Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok,

Van egy 98-as G astrám X14XE 1.4 16V, most jönne el a nagyszervíz ismét (vezérlés csere), illetve van egy olyan problémám, hogy nehézkesen indul. Többször kell indítózni, és csak később hallom, hogy beindult az AC. Kb 1-2 éve volt cserélve benne az AC pumpa, mert akkor be sem indult, akkor AC relé AC pumpa, illetve volt elektromos szakinál is. Tudtok e ajánlani itt egy gurut, akihez el tudom vinni, és nem kell tartanom, hogy kicsit kopogósra cserélik a vezérlést? Illetve rá tud nézni az indítási nyűgjére is.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Egyszer szerelőmmel beszélgettem erről, ő azt mondta, hogy hát elvileg ki lehetne hengerfej leszedés nélkül is cserélni, csak ezeknél a 16 szelepes motoroknál elég mélyen vannak a szelepek, nehéz hozzáférni, és ha beesik az egyik szelep, akkor azt máshogy nem lehet kiszedni, csak hengerfej levétellel, akkor meg már ugyanott vagy. Elvileg a gyertyanyíláson be lehetne nyúlni és feltámasztani a szelepet valami alkalmas eszközzel, akár valami erősebb léggömb is elég lehet, amit bedugsz, majd felfújsz, hiszen csak a szelep saját súlyát kell megtartania, amíg leszeded a felső végéről a cuccot, majd visszarakod. De a hozzáférés a problémás a dolognál. Lehet, hogy időben sokkal kevesebb, ha lekapja a hengerfejet a szerelő, mintha felülről vacakolna vele.

Az a csiszolás nem nagy dolog, mifelénk ilyen 3000Ft körül húzzák síkba a hengerfejet, talán Magyarországon valamivel több. Nekem jobban fáj az OFF autómnál a 10000Ft körüli hengerfejtömítés, és az enyémről is le kell majd venni a hengerfejet valamikor pont ugyanezen okból, mint a tiédről. Csiszolás tudtommal csak akkor szokott kelleni, ha valahol a hengerfejtömítés elengedett, és "csatornát" mart a motor a hengerfejbe, és valami valamerre szivárgott. Talán ha nem amiatt lesz a hengerfej levéve, akkor nemis kell csiszolás.

Nos, nem a szelep beesése a gond, a szelepszár szimeringet szakszervizben ki tudják cseréni Hf levétel nélkül. Ott ugyanis van hozzá speciális Opel célszerszám (egyszerre rögzíti, pozicionálja). Ezt egy általános szerviznek (szerelőnek) nem éri meg megvásárolni (megtérülési idő végett), ezért szedik le ők a Hf-et mert csak így tudják megoldani (ezzel megdrágul a mutatvány, hiszen plusz munkaidő, plusz tömítések stb, ráadásul megbontják feleslegesen a gépezetet).

Egyébként speciális célszerszám nélkül is lehetne elvileg szerelni, ugyanis ha a dugattyút felső holtpontba állítod az épp szerelt henger esetében, akkor az a lefelé meginduló szelepet szépen megtámasztja (nem tud beesni), így kézzel egyszer kell csak átforgatni a motort. A gond az, hogy ehhez ismét típus specifikus szimering kiszedő kell. No, ezt sem vásárolják meg a kisebb szervizek/szerelők. Tehát vagy szakszerviz és akkor nem kell bontani a motort, vagy olyan szaki aki kimondottan Opel gépek szerelésére van ráállva, neki jó eséllyel lesz hozzá szerszáma.

A Hf-et egyébként akkor kell síkba maratni (csiszolni végzetes lenne), ha átégett a Hf tömítés, tehát hengerfejes lett az autó (és ha mellé még sikerül is megfőzni a motort). Szelepjavításkor egy jó tömítéssel (pl. Victor Reinz) minden visszarakható (persze ha van egy ismerős aki nem pénzéhes marós, akkor az asztalon a sík megléte ellenőrizhető) de meg kell tisztességesen tisztítani a felületeket és a Hf csavarokat a megfelelő sorrendben (!) ésszel lehúzni. Ha van kellő rutin, akkor nem kell nyomaték kulcs sem hozzá...

Hirtelen ennyi jutott eszembe erről a műveletről... ;-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 98-as G astrám X14XE 1.4 16V, most jönne el a nagyszervíz ismét (vezérlés csere), illetve van egy olyan problémám, hogy nehézkesen indul. Többször kell indítózni, és csak később hallom, hogy beindult az AC. Kb 1-2 éve volt cserélve benne az AC pumpa, mert akkor be sem indult, akkor AC relé AC pumpa, illetve volt elektromos szakinál is. Tudtok e ajánlani itt egy gurut, akihez el tudom vinni, és nem kell tartanom, hogy kicsit kopogósra cserélik a vezérlést? Illetve rá tud nézni az indítási nyűgjére is.

Köszi

Szia!

Hogyan indítózott mielőtt kicserélted az AC-t? Indítózott folyamatosan és csak nem röffent be vagy ráindítózott egyet és ennyi (újra kellet gyújtásra rakni és úgy újra indítózni)?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Szelepszárszimering cseréje mennyire igényel precíz munkát? Szervíbe mikor vittem azt mondták hengerfejet is leszedik, valaminek utánna kell csiszolni, viszont egyik barátom a golfjába kicserélte magának, és ahogy ő elmesélte nem olyan nagy vicc. Most azt szeretném evvel kérdezni h szervízbe menjek vele, vagy megoldható házilag is, mert a szervíz kb 6-szor annyiba kerül mint a 16 szimering.

Szia!

Miből gondolod, hogy biztosan szelepszár szimering a gond? Gázadásra üzemmelegen fűstől egyet terheléskor (pl elindulás)? Jobban fogy az olaj? Mértetek kompressziót és nyomásveszteséget? (Bár ez megtévesztő tud lenni...)

Link to comment
Megosztás:

Akkor índítóztál és semmi, meg sem moccant az AC, volt húzva tolva, semmi. Ez 2 éve indult, amikoris úgy gondolta, hogy az aréna parkoló p2 szintjéről nem akar feljönni :)
Majd onnan hazavontattuk, tanakodás, szerelővel értekezés. Ezután beszereztük az alkatrészeket gyertya csere, AC csere (utángyártott csak a pumpa csere volt), meg még 1-2 futómű alkatrész csere.

Persze ezek után sem indult be. Itt azt beszéltük, hogy az utólag beépített immó lehet a ludas, mert nem kap áramot a stekker az AC-nál. Jó innen vontatás a westendbe, mert ott lett beépítve.

Aksit feltöltötték, csináltak egy plusz áramkört biztosítékkal, amivel ki lehetett iktatni az immó AC blokkoló áramkörét. És láss csodát (nem történt vele semmi egyéb) beindult és a saját lábán jött el. :)

Innen még kimentem vele Szigetszentmiklósra, és ott megint ugyan ezt csinálta, teker teker, de nem indult. Akkor ott elvittem egy villamosságishoz, ő ott azt mondta, hogy :)

Az AC relé kihagy, a stekkert ahogy mérték elgörbítettek valamit, majd mondta, hogy a kompjuter 10 ből kb 1x nem ad indítónak áramot. Olvasott hiakódot is, emlékeim szerint (de előtúrom hátha megvan még) a gyújtó trafó hiba, de az egész sor, addig van, amig indítózik, és utána nincs hiba. Ezt ő sem értette. Körbemért mindent, azt mondta, hogy nem talál hibát. Így most beindul, de kb 2-3-4 indítózás kell (hallom amikor beindul az AC) hogy beinduljon. Amikor beindul már nincs vele probléma.

Remélem minden érthetően írtram :) Kicsit mumus számomra.

Szia!

Hogyan indítózott mielőtt kicserélted az AC-t? Indítózott folyamatosan és csak nem röffent be vagy ráindítózott egyet és ennyi (újra kellet gyújtásra rakni és úgy újra indítózni)?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.A lambdaszondának mennyit kellene kibirnia? A kocsimba kb 200000 km van már.Gondolom hibát csak akkor fog adni ha teljsen megadja magát.

160000km-t szoktak mondani rá, de ettől jóval többet is kibírhat, tehát még teljesen jó is lehet a tiéd. Természetesen biztosat csak úgy lehetne mondani, ha mérőpadon megmérnék, vagy legalább egy új szondával összehasonlítanák.

14XEP az két lambdaszondás ahogy emlékszem. Ha az elsődleges szonda hibásat kezd jelezni, akkor azt szerintem a hátsó szonda észreveszi - remélhetőleg nem egyszerre és nem úgy megy tönkre mindkettő, hogy jó értékeket mutatnak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

160000km-t szoktak mondani rá, de ettől jóval többet is kibírhat, tehát még teljesen jó is lehet a tiéd. Természetesen biztosat csak úgy lehetne mondani, ha mérőpadon megmérnék, vagy legalább egy új szondával összehasonlítanák.

14XEP az két lambdaszondás ahogy emlékszem. Ha az elsődleges szonda hibásat kezd jelezni, akkor azt szerintem a hátsó szonda észreveszi - remélhetőleg nem egyszerre és nem úgy megy tönkre mindkettő, hogy jó értékeket mutatnak.

Nálam az első ~98e km-nél adta be a kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Miből gondolod, hogy biztosan szelepszár szimering a gond? Gázadásra üzemmelegen fűstől egyet terheléskor (pl elindulás)? Jobban fogy az olaj? Mértetek kompressziót és nyomásveszteséget? (Bár ez megtévesztő tud lenni...)

Olajcsere után két hónappal bejelzett, hogy kicsi az olajszint, én meg csak lestem mint kezdő meleg a gőzfürdőbe. Ismerősömnek mondtam nézze meg mi a harci helyzet, azt mondta ha kartergáz nincs, olaj nem csepeg belőle, gázadásnál füstöl, akkor valószinü a szimering. Tegnap haverok, akik jöttek utánnunk szóltak is , hogy "előzésnél azért elég szépen füstöl".

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere után két hónappal bejelzett, hogy kicsi az olajszint, én meg csak lestem mint kezdő meleg a gőzfürdőbe. Ismerősömnek mondtam nézze meg mi a harci helyzet, azt mondta ha kartergáz nincs, olaj nem csepeg belőle, gázadásnál füstöl, akkor valószinü a szimering. Tegnap haverok, akik jöttek utánnunk szóltak is , hogy "előzésnél azért elég szépen füstöl".

Nekem szerelőm annakidején a Kadettemre azt mondta, hogy ha gázelvételkor füstöl, akkor szelepszárszimering, a gázadásnál füstölés az inkább kopott gyűrűt jelent.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a kormányközép burkolata hogyan szedhető le értelmesen (dudagomb miatt venném le). Mire kell figyelni hogy ne legyen gond?

Előre is köszönöm a segítséget!

hello

aksisaru le!!!!!!!!!!!!!!! pár perc várás!!

tx30 bites csavarhuzó vagy krova, kettő csavarfogja a légzsákot hátulró, azt kicsavarod ,vezeték lehuz a légzsákról!

és kijön a kormány közepe!! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

hello

aksisaru le!!!!!!!!!!!!!!! pár perc várás!!

tx30 bites csavarhuzó vagy krova, kettő csavarfogja a légzsákot hátulró, azt kicsavarod ,vezeték lehuz a légzsákról!

és kijön a kormány közepe!! :)

Köszi a részletes segítséget!

Úgy nem lehet leszedni, hogy a légzsákot ne kelljen buherálni (meg az egész multikormányt)?

Kezd berepedezni a dudagomb, ennek szeretném megnézni a felépítését/kiképzését hátulról... Azt reméltem, hogy a légzsák burkolata külön van/külön leszerelhető...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a részletes segítséget!

Úgy nem lehet leszedni, hogy a légzsákot ne kelljen buherálni (meg az egész multikormányt)?

Kezd berepedezni a dudagomb, ennek szeretném megnézni a felépítését/kiképzését hátulról... Azt reméltem, hogy a légzsák burkolata külön van/külön leszerelhető...

kis segitség:

http://kepfeltoltes.hu/view/130608/DSC_0096_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130608/DSC_0095_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130608/DSC_0094_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130608/DSC_0093_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!!! :-)

Így már világos... Abban a hittben éltem, hogy a légzsák maradhat a helyén és a külső burkolat rész (héj) külön leszedhető... (Azt hittem, hogy így lejön különösebb bontás nélük: http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/utaster_csomagter/muanyag_burkolatok/astra_g_kormanylegzsak_fedel_burkolat_1791927935.html)

ha akarsz venni akkor innen:

http://www.ebay.co.uk/itm/DRIVER-AIRBAG-COVER-STEERING-WHEEL-FOR-VAUXHALL-OPEL-ASTRA-G-Mk4-ZAFIRA-A-98-04-/161049339570?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item257f49e6b2

itt csak 3600ft

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!!! :-)

Így már világos... Abban a hittben éltem, hogy a légzsák maradhat a helyén és a külső burkolat rész (héj) külön leszedhető... (Azt hittem, hogy így lejön különösebb bontás nélük: http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/utaster_csomagter/muanyag_burkolatok/astra_g_kormanylegzsak_fedel_burkolat_1791927935.html)

Amennyiben a kormányod bőr, készülj fel rá, hogy hülyén fog rajta mutatni a műanyag burkolat...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mellékelt képen pirossal bekarikázott részhez lenne a kérdésem.

a1_2013_8_30_mxcrm53ie4_tn.jpg

Elvileg az a termosztát ház, na most gyárilag ott a kivezetésnél volt egy derékszögű, műanyag kis cső, ami pár napja eltört. (el volt már öregedve az anyag.) Arra csatlakozik a vastagabb gumicső, mely a víz kiegyenlítő tartály felé megy...

Most ideiglenesen egy kis darab gumi csővel oldottam meg az összekötést, de kicsit szivárog, fogy a víz a tartályból is.

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy hol tudnám azt beszerezni?

Köszönöm. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mellékelt képen pirossal bekarikázott részhez lenne a kérdésem.

Elvileg az a termosztát ház, na most gyárilag ott a kivezetésnél volt egy derékszögű, műanyag kis cső, ami pár napja eltört. (el volt már öregedve az anyag.) Arra csatlakozik a vastagabb gumicső, mely a víz kiegyenlítő tartály felé megy...

Most ideiglenesen egy kis darab gumi csővel oldottam meg az összekötést, de kicsit szivárog, fogy a víz a tartályból is.

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy hol tudnám azt beszerezni?

Köszönöm. Üdv.

Szia!

Hát szerintem cserés lesz a termosztátod! Én is jártam így ráadásul új termosztáttal! Raktam rá a csövet és elpattant! Valószínűleg gyári hibás volt de ki nem cserélték,és csövecskét sem kaptam hozzá sehol sem így vennem kellett egy új termosztátot!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hát szerintem cserés lesz a termosztátod! Én is jártam így ráadásul új termosztáttal! Raktam rá a csövet és elpattant! Valószínűleg gyári hibás volt de ki nem cserélték,és csövecskét sem kaptam hozzá sehol sem így vennem kellett egy új termosztátot!

Szia.

Köszi, igen közben utánanéztem a cromax oldalán, és valóban a termosztáttal van egyben a cső. kb. 3,200Ft.- Úgyhogy kifogom cserélni a termosztátot. (mostanában elég érdekes hőértékeket mutatott, nem tudom, hogy van-e hozzá köze, de volt olyan hogy teljesen hideget mutatott pl. autópályán 140-es tempóval. :S)

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Köszi, igen közben utánanéztem a cromax oldalán, és valóban a termosztáttal van egyben a cső. kb. 3,200Ft.- Úgyhogy kifogom cserélni a termosztátot. (mostanában elég érdekes hőértékeket mutatott, nem tudom, hogy van-e hozzá köze, de volt olyan hogy teljesen hideget mutatott pl. autópályán 140-es tempóval. :S)

Hát én a helyedben nem venném meg a 3200ft termosztátot! Többen írták már itt hogy vagy gyárit kell venni vagy Wahler-t! Szerintem ez egy olyan alkatrész amin nem jó spórolni!

Sok bosszúságot tud okozni egy nem jól működő termosztát!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.