Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Igen néztem, és hát igen... Az opel itt is alulmarad, olcsóbb a Renault.. :) És szép is, sőt lehet szebb mint az opel... drágaszága. :D Pedig franciát nem akartam, de árral és felszereltséggel a német nem tud versenyezni a franciával. :)

Lehet hogy a chevroletnél gond lesz az alkatrészekkel. Kivonultak/nak Európából.

Hyundai I30? Megane? Octavia?

Octávia már nagyobb kategória, 3M környékén fapados modellek vannak, viszonylag kicsi motorral. (2010-nél régebbit nem akarok venni, de inkább 2011 vagy 12 utáni lenne jó)

i30 sem rossz, de nem az igazi.

Link to comment
Megosztás:

Hát én azért használtam sokat olyan dízelt(1.9 TDI) ami nem szarakodott és nyomatékkal is el volt látva rendesen(60-100km/h 5sec 4,ben,80-120km/h 6,5 sec 5.ben) :icon1:

Szerintem inkább a 0-60km/h rész a problémás :)

Nem vagyok nagy dízeles.

Nemrég vezettem céges Octavia 1.9TDI-t (asszem 101LE verzió) 600km-en keresztül.

Nem voltam elragadtatva tőle.

Autópályán jól ment, nekem inkább az elindulás "fürgesége" hiányzott...

Nyomja az ember, de nem érzi úgy hogy halad (mint benzinesnél).

Autópályán nem volt már hiányérzetem, gyorsult ahogy kellett, lehetett vele rendesen haladni.

En is ugy szeretnek egy eros autot, de gastraban csak 1, 4 es 1, 6 motor van... :(

Van 1.8-as is nem?

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden fórumozónak.

Tudom nem ez a topic ahová ezt a kérdéstkellene föltennem de talán ez a leg aktívabb.

A következőt szeretném kérdezni és tudni. Egy Opel Zafira A tipusú autóm van Y20DTH motorral. Osztrákból hoztam az autót viszonylag kevés kilóméterrel . A gondom az hogy nagyon rövid váltó van alatta 5sebességben 3000fordulaton 120km/h a sebessége. A váltó F23as és SJ az alfakódja. Más számot nem találta rajta. Vettem egy F23as SB alfakódú váltót ami elvileg hosszúnak kellene lennie. Szeretném tudni hogy valóban az SB az hosszú váltó. Mert feleslegesen nem akarom szét szedni az autót. Meg ha már szét szedem a kettős tömegű lendkereket kicserélem kiváltó szettel. Válaszotokat várom és előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hát én azért használtam sokat olyan dízelt(1.9 TDI) ami nem szarakodott és nyomatékkal is el volt látva rendesen(60-100km/h 5sec 4,ben,80-120km/h 6,5 sec 5.ben) :icon1:

és az cr dízel volt ??

minden jóval megáldva ? kettős tömegű , geos turbó, dpf .... stb..

és gondolom 1800-5500 nyomaték csúcsa volt :)

és nem 2000-3000ig :)

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/141020/20141018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a szombati nap egy képen összefoglalva...természetesen semmi elérhetőség, ott hagyták, ahogyan azt illik...casco van, meg térfigyelő kamera is, úgyhogy hátha meg lesz az elkövető, bár nagyon kicsit rá az esély. <_<

Ilyen hátsó làmpát nézegettem.

Mi pénz volt?

Ha volt kamera és feljelentést teszel, és

a rendőrök tényleg segíteni akarnak akkor meg lesz

Link to comment
Megosztás:

Ilyen hátsó làmpát nézegettem.

Mi pénz volt?

Ha volt kamera és feljelentést teszel, és

a rendőrök tényleg segíteni akarnak akkor meg lesz

20-24e között mozog, csak kicsit ügyeskedni kell a befaragással, mivel eltér 2-3mmel a gyári mérettől. A felvételen nem sok fog látszani sajnos, mivel a kamera forog körbe, fekete fehérben rögzít és sötétedés után történt.

(tervben van már egy ideje előre is fekete hátterű lámpa, de mindig közbe jön valami kiadás, amire nem számít az ember :unsure:)

Link to comment
Megosztás:

és az cr dízel volt ??

minden jóval megáldva ? kettős tömegű , geos turbó, dpf .... stb..

és gondolom 1800-5500 nyomaték csúcsa volt :)

és nem 2000-3000ig :)

4 karikás PD TDI gyári 130LE felhúzva,minden jóval dpf nélkül de még minden(turbó,lendkerék) gyári 240E km :icon1:

1500-tól megy 180km/h-nál kezd gyengülni

Link to comment
Megosztás:

20-24e között mozog, csak kicsit ügyeskedni kell a befaragással, mivel eltér 2-3mmel a gyári mérettől. A felvételen nem sok fog látszani sajnos, mivel a kamera forog körbe, fekete fehérben rögzít és sötétedés után történt.

(tervben van már egy ideje előre is fekete hátterű lámpa, de mindig közbe jön valami kiadás, amire nem számít az ember :unsure:)

Nekem is ilyen hátsó lámpám van, meg a felni is ismerős. :)

Amúgy az ilyen dolgok tudnak a legjobban felhúzni, ha a másik nem törömdömségéből a vigyázott és óvott autódat rongálják meg....hét közben nekem is társasházi parkolóban áll, de hétvégén mikor hazamegye szinte mindig találok új karcokat rajt...

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen hátsó lámpám van, meg a felni is ismerős. :)

Amúgy az ilyen dolgok tudnak a legjobban felhúzni, ha a másik nem törömdömségéből a vigyázott és óvott autódat rongálják meg....hét közben nekem is társasházi parkolóban áll, de hétvégén mikor hazamegye szinte mindig találok új karcokat rajt...

Lezúzta a felnit is, szóval nem tudom mi lesz vele. Vagy marad így, vagy újra kéne fényezni mind a 4-et, mert szerintem el fog ütni a másik 3-tól, ha csak azt az 1-et csináltatom meg <_< jövőre jön rá 4 új gumi, meg lehet, hogy egy gallytörőre is beruházok :D

http://kepfeltoltes.hu/141021/20141019_094356_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Lezúzta a felnit is, szóval nem tudom mi lesz vele. Vagy marad így, vagy újra kéne fényezni mind a 4-et, mert szerintem el fog ütni a másik 3-tól, ha csak azt az 1-et csináltatom meg <_< jövőre jön rá 4 új gumi, meg lehet, hogy egy gallytörőre is beruházok :D

http://kepfeltoltes.hu/141021/20141019_094356_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na bakker.... :( Lehet egy polírral ellehetne halványítani egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem a használt kocsikat... mondom használt autó beszámítás, mire elmondom, azt mondják, nem, vagy az a gond hogy astra, vagy az hogy Benzin/Gáz miatt nem (mondta a gázos kocsikat szinte lehetetlen eladni, nem szeretik), de jártam úgy hogy azért rázott le, mert mondta nem francia. Most legutoljára a kereskedő mondja 6-700e-et ad érte, többet nem...

Úgyhogy az LPG szép és jó dolog, de nem lehet eladni, fura...

Várok tavaszig, és meghirdetem, vagy elviszik, vagy nem....

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem a használt kocsikat... mondom használt autó beszámítás, mire elmondom, azt mondják, nem, vagy az a gond hogy astra, vagy az hogy Benzin/Gáz miatt nem (mondta a gázos kocsikat szinte lehetetlen eladni, nem szeretik), de jártam úgy hogy azért rázott le, mert mondta nem francia. Most legutoljára a kereskedő mondja 6-700e-et ad érte, többet nem...

Úgyhogy az LPG szép és jó dolog, de nem lehet eladni, fura...

Várok tavaszig, és meghirdetem, vagy elviszik, vagy nem....

A kollégám nemrégen vett gázos Swiftet.Igaz,hogy melós kocsinak az Avensis mellé.Azért hadovált a kereskedő,mert olcsón akarta megvenni.Mindent megvesznek,csak várni kell a vevőre :)

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem a használt kocsikat... mondom használt autó beszámítás, mire elmondom, azt mondják, nem, vagy az a gond hogy astra, vagy az hogy Benzin/Gáz miatt nem (mondta a gázos kocsikat szinte lehetetlen eladni, nem szeretik), de jártam úgy hogy azért rázott le, mert mondta nem francia. Most legutoljára a kereskedő mondja 6-700e-et ad érte, többet nem...

Úgyhogy az LPG szép és jó dolog, de nem lehet eladni, fura...

Várok tavaszig, és meghirdetem, vagy elviszik, vagy nem....

Szereltesd ki belőle a gázszettet, és add el külön.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.