Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Nektek is sokat olajat eszik, az 1.6 16V motor? Előtte 1.4-es volt és az azért fele ennyit sem evett. Már 2 éve megvan ez, de még mindig nem szoktam meg :S

Ezt már párszor kitárgyaltuk itt, olvass utána kicsit asszem az "1.6 16v problémák"-ban... Lényeg: sok a negatív tapasztalat 1.6 olajfogyasztásával, de ez igazából a motor széthajtottságától függ. Enyém pl most kb 1.5 decit eszik 1000 km-ként 5W40-ből. Na asszem megint eltértünk a topiktól. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt már párszor kitárgyaltuk itt, olvass utána kicsit asszem az "1.6 16v problémák"-ban... Lényeg: sok a negatív tapasztalat 1.6 olajfogyasztásával, de ez igazából a motor széthajtottságától függ. Enyém pl most kb 1.5 decit eszik 1000 km-ként 5W40-ből. Na asszem megint eltértünk a topiktól. :)

Én is mindig azzal töltöm:

5W40 Esso

:D

Link to comment
Megosztás:

Én is mindig azzal töltöm:

5W40 Esso

:)

Hány km -t futott?

Talán érdemes lenne bele 10W -s olaj, lehet azt annyira nem fogyna, persze lehet mechanikai kopás is :D

Az enyém is csipegette, közel 90e km -l adtam el, 1000km majdnem fél liter!

Érdekes a Corsa nem...... :D

(Fuchs, Liqiu Moly -gyárilag ezzel töltik.... 5w-30)

Link to comment
Megosztás:

Az tényleg durva, nekem fél liter 10-15 ezer km-er alatt fogy el..bár az enyém Diesel..de én csak 0W40-es olajat teszek bele /szigorúan Mobil 1 Protection Formula-t/

Saccra mondom a fél lityót (nívó pálca) lehet csak 2-3 deci, de szerintem az is sok!

Az biztos, hogy olajcserekor a leengedett olaj mindig jóval kevesebb volt, mint a beletöltött...

Én is elgondolkodtam rajta egy párszor: azért nem egy olcsónak mondható lestrapált korszerütlen szoci hulladék és ilyenekkel kell vele együtt élni.....

A japi autóimnál ezt a műveletet (olaj utántöltése, 1000km -ként nézegetni) - nem ismertem!! :)

Link to comment
Megosztás:

Hány km -t futott?

Talán érdemes lenne bele 10W -s olaj, lehet azt annyira nem fogyna, persze lehet mechanikai kopás is :D

Az enyém is csipegette, közel 90e km -l adtam el, 1000km majdnem fél liter!

Érdekes a Corsa nem...... :)

(Fuchs, Liqiu Moly -gyárilag ezzel töltik.... 5w-30)

110 ezer km van benne!

Nekem azért annál jóval kevesebbet eszik: kb 2-3 ezer km-enként fél liter.

Az 5W-s motorolajok sokkal jobbak, mint a 10W-s, miért raknék bele azt? Ez teljesen szintetikus és többen is ezt ajánlották.

Mindig ezzel futott nálam az autó.

Link to comment
Megosztás:

110 ezer km van benne!

Nekem azért annál jóval kevesebbet eszik: kb 2-3 ezer km-enként fél liter.

Az 5W-s motorolajok sokkal jobbak, mint a 10W-s, miért raknék bele azt? Ez teljesen szintetikus és többen is ezt ajánlották.

Mindig ezzel futott nálam az autó.

Légyszi itt folytassátok az olajtémát...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Azért úgy már belegondolt valaki is közületek , hogy ha ekkora sebességnél kapnál egy defektet, vagy megcsúsznál vmin, esetleg rosszul lennél hirtelen "ne adj Isten...." -szóval akkor hogy állnál meg, vagy hogy lennél ura a helyzetnek???

Akkor már kurv@ra mindegy hol a vége, hol a hátszél meg a lejtő......

Na az lenne az igazán nem kerek..... :D

Link to comment
Megosztás:

Azért úgy már belegondolt valaki is közületek , hogy ha ekkora sebességnél kapnál egy defektet, vagy megcsúsznál vmin, esetleg rosszul lennél hirtelen "ne adj Isten...." -szóval akkor hogy állnál meg, vagy hogy lennél ura a helyzetnek???

Akkor már kurv@ra mindegy hol a vége, hol a hátszél meg a lejtő......

Na az lenne az igazán nem kerek..... :D

Kedves ROLÓ!Én nem nagyon tudok olyan emberről,aki legalább egyszer ne nézné meg,hogy az autója mennyit bír.Hozzáteszem,hogy csak is egy forgalom mentes úton mások veszélyeztetése nélkül.Defektet meg kaphtsz bármikor,arra ugy sem tud az ember felkészülni.Az sajna benne van a pakliban.

Link to comment
Megosztás:

Kedves ROLÓ!Én nem nagyon tudok olyan emberről,aki legalább egyszer ne nézné meg,hogy az autója mennyit bír.Hozzáteszem,hogy csak is egy forgalom mentes úton mások veszélyeztetése nélkül.Defektet meg kaphtsz bármikor,arra ugy sem tud az ember felkészülni.Az sajna benne van a pakliban.

Csak csendben jegyzem meg : vannak erre kijelölt helyek, s tényleg nem veszélyeztetsz senkit magadon kívűl....

Azt megértem és tudom, hogy mindenre nem lehet felkészülni, de ne mondja már azt nekem senki sem, hogy mindegy ha 90-100km/h sebességnél vagy a duplájánál történik vmi veled vagy a technikával.

Persze ez legyen mindenkinek a saját maga dolga, hogy mikor akar fejreállni vagy totálra zúzni az autóját, csak a vétlenek ne maradjanak ott a más balf@szsága miatt... :D

Link to comment
Megosztás:

Csak csendben jegyzem meg : vannak erre kijelölt helyek, s tényleg nem veszélyeztetsz senkit magadon kívűl....

Azt megértem és tudom, hogy mindenre nem lehet felkészülni, de ne mondja már azt nekem senki sem, hogy mindegy ha 90-100km/h sebességnél vagy a duplájánál történik vmi veled vagy a technikával.

Persze ez legyen mindenkinek a saját maga dolga, hogy mikor akar fejreállni vagy totálra zúzni az autóját, csak a vétlenek ne maradjanak ott a más balf@szsága miatt... :D

ROLÓ nem azt mondtam,hogy mindegy milyen sebességnél kap valaki is defektet,hanem azt,hogy nem tudni mikor következik be.Üdv.

Link to comment
Megosztás:

1.4 twinport enyhe lejtő M0 193 óra szerint. a lejtő aljában sebességmérő műszeren 198

valami itt nem kerek....

Azon a szakaszon nem kéne tán ennyivel menni, mert nem éppen a legbiztonságosabbak közé tartozik... :D

Amúgy ezen sebességkijelző táblák direkt a userek miatt vannak felfelé kalibrálva, általában 8-10%-kal.

Link to comment
Megosztás:

Azon a szakaszon nem kéne tán ennyivel menni, mert nem éppen a legbiztonságosabbak közé tartozik... :D

Amúgy ezen sebességkijelző táblák direkt a userek miatt vannak felfelé kalibrálva, általában 8-10%-kal.

Szevasztok!

Akkor végül is nagyjábol reális....

Opel16v! Szerintem az a szakasz nem rossz. Csak azokat a nyüves kamionokat kéne valahogy már megszüntetni,

70 el előzi a 69 el közlekedő társát 2óra alatt és még meg van sértődve ha rávillantom az indexet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.