Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Minek húzogatod Te a kereket? :sowwy:

Amúgy akkor tényleg csere.

gondos gazdi vagyok ,így mindig körbenézem :)

sajnos már így vettem... szóval azóta mentem így vele 35ekm :)

amióta megvan kattogott a bal eleje.. aztán kapott új stab rudat,meg torony csapágyat... a kopogás elmúlt ,a kattogás nem :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A csomagtér ajtóban (Astra G Caravan) elkezdett zörögni valami, szóval úgy gondoltam, hogy leszedem a kárpitot. Visszaolvastam, ezalapján megtaláltam a csavarokat (kettő a fogantyúnál, kettó az ajtó alján, kettő az ajtó oldalán).

Azt is olvastam, hogy még bolhák tartják a kárpitot. Hiába próbálom felszíteni a kárpitot, nem jönnek ki, mindössze egy helyen hallottam egy apró kattanást.

Az lenne a kérdésem, hogyan kell szabályosan levenni? Egy határozott erős mozdulattal? Nem fog eltörni semmi sem? Vagy valamivel alá kell nyúlni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Kb 2-3 hónapja néha fel-felvillan fél, 1 percre a sárga motorkontroll lámpa, bevittem szervizbe, és azt mondták hogy a lambdaszonda rendetlenkedik. X14XE a motorkódja a kocsinak, ez 1 lambdaszondás (ha jól tudom van olyan amiben 2 van). Kérdésem az, hogy milyet érdemes bele tenni? Csak a gyári "jó" bele, vagy esetleg más márkát is nyugodtan lehet bele venni? NGK-t nézegettem, de olyanról is olvastam, hogy bizonyos szondáknál meg kell változtatni a drótok sorrendjét. Vagy ez hülyeség? Pls segítsen valaki :)

Köszönöm!

Üdv

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Most áprilisban kell vinnem 3. éves szervízre a kocsit. Hozzá nem értek, de arra kioktattatok még tavaly, hogy vegyem meg legalább az anyagot, és úgy vigyem be egy pecsételős helyre. Ezt az éven is így szeretném csinálni.Z14XEP motortípusú az Atrám, 28.000 km van most benne. Miket cseréltessek a szokásos olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrőn kívül? Köszi a segítséget előre is! (Gyertya, fékolaj, benzinszűrő, fékbetét, stb????)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Most áprilisban kell vinnem 3. éves szervízre a kocsit. Hozzá nem értek, de arra kioktattatok még tavaly, hogy vegyem meg legalább az anyagot, és úgy vigyem be egy pecsételős helyre. Ezt az éven is így szeretném csinálni.Z14XEP motortípusú az Atrám, 28.000 km van most benne. Miket cseréltessek a szokásos olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrőn kívül? Köszi a segítséget előre is! (Gyertya, fékolaj, benzinszűrő, fékbetét, stb????)

Fékolaj: 2 évente (mondjuk nekem 4.5 éves, és még nem volt)

Fékbetét: ha elkopik, csak akkor kell

Gyertya: 60e km

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 99-es Opel G astrám 1,7 turbós. Elektromos gázpedálos és adagolós.

Az autó jól indul, kihuzatásnál feketén füstöl. Mikor már kipörgött a motor, akkor elhagyja a füstöt és simán megy.

Érdekelne tudnátok e segíteni, ötletelni ez a fekete füst milyen okból lehetséges?

(Szerintetek adagolós? Azzal ijesztgetnek.)

És ha tudtok olyat aki megbízható és elérhető áron szerel az is jól jönne.

A válaszotokat köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

Arra gondolok, hogy velem paraszt volt az említett uriember (tudom, én vagyok a kivétel), így hozzá biztos nem viszek autót és senkinek sem ajánlom.

Igazából valamilyen márkaszervíz kellene, ahol megfizethető áron megcsinálják.

Szerintem itt jó (emberi) áron dolgoznak. Nekem már cseréltek vezérlő szoftvert az autón. Vagy milyen egyéb ötletre gondoltál?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 99-es Opel G astrám 1,7 turbós. Elektromos gázpedálos és adagolós.

Az autó jól indul, kihuzatásnál feketén füstöl. Mikor már kipörgött a motor, akkor elhagyja a füstöt és simán megy.

Érdekelne tudnátok e segíteni, ötletelni ez a fekete füst milyen okból lehetséges?

(Szerintetek adagolós? Azzal ijesztgetnek.)

És ha tudtok olyat aki megbízható és elérhető áron szerel az is jól jönne.

A válaszotokat köszönöm :)

Vagy porlasztócsúcs!

Link to comment
Megosztás:

Arra gondolok, hogy velem paraszt volt az említett uriember (tudom, én vagyok a kivétel), így hozzá biztos nem viszek autót és senkinek sem ajánlom.

Igazából valamilyen márkaszervíz kellene, ahol megfizethető áron megcsinálják.

:o Nem lehet, hogy benned volt a hiba? Bár személyesen nem ismerem, de aki megfordult nála az mind az önzetlen segítőkészségéről számolt be és áldja a nevét.

Link to comment
Megosztás:

Arra gondolok, hogy velem paraszt volt az említett uriember (tudom, én vagyok a kivétel), így hozzá biztos nem viszek autót és senkinek sem ajánlom.

Igazából valamilyen márkaszervíz kellene, ahol megfizethető áron megcsinálják.

szerintem bármelyik márkaszerviz 5-7 ezer forintos áron megcsinálja.

ha van kedved kirándulni esztergomba akkor segitek én is, nálunk 5E a programozás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Most áprilisban kell vinnem 3. éves szervízre a kocsit. Hozzá nem értek, de arra kioktattatok még tavaly, hogy vegyem meg legalább az anyagot, és úgy vigyem be egy pecsételős helyre. Ezt az éven is így szeretném csinálni.Z14XEP motortípusú az Atrám, 28.000 km van most benne. Miket cseréltessek a szokásos olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrőn kívül? Köszi a segítséget előre is! (Gyertya, fékolaj, benzinszűrő, fékbetét, stb????)

28000 km-nél? Semmit a szűrőkön és az olajon kívül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.