Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Vicc ez az egész. főleg a jogász válasza is. csak az a baj, hogy minden ilyennek mindig az a vége, h fizess. én remélem h a srác talál egy olyan ügyvédet, aki a felhozott dokumentumok mellett elvállalja. mert ok, a 30as tábla meglétét/hiányát nem tudja a srác bizonyítani, de van mellette 100 hiba a rendőrségi eljárásban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyertyát kellene cserélnem a kocsiban,csak nem tudom,hogy milyet vegyek bele.Mármint azt tudom hogy GM-et.1 vagy 2 pólusú kell bele?(Z16XE)Az egyik szerelő azt mondta mindegy milyet veszek bele.A másik meg azt,hogy a 2 pólusú nem jó bele,mert tönkreteszi a trafósort,ugyanúgy mint a nem időben cserélt gyertya.58 ezernél volt cserélve szervízkönyv szerint,most 113 ezer van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyertyát kellene cserélnem a kocsiban,csak nem tudom,hogy milyet vegyek bele.Mármint azt tudom hogy GM-et.1 vagy 2 pólusú kell bele?(Z16XE)Az egyik szerelő azt mondta mindegy milyet veszek bele.A másik meg azt,hogy a 2 pólusú nem jó bele,mert tönkreteszi a trafósort,ugyanúgy mint a nem időben cserélt gyertya.58 ezernél volt cserélve szervízkönyv szerint,most 113 ezer van benne.

Hali!

Data szerint GM gyújtógyertya (Bosch) FLR8LDCU és kétpólusú igen.

katalógus szám.: 12 14 000,

GM szám.: 9195109

http://img23.imagesh...0/candellla.jpg

itt írja is a "kompatibilis" motorkódokat.

FLR8LDCU.

Zastosowanie:

Agila

z silnikami : Z10XE, Z12XE,

Antara

z silnikiem Z24XE

Astra

z silnikami: 14NV, 14SE, C14SE, C14NZ, X14NZ, X14XE, 16LZ2, 16NZ2, 16NZR, C16NZ, X16SZR, C16SE, X16XEL,

C18XE, C18SEL, X18XE, C18XEL, C20NE, C20XE, X20XEV

Astra G

z silnikami: X12XE, Z12XE, X14XE, X16SZR, C16SEL, X16XEL, Z16XE,

X18XE1, Z18XE,Z18XEL, X20XER, X20XEV, Z16YNG, , Z20LET Z14XEP,

Astra J

z silnikami: A14XER, A16XER, A16LET,

Calibra

z silnikami: C20NE, C20XE, X20XEV, C25XE, X25XE,

Corsa B

z silnikami: X10XE, 12NZ, C12NZ, X12SZ, X12XE,C14NZ, X14SZ, C14SE, C14SEL, X14XE, C16SEL, C16XE, X16XE,

Corsa C

z silnikami: Z10XE, Z12XE, Z14XE, Z16SE, Z18XE,

Meriva

z silnikami: Z16SE, Z16XE, Z18XE,

Tigra I

z silnikami: X10XE, 12NZ, C12NZ, X12SZ, X12XE,C14NZ, X14SZ, C14SE, C14SEL, X14XE, C16SEL, C16XE, X16XE,

Zafira A

z silnikami: X12XE, Z12XE, X14XE, X16SZR, C16SEL, X16XEL, Z16XE,

X18XE1, Z18XE,Z18XEL, X20XER, X20XEV, Z16YNG, , Z20LET Z14XEP.

Oryginalna część Opel-GM

numer katalogowy 12 14 000,

numer GM 9195109

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Data szerint GM gyújtógyertya (Bosch) FLR8LDCU és kétpólusú igen.

Jól írod: FLR8LDCU !! Csak most már ez van FLR8LDCU+

A "+" annyit jelent, hogy az elektródák anyaga réz.

Nekem ez volt benne gyárilag.

Azt a szerelőt aki ekkora marhaságot mond pedig jól elkerülném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A másik meg azt,hogy a 2 pólusú nem jó bele,mert tönkreteszi a trafósort,ugyanúgy mint a nem időben cserélt gyertya.58 ezernél volt cserélve szervízkönyv szerint,most 113 ezer van benne.

Hát érdekes a tudása, ne hallgas rá, s kerüld el messziről az ilyen szerelőt... miért tenné tönkre? :icon11:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Akkor veszek bele olyat ami bele való.Majd viszem a forgalmit a motorszám miatt.Az én szerelőm azt mondta,hogy bele lehet tenni a 2 polusút.A kollégámnak is Astrája van csak 1.4-es.(Z14XE)Neki mondta a szerelője,hogy nem jó bele a 2 polusú.Én azt nem ismerem hála istennek,így elkerülni se tudom:)valamit magyarázott a kollégám,hogy mit mondott neki a szerelő,de akkor hülyeséget beszélt ez a lényeg.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Akkor veszek bele olyat ami bele való.Majd viszem a forgalmit a motorszám miatt.Az én szerelőm azt mondta,hogy bele lehet tenni a 2 polusút.A kollégámnak is Astrája van csak 1.4-es.(Z14XE)Neki mondta a szerelője,hogy nem jó bele a 2 polusú.Én azt nem ismerem hála istennek,így elkerülni se tudom:)valamit magyarázott a kollégám,hogy mit mondott neki a szerelő,de akkor hülyeséget beszélt ez a lényeg.

küld át privibe a számokat és megmondom ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Akkor veszek bele olyat ami bele való.Majd viszem a forgalmit a motorszám miatt.Az én szerelőm azt mondta,hogy bele lehet tenni a 2 polusút.A kollégámnak is Astrája van csak 1.4-es.(Z14XE)Neki mondta a szerelője,hogy nem jó bele a 2 polusú.Én azt nem ismerem hála istennek,így elkerülni se tudom:)valamit magyarázott a kollégám,hogy mit mondott neki a szerelő,de akkor hülyeséget beszélt ez a lényeg.

Októberben én is cserélem majd a gyergyákat. Amikor ellenőríztük a leszorító csavarokat, kivettük az első gyegyát, megtekintésre. Egy pólusú van benne. Gépkönyv szerint 4 év vagy 60e km a csereintervallum. Nekem most lesz 4 éves az autó. Cseréljem vagy nem lényeges? Az állapota szerelő szerint tökéletes volt.

Link to comment
Megosztás:

Októberben én is cserélem majd a gyergyákat. Amikor ellenőríztük a leszorító csavarokat, kivettük az első gyegyát, megtekintésre. Egy pólusú van benne. Gépkönyv szerint 4 év vagy 60e km a csereintervallum. Nekem most lesz 4 éves az autó. Cseréljem vagy nem lényeges? Az állapota szerelő szerint tökéletes volt.

Mennyi km van benne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.