benne)

Talán 150e km / 8 vag 10 év.

Szíj cserekor feszítő+ görgő lett cserélve? Ha nem akkor az esélyes.

Z14XEP-nél 10év vagy hány km az előírás? Mert idén 9 éves lesz a kocsi, 102e km van most benne és még olajcserén kívül máshoz nem nyúltam. Se vezérműlánc, se hosszbordás szíj.

Ha nincs hangja ráér. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Astra G tulajként a hideg beálltával arra lettem figyelmes, hogy ha nagyobb bukkanóra ráhajtok akkor az autó eleje felől nyekergés hallok.

Mivel a toronycsapágy már úgyis csereérett lett, és arra gyanakodtam, ezt cseréltettem. A szervizben megnézték a futóművet, de hibát nem találtak.

Szerintetek aggódnom kéne a hiba miatt és kutakodjak tovább?

Előre is köszönök minden segítséget/tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Astra G tulajként a hideg beálltával arra lettem figyelmes, hogy ha nagyobb bukkanóra ráhajtok akkor az autó eleje felől nyekergés hallok.

Mivel a toronycsapágy már úgyis csereérett lett, és arra gyanakodtam, ezt cseréltettem. A szervizben megnézték a futóművet, de hibát nem találtak.

Szerintetek aggódnom kéne a hiba miatt és kutakodjak tovább?

Előre is köszönök minden segítséget/tanácsot!

Szia!

Ne keresgélj semmit, ez természetes az Astránál, hogy mínuszokban megkeményednek a szilentek, gumialkatrészek a futóműben, és hangja lesz. Esetleg teflon spray segít valamit, de ha jön az enyhülés nem lesz hangja. Én a harmadik G Astrát emésztem, mindegyiknél meg volt ez a jelenség

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ne keresgélj semmit, ez természetes az Astránál, hogy mínuszokban megkeményednek a szilentek, gumialkatrészek a futóműben, és hangja lesz. Esetleg teflon spray segít valamit, de ha jön az enyhülés nem lesz hangja. Én a harmadik G Astrát emésztem, mindegyiknél meg volt ez a jelenség

Köszönöm, ez megynyugtat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Astra G tulajként a hideg beálltával arra lettem figyelmes, hogy ha nagyobb bukkanóra ráhajtok akkor az autó eleje felől nyekergés hallok.

Mivel a toronycsapágy már úgyis csereérett lett, és arra gyanakodtam, ezt cseréltettem. A szervizben megnézték a futóművet, de hibát nem találtak.

Szerintetek aggódnom kéne a hiba miatt és kutakodjak tovább?

Előre is köszönök minden segítséget/tanácsot!

A stabilizátorrúd szilentjét fújd be vmi kenőanyaggal. minden tél beálltával egyszer meg kell csinálni. Rákérdeztem olajcserekor a szerelőre, azt mondta hogy a szilent ugyan filléres költség, de a munkadíj már nem mert nagyon bontani kell. Ráadásul ua nyekkeni fog néhány éven belül...

Link to comment
Megosztás:

A stabilizátorrúd szilentjét fújd be vmi kenőanyaggal. minden tél beálltával egyszer meg kell csinálni. Rákérdeztem olajcserekor a szerelőre, azt mondta hogy a szilent ugyan filléres költség, de a munkadíj már nem mert nagyon bontani kell. Ráadásul ua nyekkeni fog néhány éven belül...

Ezt csak megerősíteni tudom, mármint a nyekkenést, pedig toronycsapágy egy éve lett cserélve.

Én teljesen amatőr vagyok, azt sem tudom, hol van a stabilizátorrúd szilentje, amit be kellene fújni, és pontosan milyen kenőanyaggal és hogy? Erről esetleg képet bejelölve, leírással? :)

Link to comment
Megosztás:

A beragadt bal hátsó fékemnek az oka szinte 100%, hogy a rossz kézifék. Sajnos a nagy hidegekben asszonyka lehet, hogy felhúzta a kéziféket, aztán az nem mehetett rendesen vissza, vagy valami beakadt. Minden esetre azóta semmi gond az autóval, de a kézifékhez hozzá sem értem.

Mit kell ilyenkor cserélni, mivel eleve nem volt valami túl izmos már a kézifék, elég magasan fogott csak.

Mit kell vennem és kb. mekkora meló ezt kicserélni (nem én csinálnám, hanem szaki)?

Link to comment
Megosztás:

Ezt csak megerősíteni tudom, mármint a nyekkenést, pedig toronycsapágy egy éve lett cserélve.

Én teljesen amatőr vagyok, azt sem tudom, hol van a stabilizátorrúd szilentje, amit be kellene fújni, és pontosan milyen kenőanyaggal és hogy? Erről esetleg képet bejelölve, leírással? :)

Bár el tudnám értelmesen magyarázni hogy hol van ez a szilent... Ráadásul szerintem azt a részt csak aknáról vagy emelőről lehet normálisan befújni... Aláfekve nekem eddig nem sikerült (mivel nem érek be addig, emiatt fényképet sem tudok készíteni róla). Bár a szerelőnél megtettem volna, már lehet hogy én sem találnám meg ha most nekifutnék...

Link to comment
Megosztás:

Na, megmértem most már mindkét ablaktörlőt.

A vezető oldalon 530 hosszú van fent, másikon 480.

Utóbbi megfelel az előírásnak.

Ez az 530 nem tudom honnan jött, létezne hogy az 500-as gyárilag ennyivel hosszabb?

Valeo.

Ahogy nézegettem Cromaxban az árakat, Hella-t fogok venni 510 ill. 480 méretben.

Remélem az 510 nem hosszabb, mint 530 :)

Link to comment
Megosztás:

Na, megmértem most már mindkét ablaktörlőt.

A vezető oldalon 530 hosszú van fent, másikon 480.

Utóbbi megfelel az előírásnak.

Ez az 530 nem tudom honnan jött, létezne hogy az 500-as gyárilag ennyivel hosszabb?

Valeo.

Ahogy nézegettem Cromaxban az árakat, Hella-t fogok venni 510 ill. 480 méretben.

Remélem az 510 nem hosszabb, mint 530 :)

Én is 510 és 480mm vettem tavaly, hátulra pedig 290 valeot (caravan autó). Hátsónál figyelni kell mert a felrögzítése teljesen más mint az elsőé, csak egy be kell pattintani a helyére és kész :) Amúgy ha jól emlékszem eddig amiket vettem a ráírt méret nem egyezett soha, általában mindig hosszabbak 5-10 mm-el. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Bár el tudnám értelmesen magyarázni hogy hol van ez a szilent... Ráadásul szerintem azt a részt csak aknáról vagy emelőről lehet normálisan befújni... Aláfekve nekem eddig nem sikerült (mivel nem érek be addig, emiatt fényképet sem tudok készíteni róla). Bár a szerelőnél megtettem volna, már lehet hogy én sem találnám meg ha most nekifutnék...

Tegnap olvastam egy cikket (nem g astra), ott a stabrúdra teflonszalagot tekertek, ahol a szilent rácsatlakozik. Erre esküdtek, hogy így nem jön elő a nyikorgás. Persze ehhez szét kell szedni. Jó képet sajnos nem találtam g astráról, de ha a stabrúd megvan, akkor csak végig kell követni, hogy hol van a szilent.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy g astrat ma olajcsere alkalmával láttam, hogy az eco tech burkolat alól kicsit folyik az olaj. Gondolom szelepfedél tömítés de nem tudom biztosan. A másik kérdésem hogy a hőfok menetet közben csak 80 fokon van ha megállok felmegy 90-re és a hűtő is kapcsol. De mintha a főfok mutató nem mindig mutatna jót. Hőgomba vagy termosztát?

Köszi a válaszokat! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy g astrat ma olajcsere alkalmával láttam, hogy az eco tech burkolat alól kicsit folyik az olaj. Gondolom szelepfedél tömítés de nem tudom biztosan. A másik kérdésem hogy a hőfok menetet közben csak 80 fokon van ha megállok felmegy 90-re és a hűtő is kapcsol. De mintha a főfok mutató nem mindig mutatna jót. Hőgomba vagy termosztát?

Köszi a válaszokat! ;)

Mi a hiba...?

Télen nálam is ilyen, országúti tempónál kb. 82-85 fokot mutat a hőmérő.

Nyáron kb. 86 stabilan. A gomba 90 körül (talán kicsit felette) már kapcsolja a ventit, ez is normális...

7 éve van nálam, azóta konstans ilyen a dolog, szerintem nincs itt hiba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy g astrat ma olajcsere alkalmával láttam, hogy az eco tech burkolat alól kicsit folyik az olaj. Gondolom szelepfedél tömítés de nem tudom biztosan. A másik kérdésem hogy a hőfok menetet közben csak 80 fokon van ha megállok felmegy 90-re és a hűtő is kapcsol. De mintha a főfok mutató nem mindig mutatna jót. Hőgomba vagy termosztát?

Köszi a válaszokat! ;)

Nálam csak akkor folyat az ECOTECH burkolat alól az olaj mikor betöltéskor mellé öntöttem egy keveset. Nem lehet hogy nálad is ez a gond? Melyik részén folyik az olaj? A betöltő nyílás körül?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan csere érettek lesznek a féktárcsák és betétek, tavasszal megejtem a cseréket, viszont nem is ezzel kapcsolatban van a kérdésem hanem a fékfolyadékkal. Nem tudjátok esetleg hogy azt milyen periódusban kell cserélni? Másfél éve van nálam az autó, az előéletét nem tudom hogy cserélve volt-e. Fékhatással semmi gondom, de úgy gondolom hogy azért biztos le kéne cserélni.

Előre is köszönöm. :)

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Megjött a 'gyári' hátsó ablaktörlőm.

Érdekes módon ez nem hologramos GM-es zacskóban volt, hanem Cromax-osban. Magán a lapáton semmi felirat nem volt, csak a gumin, hogy 'Belgium'.

Vajon átk#rtak?

Valaki mondta, hogy ő is gyárit szokott venni. Neki is ilyen?

Én vettem a Cromaxban gyári hátsót. Arra nem emlékszem milyen zacskóban jött, de mintha lett volna rajta GM-s vonalkódos matrica, de ez nem 100% mert több cucc jött akkor egyszerre.

Ha el nem felejtem holnap megtudom nézni van e valami jelölés a lapáton. De az tény hogy még most is nagyon szépen töröl.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.