Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Én amit beleraktam az ugyanolyan mint ami gyárilag benne volt vagyis kétpólusú. Az én autóm 2003-as Z14XE.

Szerintem ha ugyanolyat vettél ami benne volt akkor nincs probléma.

Lehet, hogy már ezen is spóroltak a lengyelek!?

A miénk 2004-es, de nem lengyel, illetve nem is classic! (Bochum, Germany)

Link to comment
Megosztás:

Az érdekes.

Nagyanyám 2004/05 Astrája már Classic, de Z14XE motorral....

Ez kombi, 2004/04 üzembehelyezésű, 2004-es évjárat a száma szerint is. (gondolom az övé nem)

Ebben még nincsenek meg a lebutítások, mint írtam nemrégen.

Amúgy leírhatná valaki, hogy mi mikor váltott. (én úgy tudtam, hogy a 2005-ös modellév volt a CL2 eleje, erre tessék...)

Amúgy vannak fua dolgok még: egyik kolléga Astra G sedan-ja pl nekem teljesen érthetetlen, mert pl a tükrök olyanok rajta, mint a vectrákon voltak, tehát olyan ívesebbek. (2001-es azt hiszem a kocsi)

Másik kolléga volt verdája meg Astra F x16xe motorral...

Link to comment
Megosztás:

Ez kombi, 2004/04. (gondolom az övé nem)

Ebben még nincsenek meg a lebutítások, mint írtam nemrégen.

Amúgy leírhatná valaki, hogy mi mikor váltott. (én úgy tudtam, hogy a 2005-ös modellév volt a CL2 eleje, erre tessék...)

igen, az 5a

Link to comment
Megosztás:

Érdekelne a típus, hogy mit hoz a katalógus, valószínű, hogy csak benézték....

NGK nem rossz gyertya, én még motornál nem hallotam, hogy gond lett volna vele, japánok azzal szerelik...

NGK BKR5EK Az "Így csináld" is ezt hozza alternatívaként mégsem jött be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fél éve vettem egy Classic II-t újonnan, amin természetesen még van garancia. Kb. 3 hete nem túl hangos, de annál idegesítőbb zörgést-ciripelést hallani a középkonzolból. Gondolom, mondanom sem kell, hogy mennyire zavaró. Egyébként az egész autó teljesen zajmentes, sehol sem zörög,csak az említett részen. A kérdésem az: Ha beviszem az autót a szalonba, hogy csináljanak vele valamit garanciában, akkor kiröhögnek, vagy ilyen esetben is segíteni fognak?

Előre is köszönöm a véleményeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fél éve vettem egy Classic II-t újonnan, amin természetesen még van garancia. Kb. 3 hete nem túl hangos, de annál idegesítőbb zörgést-ciripelést hallani a középkonzolból. Gondolom, mondanom sem kell, hogy mennyire zavaró. Egyébként az egész autó teljesen zajmentes, sehol sem zörög,csak az említett részen. A kérdésem az: Ha beviszem az autót a szalonba, hogy csináljanak vele valamit garanciában, akkor kiröhögnek, vagy ilyen esetben is segíteni fognak?

Előre is köszönöm a véleményeket!

En megtalaltam az enyemben hogy mi zorog/ciripel. A szelvedo alatti levegobefuvo racs.

Kipattintottam, es ragasztottam ra par gumicsikot. Azota csend honol az autoban elol.

Hatul a csomagter felol meg zorog vmi, lehet a muanyag burkolat a csomagterajton.

De rovidesen ennek is a vegere jarok. :blush:

Link to comment
Megosztás:

En megtalaltam az enyemben hogy mi zorog/ciripel. A szelvedo alatti levegobefuvo racs.

Kipattintottam, es ragasztottam ra par gumicsikot. Azota csend honol az autoban elol.

Hatul a csomagter felol meg zorog vmi, lehet a muanyag burkolat a csomagterajton.

De rovidesen ennek is a vegere jarok. :blush:

Az a légbefúvó rács elég gázas, kolegám kocsijában is zörög, illetve az enyimben is. Ha kijön a jó idő Én is ragasztok rá gumicsíkot.

Link to comment
Megosztás:

En megtalaltam az enyemben hogy mi zorog/ciripel. A szelvedo alatti levegobefuvo racs.

Kipattintottam, es ragasztottam ra par gumicsikot. Azota csend honol az autoban elol.

Hatul a csomagter felol meg zorog vmi, lehet a muanyag burkolat a csomagterajton.

De rovidesen ennek is a vegere jarok. :blush:

nekem is onnan jön

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden fórumtársat!

Két napja mi is egy új Astra G boldog tulajdonosai vagyunk. Tegnap tettünk vele egy kis bejáratós kirándulást, így most 450 km van az autóban. Ma reggel látom, hogy a gyújtás ráadásakor kigyullad az InSP felirat. (Lehet, hogy eddig is megjelent, csak nem figyeltem fel rá.) Mikor átvettük az autót, akkor a szalonban annyit mondtak, hogy évente kell vinni kötelező szervizre. Nekem eddig Suzukijaim voltak, azokat az első 1000 km (vagy 1 hónap) után be kellett vinni egy ingyenes felülvizsgálatra. Kérdésem az lenne, hogy az Opelnél is van-e ilyen kötelező 1 hónapos szervíz - csak az átadásnál nem említették ezt nekünk - és ezért jelenik meg az InSP, vagy esetleg más oka lehet?

A válaszokat előre is köszönöm

Attila

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden fórumtársat!

Két napja mi is egy új Astra G boldog tulajdonosai vagyunk. Tegnap tettünk vele egy kis bejáratós kirándulást, így most 450 km van az autóban. Ma reggel látom, hogy a gyújtás ráadásakor kigyullad az InSP felirat. (Lehet, hogy eddig is megjelent, csak nem figyeltem fel rá.) Mikor átvettük az autót, akkor a szalonban annyit mondtak, hogy évente kell vinni kötelező szervizre. Nekem eddig Suzukijaim voltak, azokat az első 1000 km (vagy 1 hónap) után be kellett vinni egy ingyenes felülvizsgálatra. Kérdésem az lenne, hogy az Opelnél is van-e ilyen kötelező 1 hónapos szervíz - csak az átadásnál nem említették ezt nekünk - és ezért jelenik meg az InSP, vagy esetleg más oka lehet?

A válaszokat előre is köszönöm

Attila

Üdvözöllek a G astrások körében.

Az enyém 5 hónapos 3700km-el,de az enyémben nem világít az INSP felirat az csak a szervizeléskor azt hiszem 30000km-nél kellene,hogy kigyulladjon.Amikor én vettem azt mondták,hogy 2500km-nél és utána 15000km vagy egy év a felülvizsgálati idő.A 30000-et ha nem jól tudnám majd valaki kijavít. :DJa és itt nincs ingyenes vizsgálat mindenért fizetni kell,a 2500-as vizsgálat 15000ft.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden fórumtársat!

Két napja mi is egy új Astra G boldog tulajdonosai vagyunk. Tegnap tettünk vele egy kis bejáratós kirándulást, így most 450 km van az autóban. Ma reggel látom, hogy a gyújtás ráadásakor kigyullad az InSP felirat. (Lehet, hogy eddig is megjelent, csak nem figyeltem fel rá.) Mikor átvettük az autót, akkor a szalonban annyit mondtak, hogy évente kell vinni kötelező szervizre. Nekem eddig Suzukijaim voltak, azokat az első 1000 km (vagy 1 hónap) után be kellett vinni egy ingyenes felülvizsgálatra. Kérdésem az lenne, hogy az Opelnél is van-e ilyen kötelező 1 hónapos szervíz - csak az átadásnál nem említették ezt nekünk - és ezért jelenik meg az InSP, vagy esetleg más oka lehet?

A válaszokat előre is köszönöm

Attila

Üdvözöllek.

A napi számláló gombja nyomva tar közben a gyújtás ráad,és kb 5 másodperc után eltűnik az Insp felirat.Szervizelés évente vagy 30000km amelyiket előbb eléred.Nekem 3000km-nél javasoltak egy olajcserét,amit érdemes megcsinálni vagy csináltatni.Egyébként az olajat 10000km után illik lecserélni,nem érdemes többet elmenni vele bárki bármit mond.Sok sikert az autóhoz. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözöllek.

A napi számláló gombja nyomva tar közben a gyújtás ráad,és kb 5 másodperc után eltűnik az Insp felirat.Szervizelés évente vagy 30000km amelyiket előbb eléred.Nekem 3000km-nél javasoltak egy olajcserét,amit érdemes megcsinálni vagy csináltatni.Egyébként az olajat 10000km után illik lecserélni,nem érdemes többet elmenni vele bárki bármit mond.Sok sikert az autóhoz. :blush:

Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor nem törődöm a felirattal, simán lenullázom. Mondjuk az érdekelne, hogy miért jelenhetett meg ilyen hamar az InSP.

Link to comment
Megosztás:

Hatul a csomagter felol meg zorog vmi, lehet a muanyag burkolat a csomagterajton.

De rovidesen ennek is a vegere jarok. :blush:

Állíts kicsit a csomagtartó zárján, akkor el fog múlni. Nem rendesen húzza be a csomagtartó ajtót. Nekem legalábbis ez volt.

Link to comment
Megosztás:

Állíts kicsit a csomagtartó zárján, akkor el fog múlni. Nem rendesen húzza be a csomagtartó ajtót. Nekem legalábbis ez volt.

Megyek es meg is probalom.

Amugy visszaterve a szelvedo alatti racs zorgesere. Nem kell megvarni a jo idot,kb 10 masodperc alatt ki lehet pattintani a helyerol, es annyi ido alatt vissza is megy. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden fórumtársat!

Két napja mi is egy új Astra G boldog tulajdonosai vagyunk. Tegnap tettünk vele egy kis bejáratós kirándulást, így most 450 km van az autóban. Ma reggel látom, hogy a gyújtás ráadásakor kigyullad az InSP felirat. (Lehet, hogy eddig is megjelent, csak nem figyeltem fel rá.) Mikor átvettük az autót, akkor a szalonban annyit mondtak, hogy évente kell vinni kötelező szervizre. Nekem eddig Suzukijaim voltak, azokat az első 1000 km (vagy 1 hónap) után be kellett vinni egy ingyenes felülvizsgálatra. Kérdésem az lenne, hogy az Opelnél is van-e ilyen kötelező 1 hónapos szervíz - csak az átadásnál nem említették ezt nekünk - és ezért jelenik meg az InSP, vagy esetleg más oka lehet?

A válaszokat előre is köszönöm

Attila

Szerintem nem szabadna neki jelezni én mindenképpen vissza vinném és jelezném hogy mi a helyzet.

Nekem szalonban annyit mondtak mikor elhoztam hogy 3000km ig ne nyomjam annyira max 90-100km/h és 3000km körül lenne egy ajánlott olajcsere.

Link to comment
Megosztás:

... Mondjuk az érdekelne, hogy miért jelenhetett meg ilyen hamar az InSP.

Ha jól tudom az InSP megjelenését fel kellett volna programozni a megfelelő km álláshoz. Gyanítom, ez nem a szerviz, hanem a gyár feladata lett volna. Lehet, hogy ezt cseszerintették el.

Esetleg bemutató autó, kereskedő lóti-futija volt, a km számlálót visszaállították de megfeledkeztek a szervizintervallum módosításáról, az pedig a tényleges futásteljesítmény alapján bejelzett. Bár ezt talán egy kereskedő sem kockáztatná meg, inkább bemutató autóként, kedvezménnyel adja el. Úgyhogy inkább induljunk ki a saját érdekében is tisztességes kereskedőből ne az én rosszindulatú feltételezésemből.

Amennyiben ez a figyelmeztetés idő függvényében is megjelenhet, akkor megeshet az is, hogy egy cseppet régen elhagyta már a gyártósort az autó (túltárolt?). Ezt közölték volna és Astránál nem is valószínű ennek az előfordulása.

Tehát maradt a nagy számok törvénye alapján előforduló malőr lehetősége.

Menj vissza a kereskedőhöz, jelezd a problémát. Szerintem készséggel (díjtalanul) megoldják.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.