Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

lehet pazarlás, de én 2 évente 1.500.- ért kicserélem :D abból baj nem lehet :)

Akkor én még jobban pazarlok, mert évente kilököm belőle :D Nem bízom a magyar benzin illetve a magyar kutak mélyén levő tartályok tisztaságában...

A Haynes könyv a Z14XEP-nél az ékszíjhoz a következőket írja: ellenőrzés minden 2 évben vagy 60e km után. Azt nem írja, hogy mondjuk 150e-nél cseréld le, csak annyit, hogy jól vizsgáld át a fent említett intervallumokban és bármilyen sérülést, deformációt látsz rajta, cseréld. Én 120e-nél cseréltem, 5 évesen. Még semmi nem, látszott rajta, de jobb a békesség :D Bár nagy baj nincs, ha szakad, mert a motor nem akad össze (azt ugye a lánc viszi), de azért nem jó hűtés, töltés, szervo és fékrásegítés nélkül maradni. Viszont görgővel együtt illik cserélni, ami maga egy vagyon...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen uj vagyok, esetleges bénázásokért elnézést...

A problémám a következő lenne...

A távkapcsolóval lenne problémám, elemet cseréltem benne felprogramozni még felprogramoztam, de egyre ritkábban működött , már abszolulte meg sem nyikkan, pedig világít a piros led....

Nem tudom mit kellene csinalni vele:S Gyári kulcsos,távirányítóról lenne szó...2001es 3 ajtós diesel ha számít!

Válaszokat előre is köszönök...!!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Most következne a 3 éves szervizem, nem tudom vigyem-e opel szervízbe, mivel már lejárt a gari.

Ki hogyan csinálja? Mit javasoltok?

Hallottam hogy van valami szavatossági idő a fődarabokra, ez mit jelent ha egyáltalán van ilyen?

Köszi.

Üsd be a Google-ba. Kiokosít rendesen! :)

Lejárt gari után olcsóbb lehet más szerelő, feltéve, hogy tényleg érti a dolgát. Viszont a 12 év átrozsdásodási gari csak a márkaszerviz éves szemléinek igazolásával érvényesíthető.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Most következne a 3 éves szervizem, nem tudom vigyem-e opel szervízbe, mivel már lejárt a gari.

Ki hogyan csinálja? Mit javasoltok?

Hallottam hogy van valami szavatossági idő a fődarabokra, ez mit jelent ha egyáltalán van ilyen?

Köszi.

simám márkaszerviz :mondjuk a danubiába ,azt nagyon tudom ajánlani :)

tudom neked nincs közel,de tuti hogy megcsinálják normálisan

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 98as 8havi G Astrám és a legutóbbi szervizelésen megállapították,hogy csapágyas a generátor valaki nem tudja véletlenül, hogy csapágy vagy tűgörgő van benne ? És ha pontos méret is lenne az nagyon jó lenne!

Köszönettel Pyte

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni!

Van egy G Astrám 1,6 Caravan és van egy hibajel a motortól folyamatosan világít!

Semmi más baj nincs mert megy de világít már 2 hónapja körülbelül!

A szerelő azt mondta hogy Lambdaszonda csere lesz!

Szerintetek az lehet?????

Köszönöm a válaszokat!

E-mailben is ha kérhetem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni!

Van egy G Astrám 1,6 Caravan és van egy hibajel a motortól folyamatosan világít!

Semmi más baj nincs mert megy de világít már 2 hónapja körülbelül!

A szerelő azt mondta hogy Lambdaszonda csere lesz!

Szerintetek az lehet?????

Köszönöm a válaszokat!

E-mailben is ha kérhetem!

Szia!

Lehet lambdaszonda is, de ezer más is. Legjobb lenne ha le tudnád írni a hibakódot pontosan, ehhez viszont szükség lenne a motorkódra, mert kétfajta módon lehet kiolvasni a hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lehet lambdaszonda is, de ezer más is. Legjobb lenne ha le tudnád írni a hibakódot pontosan, ehhez viszont szükség lenne a motorkódra, mert kétfajta módon lehet kiolvasni a hibakódot.

Sajnos a hiba kódot nem tudom!

Motorkódot tudok de az meg nem ér neked semmit hibakód nélkül!

Megpróbálom megkérdezni!

Köszönöm a válaszod!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a hiba kódot nem tudom!

Motorkódot tudok de az meg nem ér neked semmit hibakód nélkül!

Megpróbálom megkérdezni!

Köszönöm a válaszod!

Nem fogalmaztam egyértelműen, a motorkód csak ahhoz kell, hogy el lehessen dönteni melyik módon tudod kiolvasni a hibakódot :)

Ha Z-vel kezdődik a motorkód, akkor álló autónál féket gázt tövig benyomva kell ráadni a gyújtást(de ne indítsd el), és a hibalámpa villogásainak számából lesz a hibakód.

Ha X-es motorkódod van, akkor pedig ezen az oldalon leírt lépések alapján kell a csatlakozó két érintkezőjét összekötni dróttal, és utána kezd el villogni a hibalámpa.

Link to comment
Megosztás:

Nem fogalmaztam egyértelműen, a motorkód csak ahhoz kell, hogy el lehessen dönteni melyik módon tudod kiolvasni a hibakódot :)

Ha Z-vel kezdődik a motorkód, akkor álló autónál féket gázt tövig benyomva kell ráadni a gyújtást(de ne indítsd el), és a hibalámpa villogásainak számából lesz a hibakód.

Ha X-es motorkódod van, akkor pedig ezen az oldalon leírt lépések alapján kell a csatlakozó két érintkezőjét összekötni dróttal, és utána kezd el villogni a hibalámpa.

Ohh így már értem!

Megnézem akkor hogy mennyit villog!

Ugyan az a motorkódom mint a Tied!

Z16XE

Link to comment
Megosztás:

Na meg van a hibakód!

10-4 aztán újra 10-eket villog!

Na ez mit mond neked??

Köszönöm a válaszod!

A 10 villogás 0-nak számít, ez alapján:

P0400=Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség

Ez könnyen lehet az EGR hibája, nem ártana ezt kipucolni, végső esetben lezáratni, kitörölni a hibát, és megnézni utána is produkálja-e.

A lehetséges hibakódokat amúgy megtalálod itt.

(jól jön ilyenkor corsIKa aláírása, nem kell keresgélni :) )

Link to comment
Megosztás:

A 10 villogás 0-nak számít, ez alapján:

P0400=Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség

Ez könnyen lehet az EGR hibája, nem ártana ezt kipucolni, végső esetben lezáratni, kitörölni a hibát, és megnézni utána is produkálja-e.

A lehetséges hibakódokat amúgy megtalálod itt.

(jól jön ilyenkor corsIKa aláírása, nem kell keresgélni :D )

Jó az öreg a háznál... :)

Link to comment
Megosztás:

A 10 villogás 0-nak számít, ez alapján:

P0400=Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség

Ez könnyen lehet az EGR hibája, nem ártana ezt kipucolni, végső esetben lezáratni, kitörölni a hibát, és megnézni utána is produkálja-e.

A lehetséges hibakódokat amúgy megtalálod itt.

(jól jön ilyenkor corsIKa aláírása, nem kell keresgélni :) )

Huu köszönöm!

Melyik is az az EGR??

Bocs de nem értek hozzá! :-)

Akkor a lambdaszonda végleg kilőve????

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.