Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok,

segítségeteket kérném, hol található a G Astra (x16xel)-ben a vízhőfok jeladó/hőgomba, mert sehogy sem találom (guglival sem) :(

Ha valaki tudna egy fotóval is szolgálni, nagyon megköszönném.

Köszi, Szilárd

guglival már motortérben is lehet keresni? :D

bocs, ezt nem tudtam kihagyni :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

korábbi opelemnél a sebességváltóra nem volt panaszom. most egy zafirát vezettek, de a váltó kar nem ját olyan könnyedén mint az Astráé. Középre sem áll be egyértelmüen. Ez kicsit nehezíti a 3 és 5 közötti kiválasztást. (nem recseg, nem zörög) Mi lehet a gond? vagy szokjam meg? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó topikot találtam meg a kérdéseimmel. :icon1:

Tegnap vetten egy 2007-es 1.4 G Astra Classic II-t Z14XEP motorral. Elvileg :icon1: 195000 kilométerrel.A kilométer állást lekérdeztem és két éve műszakin kevesebb volt benne, így remélhetőleg nem tekerték meg (annyira).

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy tudtok-e Budapesten megbízható, olcsó/kevésbé drága Opel szervízt ajánlani, mert több helyen olvastam,az Opel márkaszervízekről (Gombos, Maxabo) rosszat, illetve hogy drágák (nem tudom mennyire álalánosak ezek az állítások).

Olyan kérdem lenne továbbá, hogy így kb 200 ezer kilométer után a vezérműláncot kell-e cserélni vagy csak akkor ha zörög, illetve az olaj és levegő szűrőn kivül mit érdemes cserélni vagy átnézetni a szerelőnél majd ha viszem a héten.

Vásárláskor futóművet, illetve a lengéscsillapítókat illetve az autót felemelve alulról átnéztük, de a szerelő akkor csak kb annyit mondott, hogy "rendben" van, de a motort "tüzetesebben" nem nézte át.

Elnézéseteket kérem, ha bután fogalmazok, csak ez az első autóm és járatlan vagyok még az autós kérdésekben.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó topikot találtam meg a kérdéseimmel. :icon1:

Tegnap vetten egy 2007-es 1.4 G Astra Classic II-t Z14XEP motorral. Elvileg :icon1: 195000 kilométerrel.A kilométer állást lekérdeztem és két éve műszakin kevesebb volt benne, így remélhetőleg nem tekerték meg (annyira).

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy tudtok-e Budapesten megbízható, olcsó/kevésbé drága Opel szervízt ajánlani, mert több helyen olvastam,az Opel márkaszervízekről (Gombos, Maxabo) rosszat, illetve hogy drágák (nem tudom mennyire álalánosak ezek az állítások).

Olyan kérdem lenne továbbá, hogy így kb 200 ezer kilométer után a vezérműláncot kell-e cserélni vagy csak akkor ha zörög, illetve az olaj és levegő szűrőn kivül mit érdemes cserélni vagy átnézetni a szerelőnél majd ha viszem a héten.

Vásárláskor futóművet, illetve a lengéscsillapítókat illetve az autót felemelve alulról átnéztük, de a szerelő akkor csak kb annyit mondott, hogy "rendben" van, de a motort "tüzetesebben" nem nézte át.

Elnézéseteket kérem, ha bután fogalmazok, csak ez az első autóm és járatlan vagyok még az autós kérdésekben.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:

Gábor

Üdv köztünk Opelesek közt!

Nos, én üzemanyagszűrőt és pollenszűrőt mindenképpen cserélnék a helyedben, sőt a fékfolyadékot is lecserélném ha nem tudni mikori az autóban. Futómű ha nem ad hangot sehol és szemre is rendben, akkor azt nem kell bántani. A láncot cserélni akkor kell ha csattogó hangja van, de egy közepes műhely tud láncnyúlást mérni abból kiderül az állapota. Az olajfogyasztást majd figyeld, bár a Twinport motorokra kevésbé jellemző. A hosszbordás szíjat is érdemes megnézni és gyújtógyertyát is meg lehet nézni vagy cserélni, nem nagy költség a gyári sem. Hirtelen ennyi jutott eszembe... Sok hiba és balesetmentes utat kívánok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó topikot találtam meg a kérdéseimmel. :icon1:

Tegnap vetten egy 2007-es 1.4 G Astra Classic II-t Z14XEP motorral. Elvileg :icon1: 195000 kilométerrel.A kilométer állást lekérdeztem és két éve műszakin kevesebb volt benne, így remélhetőleg nem tekerték meg (annyira).

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy tudtok-e Budapesten megbízható, olcsó/kevésbé drága Opel szervízt ajánlani, mert több helyen olvastam,az Opel márkaszervízekről (Gombos, Maxabo) rosszat, illetve hogy drágák (nem tudom mennyire álalánosak ezek az állítások).

Olyan kérdem lenne továbbá, hogy így kb 200 ezer kilométer után a vezérműláncot kell-e cserélni vagy csak akkor ha zörög, illetve az olaj és levegő szűrőn kivül mit érdemes cserélni vagy átnézetni a szerelőnél majd ha viszem a héten.

Vásárláskor futóművet, illetve a lengéscsillapítókat illetve az autót felemelve alulról átnéztük, de a szerelő akkor csak kb annyit mondott, hogy "rendben" van, de a motort "tüzetesebben" nem nézte át.

Elnézéseteket kérem, ha bután fogalmazok, csak ez az első autóm és járatlan vagyok még az autós kérdésekben.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:

Gábor

Csergő vagy Cromax, mindkettőnél jártam már, amit megbeszéltünk azt megcsinálták jól. Rendes számlás szervizek, tehát nem a legolcsóbbak, de ugye így a garanciális gondokat is könnyebb érvényesíteni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv köztünk Opelesek közt!

Nos, én üzemanyagszűrőt és pollenszűrőt mindenképpen cserélnék a helyedben, sőt a fékfolyadékot is lecserélném ha nem tudni mikori az autóban. Futómű ha nem ad hangot sehol és szemre is rendben, akkor azt nem kell bántani. A láncot cserélni akkor kell ha csattogó hangja van, de egy közepes műhely tud láncnyúlást mérni abból kiderül az állapota. Az olajfogyasztást majd figyeld, bár a Twinport motorokra kevésbé jellemző. A hosszbordás szíjat is érdemes megnézni és gyújtógyertyát is meg lehet nézni vagy cserélni, nem nagy költség a gyári sem. Hirtelen ennyi jutott eszembe... Sok hiba és balesetmentes utat kívánok!

Köszi szépen a segítséget! Akkor átnézetem/cseréltetem ezeket is pluszba biztos amit tuti.

vsz: Köszi szépen az ötletet. A Csergő az elég profinak tűnik így honlap alapján. Az olajcsere árai kb annyi, mint az Opel márkaszervízeknek, viszont gondolom, ha így egyszerre több mindent kell csináltatni akkor olcsóbban ki tudok jönni azért nem?

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a segítséget! Akkor átnézetem/cseréltetem ezeket is pluszba biztos amit tuti.

vsz: Köszi szépen az ötletet. A Csergő az elég profinak tűnik így honlap alapján. Az olajcsere árai kb annyi, mint az Opel márkaszervízeknek, viszont gondolom, ha így egyszerre több mindent kell csináltatni akkor olcsóbban ki tudok jönni azért nem?

Lehet, kérj árajánlatot emailben, vagy telefonon (utóbbi gyorsabb) aztán kiderül. Azt is meg tudod velük beszélni, hogy milyen alkatrész menjen bele, gyári vagy egyéb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy a Z14XEP-es G Astránál mikor esedékes a hosszbordás ékszíj ill. a vezérműlánc cseréje? A szervízkönyben a Z14XEP nincs megemlítve, csak vezérműszíjról ír, az meg ebbe nincs.

Köszi.

én 210e-nél cseréltem mindent.

vezérműlánc, vízpumpa.

a szíjat már előbb cseréltem, mert hiányzott belőle egy kis darab.

ezeket a márkákat vettem bele:

vezérlés: gyári GM!!! ne is próbálj mást venni!

vízpumpa: Graf

fagyálló: gyári GM

szíj: Dayco-> inkább Continental, vagy Skf kellett volna vennem...

ilyenkor cserés még pár tömítés is, ezekből én Elring márkát vettem.

Szelepfedél, hengerfej, és az olaj kartell tömítést cserélték, és még 2 darabot de már nem tudom melyiket.

asszem főtengely szimmering volt?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

én 210e-nél cseréltem mindent.

vezérműlánc, vízpumpa.

a szíjat már előbb cseréltem, mert hiányzott belőle egy kis darab.

ezeket a márkákat vettem bele:

vezérlés: gyári GM!!! ne is próbálj mást venni!

vízpumpa: Graf

fagyálló: gyári GM

szíj: Dayco-> inkább Continental, vagy Skf kellett volna vennem...

ilyenkor cserés még pár tömítés is, ezekből én Elring márkát vettem.

Szelepfedél, hengerfej, és az olaj kartell tömítést cserélték, és még 2 darabot de már nem tudom melyiket.

asszem főtengely szimmering volt?

Köszi az infót! Enyémbe még csak 110 e. van és úgyérzem rendben is van a gép. Azért azt furcsának tartom hogy a szervízkönyv semmi nem ír az ékszíj és a lánc csereperiódusáról.

Link to comment
Megosztás:

én 210e-nél cseréltem mindent.

vezérműlánc, vízpumpa.

a szíjat már előbb cseréltem, mert hiányzott belőle egy kis darab.

ezeket a márkákat vettem bele:

vezérlés: gyári GM!!! ne is próbálj mást venni!

vízpumpa: Graf

fagyálló: gyári GM

szíj: Dayco-> inkább Continental, vagy Skf kellett volna vennem...

ilyenkor cserés még pár tömítés is, ezekből én Elring márkát vettem.

Szelepfedél, hengerfej, és az olaj kartell tömítést cserélték, és még 2 darabot de már nem tudom melyiket.

asszem főtengely szimmering volt?

vezérlésnél miért írtad h csak gyári??

Continental sem jó oda? pl. CT975K3

szíjnál legközelebb én is Continentalt veszek de feszítő görgős kitben

Link to comment
Megosztás:

vezérlésnél miért írtad h csak gyári??

Continental sem jó oda? pl. CT975K3

szíjnál legközelebb én is Continentalt veszek de feszítő görgős kitben

a kérdezőnek, és nekem is LÁNCOS a kocsi vezérlése, nem szíjas!

szíj csak a generátor, klíma, vízpumpa oldalon van, és arra írtam a Continental-t.

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlő lapát témában nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Hagyományos, vagy flexibilis (areo vagy mi) ?

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350114-ablaktorlo-lapat/418256-ablaktorlo-lapat-opel-450/500mm-aero

ez megéri?

Előre!

Hátulra gyárit vettem tavaly.

Én kicsit jobban bízom a hagyományosban.

Eddig Bosch ECO-t vettem más kocsira.

Mondtátok korábban a HELLA-t, sajnos abból csak az egyik méretet látom, a másikat nem...

Jelenleg 530-475 van fent.

Olyan 3-4E Ft-ból szeretném megúszni.

Láttam valami Magneti Marelli-t. Sose hallottam róla.

Az jó márka? :D

Link to comment
Megosztás:

HELLA-ból ezt találtam:

https://alkatreszek.hu/ablaktorlolapat_dynablade_475mm_wbu19_hella/9xw_197_765_191_h

https://alkatreszek.hu/ablaktorlolapat_dynablade_500mm_wbu20_hella/9xw_197_765_201_h

ezzel valakinek tapasztalat?

Kollégám azt mondja ezek a fajták jobban bírják...

SZERK:

Időközben vettem Bosoko Felxibilist...

Kollégám kocsiján az van fenét jó régen, megnéztem, teljesen jónak tűnik.

1800 a kettő Cromaxban, max ha nem válik be lecserélem.

Ennyiért egy próbát megért...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

én 210e-nél cseréltem mindent.

vezérműlánc, vízpumpa.

a szíjat már előbb cseréltem, mert hiányzott belőle egy kis darab.

ezeket a márkákat vettem bele:

vezérlés: gyári GM!!! ne is próbálj mást venni!

vízpumpa: Graf

fagyálló: gyári GM

szíj: Dayco-> inkább Continental, vagy Skf kellett volna vennem...

ilyenkor cserés még pár tömítés is, ezekből én Elring márkát vettem.

Szelepfedél, hengerfej, és az olaj kartell tömítést cserélték, és még 2 darabot de már nem tudom melyiket.

asszem főtengely szimmering volt?

Mi a baj a Daycoval?

Nekem most olyan vezérműszíjat tett a szerelő (mert a másikat összekente az olaj a főtengely szimeringből).

Cromax Premiumnak írta a Dayco-t.

Szimeringekből tömítésekből én is Elringet vettem (főtengely, vezérműtengely, szelepfedél, olajpumpa, utóbbi megmaradt)

Nekem hosszbordásból a Gates volt 2 évesen lerohadva, repedezve...

Link to comment
Megosztás:

Mi a baj a Daycoval?

Nekem most olyan vezérműszíjat tett a szerelő (mert a másikat összekente az olaj a főtengely szimeringből).

Cromax Premiumnak írta a Dayco-t.

Szimeringekből tömítésekből én is Elringet vettem (főtengely, vezérműtengely, szelepfedél, olajpumpa, utóbbi megmaradt)

Nekem hosszbordásból a Gates volt 2 évesen lerohadva, repedezve...

vásárlás után, 3 hónapra már elkezdett csúszni párás időben de csak pár másodpercet.

feszítő és vezető is ki lett cserélve.

1 éve lett cserélve, és bővel látszik a használat nyoma, mint kb. egy 5 éves szíjnál.....

brahiból nem cserélem le, de a következő Conti lesz feszítőkkel, mindennel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Z14XEP-ben cserélt vízpumpát nekem hivatalos Opel márkaszerviz, de pár nap után észrevettem, hogy a GM logo helyett egy olcsó utángyártott márka logója szerepel az öntvényen. A számlán gyári GM alkatrészként van megjelölve a tétel és amikor jeleztem nekik, valahogy meg is magyarázták, hogy nem mindig ugyanonnan vásárol a GM meg hasonlók. Olyat már hallottam, hogy egy utángyártó, akitől vásárol a GM, leköszörüli a saját logóját az öntvényről amikor a GM-nek szállítja be, de tudomásom szerint a GM nem ad el más logójával ellátott terméket saját gyáriként.

Van ilyenben tapasztalatotok?

Előre is kösz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP-ben cserélt vízpumpát nekem hivatalos Opel márkaszerviz, de pár nap után észrevettem, hogy a GM logo helyett egy olcsó utángyártott márka logója szerepel az öntvényen. A számlán gyári GM alkatrészként van megjelölve a tétel és amikor jeleztem nekik, valahogy meg is magyarázták, hogy nem mindig ugyanonnan vásárol a GM meg hasonlók. Olyat már hallottam, hogy egy utángyártó, akitől vásárol a GM, leköszörüli a saját logóját az öntvényről amikor a GM-nek szállítja be, de tudomásom szerint a GM nem ad el más logójával ellátott terméket saját gyáriként.

Van ilyenben tapasztalatotok?

Előre is kösz a segítséget!

Én egy kicsit megfenyegetném őket a Fogyasztóvédelemmel! Hiába márkaszerviz, nagy genyák tudnak lenni!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP-ben cserélt vízpumpát nekem hivatalos Opel márkaszerviz, de pár nap után észrevettem, hogy a GM logo helyett egy olcsó utángyártott márka logója szerepel az öntvényen. A számlán gyári GM alkatrészként van megjelölve a tétel és amikor jeleztem nekik, valahogy meg is magyarázták, hogy nem mindig ugyanonnan vásárol a GM meg hasonlók. Olyat már hallottam, hogy egy utángyártó, akitől vásárol a GM, leköszörüli a saját logóját az öntvényről amikor a GM-nek szállítja be, de tudomásom szerint a GM nem ad el más logójával ellátott terméket saját gyáriként.

Van ilyenben tapasztalatotok?

Előre is kösz a segítséget!

Milyen gyártmány? A szakszervizek sem mindig a gyárit használják, sőt (Unix és Bárdi autók hozzák a cuccokat, nekik sem lenne biznisz ha csak GM gyártmányt hozhatnának)... Anno a Szerviz4+ keretén belül kértem egy teljes vezérléscserét vízpumpával, hosszborsásszíj cserét és gyújtógyertya cseréket. Ebből csak a gyújtógyertya lett GM, a vezérlés SKF a vízpumpával együtt, a hosszbordás pedig Contitech...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Milyen gyártmány? A szakszervizek sem mindig a gyárit használják, sőt (Unix és Bárdi autók hozzák a cuccokat, nekik sem lenne biznisz ha csak GM gyártmányt hozhatnának)... Anno a Szerviz4+ keretén belül kértem egy teljes vezérléscserét vízpumpával, hosszborsásszíj cserét és gyújtógyertya cseréket. Ebből csak a gyújtógyertya lett GM, a vezérlés SKF a vízpumpával együtt, a hosszbordás pedig Contitech...

Airtex, kb. 14e a Cromaxnál. Még ha SKF lenne vagy Hepu, akkor talán... érdekesség, hogy amikor bementem jelezni az észrevételt, bementünk a raktárba és kibontottak nekem egyet a raktáron lévőből, amiben szépen GM logo szerepelt... most akkor miért került bele Airtex?

Módosítva : euvi
Link to comment
Megosztás:

Airtex, kb. 14e a Cromaxnál. Még ha SKF lenne vagy Hepu, akkor talán... érdekesség, hogy amikor bementem jelezni az észrevételt, bementünk a raktárba és kibontottak nekem egyet a raktáron lévőből, amiben szépen GM logo szerepelt... most akkor miért került bele Airtex?

Ez így gáz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.