Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

nincs üres hely, cserélj monitort! :rolleyes:

viszont a jobb oldali dugattyú mintha kijjebb állna

(kicsit kontrasztosítottam rajta)

munkahenger.jpg

Hello.

nekem hasonló volt az F Astrámon anno.. akkor nem működött rendesen a munkahenger (konkrétan az egyik fele nem jött ki, nem nyomta a pofát).

Viszont én ebben az esetben megnézném, hogy rendesen állnak a szerelvények, rugók, minden a helyén van, rögzítők, alátétek, önbeállító, stb minden normálisan, könnyen mozog-e.

Konkrétan nekem úgy tűnik, mintha a bal oldal abszolút fixen állna, s ezért kopik csak a jobb oldal felső része.

Szóval, szétszedném darabokra, mindent lepucolnék, összerak és mivel új betéteket kell venned mindenképpen azzal szerelném össze, aztán próba.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hello.

nekem hasonló volt az F Astrámon anno.. akkor nem működött rendesen a munkahenger (konkrétan az egyik fele nem jött ki, nem nyomta a pofát).

Viszont én ebben az esetben megnézném, hogy rendesen állnak a szerelvények, rugók, minden a helyén van, rögzítők, alátétek, önbeállító, stb minden normálisan, könnyen mozog-e.

Konkrétan nekem úgy tűnik, mintha a bal oldal abszolút fixen állna, s ezért kopik csak a jobb oldal felső része.

Szóval, szétszedném darabokra, mindent lepucolnék, összerak és mivel új betéteket kell venned mindenképpen azzal szerelném össze, aztán próba.

üdv.

Nekem is ez volt az első gyanúm, hogy nem megy a bal henger

Link to comment
Megosztás:

Én nem kínlódnék kopott betéttel... Miért nem próbálod ki így szétszedett állapotban (teszt jelleggel) hogy a munkahenger mindkét dugattyúja megfelelően mozog-e? Aztán legfeljebb a biztonság kedvéért veszel egy munkahenger felújító készletet és összerakod az egészet felújított munkahengerrel meg új betétekkel, többet nem hinném hogy tudsz tenni...

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek.

Érdeklődni szeretnék, egy 1.2 16v-s Astra G tulaja vagyok és hát már 74000 km van a kicsikében , szóval az lenne a kérdésem hogy már időszerű szerintetek a vezérműlánc csere-e? Ja és ha igen akkor a láncon kívül még mi mást kell kicserélni a vezérlésnél ( gondolok én az csavarokra , fogaskerék , görgők , stb ) ?

Olajcserére ti milyen olajat ajánlotok ? ( én a Castrol Magnatec 10W-40 A3/B3 -ra gondoltam )

A válaszokat előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek.

Érdeklődni szeretnék, egy 1.2 16v-s Astra G tulaja vagyok és hát már 74000 km van a kicsikében , szóval az lenne a kérdésem hogy már időszerű szerintetek a vezérműlánc csere-e? Ja és ha igen akkor a láncon kívül még mi mást kell kicserélni a vezérlésnél ( gondolok én az csavarokra , fogaskerék , görgők , stb ) ?

Olajcserére ti milyen olajat ajánlotok ? ( én a Castrol Magnatec 10W-40 A3/B3 -ra gondoltam )

A válaszokat előre is köszi.

Helló,hát ha még nem volt akkor szerintem már lassan ideje lenne....

amit cserélni érdemes: vezérműlánc, feszítő, illetve vezetőgörgő, vízpumpa, esetleg még gyújtógyertyák...

A Castrol az jó választás....de milyen idős az autód?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Helló,hát ha még nem volt akkor szerintem már lassan ideje lenne....

amit cserélni érdemes: vezérműlánc, feszítő, illetve vezetőgörgő, vízpumpa, esetleg még gyújtógyertyák...

A Castrol az jó választás....de milyen idős az autód?

üdv

Kösz a válaszokat. 2003-as a kocsi. A gyertyák már ki voltak cserélve nyár elején az akksival együtt.

A vízpumpánál mire gondoltál ??? kompletten az egész ?

Link to comment
Megosztás:

igen! egy komplett vízpumpa 10ezer körül van és sztem azt is érdemes cserélni......

A vízpumpát mi a francért kell kicserélni egy 1.2-es motornál, 70 ezres futás után ??

Ez nem szíjas motor, nem a vezérlés hajtja a pumpát..., ha nem folyik, meg nem zajos, akkor maradjon csak!

Abból a pénzből meg lehet mást is venni, pl.: ablaktörlők, fagyálló a négyévente esedékes cseréhez stb.,stb.

Ha valakinek más a véleménye, szívesen elolvasnám az érveit!

Link to comment
Megosztás:

A vízpumpát mi a francért kell kicserélni egy 1.2-es motornál, 70 ezres futás után ??

Ez nem szíjas motor, nem a vezérlés hajtja a pumpát..., ha nem folyik, meg nem zajos, akkor maradjon csak!

Abból a pénzből meg lehet mást is venni, pl.: ablaktörlők, fagyálló a négyévente esedékes cseréhez stb.,stb.

Ha valakinek más a véleménye, szívesen elolvasnám az érveit!

Végül is igaz hogy másra is lehet fordítani azt a pénzt. Neked mi a véleményed a vezérműlánc cseréről ennyi km után ? Délután beszéltem egy szerelővel és ő azt mondta hogy felesleges még hozzányúlni ha nem hallani hogy gond lenne vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem:

A 16XEP motor most szíjas vagy láncos? Vásárlásnál (2005-ben) az értékesítő srác erre beszélt rá, mert, h ez már láncos, kevesebbet fogyaszt stb stb.... Most pedig gyertya cserénél a szerelő azt mondta, h ez valszeg szíjas motor... HA tudjátok légyszíves írjátok meg. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Végül is igaz hogy másra is lehet fordítani azt a pénzt. Neked mi a véleményed a vezérműlánc cseréről ennyi km után ? Délután beszéltem egy szerelővel és ő azt mondta hogy felesleges még hozzányúlni ha nem hallani hogy gond lenne vele.

A szerelőnél a pont ! <_< :D

Elviekben a láncot nem kell(ene) cserélni, mert kiszolgálja a motort a gyártó szerint.

Ha elkezd zajosan futni v. csattogni, ráérsz majd akkor a cserén gondolkodni !

A megtakarításból meg vidd el az asszonyt vacsorázni ! :rolleyes: -_-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem:

A 16XEP motor most szíjas vagy láncos? Vásárlásnál (2005-ben) az értékesítő srác erre beszélt rá, mert, h ez már láncos, kevesebbet fogyaszt stb stb.... Most pedig gyertya cserénél a szerelő azt mondta, h ez valszeg szíjas motor... HA tudjátok légyszíves írjátok meg. Előre is köszönöm!

Barátom, tényleg átvert az értékesítő srác... :rolleyes:

Viszont egy magyar motor dolgozik most a tető alatt, jóval combosabb, mint a láncos testvérei. <_<

( Mindig is szerettük volna lerázni a láncainkat, nem igaz? Lásd Nemzeti Dalt. ) :D -_-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem:

A 16XEP motor most szíjas vagy láncos? Vásárlásnál (2005-ben) az értékesítő srác erre beszélt rá, mert, h ez már láncos, kevesebbet fogyaszt stb stb.... Most pedig gyertya cserénél a szerelő azt mondta, h ez valszeg szíjas motor... HA tudjátok légyszíves írjátok meg. Előre is köszönöm!

De azért ne ess le a székről, ez nem ugyanaz a szíj, mint a régebbi elődeinél...

A cseréje is csak 150.000 km-nél esedékes, és a vízpumpát is kivették a rendszeréből. Bár azért én 110-120E körül cserélni fogom.

De ha már így bejöttél a csőbe mint Z16XEP-s koléga!

Tedd már meg nekem a következő szívességet:

Menj el nyitott vezető oldali ablakkal egy szűk utcában, vagy ház mellett és próbáld már ki, hogy alacsony fordulatról gyosítasz.

Arra vagyok kíváncsi, hogy hallasz-e a házakról visszaverődő motorhangban egy ilyen kerregés féle hangot, ami a dieselekre emlékeztet.

köszi...

és üdv a fórumon!

Link to comment
Megosztás:

A vízpumpát mi a francért kell kicserélni egy 1.2-es motornál, 70 ezres futás után ??

Ez nem szíjas motor, nem a vezérlés hajtja a pumpát..., ha nem folyik, meg nem zajos, akkor maradjon csak!

Abból a pénzből meg lehet mást is venni, pl.: ablaktörlők, fagyálló a négyévente esedékes cseréhez stb.,stb.

Ha valakinek más a véleménye, szívesen elolvasnám az érveit!

De ha most cserélsz egy komplett vezérlést, és vízpumpát nem , aztán pedig majd lehet hogy xy km múlva ismét szerelőhöz akarsz menni, hogy már meg a pumpát cserélje ki és bontja a gépet?!

Te tudod....

Link to comment
Megosztás:

De ha most cserélsz egy komplett vezérlést, és vízpumpát nem , aztán pedig majd lehet hogy xy km múlva ismét szerelőhöz akarsz menni, hogy már meg a pumpát cserélje ki és bontja a gépet?!

Te tudod....

Szerintem láncot sem feltétlenül indokolt cserélni még, tehát...

van akinek elmegy 150E km-t is.

Ha cserés a lánc, azt már hallani lehet.(szakértő fül nem árt esetleg)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek.

Érdeklődni szeretnék, egy 1.2 16v-s Astra G tulaja vagyok és hát már 74000 km van a kicsikében , szóval az lenne a kérdésem hogy már időszerű szerintetek a vezérműlánc csere-e? Ja és ha igen akkor a láncon kívül még mi mást kell kicserélni a vezérlésnél ( gondolok én az csavarokra , fogaskerék , görgők , stb ) ?

Olajcserére ti milyen olajat ajánlotok ? ( én a Castrol Magnatec 10W-40 A3/B3 -ra gondoltam )

A válaszokat előre is köszi.

Hali,

Nekem is 1.2 16V Astram van, es elozoleg en tettem bele Castrol Magnatec 10W-40-t, de semmi nem fogyott belole (nem kellett utantolteni) a kovetkezo csereig, ami ugye nem a legjobb, mert akkor nincs megfelelo kenes. Egy periodus alatt a szint max-tol el kene erjen a min-ig. En igy tudom.

Aztan elvittem most szervizbe es mondtam h ez volt benne es mondtak h az tul vastag ennek u h tettek bele most Aral-t aszem 5w40. Marmint az 5-os biztos. Ja amugy hasonlo auto, azaz 2004-es 78000-el. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Nekem is 1.2 16V Astram van, es elozoleg en tettem bele Castrol Magnatec 10W-40-t, de semmi nem fogyott belole (nem kellett utantolteni) a kovetkezo csereig, ami ugye nem a legjobb, mert akkor nincs megfelelo kenes. Egy periodus alatt a szint max-tol el kene erjen a min-ig. En igy tudom.

Aztan elvittem most szervizbe es mondtam h ez volt benne es mondtak h az tul vastag ennek u h tettek bele most Aral-t aszem 5w40. Marmint az 5-os biztos. Ja amugy hasonlo auto, azaz 2004-es 78000-el. <_<

Hát akkor rosszul tudod.Örülj neki,mert ebből következik,hogy jó az autód motorja.Majd a vékonyabb olajnál meglátod,hogy fogy-e belőle,és ha igen akkor érdemes visszatérni a 10w-s olajra,ha nem,akkor nyugodtan mehet bele az 5w-s.Egyébként az opelnek van megadva gyárilag olajfogyasztás,ha jól emlékszem 0,6L/1000km,de ez már határeset,ezután már felújításra szorul a motor,meg hát az elég szép kék füstöt ereget magából. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Olajfogyasztása minden motornak van, ugyanis teljesen veszteségmentesen nem lehet megoldani a kenést. Az, hogy szemre a két csere között nem látszik fogyás, egy dolog: az elfogyaszott olaj "pótlódik" pl. kondenzvízből és különböző (félig szilárd) égéstermékekből.

Link to comment
Megosztás:

De azért ne ess le a székről, ez nem ugyanaz a szíj, mint a régebbi elődeinél...

A cseréje is csak 150.000 km-nél esedékes, és a vízpumpát is kivették a rendszeréből. Bár azért én 110-120E körül cserélni fogom.

De ha már így bejöttél a csőbe mint Z16XEP-s koléga!

Tedd már meg nekem a következő szívességet:

Menj el nyitott vezető oldali ablakkal egy szűk utcában, vagy ház mellett és próbáld már ki, hogy alacsony fordulatról gyosítasz.

Arra vagyok kíváncsi, hogy hallasz-e a házakról visszaverődő motorhangban egy ilyen kerregés féle hangot, ami a dieselekre emlékeztet.

köszi...

és üdv a fórumon!

Hallani kis kerregést, először nekem is feltűnt, de már hozzá szoktam. Igaz sztem nem is az alacsony fordulatot szereti... a 16 szelepes motor átkai.........

Értékesítő meg picsán lesz rúgva... SCHILLER Opelnél nem kell új autót venni..:@ Mondjuk azt sem értem, h ha az 1.2-es és 1.4-es láncos akkor az 1.6-ost miért nem úgy csinálták..??!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.