Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

21 perce, Tomi_bacsi írta:

Üdv mindenkinek! Egy Astra G 1,4 B az alany, tegnap kiszereltem az akkumulátort tölteni, ma reggel visszaraktam, minden működik, csak a műszerfalon a sárga kulcsos autó piktogram világít azóta. Ez normális, szerelővel kell kilövetni, vagy van valami megoldás rá ezen kívül? Előre is köszönöm ha valaki tud infóval szolgálni.

Ki lehet villogtatni elektromos gázpedálnál.

"Kocsi áll, gáz+fék egyszerre benyom, nyomva tart, gyújtás ráad, és figyel és számolja a villogásokat." 4 számjegyből áll egy kód, 10 villogás a 0, minden számjegy után van egy pici szünet.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Vardar írta:

Ki lehet villogtatni elektromos gázpedálnál.

"Kocsi áll, gáz+fék egyszerre benyom, nyomva tart, gyújtás ráad, és figyel és számolja a villogásokat." 4 számjegyből áll egy kód, 10 villogás a 0, minden számjegy után van egy pici szünet.

Megcsináltam, elkezdett folyamatosan villogni, hagytam egy darabig, aztán levettem a gyújtást, elindítottam,azóta nem világít. Lehet, hogy ez volt a megoldás, nem tudom, mindenesetre köszi az infót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, meg lehet oldani azt, hogy a motor leállítása után ha a vizhőmérséklet eléri a ventilátor kapcsolási értéket akkor bekapcsoljon? Most úgy csinálok, hogy leállítás után gyújtásra teszem, míg lehül és leáll a venti. Egyes autókon már gyárilag ilyen. 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, zacshy írta:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, meg lehet oldani azt, hogy a motor leállítása után ha a vizhőmérséklet eléri a ventilátor kapcsolási értéket akkor bekapcsoljon? Most úgy csinálok, hogy leállítás után gyújtásra teszem, míg lehül és leáll a venti. Egyes autókon már gyárilag ilyen. 

Végülis mindent meg lehet oldani de ha a motor hajtja a vízpumpád ( ha jól tudom igen) akkor csak keringtetés nélkül csak a vízhűtőben hül le a víz, az meg sok előnnyel nem jár. Ahol gyújtás levétele után is jár a venti ott általában elektromos vízpumpa van pölö WV Golf I-esbe tuti így van, meg a Polóban is. Ott kering a víz ilyenkor a motorblokkban is, tehát van értelme hűteni a ventivel. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zacshy írta:

Értem, köszönöm. Csak arra gondoltam, hogy a folyadék még esetleg kering a rendszerben a víz pumpa ellenére is, (hideg - meleg áramlás).

Elvileg igen, de gyakorlatban nem nagyon, olyan nagy hőmérséklet különbség nincs azért, plusz az álló vízpumpa is útját állja. A vízhűtő venti elég nagy fogyasztó, meg lehet csinálni hogy állandó tápra kötöd, ( most ugye gyujtás utánin van) de üzembiztosra kell csinálni. 

Link to comment
Megosztás:

Munkából induláskor nem indult a gépsárkány, be lett tolva. Itt az ideje az akkucserének, fura hogy a telet gond nélkül átvészelte, most a melegben meg megadta magát. Sajna ebbe nem tehetek akkorát mint az F-be mert a tálca mérete gátat szab a megalomániámnak. Azt is meg kell oldani hogy ne szakadjon meg a táp, mert rádió kódot még mindíg nem szereztem. 

Link to comment
Megosztás:

További fejlemények: az autó töltőn, este pedig moziba készültünk. Volt bennem némi gyanú így 6-óra körül megpróbáltam elindítani az autót, a fesz 13.4-ről 8 voltra esett vissza, a motor át sem fordult, és az első kísérlet után már csak 11Voltos volt az akku fél nap töltés után. Jó hogy megpróbáltam és nem az induláskor derült ki. Kértem kölcsönautót, ahol még akut is kaptam volna, de sajna teherautóhoz vették 80 Amperórás volt és 33 centi hosszú így nem fért bele a tálcába. Volt egy olyan gondolatom hogy azért elviszem és bikakábelről azzal indítok, de azért ez necces, mert mi van ha út közben valamiért le kell állnom és az út szélén kell indítanom? Így maradt a kölcsönkért Ford Galaxy ( ez sem kicsi) hétfőn meg mehetek kismocival akkuért. 

Link to comment
Megosztás:

Sikerült akkut venni a géphez, a lehető legnagyobbat vettem ami még belefér:

ee6180ed4b1d5fa0840049486f4908b3.jpg

A szünetmentes átszerelés nem sikerült túl jól, amikor ráraktam az új akura a sarukat, csak lecsúszott az ideiglenes összekötés. Érdekes, mert tuti megszakadt a táp, a rádió újból kereste a csatornákat a dátumot-időt be kellett állítani, az ablakokat újra kellett tanítani, de a rádió nem kérte a kódot. 

7b48a447aa8623be699aa59d7cbebc85.jpg

0510388c3938a586402bad41a0d2f7c9.jpg

Az autó indul, tölti is rendesen, kíváncsi vagyok ez meddig húzza. 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, zotya975 írta:

Sikerült akkut venni a géphez, a lehető legnagyobbat vettem ami még belefér:

ee6180ed4b1d5fa0840049486f4908b3.jpg

A szünetmentes átszerelés nem sikerült túl jól, amikor ráraktam az új akura a sarukat, csak lecsúszott az ideiglenes összekötés. Érdekes, mert tuti megszakadt a táp, a rádió újból kereste a csatornákat a dátumot-időt be kellett állítani, az ablakokat újra kellett tanítani, de a rádió nem kérte a kódot. 

7b48a447aa8623be699aa59d7cbebc85.jpg

0510388c3938a586402bad41a0d2f7c9.jpg

Az autó indul, tölti is rendesen, kíváncsi vagyok ez meddig húzza. 

Nekem még sose kérte a rádió a kódot, hiába szakadt meg az áramellátás. Kötelező ennek bekövetkeznie? A többi tünet az rendszeres.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Vardar írta:

Nekem még sose kérte a rádió a kódot, hiába szakadt meg az áramellátás. Kötelező ennek bekövetkeznie? A többi tünet az rendszeres.

Alapból akkor igen ha kódolva van a rádió. A rádió leírás szerint a kódolás jele ha a kikapcsolt állapotban villog a piros led, ebből gondoltam hogy kérni fogja a kódot, de úgy látszik tévedtem. Szerencsére. :-)

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ki lehet kapcsolni a gyári rádió kódkérő funkcióját, sztem ezt a tieden valaki már megtette. Nem tudom hogy ez milyen hatással van a piros ledre (kell-e továbbra is villognia?), esetleg még az lehet hogy az ideiglenes táp mégiscsak működött, és a rádió csak akkor kér kódot ha meghatározott ideig feszültség nélkjül marad a rendszer, lehet pár másodperc még nem számít) Valahogy úgy mint a távirányítós kulcsban az elemcsere: ha 3 percen belül sikerül, akkor nem kell újraprogramozni a távezérlőt, ha kicsúszol ebből az időből, akkor igen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok valami normális Astrás fórumot (jelen pillanatban a G és a J érdekelne főleg), ha már ez úgy is megszűnik hamarosan? A egyik-másik facebook csoportoktól a hányinger kerülget néha vagy épp fel se vesznek, mert ha nincs profilképem, akkor már tuti "kamuprofilról" van szó... úgyhogy a facebook csoportokat inkább elkerülöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy száguldozó ámokfutó a két bal oldali ajtóm és a mögötte lévő karosszéria elemet végighúzta, behorpasztotta. Próbálok bontott, hibátlan ajtókat szerezni (amelyeket csak újra kell fényezni), az ajtók mögötti karosszériaelemet viszont ki kell húzni. Attól tartok a legtöbb helyen már nincsenek szakemberek, csak "megcsinálják", de látszani fog vagy másban is kárt tesznek. Számlával, garanciával szeretném intézni, a biztosító fizeti.

Tudnátok ajánlani Pécsen vagy elérhető környékén, esetleg a nyugati országrészben nagyon jó karosszériást és fényezőt?

Link to comment
Megosztás:

19 órája, freddy_ írta:

Sziasztok!

Egy száguldozó ámokfutó a két bal oldali ajtóm és a mögötte lévő karosszéria elemet végighúzta, behorpasztotta. Próbálok bontott, hibátlan ajtókat szerezni (amelyeket csak újra kell fényezni), az ajtók mögötti karosszériaelemet viszont ki kell húzni. Attól tartok a legtöbb helyen már nincsenek szakemberek, csak "megcsinálják", de látszani fog vagy másban is kárt tesznek. Számlával, garanciával szeretném intézni, a biztosító fizeti.

Tudnátok ajánlani Pécsen vagy elérhető környékén, esetleg a nyugati országrészben nagyon jó karosszériást és fényezőt?

Nem férni hozzá akár nagyobb bontással hogy belülről lehessen kinyomni? Úgy talán nem sérülne még jobban a  fényezés. Tele van az út hülyékkel, sajnálom. :angry:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nem férni hozzá akár nagyobb bontással hogy belülről lehessen kinyomni? Úgy talán nem sérülne még jobban a  fényezés. Tele van az út hülyékkel, sajnálom. :angry:

A hátsó ajtó hátrafelé néző éle mögötti elem utastérbe ívelő élén van a horpadás az ajtó díszléc és a küszöbborítás között. Nem tudom ott hogyan férni hozzá belülről. A "kihúzós" technikához mindenképpen belülről is kell nyomni vagy megoldják teljesen kívülről, kárpitbontás nélkül? Hallottam mindkét verziót, de most legutóbb azt, hogy mindenképpen nyomni kell belülről is. A taknyolást szeretném elkerülni.

Én nem tudom megcsinálni és fényezni is kell, szakember kell mindenképpen. A fényezésem 3-4 éves nagyon megkímélt autónak megfelelő állapotban van (volt) és úgy szeretném megcsináltatni, hogy semmi ne látszódjon. Tudnál vagy tudnátok valakit ajánlani Pécstől elérhető távolságban?
 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, freddy_ írta:

A hátsó ajtó hátrafelé néző éle mögötti elem utastérbe ívelő élén van a horpadás az ajtó díszléc és a küszöbborítás között. Nem tudom ott hogyan férni hozzá belülről. A "kihúzós" technikához mindenképpen belülről is kell nyomni vagy megoldják teljesen kívülről, kárpitbontás nélkül? Hallottam mindkét verziót, de most legutóbb azt, hogy mindenképpen nyomni kell belülről is. A taknyolást szeretném elkerülni.

Én nem tudom megcsinálni és fényezni is kell, szakember kell mindenképpen. A fényezésem 3-4 éves nagyon megkímélt autónak megfelelő állapotban van (volt) és úgy szeretném megcsináltatni, hogy semmi ne látszódjon. Tudnál vagy tudnátok valakit ajánlani Pécstől elérhető távolságban?
 

Kihúzásnál nem kell bent bontani, kivülről hegesztenek vagy ragasztanak fel elemeket azokat húzzák kifelé, aztán leszedik. A ragasztott verzió ott játszik ahol a fényezés nem sérült, és nem él van hanem viszonylag sík felület. A hegesztéshez ugye alapból le kell szedni a fényezést, azt ott alkalmazzák ahol úgyis fényezni kell, mert sérült,  és él van mert ott nagyobb húzóerő kell. 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 08. 03. at 6:45, zotya975 írta:

Kihúzásnál nem kell bent bontani, kivülről hegesztenek vagy ragasztanak fel elemeket azokat húzzák kifelé, aztán leszedik. A ragasztott verzió ott játszik ahol a fényezés nem sérült, és nem él van hanem viszonylag sík felület. A hegesztéshez ugye alapból le kell szedni a fényezést, azt ott alkalmazzák ahol úgyis fényezni kell, mert sérült,  és él van mert ott nagyobb húzóerő kell. 

Nem szakadt át a lemez, csak horpadt. Ha ráhegesztenek, akkor a hegesztés helyén könnyebben lép fel korrozió, azt el szeretném kerülni. Bontott, töretlen elemet is tudnék szerezni. Azzal az a gond, hogy általában elvágják a sérült elemet egy helyen (pl. az ajtók felett) és a hegesztésnél korrodálódhat később. Vagy ha egyben kicserélik az elemet és a gyári hegesztési pontokon rögzítik, akkor nem tudom van-e az a karosszériás, aki utána a lemezt a gyári technológiához hasonló módon kezeli, hogy a hegesztés helyén ne lépjen fel korrozió.

Ha valaki tud jó szakembert, legyen szíves jelezze, akár privátban is.
 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, freddy_ írta:

Nem szakadt át a lemez, csak horpadt. Ha ráhegesztenek, akkor a hegesztés helyén könnyebben lép fel korrozió, azt el szeretném kerülni. Bontott, töretlen elemet is tudnék szerezni. Azzal az a gond, hogy általában elvágják a sérült elemet egy helyen (pl. az ajtók felett) és a hegesztésnél korrodálódhat később. Vagy ha egyben kicserélik az elemet és a gyári hegesztési pontokon rögzítik, akkor nem tudom van-e az a karosszériás, aki utána a lemezt a gyári technológiához hasonló módon kezeli, hogy a hegesztés helyén ne lépjen fel korrozió.

Ha valaki tud jó szakembert, legyen szíves jelezze, akár privátban is.
 

Hát lehet próbálkozni horpadás javító készlettel, ami nem bántja a fényezést, de szerintem ez él közelében nem fogja kihúzni.

https://www.vezess.hu/vezetunk/2020/08/17/ez-egy-filleres-modszer-a-horpadasok-eltavolitasara/

Van több ilyen termék. Na igen a bontott elemekkel többek között az a gond hogy a bontóban szépen leqrják a betonra, mondjuk az ajtót vagy a sárvédőt, és az alsó éle már ott sérül. Ha van olyan bontó a közelben ahol te veheted-vághatod le a szükséges elemet az azért már jobb dolog. 

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Hát lehet próbálkozni horpadás javító készlettel, ami nem bántja a fényezést, de szerintem ez él közelében nem fogja kihúzni.

https://www.vezess.hu/vezetunk/2020/08/17/ez-egy-filleres-modszer-a-horpadasok-eltavolitasara/

Van több ilyen termék. Na igen a bontott elemekkel többek között az a gond hogy a bontóban szépen leqrják a betonra, mondjuk az ajtót vagy a sárvédőt, és az alsó éle már ott sérül. Ha van olyan bontó a közelben ahol te veheted-vághatod le a szükséges elemet az azért már jobb dolog. 

 

Az elvet jól bemutatja, de az elsőnél a kihúzás helyén nem lett tökéletes. Gondolom ki lehet húzni az élet is, de szakértelem és gyakorlat kell hozzá. Olyan szakit esetleg tudtok ajánlani, akitől legalább szóbeli tanácsot lehet kérni, hogy milyen helyre érdemes elvinni?

Soha nem értettem miért jó letenni bármit is a betonra. Én is úgy gondoltam, hogy jobb ha előttem veszik le és a kezembe adják vagy én veszem le. A két enyhén sérült ajtóból színazonosat (Z 20R) keresek. Ha találok is, majdnem biztos, hogy fényezni kell (az autóm színe gyári). Valaki szerint elegendő külső felét fényezni. Fenntartásaim vannak, hogy az éleken szépen össze tudják dolgozni az eredeti belső fényezéssel. Ráadásul a külsején dupla vastag lesz a festékréteg. Egy másik helyen azt mondták mindegy milyen színű ajtót szerzek, le kell csiszolni fémig és teljesen újrafújni. Melyik a célszerűbb megoldás?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, freddy_ írta:

Az elvet jól bemutatja, de az elsőnél a kihúzás helyén nem lett tökéletes. Gondolom ki lehet húzni az élet is, de szakértelem és gyakorlat kell hozzá. Olyan szakit esetleg tudtok ajánlani, akitől legalább szóbeli tanácsot lehet kérni, hogy milyen helyre érdemes elvinni?

Soha nem értettem miért jó letenni bármit is a betonra. Én is úgy gondoltam, hogy jobb ha előttem veszik le és a kezembe adják vagy én veszem le. A két enyhén sérült ajtóból színazonosat (Z 20R) keresek. Ha találok is, majdnem biztos, hogy fényezni kell (az autóm színe gyári). Valaki szerint elegendő külső felét fényezni. Fenntartásaim vannak, hogy az éleken szépen össze tudják dolgozni az eredeti belső fényezéssel. Ráadásul a külsején dupla vastag lesz a festékréteg. Egy másik helyen azt mondták mindegy milyen színű ajtót szerzek, le kell csiszolni fémig és teljesen újrafújni. Melyik a célszerűbb megoldás?

Hát szerintem csak a látszó felületeket szokták fényezni. Az F astrám is újra volt fényezne a kédereknél, látszott is hol kezdődik a régi és hol az eredeti fényezés. A bontóban valószinűleg azért szedik le előre az elemeket, mert sokan nem akarnak bontani, csak odaszólnak, ha van pölö ajtó elmennek érte és elhozzák. Szakit sajna nem tudok. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Hát szerintem csak a látszó felületeket szokták fényezni. Az F astrám is újra volt fényezne a kédereknél, látszott is hol kezdődik a régi és hol az eredeti fényezés. A bontóban valószinűleg azért szedik le előre az elemeket, mert sokan nem akarnak bontani, csak odaszólnak, ha van pölö ajtó elmennek érte és elhozzák. Szakit sajna nem tudok. 

Feltétlenül látszik az eredeti és a javítófényezés találkozása vagy ez is szakitól függ? Nem csak az ajtóról van szó, hanem arról az elemről, ami sérült és nem lesz kicserélve. Ott vagy csak a sérülést fújják vagy az egész elemet, de annak is lesz egy találkozása a gyári fényezéssel, ahol már nem férnek hozzá. Az ajtók belső fele is látszik. Ha rendszeresen porosan törölgették, akár be is mattulhat a hajszálkarcoktól. Minden mosásnál szivaccsal törölgetem ki és rendszeresen öblítem a szivacsot, cserélem a vizet. Utána törlöm szárazra szarvasbőrhöz hasonló, de attól jobb törlővel.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, freddy_ írta:

Feltétlenül látszik az eredeti és a javítófényezés találkozása vagy ez is szakitól függ? Nem csak az ajtóról van szó, hanem arról az elemről, ami sérült és nem lesz kicserélve. Ott vagy csak a sérülést fújják vagy az egész elemet, de annak is lesz egy találkozása a gyári fényezéssel, ahol már nem férnek hozzá. Az ajtók belső fele is látszik. Ha rendszeresen porosan törölgették, akár be is mattulhat a hajszálkarcoktól. Minden mosásnál szivaccsal törölgetem ki és rendszeresen öblítem a szivacsot, cserélem a vizet. Utána törlöm szárazra szarvasbőrhöz hasonló, de attól jobb törlővel.

Hát lehet szakitől függ. Pölö ahogy nekem maszkolták mondjuk a szélvédő kédernél, és a kéder később elmozdult, ott látszott az eredeti és az utólagos közt a határ. 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 08. 06. at 18:22, zotya975 írta:

Hát lehet szakitől függ. Pölö ahogy nekem maszkolták mondjuk a szélvédő kédernél, és a kéder később elmozdult, ott látszott az eredeti és az utólagos közt a határ. 

Megkérdezek több műhelyt, jobb ötletem nincs. Sajnos itt visszajelezni már nem fogok tudni ha ebben a hónapban nem készül el az autó. Ha a FB nálam nem jöhet szóba, hol lehet ezentúl eszmecserét folytatni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.