Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

írd be ide a hibakódot :)

tuti találok valamit :)

A hibakódot megtaláltam, nem az a kérdés.

A kérdés, hogy az ELM327 alapú interfész miért mondja, hogy nincs tárolt hiba?

Nekem az lett volna logikus, hogy a hibákat beolvassa, max nem tudja kiütni.

De azt, hogy csak az eyezményes OBD kódok mennek neki, azt nem értem.

Közben meg mindenféle élő adatot ki tud olvasni online.

A kérdés: milyen progival tudná beolvasni a gyártóspecifikus hibákat is az ELM327?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2006-os 1,6 16V Z16XEP motorkóddal rendelkező Astrában tervezem a vezérlés cserét (még mindig :S). A gondom most a következő, szinte mindegyik webshopban ha ki szeretném választani a megfelelő alkatrészt úgy hozza hogy csak 2005.02-ig gyártották a G-Astrát (pedig nem). Elvileg ugyanez a motor van a H Astrában is.Tehát ha kiválasztom ezt az alkatrészt az tuti jó lesz az enyémbe is?

Kérlek titeket, ha lehet olyan válaszoljon aki már látta/csinálta is.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2006-os 1,6 16V Z16XEP motorkóddal rendelkező Astrában tervezem a vezérlés cserét (még mindig :S). A gondom most a következő, szinte mindegyik webshopban ha ki szeretném választani a megfelelő alkatrészt úgy hozza hogy csak 2005.02-ig gyártották a G-Astrát (pedig nem). Elvileg ugyanez a motor van a H Astrában is.Tehát ha kiválasztom ezt az alkatrészt az tuti jó lesz az enyémbe is?

Kérlek titeket, ha lehet olyan válaszoljon aki már látta/csinálta is.

Köszönöm!

Szia! Ez nem lenne jó? ;)

Link to comment
Megosztás:

az én példám nagyon jó erre:

utángyártott vezérműszíj 3.5e

gyári 6e

(b corsa c12nz)

az utángyártott szíj 10ekm után elszakadt!!!

javítási költség A-Z ig 110eft

biztos megérte ;)

Az a különbség tényleg nem volt tétel.Milyen márka volt az utángyártott?

De nekem nem is annyira az ár (ésszerű határok között), hanem az a lényeg hogy jó legyen bele. Autó-alkatrészes haver pl. motor-alvázszám alapján nem tudta megmondani melyik kell bele mert 2 félét dobott ki neki a gép.

Link to comment
Megosztás:

Az a különbség tényleg nem volt tétel.Milyen márka volt az utángyártott?

De nekem nem is annyira az ár (ésszerű határok között), hanem az a lényeg hogy jó legyen bele. Autó-alkatrészes haver pl. motor-alvázszám alapján nem tudta megmondani melyik kell bele mert 2 félét dobott ki neki a gép.

már nemtudom megmondani..

Link to comment
Megosztás:

Emlékszem mikor régen fater E Kadettjában elszakadt a vezérműszíj akkor nem tudták megmondani milyen kell bele.Az egyik boltos ezt mondta a másik azt.Pedig Csergőt meg a Febit is hívtam.Végül azt mondták számoljam meg a fogakat,hogy 146 vagy 147 van rajta.Mondom neki ember ez elszakadt szíj vagy 100 darab ledarálódott,hogyan számoljam meg?:)Aztán végül csak jót adtak.

Link to comment
Megosztás:

Emlékszem mikor régen fater E Kadettjában elszakadt a vezérműszíj akkor nem tudták megmondani milyen kell bele.Az egyik boltos ezt mondta a másik azt.Pedig Csergőt meg a Febit is hívtam.Végül azt mondták számoljam meg a fogakat,hogy 146 vagy 147 van rajta.Mondom neki ember ez elszakadt szíj vagy 100 darab ledarálódott,hogyan számoljam meg?:)Aztán végül csak jót adtak.

viszont ez már nyilvántartási, kommunikációs, vagy a franc tudja milyen hiba volt...ha leteszel egy motokódot...na jó, legyen komplett motorszám...akkor ahhoz a motorhoz csakis egyféle vezérlést ajánlhatna...egy jó rendszer... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Megvan a véleményem az itteni "márkaszervízről".

Megtörtem az első lökhárítót egy hófalon, csak a műanyag része sérült.

Kaptam egy árajánlatot 214 ezer forint javítási összegről.

Rendeltem a neten hozzá egy új lökit 14 ezerért (alapozva volt a festéshez, és számlával!!), 2100 ért elhozta a futár, 24 ezerért színre lett fújva (és el is találták a színt), a patentekért fizettem kemény 600Ft-ot. A haverommal megittunk a cserénél 4 üveg sört. Fél óra alatt megvolt a műtét.

Így 40 ezer alatt megállt a javítás.

170 ezer forintos extraprofit a "márkaszarvíznél "!!!!! Ez ám a lehúzás.

Konklúzió: Csak a legvégsőbb esetben fordulok ezután "márkaszervíz"-hez.

De a legérdekesebb az, hogy rendeltem a neten angliából hátsó rendszámtábla világítást és bal első ködlámpát. Postaköltséggel együtt 6200Ft-ot fizettem.

A bontóban és a boltokban ennek a többszörösét elkérték VOLNA!

Mindegyik GM-es, ergo nem utángyártott.

A vaterán is hirdetnek PIRANHA66 néven.

Konklúzió: Nem vásárolok, ha nem muszáj Magyar kereskedőtől és bontóstól alkatrészt.

Szumma konklúzió: Sajnos itt tartunk, támogatnám én a Magyar kereskedelmet és ipart, de tisztelet a kevés kivételnek, itt is csak báránybőrbe bújt HIÉNÁK vannak.

Ergo támogatás megvonva!!

Link to comment
Megosztás:

Vaterán a piranha66 kérésre külön feltölt neked jóformán bármit emberi áron...

Már amit el lehet postázni. Mert a lökhárítót lehet hogy megúszhatta volna olcsóbban ha talál egy színazonos bontottat (neten megvan rá az esély, és akkor nem kell fényezni), viszont azért egy lökhárító elég nagy, körülményes postán feladni.

Link to comment
Megosztás:

Már amit el lehet postázni. Mert a lökhárítót lehet hogy megúszhatta volna olcsóbban ha talál egy színazonos bontottat (neten megvan rá az esély, és akkor nem kell fényezni), viszont azért egy lökhárító elég nagy, körülményes postán feladni.

Hát persze egyértelmű, hogy reálisan kell gondolkozni ezen a téren. Persze szélvédőt sem érné meg onnan rendelni. Karosszéria elemeket meg nagyobb darabokat nem de ami a listán nincs azt meg lehet kérdezni. Pl.: vonószemkupak a saját színbe azt feltölti neked, elektromos alkatrészeket stb....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.