Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!1.4 xep motoros g-s astranal,hol találom a sebességváltó olaj ellenörző csavart pontosan?Esetleg valaki fotóval nem tudná elküldeni?Anno szervizben nekem mikor 2 éves volt az autó nézettem,és már akkor elég sokat utána töltöttek,csak nem emlékszem pontosan melyik csavar volt illetve hogy akna nélkül megnézhető e a szint?Anno akkor a szervizben is az ellenörző csavarnál töltötték fel a megfelelő szintre nekem.

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

31 perce, domber írta:

Sziasztok!1.4 xep motoros g-s astranal,hol találom a sebességváltó olaj ellenörző csavart pontosan?Esetleg valaki fotóval nem tudná elküldeni?Anno szervizben nekem mikor 2 éves volt az autó nézettem,és már akkor elég sokat utána töltöttek,csak nem emlékszem pontosan melyik csavar volt illetve hogy akna nélkül megnézhető e a szint?Anno akkor a szervizben is az ellenörző csavarnál töltötték fel a megfelelő szintre nekem.

Köszönöm a segítséget!

Szia. A bal oldali féltengely mellett van.Én még nem tudtam kicsavarni.Lehetetlen jól hozzáférni a bölcsőtől.13-as hatlapfejű csavar.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Mi okozhatja azt hogy egyfolytában megy a hutoventillator, ha raadom a gyujtast a kis motorhutest jelző lámpa ég majd egy pillanatra elalszik utána megint világit és indítja is a ventit, kB fel percig megy, ugyan ez van ha jár a motor viszont ott meg jár a motor addig egyfolytában megy a ventilátor is, hogomba cserélve, víz van benne amennyi kell, x16xel motorkod, mit nézzek meg? 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, gombika19 írta:

Sziasztok! 

Mi okozhatja azt hogy egyfolytában megy a hutoventillator, ha raadom a gyujtast a kis motorhutest jelző lámpa ég majd egy pillanatra elalszik utána megint világit és indítja is a ventit, kB fel percig megy, ugyan ez van ha jár a motor viszont ott meg jár a motor addig egyfolytában megy a ventilátor is, hogomba cserélve, víz van benne amennyi kell, x16xel motorkod, mit nézzek meg? 

Ha X16XEL a motorkód, akkor sztem az még hűtőmodulos autó. Ez annyit tesz hogy a hőtőventillátorokat (motorhűtő és klímaventillátor is!) nem 2db relé vezérli a motortéri relédobozban, hanem van egy hűtőmodulnak nevezett vezérlőegység az első lökhárító szemből nézve jobb oldali sarka mögött. Ez a hűtőmodul felel az összes ventillátor indításáért, és vannak neki védelmi funkciói is. Egyebek közt figyeli a klímagáz nyomását, és az alapján is indíthatja a ventillátorokat (bár ezt csak járó motornál szokta), de sokkal valószínűbb hogy nálad a szakadt hűtővíz hőfokjeladó maitt reklamál. Ha ez a helyzet akkor mindkét (klíma- és sima vízhűtő venti is) ventillátor azonnal elindul gyújtás ráadása után és kigyullad a hűtőmodul hibalámpa a műszerfalon. Ha az elülső (klíma) ventillátor nem működik, akkor ugyanez a helyzet, de csak klíma bekapcsolásakor, és akkor a hátsó (vízhűtő) ventillátor azonnal indul teljes gőzzel. Ha a vízhűtő venti nem működik valamiért, akkor egyrészt lekapcsolja a klímát (illetve el sem engedi indítani), és az elülső (klímahűtő) ventilklátor megy folyamatosan teljes gőzzel plusz világít a hibajelző lámpa a műszerfalon. Én azt moindanám hogy irány az autóvillamosságis és meg kell nézetni hogy az összes ventillátor és hőfokjeladó jól működik-e, valahol itt lesz a kutya elásva.

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 17. at 20:09, tgabika76 írta:

Ha X16XEL a motorkód, akkor sztem az még hűtőmodulos autó. Ez annyit tesz hogy a hőtőventillátorokat (motorhűtő és klímaventillátor is!) nem 2db relé vezérli a motortéri relédobozban, hanem van egy hűtőmodulnak nevezett vezérlőegység az első lökhárító szemből nézve jobb oldali sarka mögött. Ez a hűtőmodul felel az összes ventillátor indításáért, és vannak neki védelmi funkciói is. Egyebek közt figyeli a klímagáz nyomását, és az alapján is indíthatja a ventillátorokat (bár ezt csak járó motornál szokta), de sokkal valószínűbb hogy nálad a szakadt hűtővíz hőfokjeladó maitt reklamál. Ha ez a helyzet akkor mindkét (klíma- és sima vízhűtő venti is) ventillátor azonnal elindul gyújtás ráadása után és kigyullad a hűtőmodul hibalámpa a műszerfalon. Ha az elülső (klíma) ventillátor nem működik, akkor ugyanez a helyzet, de csak klíma bekapcsolásakor, és akkor a hátsó (vízhűtő) ventillátor azonnal indul teljes gőzzel. Ha a vízhűtő venti nem működik valamiért, akkor egyrészt lekapcsolja a klímát (illetve el sem engedi indítani), és az elülső (klímahűtő) ventilklátor megy folyamatosan teljes gőzzel plusz világít a hibajelző lámpa a műszerfalon. Én azt moindanám hogy irány az autóvillamosságis és meg kell nézetni hogy az összes ventillátor és hőfokjeladó jól működik-e, valahol itt lesz a kutya elásva.

Igazándiból volt egy kisebb koccanasom a kocsival, szetment a klíma hűtő, vízhűtő, vízhűtőt vettem ventilátorral, klíma hűtő ki van szedve a ventivel, nyomaskapcsoloval együtt, esetleg így lehetne használni egy darabig még nem veszek bele klíma hűtőt? 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 15. at 18:26, zotya975 írta:

Gyertya és szelepfedél tömítés csere-bere.

ddcee999d84fdab0d61b06f446f648fd.jpg

1e9a22daef1dcfe6c957ff584ea683f1.jpg

697d4af5f78483eb128db0c0c0e16270.jpg

Az a lemezbetét be lett ragasztva , így csak holnap teszem vissza a helyére. 
A gyertyánál olaj volt, azt hittem középen úszni fog minden, de semmit nem találtam. Lehet le sem kellett volna venni. 
 

Nyomatékkulcs nélkül merjek ennek nekiállni? Nekem is tervben van már jó ideje, de a nyomatékkulcs hiánya és a sarkokra teendő paszta miatt nem mertem eddig belevágni.

 

Módosítva : Vardar
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Vardar írta:

Nyomatékkulcs nélkül merjek ennek nekiállni? Nekem is tervben van már jó ideje, de a nyomatékkulcs hiánya és a sarkokra teendő paszta miatt nem mertem eddig belevágni.

 

Hát igazából én is nyomatékkulcs nélkül csináltam. Van ugyan egy, de 8 Nm-t nem tud, gondoltam rá, hogy újra beállítom, és kalibrálom ennyire, de aztán nem került rá sor. A tömítés olyan 1-1.5 milit kiáll a szelepfedélből, aztán elkezdtem lehúzni, és a végén egész kis erő hatására meglapult a tömítés és teljesen felfeküdt fém a fémen, innentől kezdve meg már nem volt jelentősége a lehúzási nyomatéknak hiszen már nem lehetett túlhúzni, csak nem kellett megszakítani a menetet az aluminiumban, de elég hosszúak azok a csavarok. Így menetrögzítőzve meghúztam kézzel érzésre épeszű erővel, és ennyi. A sarkokhoz egész jól hozzáférni, inkább az a cső volt útban ami a kis csonkra csatlakozik a termosztát házon, de leszívtm a hűtőfolyadékból, és levettem a csövet, és fel tudtam óvatosan emelni annyira hogy kényelmesen aláférjen a szelepfedél. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, joco320d írta:

Nem értem miért ilyen csavart tudtak ide rakni, nem hogy szétszedni nem lehet, még összerakásnál az uj csavarbóll is ugrált kifelé a "kingtony" torx, alig tudtam meghuzni, hogy fogjon.Legközelebb biztos rakok valami más csavart.
 

Pedig elvileg pont azért tesznek ilyen helyre torxot vagy imbuszt mert azok többnyire nehezebben mennek tönkre. 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 15. at 7:05, tgabika76 írta:

Nem mentegetni akarom az említett cégeket, de attól tartok nem ők a hibásak, hanem a posta/csomagküldő a trehány küldeménykezelésük miatt, és itt most mindegy hogy állami cégről (Magyar Posta) vagy futárszolgálatról van-e szó. Persze az alkatrészforgalmazó és a csomagküldő mindig egymásra mutogatnak, mert előbbi szerint rendesen kéne kezelni a küldeményeket és akkor nem törne össze, utóbbi szerint meg rendesen be kéne csomagolni... dolgoztam futárcégnél és jártam sokat a Posta központi raktárában, láttam mi megy. Leginkább az Ace Ventura postás jelenete jut róla eszembe. Felteszem egyes cégeknél amúgy azért drágább a csomagküldés mert drágább opciót választanak ami esetleg garantálja a csomag épségét, mert mondjuk benne foglaltatik némi biztosítás is.

 

Van csomagos tapasztalatom bőven. Tudom, hogy megy ez, az elmúlt két évztizedben óriási mennyiségű csomagot kaptam. A videó is találó, valóban sok múlik a kiszállító futáron. Egy cégnél, ahol dolgoztam, napi szinten az összes futárcég megfordult. Ráláttam, ahol a futár megállt. A platóról, feltartott kézzel, erővel dobálta rá a dobozokat a molnárkocsira. Egy napon három egymástól független futárcég pont ugyanezt csinálta. Ott szinte minden csomagom sérülten érkezett.

A futárcég hibája jelen esetben kizárható. Sértetlen külső állapotban kaptam meg a csomagokat. Tisztán csomagolási hibáról van szó. Nagy, kitöltetlen dobozban, ömlesztve küldik el az árukat. Már a csomag forgatásának hatására is a doboz oldalainak és egymásnak ütődnek, nem kell dobálni. Az a jó, amikor van benne szűrő és kalapács tömegű holmi, ezek egymást összetörik. Belefeszegették a törékeny dobozokat egy alulméretes dobozba, szétrogyasztva azokat. Amikor kitöltőanyag került bele, keménykartont (dobozkartont) és egyéb alkalmatlan anyagokat használnak kitöltőanyagként, mindent ugyanúgy ömlesztve belehajigáltak a csomagba kitöltőanyagostól, amely már a becsomagolásnál vagy minimális terhelésnél szétnyomorgatta a beltartalmat. Csomagon belül 100 réteg fóliával és fél gurigányi széles ragasztószalaggal tekerték be a dobozokat, amely normális módszerekkel eltávolíthatatlan, kőkemény réteget képezett. Lebontáskor kiderült, hogy a fóliával szétlapították, behorpasztották a csomagolást, annyira feszesen tekerték rá. A termék is sérült természetesen.

Módosítva : freddy_
  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 05. 15. at 7:41, zotya975 írta:

A Kovácstól rendelek mér évek óta, semmi gondom nem volt velük, de utoljára nem a hozzávaló pedálgumit küldtek, és a reklamációra nem válaszoltak.

Négyből négy csomag beltartalma sérült. Nem a futár által, 100% csomagolási hiba. Az igyekezet és a jóindulat megvolt, próbálták megoldani, cserecsomagokat küldtek, de egyetlen egyszer nem sikerült ésszerűen becsomagolni. A legutolsó próbálkozásnál már a becsomagolásnál megsérült, mielőtt a futárnak adták. Sérült lég -és olajszűrőt nem használok fel. Egy teljes napom elment a négy sérült csomaggal való bajlódással. Ők sem küldenek több csomagot és nekem is elegem van.

A Hengst légszűrő, ami náluk ~ 2000 Ft közel 5000 Ft a Unix-nál. Annyiért tartsák meg. Ebben az országban nem találok több olyan csomagküldő céget, ahol biztonsággal lehetne vásárolni és nem nekem kell majd a szemetesbe tennem a sérült árut, ha úgy kapom meg. Próbálok külföldi forrást találni, esetleg gyűjtőcsomagolásnyi mennyiséget szerezni.

Milyen egyéb prémium márkájú olaj- és légszűrők léteznek a GM és Hengst helyett? Főleg az olajszűrőn nem akarok spórolni, csak erre a két gyártmányra már nincs beszerzési forrásom, főleg nem elfogadható áron.

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Négyből négy csomag beltartalma sérült. Nem a futár által, 100% csomagolási hiba. Az igyekezet és a jóindulat megvolt, próbálták megoldani, cserecsomagokat küldtek, de egyetlen egyszer nem sikerült ésszerűen becsomagolni. A legutolsó próbálkozásnál már a becsomagolásnál megsérült, mielőtt a futárnak adták. Sérült lég -és olajszűrőt nem használok fel. Egy teljes napom elment a négy sérült csomaggal való bajlódással. Ők sem küldenek több csomagot és nekem is elegem van.

A Hengst légszűrő, ami náluk ~ 2000 Ft közel 5000 Ft a Unix-nál. Annyiért tartsák meg. Ebben az országban nem találok több olyan csomagküldő céget, ahol biztonsággal lehetne vásárolni és nem nekem kell majd a szemetesbe tennem a sérült árut, ha úgy kapom meg. Próbálok külföldi forrást találni, esetleg gyűjtőcsomagolásnyi mennyiséget szerezni.

Milyen egyéb prémium márkájú olaj- és légszűrők léteznek a GM és Hengst helyett? Főleg az olajszűrőn nem akarok spórolni, csak erre a két gyártmányra már nincs beszerzési forrásom, főleg nem elfogadható áron.

Hát elvileg én pont tőlük rendeltem olajszűrőt, hogy mennyire gyári azt nem tudom. https://alkatreszek.hu/95509857_oe_af

Link to comment
Megosztás:

8 órája, gombika19 írta:

Igazándiból volt egy kisebb koccanasom a kocsival, szetment a klíma hűtő, vízhűtő, vízhűtőt vettem ventilátorral, klíma hűtő ki van szedve a ventivel, nyomaskapcsoloval együtt, esetleg így lehetne használni egy darabig még nem veszek bele klíma hűtőt? 

Hát használni éppen lehet de ha nincs bent a klímahűtő és a ventillátor, akkor ne csodálkozz hogy hibalámpázik az autó... 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Mégha tized áron lenne sem kívánom folytatni velük a szélmalomharcot, de egyébként sem küldenek nekem több csomagot. Olajszűrőben a Mann vállalható? Külföldön találtam jó áron.

Van egy román srác, aki elég minőségi tartalmakat csinál, neki ajánlom két videóját:

 

Mivel a Japanparts, ami egy alsó kategória - ahogy én láttam - is elég jól teljesített, szerintem be lehet vállalni. Valamint itt egy Totalcaros cikk: https://totalcar.hu/magazin/technika/2017/01/03/gyari_szurot_vagy_utangyartottat/

Nekem ezek alapján az a benyomásom, hogy ilyen 20+ éves autók utángyártott szűrői között nem sok különbség van. A megkövetelt teljesítményhez szükséges papír elérhető már régóta, maga a fémház gondolom egy kaptafa. Szerintem mindkettő elég olcsó, mivel ez egy állandóan cserélendő alkatrész, olcsóbbak hozzá az alapanyagok, nem nehéz alacsony áron kihozni a minőséget. Egy szilent már eleve drágább és ritkább alkatrész is, ott biztos lehet a felhasznált gumi tulajdonságain spórolni. De ez csak az én véleményem.

Levegőszűrőből is egyébként egy ideje már a Cromaxnál kapható Technofilt használom, hogy támogassam a magyar ipart. :blush: Érzésre nem különbözik a Hengsttől semmiben. Egy jelöletlen fehér papírdobozban jön, gyárilag egy szám sincs rányomtatva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Hát igazából én is nyomatékkulcs nélkül csináltam. Van ugyan egy, de 8 Nm-t nem tud, gondoltam rá, hogy újra beállítom, és kalibrálom ennyire, de aztán nem került rá sor. A tömítés olyan 1-1.5 milit kiáll a szelepfedélből, aztán elkezdtem lehúzni, és a végén egész kis erő hatására meglapult a tömítés és teljesen felfeküdt fém a fémen, innentől kezdve meg már nem volt jelentősége a lehúzási nyomatéknak hiszen már nem lehetett túlhúzni, csak nem kellett megszakítani a menetet az aluminiumban, de elég hosszúak azok a csavarok. Így menetrögzítőzve meghúztam kézzel érzésre épeszű erővel, és ennyi. A sarkokhoz egész jól hozzáférni, inkább az a cső volt útban ami a kis csonkra csatlakozik a termosztát házon, de leszívtm a hűtőfolyadékból, és levettem a csövet, és fel tudtam óvatosan emelni annyira hogy kényelmesen aláférjen a szelepfedél. 

Én PistiSzerel youtube videóit néztem a témában, aztán láttam mindig, hogy mit megküzd vele. A két vezérműtengely széleihez, hogy lőtted be az tömítőpaszta mennyiségét? Én félek, hogy túl sok/túl kevés lesz, amit kinyomok. Máshova tettél még pasztát, vagy nem is használtál egyáltalán?

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Vardar írta:

Én PistiSzerel youtube videóit néztem a témában, aztán láttam mindig, hogy mit megküzd vele. A két vezérműtengely széleihez, hogy lőtted be az tömítőpaszta mennyiségét? Én félek, hogy túl sok/túl kevés lesz, amit kinyomok. Máshova tettél még pasztát, vagy nem is használtál egyáltalán?

Én is szoktam nézni a  videóit, sokat lehet megtudni belőlük. Hát csak úgy raktam oda érzésre, nem hiszem hogy túl sok lehetne, mert amint meglapul a tömítés, tuti összepréseli, és szétnyomja. Máshová nem raktam, elég precízen van illesztve a tömítés, nem hinném hogy gond lenne vele, meg hát ott olyan nagy olajnyomás nincs, csak a veztengely szórja az olajat, és folyik vissza a karter felé. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, freddy_ írta:

Mégha tized áron lenne sem kívánom folytatni velük a szélmalomharcot, de egyébként sem küldenek nekem több csomagot. Olajszűrőben a Mann vállalható? Külföldön találtam jó áron.

Én elég sok mindent rendelek neten az autó alkatrészen kívül is, szerszámokat, gépeket, igazából a boltba sem lehet kipróbálni sokszor meg sem tudod nézni, mert lehet hogy pont az nincs raktáron, a legtöbb helyen már nem is oda kell visszavinni javítatni, hanem el kell postázni valahová, a neten tudsz képet-videót nézni az eszközről, innentől kezdve meg nincs előnye a személyes vásárlásnak. ( Fűnyírót, láncfűrészt, akkus gépeket, ágaprítót, hűtőszekrényt, mosó-szárítógépet ésatöbbi ésatöbbi) . Általában nincs gond, de néha belefutni ilyenbe, sérülés, hibás gép, csomagolás sérülés...stb hát ezzel sajna nem lehet mit kezdeni. Legutóbb a lányomnak egy 400 ezres gamer pc-vel volt gondja, és a cég úgy küldte vissza hogy nem támasztotta ki a proci hűtőt ( pedig ők kikötik hogy küldéskor erre figyelni kell) a hűtő lemozdult, és elrepesztette az oldal plexit. Nem álltak hozzá túl jól. De úgy általánosságban nem szokott probléma lenni, a futárokkal inkább, meg az átvétellel, de ez ugye független a bolttól. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, tgabika76 írta:

Így van. Lassan a személyes vásárlásnak csak a napi fogyasztási cikknél lesz értelme, mert egy kifliről hiába mutatsz nekem képet/videót a neten, én azt akarom látni amit majd megeszek. :-)

Így van, legutóbb pölö láncfűrészt vettem amit egy áruházban vehettem átt. Gyakorlatilag a boltban vettem a terméket, csak éppen azt az egyet hozták oda nekem. Itt mondjuk volt próbaasztal, de nem biztos hogy örültek volna nekem, ha kérek egy akác rönköt próbálni. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Köszönöm szépen az eddigi valaszaitokat! Még egy olyan kérdésem lenne hogy oracsoportot kell cserélnem mert eltort néhány pin a km óra csatijaban, ha rendelek azonosat, és be rakom a meg tett km benne lesz vagy bele kell íratni, ecu tárolja vagy az oracsopi? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!  G Astra Z14XEP olajszintet nem tudok mérni, sokadjára :D A nívó pálcán van 5 bevésett rész. Az első és az utolsó között van 1liter kb. (gondolom ) . Hidegen, jó ideje állt már és felülről 3 csík hiányzik ( kb. 6dl ) Megfordítom 180fokban a nívópálcát, a sima részét megnézem,  ott pedig tele mutatja. Tehát akkor hogy van tulajdonképp ? Biztos amatőr kérdés, de találkozott már valaki ilyennel ? :) Melyik fele a mérvadó ? :)

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, joe89 írta:

Sziasztok!  G Astra Z14XEP olajszintet nem tudok mérni, sokadjára :D A nívó pálcán van 5 bevésett rész. Az első és az utolsó között van 1liter kb. (gondolom ) . Hidegen, jó ideje állt már és felülről 3 csík hiányzik ( kb. 6dl ) Megfordítom 180fokban a nívópálcát, a sima részét megnézem,  ott pedig tele mutatja. Tehát akkor hogy van tulajdonképp ? Biztos amatőr kérdés, de találkozott már valaki ilyennel ? :) Melyik fele a mérvadó ? :)

 

Köszönöm!

Hát ha már tettek rá vonalkákat, akkor azt a felét kellene nézni. Nem tudom neked visszamegy-e bármerre fordítod, próbáld meg a másik felé, és megnézni akkor is van-e eltérés a két oldal között. Lehet hogy a karterban a hátsó oldala közel van valamihez és ott azért feljebb olajos. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Hát ha már tettek rá vonalkákat, akkor azt a felét kellene nézni. Nem tudom neked visszamegy-e bármerre fordítod, próbáld meg a másik felé, és megnézni akkor is van-e eltérés a két oldal között. Lehet hogy a karterban a hátsó oldala közel van valamihez és ott azért feljebb olajos. 

Köszi szépen!  Letudom nyomni a torkán az ellenkező irányban is egyébként, de dettó ugyanazt mutatja. A sima felén szinte tele van, a barázdált részen meg alig.  Ha ne adj isten kevés lenne az olaj benne, azt kijelezné a műszerfalon ? Mert bekészítek egy liter olajat és ha felvillan, akkor azonnal utána tölteném.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.