Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Nos szerintem középen nem olyan egyszerű azt kiakasztani, legalábbis én a középrészhez hozzá se fértem pedig már az óra se volt a helyén (mondjuk azt a két csavar miatt amúgy is ki kellett venni)....

A sárga leszorító füllel kapcsolatban pedig olyan kérdésem van hogy ha az le van akadva a helyéről (mert mint mondtam nekem már onnan le volt törve és csak a semmibe lógott) akkor onnantól kezdve jönnie kéne kifele a középrésznek?? Azért kérdezem mert hogy nekem ennek ellenére még igencsak feszült a "móka" kb. 10 centit engedett kifele húzni aztán ennyi.. Utána nem tudok úgy hozzáférni a középrész hátuljához hogy az Így csináld szerint kihúzogassam a dolgokat.. Van valami tipp hogy mit csinálhatok rosszul?? Ha szükséges akkor lehet hogy csinálok arról képet hogy meddig jutok el!?

Ja és még egy kérdés! Az Astrának is ugyanolyan ez a fűtésdolga mint a Vectrának?? Mert hogy nagyon azt mondogatjátok példaként.. Gondoltam megkérdezem, legalább tanulok belőle! :rolleyes:

Szerintem ha a bowdeneket kiakasztod, most vagy 3, vagy 4 van belőle, meg a csatikat kihúzod, belső keringtető csöveket lehúzod ( megint csak astra a példa) akkor ki kell jönnie. Legalábbis nekem kijött. Azért kellett kiakasztani az anyósoldali lábtérben a hideg/meleg bowden végét, mert az feszült a legjobban amint kiakadt egyből elörébbjött vagy 10 centit, akkor már hozzáfértem a többihez. Szerintem olyan sok különbség nincs.

393109.jpg

A kék kapcsot egyszerűen lefordítod mintha le akarnád törni, ha kiakad, akkor a bowden vége már lehúzható a karról. A jobb felső piros nyíl jelenti a lefele irányt, mert fekve fényképeztem.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

zotya975! Nagyon szépen köszönöm a tippet s egyben a képet! Így elnézve a dolgokat valóban nagyon hasonlóak, azt kivéve hogy nekem a kék kapocs helyett sárga van (de igazából nem is ez a lényeg)! :rolleyes: A kék illetve nálam sárga kiakasztása már megtörtént főleg hogy valamelyik eszement eltörte anno így nem is lehet visszarakni, én egy gyorskötözővel oldottam meg, most működik, bár nem egy végleges megoldás.. <_<

A karral kapcsolatban amúgy olyan problémám van hogy én arról szerintem nemigazán tudom leakasztani a bowdent mert hogy a műanyag karom úgy van megcsinálva (gondolom biztonságilag) hogy rá lehessen húzni de lehúzni nemigazán lehet róla! Tehát arra gondolok hogy a kar vége nagyobb mint maga a kar, így nem tud véletlenül sem kiakadni...

Valahogy amúgy meg kell oldanom azt hogy teljesen kiakasszam, mert úgy ahogy zotya te is írtad az feszít a legjobban nálam is, azért nem engedi tovább kifele húzni a középrészt, így ezáltal nem is tudok továbbhaladni nem tudom lehúzni a csöveket sem stb stb...

Még olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy ennek a kék illetve sárga műanyagnak a bowdenen csak tartó szerepe van??

Link to comment
Megosztás:

zotya975! Nagyon szépen köszönöm a tippet s egyben a képet! Így elnézve a dolgokat valóban nagyon hasonlóak, azt kivéve hogy nekem a kék kapocs helyett sárga van (de igazából nem is ez a lényeg)! :rolleyes: A kék illetve nálam sárga kiakasztása már megtörtént főleg hogy valamelyik eszement eltörte anno így nem is lehet visszarakni, én egy gyorskötözővel oldottam meg, most működik, bár nem egy végleges megoldás.. <_<

A karral kapcsolatban amúgy olyan problémám van hogy én arról szerintem nemigazán tudom leakasztani a bowdent mert hogy a műanyag karom úgy van megcsinálva (gondolom biztonságilag) hogy rá lehessen húzni de lehúzni nemigazán lehet róla! Tehát arra gondolok hogy a kar vége nagyobb mint maga a kar, így nem tud véletlenül sem kiakadni...

Valahogy amúgy meg kell oldanom azt hogy teljesen kiakasszam, mert úgy ahogy zotya te is írtad az feszít a legjobban nálam is, azért nem engedi tovább kifele húzni a középrészt, így ezáltal nem is tudok továbbhaladni nem tudom lehúzni a csöveket sem stb stb...

Még olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy ennek a kék illetve sárga műanyagnak a bowdenen csak tartó szerepe van??

Tartó, illetve távtartó, de igazából csak a húzó oldalon. Ha nincs beakasztva akkor nem húzza-tolja a bowdent, hanem mozgatja a fekete csővel együtt a másik vége meg nem mozdul. Pont mint a bicajnál a fékbowden a gégecsőben. A műanyag karom vége nekem is nagyobb, de középen be van hasítva, ha jól rémlik össze kellett nyomni, hogy levehessem a bowdent.

...és piros nyilakat rajzolgatsz ahelyett hogy elfordítanád az egész képet 90°-al jobbra? Te tudod... -_-

Ja már nekem is eszembejutott mire végeztem vele. :D

Link to comment
Megosztás:

már bomlik.....nincs magyar papirja és nekem nem jött be a tipus..... :rolleyes:

a motort elrakom,a hajtásláncot meg már lefoglalták........

Nekem nem 4x4es. de a gyári kezelési útmutatójában fel van tüntetve hogy van ebből 4x4es V6. meg 1-2 magyar autóalkatrész kereskedő adatbázisában is fel lehet lelni V6 4x4hez megnevezett alkatrészeket.

nem annyira ritka madár..... <_<

hogy ne legyen off:klímát,hajtássláncot elvitték.a motor sincs meg már.

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig nem győztél meg...

Annyira nem hogy sehol, tehát sem a neten, sem pedig az általad említett kezelési útmutatóban nem találtam arra vonatkozó utalást hogy létezne V6 4x4-es Vectra. Félreértés ne essen, nem kötekedni akarok, sőt felettébb érdekel a dolog. Én meggyőzhető vagyok, de akkor hadd lássak képeket arról a bontódó 2.5V6 4x4-ről, mert még az egyik leginformatívabb vectrás honlap, a http://www.vectra16v.com sem tud róla hogy létezne ilyen. Sőt, nemhogy A Vectrából, de még B-ből és C-ből sem létezett ez a konfig.

A V6 Vectra A amúgy már önmagában (4x4 nélkül) is elég ritka példány, a 4 év alatt ('93-'96-ig) nem egészen 10000db (egész pontosan 9991) készült belőle, kíváncsi lennék ebből mennyi az összkerekes. :rolleyes:

Az meg hogy az alkatrészforgalmazók adatbázisában mi szerepel, azt inkább hagyjuk, néha elképesztő blődségeket írnak a honlapjukra, máskor meg olyan dolgokat is lehet náluk kapni állításuk szerint, ami nem is létezik.

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig nem győztél meg...

Annyira nem hogy sehol, tehát sem a neten, sem pedig az általad említett kezelési útmutatóban nem találtam arra vonatkozó utalást hogy létezne V6 4x4-es Vectra. Félreértés ne essen, nem kötekedni akarok, sőt felettébb érdekel a dolog. Én meggyőzhető vagyok, de akkor hadd lássak képeket arról a bontódó 2.5V6 4x4-ről, mert még az egyik leginformatívabb vectrás honlap, a http://www.vectra16v.com sem tud róla hogy létezne ilyen. Sőt, nemhogy A Vectrából, de még B-ből és C-ből sem létezett ez a konfig.

A V6 Vectra A amúgy már önmagában (4x4 nélkül) is elég ritka példány, a 4 év alatt ('93-'96-ig) nem egészen 10000db (egész pontosan 9991) készült belőle, kíváncsi lennék ebből mennyi az összkerekes. :rolleyes:

Az meg hogy az alkatrészforgalmazók adatbázisában mi szerepel, azt inkább hagyjuk, néha elképesztő blődségeket írnak a honlapjukra, máskor meg olyan dolgokat is lehet náluk kapni állításuk szerint, ami nem is létezik.

Ez teljes mértékben így van.Szinte az összes valaha megjelent prospektust olvastam, minden gyári leírást angol,német és magyar nyelven. A v6 vectra soha nem került ki gyárból 4x4 hajtással. Ez valamilyen átépítés eredménye lehet.Ami persze nem rossz,sokszor segítene a 4 kerék hajtás.Ekkora nyomatékot 2 keréken nehezen lehet úgy hasznosítani hogy a gumik ne bánják:)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy a csináld magad , hogy írja, de én úgy csináltam, hogy a kesztyűtartő felől nyúltam be a középrész fölé!

Persze ehhez a kesztyűtartót is ki kellett szedni. Továbbá nekem a rádió is ki volt berhelve és onnan is piszkáltam.

Sok sikert!

És persze öcsibácsinak jobbulást!

Szerintem ha a bowdeneket kiakasztod, most vagy 3, vagy 4 van belőle, meg a csatikat kihúzod, belső keringtető csöveket lehúzod ( megint csak astra a példa) akkor ki kell jönnie. Legalábbis nekem kijött. Azért kellett kiakasztani az anyósoldali lábtérben a hideg/meleg bowden végét, mert az feszült a legjobban amint kiakadt egyből elörébbjött vagy 10 centit, akkor már hozzáfértem a többihez. Szerintem olyan sok különbség nincs.

A kék kapcsot egyszerűen lefordítod mintha le akarnád törni, ha kiakad, akkor a bowden vége már lehúzható a karról. A jobb felső piros nyíl jelenti a lefele irányt, mert fekve fényképeztem.

Ma megint nekiálltam hogy kiszedjem a középrészt! Végre sikerrel jártam :D annyira hogy ki tudjam szedni az izzót! :rolleyes: Ezúton köszönöm a tippet mégegyszer zotyának illetve jezus80-nak a kesztyűtartó miatt! Végülis az így csináld alapján csináltam megint, de pluszban még kiszedtem a kesztyűtartót is így jobban hozzá tudtam férni a dolgokhoz! Viszont van egy kérdésem ezzel kapcsolatban! Létezik az hogy csak egyetlen izzó kell a középrész megvilágításához?? Mert én csak egyet találtam! S ráadásul sokkal kisebb rizsszem izzó mint amit én vettem! <_< Ilyen amúgy:

image-E951_4C4B2793.jpg

Az izzóval kapcsolatban van még egy olyan kérdésem hogy ilyen műanyag belet mint amibe ez is van, ilyet lehet külön venni?? Mert ezen is látszik már hogy el van törve illetve eléggé megviselt állapotban van.. -_-

Link to comment
Megosztás:

Hmmm! :rolleyes: Öcsibácsi köszi a képet akkor már tudom hogy mire számíthatok ha sikerül izzót szereznem!?

A másik kérdésemre nem tudsz véletlenül válaszolni?? Arra gondolok hogy azt a műanyag belet (nekem fehér színű) amibe belemegy az izzó olyat lehet külön is venni???

Most nézem a kép alapján hogy milyen frankó hőmérőd illetve órád van! <_< Külső-belső hőmérsékletet külön mutatja??

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az izzóval kapcsolatban:

Lehet kapni olyat, ami teljesen üvegből van. Ennek átlagos a fénye így a fűtéskonzolod bal oldalát megvilágítja a jobb oldalból már nem sok minden látszik. Lehet jobban jársz leddel. Annál csak arra vigyázz, hogy szórt fénye legyen, ne pedig csak "előre" világítson. Ilyet inkább hobbi-elektronikai boltokban kaphatsz. Vagy rászánsz egy kis időt és pár vezetéket hozzáforrasztasz a gyárihoz és megfúrod a plexit, meg a műanyagot és 1-2 izzót pluszba beraksz. Én utóbbi szerint csináltam. Nem a legjobb kép, de valahogy így. A gyári 1 foglalattal nem sokra mész.

Ma megint nekiálltam hogy kiszedjem a középrészt! Végre sikerrel jártam :D annyira hogy ki tudjam szedni az izzót! :rolleyes: Ezúton köszönöm a tippet mégegyszer zotyának illetve jezus80-nak a kesztyűtartó miatt! Végülis az így csináld alapján csináltam megint, de pluszban még kiszedtem a kesztyűtartót is így jobban hozzá tudtam férni a dolgokhoz! Viszont van egy kérdésem ezzel kapcsolatban! Létezik az hogy csak egyetlen izzó kell a középrész megvilágításához?? Mert én csak egyet találtam! S ráadásul sokkal kisebb rizsszem izzó mint amit én vettem! <_< Ilyen amúgy:

image-E951_4C4B2793.jpg

Az izzóval kapcsolatban van még egy olyan kérdésem hogy ilyen műanyag belet mint amibe ez is van, ilyet lehet külön venni?? Mert ezen is látszik már hogy el van törve illetve eléggé megviselt állapotban van.. -_-

63470_1266571501.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jezus80! Köszi a tippet az izzóval kapcsolatban de mivel még tanulófélben vagyok a szétszedést illetően is így inkább most nem extráznék semmit, hanem csak simán kicserélem az izzót... Már annak is örülni fogok ha működni fog mert már jó ideje szórakozok vele, hosszú folyamat ez nálam :rolleyes: (főleg hogy kevés az időm is a kocsival foglalkozni:( !

Más téma:

Mivel szét kellett szednem a műszerfalam, így gondoltam akkor már a kilométerórám világítását is megcsinálom. Hát mondanom se kell nem jártam sikerrel, mert a kilométeróra nem akart kijönni a helyéről! Az összes csavart s mindent kiszedtem a leírtak alapján de a spirált sehogy sem találtam meg, a biztosíték doboz felől nem fért el úgy a kezem hogy kiakasszam (mondjuk nem is igazán tudtam hogy mit kell.. ). Szóval ezzel is most úgy jártam mint a középrésszel, hogy rakhattam össze újra, ugyanolyan mint volt, nem ég a fele a kilométerórám világításának.. <_<

Valami tippetek nincsen az olyan nagykezüek számára mint amilyen én vagyok!? -_-

Öcsibácsi! Múltkor azt írtad hogy a kilóméteróra plexijét külön tudom leszedni! Létezik az hogy nekem olyan az órám hogy teljesen egyben van a plexivel! Mert nekem nagyon úgy tünt!?

Link to comment
Megosztás:

Jezus80! Köszi a tippet az izzóval kapcsolatban de mivel még tanulófélben vagyok a szétszedést illetően is így inkább most nem extráznék semmit, hanem csak simán kicserélem az izzót... Már annak is örülni fogok ha működni fog mert már jó ideje szórakozok vele, hosszú folyamat ez nálam :rolleyes: (főleg hogy kevés az időm is a kocsival foglalkozni:( !

Más téma:

Mivel szét kellett szednem a műszerfalam, így gondoltam akkor már a kilométerórám világítását is megcsinálom. Hát mondanom se kell nem jártam sikerrel, mert a kilométeróra nem akart kijönni a helyéről! Az összes csavart s mindent kiszedtem a leírtak alapján de a spirált sehogy sem találtam meg, a biztosíték doboz felől nem fért el úgy a kezem hogy kiakasszam (mondjuk nem is igazán tudtam hogy mit kell.. ). Szóval ezzel is most úgy jártam mint a középrésszel, hogy rakhattam össze újra, ugyanolyan mint volt, nem ég a fele a kilométerórám világításának.. <_<

Valami tippetek nincsen az olyan nagykezüek számára mint amilyen én vagyok!? -_-

Öcsibácsi! Múltkor azt írtad hogy a kilóméteróra plexijét külön tudom leszedni! Létezik az hogy nekem olyan az órám hogy teljesen egyben van a plexivel! Mert nekem nagyon úgy tünt!?

Nem, ilyen plexi nélkül

25735-20100402-5Lq4oD.jpg

Link to comment
Megosztás:

Így már nagyjából értem! Már csak az a gondom hogy a kezemmel nem férek hozzá ehhez a spirálhoz illetve pöcökhöz! Létezik másik út a spirál kiakasztásához?? A motortérből lehet esetleg a másik felét kiakasztani?? Vagy hogy??? Mert az a bajom hogy amikor kicsavarozom a kilométerórát az kb. 2-3 centi jön kifele aztán tovább nem, gondolom a spirál miatt, így esélyem se nyílik arra hogy mögé nyúljak...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.