Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Már az előző astránál is kiállt ez az elem, de ennél nagyon durva.

Hogy lehetne ezt visszapattintani a helyére, mert ha csak odanyomom, akkor semmi nem történik, visszapattan.

kép1

kép2

Ja igen, ez az A-oszlopon lévő műanyag a szélvédőn az utas oldalon. :)

szerk.:

még valami

Ma felkerültek a nyári cipellők, és a hátsó csillapítóknál mintha olajfolyást vettem volna észre a szerkezet oldalán. Megérett volna a cserére?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most volt a G Astrámban kinyomócsapágy csere, és azóta azt tapasztalom, hogy elinduláskor kis fordulaton rángat a kocsi elég rendesen, de nem mindig fordul elő. Másik problémám, hogy kinyomócsapágy csere előtt felengedett kuplungnál katakoló hangja volt a kocsinak, amikor szétment a kinyomócsapágy akkor elhagyta, most hogy bent van az új ugyanaz a probléma... felengedett kuplung katakol, ha benyomom akkor elhalgat.

Mitől lehet a rángatás? Illetve mi katakolhat ? Kuplungszerkezetet is kellene cserélni? Remélem nem :/

Előre is köszi mindenkinek a hasznos infókat!

Link to comment
Megosztás:

Hello

A 254.oldalon én is leírtam szinte ugyan ezt, hogy üresbe felengedett kuplungnál kattogó hangot ad, de nem mindig. megkérdeztem egy szakit aki opel szervízbe dolgozott, azt mondja hogy az a hang a váltóból jön talán a fogaskerekek lehetnek vagy valami kopás okozhatja. És szét kellene hozzá kapni a váltót, hogy megtudja nézni, hogy mi okozza, de azt mondta, hogy egy váltó felújítás sokkal drágább mint egy bontott váltó bele. Azt javasolta, hogy menjek vele míg meg nem adja magát de az is lehet hogy elmegy vele egész életébe.

Érdeklődnék a kinyomócsapágy mennyibe került?

Link to comment
Megosztás:

Hello

A 254.oldalon én is leírtam szinte ugyan ezt, hogy üresbe felengedett kuplungnál kattogó hangot ad, de nem mindig. megkérdeztem egy szakit aki opel szervízbe dolgozott, azt mondja hogy az a hang a váltóból jön talán a fogaskerekek lehetnek vagy valami kopás okozhatja. És szét kellene hozzá kapni a váltót, hogy megtudja nézni, hogy mi okozza, de azt mondta, hogy egy váltó felújítás sokkal drágább mint egy bontott váltó bele. Azt javasolta, hogy menjek vele míg meg nem adja magát de az is lehet hogy elmegy vele egész életébe.

Érdeklődnék a kinyomócsapágy mennyibe került?

46500 Ft volt, Sachs típusú... tehát nem rossz márka. Van ennél olcsóbb is, de az annyit nem bír álítólag. Unixban is érdeklődtem, ott 70-et mondtak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.