Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Hosszbordás szíjat akarok cserélni az autóban. Gondoltam az egyszerű dologra rákészülök, és elolvasom a csináld magadat.

Na ez össze is zavart.

Az értem hogy a hatlapfejűt a feszítőn elforgatom, hogy a szíj lazuljon. De miért kell visszafelé is?

Nem rugó ellenében nyomom el? Nem magától feszül vissza?

Hogy van ez?

Z14XE

Köszi!

Levételkor hátrafelé fordítod a kulcsot, de visszafelé is ezt kell csinálnod mivel a rugó előre nyomja. Visszafelé nehezebb egy kicsit a művelet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Levételkor hátrafelé fordítod a kulcsot, de visszafelé is ezt kell csinálnod mivel a rugó előre nyomja. Visszafelé nehezebb egy kicsit a művelet.

Köszi! Sikerült!

Pont így képzeltem, csak a csináld magad kicsit megzavart, de valószínűleg csak fordítási kavarodás, hogy visszafelé húzni kell.

Contitech szíjat raktam fel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap óta én is Astra tulaj lettem (2000-es 1.4 16V)!

Persze vannak azért gondok, ezért kellene nekem egy szervízkönyv. Tudnátok egy linket adni, vagy valamit, amiben benne van az elektromos rajz is? Ugyanis amit találtam abból pont ez hiányzott.

Köszönöm előre is!

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap óta én is Astra tulaj lettem (2000-es 1.4 16V)!

Persze vannak azért gondok, ezért kellene nekem egy szervízkönyv. Tudnátok egy linket adni, vagy valamit, amiben benne van az elektromos rajz is? Ugyanis amit találtam abból pont ez hiányzott.

Köszönöm előre is!

Krisztián

Nekem van angol magyar is X-es motorhoz.

Mi a motorkódod?

Z-shez nem nagyon van. Bár én egyszer tervezem, hogy veszek.

Haynes-ből asszem a világoskék lesz a Z-shez való...

Link to comment
Megosztás:

Z14XE, most néztem meg a forgalmit. Szóval ehhez kellene.

Közben azon bogyózom, hogy a motoron kívül a többi része ugyanaz mint a többi nem? Engem igazából pont nem a motor, hanem a többi érdekelne. Ha igaz, akkor érdekelne az X-es is!

Módosítva : Catalisat
Link to comment
Megosztás:

Z14XE, most néztem meg a forgalmit. Szóval ehhez kellene.

Közben azon bogyózom, hogy a motoron kívül a többi része ugyanaz mint a többi nem? Engem igazából pont nem a motor, hanem a többi érdekelne. Ha igaz, akkor érdekelne az X-es is!

Írj üzenetet, és elküldöm a linket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Z18XE kódú motorba milyen gyertya ajánlott ?

FQR8LEU2, ami egypólusú, vagy a 1#9195109 gyáriszámú FLR8LDCU, ami két pólusú .

Úgy emléxem gyárilag az egy pólusú volt benne, és az egyik szervizelésnél két pólusút tettek bele .

Van ennek jelentősége, hogy egy, vagy két pólusú van benne ?

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Z18XE kódú motorba milyen gyertya ajánlott ?

FQR8LEU2, ami egypólusú, vagy a 1#9195109 gyáriszámú FLR8LDCU, ami két pólusú .

Úgy emléxem gyárilag az egy pólusú volt benne, és az egyik szervizelésnél két pólusút tettek bele .

Van ennek jelentősége, hogy egy, vagy két pólusú van benne ?

Üdv.

Astra

Cromax webshopban válaszd ki a megfelelő motort és nézd meg, hogy mi az alvázszámod 10. karaktere, ez alapján el tudod majd dönteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Érdekes ! :)

Az autó 2004-es, e szerint az FQR8LEU2 gyertyát ajánlja, ami egypólusú .

Arra gondoltam, hogy régebbiekhez fogja az egy pólusút ajánlani, de épp fordítva tette .

De mekkora jelentősége van annak, hogy egy, vagy két pólusú van benne ?

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

De mekkora jelentősége van annak, hogy egy, vagy két pólusú van benne ?

Üdv.

Astra

Korábban olvastam itt, hogy valakinek a gyújtótrafó bánta a nem megfelelő gyertyát, de hogy tényleg a rossz választás vagy valami más tette tönkre, azt nem tudni biztosan, de én ezzel biztos nem variálnék.

Link to comment
Megosztás:

Z14XE

Levegőszűrő esetén van varia?

Az egyik bolt X14XE-vel együtt hozza ezt a motortípust...

Szokták megadni a méretét, illetve hogy "sarkos", nem sarkos...

Filtron FLT AP051/P lenne szó...

Szerintem a linkelt szűrő jó lesz bele, nem hiszem hogy változtattak volna a légszűrő házon az eltérő benzines motortípusok miatt. Amúgy én is mindig Filtron szűrőt rakok bele, csak én innen veszem:

https://cromax.hu/130000000-szurok/130420000-szurok/130420121-levegoszuro/6187-levego-szuro-opel-astra-g-astra-h-zafira-a-zafira-b

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a linkelt szűrő jó lesz bele, nem hiszem hogy változtattak volna a légszűrő házon az eltérő benzines motortípusok miatt. Amúgy én is mindig Filtron szűrőt rakok bele, csak én innen veszem:

https://cromax.hu/130000000-szurok/130420000-szurok/130420121-levegoszuro/6187-levego-szuro-opel-astra-g-astra-h-zafira-a-zafira-b

Itt én is néztem.

De drágább, mint a másik helyen.

Végül is pkg-vel együtt ugyanannyi lenne, mint a Cromaxban. :)

De nem kell mászkálnom érte, házhoz jön...

Benzinszűrőt is veszek még, meg lehet pár tömítést is, így még jobban eloszlik a pkg.

Te milyen gyakran cserélsz gyertyát?

Pollenszűrőnél csak annyi a lehetőség, hogy behr vagy delphi?

Honnan tudom hogy melyik?

Ebből kiderül?

Link to comment
Megosztás:

Itt én is néztem.

De drágább, mint a másik helyen.

Végül is pkg-vel együtt ugyanannyi lenne, mint a Cromaxban. :)

De nem kell mászkálnom érte, házhoz jön...

Benzinszűrőt is veszek még, meg lehet pár tömítést is, így még jobban eloszlik a pkg.

Te milyen gyakran cserélsz gyertyát?

Pollenszűrőnél csak annyi a lehetőség, hogy behr vagy delphi?

Honnan tudom hogy melyik?

Ebből kiderül?

Igazából én mindig innen rendelek, mert a helyi boltokban nem kapni olyan cuccokat amit én szeretnék, és ilyenkor mindent egyben rendelve a plusz pkg már nem játszik mint tétel. Ha beülök a kocsiba körbejárni a boltokat az is többe kerül mint a pkg.

Eddig csak egyszer cseréltem gyertyát 60e környékén most még csak 80e van a kocsiban de a következő cserét 120-nál tervezem. Azt viszont nem tudom milyen kell bele, nekem ellenpólust hozott a cromax sokan meg kettőt mondanak. Az biztos hogy 1 pólusú volt benne olyat is tettem bele.

Így megtudod milyen a szellőztető rendszered: https://sites.google.com/site/gastraokossagok/muszerfal#TOC-Behr-vagy-Delphi-f-t-s-szell-z-s-van-e-az-aut-ban-

Én ide is Filtron vettem bevált, és évente cserélem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Pár napja észrevettem, hogy csöpögés van a kocsi alatt. Ma kicsit megbontottam, úgy néz ki, hogy a vízpumpa enged.

Ha ezt kicserélem, mit kell vagy érdemes még mellette cserélni? Pl termosztát, hosszbordás szíj, görgő, feszítő? Cserénél mire érdemes odafigyelni?
Hamarosan esedékes az olajcsere is, ezzel együtt ezt is megcsinálnám, és lehet, hogy az olajteknőt is kipucolom. Az olajteknőhöz lehet kapni tömítést, vagy valamilyen paszta van hozzá?

Motor: Astra G Z12XE

Évjárat: 2003.06.

Km: 97000

Link to comment
Megosztás:

Igazából én mindig innen rendelek, mert a helyi boltokban nem kapni olyan cuccokat amit én szeretnék, és ilyenkor mindent egyben rendelve a plusz pkg már nem játszik mint tétel. Ha beülök a kocsiba körbejárni a boltokat az is többe kerül mint a pkg.

Eddig csak egyszer cseréltem gyertyát 60e környékén most még csak 80e van a kocsiban de a következő cserét 120-nál tervezem. Azt viszont nem tudom milyen kell bele, nekem ellenpólust hozott a cromax sokan meg kettőt mondanak. Az biztos hogy 1 pólusú volt benne olyat is tettem bele.

Így megtudod milyen a szellőztető rendszered: https://sites.google.com/site/gastraokossagok/muszerfal#TOC-Behr-vagy-Delphi-f-t-s-szell-z-s-van-e-az-aut-ban-

Én ide is Filtron vettem bevált, és évente cserélem.

Köszi, szerintem Delphi lesz.

Gyertyára a Cromax keresője kihozza hogy mi kell.

Alvázszámban van valami variálás...

https://cromax.hu/opel/astra-g-1998-2009-/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600190-gyujtogyertya/?limitstart=0

Nekem 2 pólusú gyári került bele. 12 14 000

BOSCH (FLR8LDCU)

Neked szerintem a másik lesz: 12 14 031 (a kép alapján)

BOSCH (FQR8LEU2)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi, szerintem Delphi lesz.

Gyertyára a Cromax keresője kihozza hogy mi kell.

Alvázszámban van valami variálás...

https://cromax.hu/opel/astra-g-1998-2009-/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600190-gyujtogyertya/?limitstart=0

Nekem 2 pólusú gyári került bele. 12 14 000

BOSCH (FLR8LDCU)

Neked szerintem a másik lesz: 12 14 031 (a kép alapján)

BOSCH (FQR8LEU2)

Igen, én is ez alapján néztem a gyertyát, csak elbizonytalanodtam mikor többen is mondták hogy 2 pólusú kell bele.

De ahogy látom 2004-től volt varia, onnantól 1 pólusú kell bele. Talán mégsem rontottam el.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Pár napja észrevettem, hogy csöpögés van a kocsi alatt. Ma kicsit megbontottam, úgy néz ki, hogy a vízpumpa enged.

Ha ezt kicserélem, mit kell vagy érdemes még mellette cserélni? Pl termosztát, hosszbordás szíj, görgő, feszítő? Cserénél mire érdemes odafigyelni?

Hamarosan esedékes az olajcsere is, ezzel együtt ezt is megcsinálnám, és lehet, hogy az olajteknőt is kipucolom. Az olajteknőhöz lehet kapni tömítést, vagy valamilyen paszta van hozzá?

Motor: Astra G Z12XE

Évjárat: 2003.06.

Km: 97000

Amit biztosan kell cserélned a vízkör megbontásakor az a hűtőfolyadék. Mindenképp újat tegyél bele mert ez keni az alkatrészeket, védi a korróziótól stb.

Ha a termosztát eddig tette dolgát nem hiszem hogy azt cserélned kéne, de ez csak az én véleményem, a többihez pedig nem tudok hozzászólni mi javasolt.

Olajteknő tömítés: https://cromax.hu/110000000-motor/111530000-kenesi-rendszer-es-alkatreszei/111530518-olajtekno-tomitesei/144249-olajtekno-tomites-opel-suzuki

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok honnan tudhatnám meg hogy melyik fajta kormanymű van az autoban?Mert belsö kormányösszekötőt szeretnek cserelni és abbol van delphi meg trw kormanymuhoz.

Megnézed ecaten az alvázszámod alapján, a külső kormányösszekötő végének láthatóan más a kialakítása, kitekered a kormányt valamelyik irányba és megnézed, hogy a tiéd melyikre hasonlít.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Viszont van még egy problémám. Az olajbeöntő sapkát levettem és barnás krémes trutyi van rajta. Utána olvastam már 1-2 helyen, írták hogy rövid téli utakon ez természetes lehet. 2x14 km-t megyek naponta. Viszont elméletileg jó időben és hosszabb úton ennek el kell tűnnie. De az is lehet, hogy mivel csöpög a vízpumpám, bejuthat a motortérbe a hűtővíz. A vízpumpacsere megoldhatja a dolgot?

Amit biztosan kell cserélned a vízkör megbontásakor az a hűtőfolyadék. Mindenképp újat tegyél bele mert ez keni az alkatrészeket, védi a korróziótól stb.

Ha a termosztát eddig tette dolgát nem hiszem hogy azt cserélned kéne, de ez csak az én véleményem, a többihez pedig nem tudok hozzászólni mi javasolt.

Olajteknő tömítés: https://cromax.hu/110000000-motor/111530000-kenesi-rendszer-es-alkatreszei/111530518-olajtekno-tomitesei/144249-olajtekno-tomites-opel-suzuki

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.