Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Atala, on 08 Dec 2014 - 4:41 PM, said:

Nox n955.

Nekem az volt a lényeg h felnyitható, belső napszemüveges legyen. De ha zártban gondolkozol akkor olyat ami lefedi az orr részt, hogy ne legyen belül párás. Menetközben kiszellőzik csak amikor reggel elindulok és lámpánál állok akkor kicsit rossz h a plexit fel-le nyitom. főleg amikor 10 fok alatt volt a hő.

Arra van a pinlock. Egy szilikon keretes plexi, amit a gyárira kell belülről felpattintani. Sosem párásodik.

Link to comment
Megosztás:

balu a kapitány, on 08 Dec 2014 - 5:14 PM, said:

Én félek a felnyitható sisakoktól :) (tudom, tudom, biztos alaptalan, de akkor is :)), viszont ez az LS2 igen pofás, megnézem majd milyen festésekben lehet kapni!

Köszi,

Balu

Ellenőrizd a tesztjét: http://sharp.direct.gov.uk/ Négycsillagosnál rosszabbat ne vegyél, saját érdekedben. Az LS2-nél vannak kétcsillagosak is, az elég tré.

Ami jó a jelenlegi kínálatból: FF358, FF396

Én mondjuk csak zártban gondolkodom...

Link to comment
Megosztás:

Ellenőrizd a tesztjét: http://sharp.direct.gov.uk/ Négycsillagosnál rosszabbat ne vegyél, saját érdekedben. Az LS2-nél vannak kétcsillagosak is, az elég tré.

Ami jó a jelenlegi kínálatból: FF358, FF396

Én mondjuk csak zártban gondolkodom...

Köszi az oldalt, nem ismertem. A mostani egy AGV K4, de több AGV-m nem lesz. Igazából SHOEI NXR-t nézegetem, csak ki kéne fogni akcióban, mert azért 120-130 ezer Forintot igen nehéz megkeresni egy bukósisakra...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi az oldalt, nem ismertem. A mostani egy AGV K4, de több AGV-m nem lesz. Igazából SHOEI NXR-t nézegetem, csak ki kéne fogni akcióban, mert azért 120-130 ezer Forintot igen nehéz megkeresni egy bukósisakra...

Pedig én is AGV-t akartam. Az üzletben az eladó mutatta az LS2-t, neki is az van. Nolan lett volna még a befutó, de nincs a környéken forgalmazó.
Link to comment
Megosztás:

Valóban inkább fordulatszámfüggő lenne, de ki tudja, mi mivel rezonál össze.

Nem volt véletlenül a futómű megütve? Pl. elgörbült féltengely is csinálhat ilyet szerintem. 85km/h felett minden sebességnél vibrál, vagy pl. 95-100 felett gyengül a vibrálás?

Hali.85km/h -tól kezd érezhetően vibrálni és olyan 100 -ig erősödik ,de érdekes mert nem minden alkalommal érezni ,van hogy erősebben és máskor kevésbé vibrál.110 körül kisimul aztán újra felerősödik.Egyszer balatonfüredre kellett mennem és a pályán is furcsán viselkedett,mert néha olyan érzésem volt mint amikor a szél lökdös oldalról és mindjárt ki fog esni a kerekem.Konkrétan mintha oldal irányban ütött volna a kerék.Érdekes érzés volt.Kerékcsapágyat sem érzem hogy morogna!

Link to comment
Megosztás:

Pedig én is AGV-t akartam. Az üzletben az eladó mutatta az LS2-t, neki is az van. Nolan lett volna még a befutó, de nincs a környéken forgalmazó.

A K4 rettentő zajos. T2 van még a csapatban, az is. Viszonylag hamar el is használódott (kb. 35.000 km van benne, 4 éves) belülről, pedig igyekszem vigyázni a dolgaimra és iszonyatosan kitágult. Egyébként a K3 is zajos, az is van a csajoknak, ha viszek valakit. Szóval AGV-t never again. Van a bátyámnak Egy X-LITE, az nem rossz, zajosságban is rendben van, de nem tetszik a formája. Legjobban BELL-t vennék, de szerintem azt egész Magyarországon nem forgalmazza senki...

Link to comment
Megosztás:

Én is csak a bukót akartam kipróbálni, amúgy nem nagyon erőltetem a dolgot. Azért végül is sikerült gurulni egyet, de kb. 20km-után már lekívánkoztam a motorról. Vásárolni érdemes ilyenkor, jó akciók vannak, csak sajnos korlátozott méretben, és színben.

November 2-án mentem utoljára, már akkor sem volt melegem. Nem élvezetes már ha nem lehet bedönteni a kanyarokban a vasat, szóval ilyen időben már nem veszem elő. Vannak jó ruhák csak válogatós vagyok, nem lesz egyszerű találnom.

Milyen bukót vettetek? Én is sisakvásárlás előtt vagyok, mert a mostanit már meg tudom fordítani a fejemen körbe... Szoktatok esetleg együtt is gurulni?

Üdv,

Balu

Nekem Nolan N103 van, pinlock, napszemüveg, felnyitható áll, ezek voltak a szempontok.

Gurulni Imy-vel szoktunk, már pár km-t letekerünk az ország útjain, de jó lenne egy közös G fórumos gurulás is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Nolan N103 van, pinlock, napszemüveg, felnyitható áll, ezek voltak a szempontok.

Gurulni Imy-vel szoktunk, már pár km-t letekerünk az ország útjain, de jó lenne egy közös G fórumos gurulás is.

Csatlakozom, jöhetnének mások is. Főleg ha végre már körbetudnánk tekerni a Balatont. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hali.85km/h -tól kezd érezhetően vibrálni és olyan 100 -ig erősödik ,de érdekes mert nem minden alkalommal érezni ,van hogy erősebben és máskor kevésbé vibrál.110 körül kisimul aztán újra felerősödik.Egyszer balatonfüredre kellett mennem és a pályán is furcsán viselkedett,mert néha olyan érzésem volt mint amikor a szél lökdös oldalról és mindjárt ki fog esni a kerekem.Konkrétan mintha oldal irányban ütött volna a kerék.Érdekes érzés volt.Kerékcsapágyat sem érzem hogy morogna!

Gumi szálszakadás?

Link to comment
Megosztás:

Én ilyet használok. Szerintem jó. Van hozzá egy cső azt kell ledugni a torkán ameddig tudod, és nem kell kinyomni sem az egész flakont. Szerintem egy 5-7 tisztításra alkalmas.

Évente viszont 2 szer kell tisztítani mert be büdösödik a rendszer ha sokat klímázok.

Tavasszal szoktam pollenszűrő cserekor takarítani, után meg nyáron szezon közepén, így a következő tavaszig újra kibírja.

Obiban mintha olcsóbb lenne :confused:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én pont ezt használom, de úgy, hogy kiveszem a pollenszűrőt.

-Betolom a csövet a helyére.

-A fedelet csak visszapattintom.

-Ventilátor 4-es fokozat.

-Összes zsalu kinyit.

-Majd a doboz felét, de legkevesebb 1/3-át betolom.

Ezt megcsinálom évente kétszer!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nem rossz, csak ezek nem jutnak el mindenhova. Én habot vettem annó és a falit próbáltam vele mert büdi volt de nem sokat ért.De a legjobb amit bedobsz a kocsiba és "futás". Jövőre én csak olyat veszek,

Van olcsóbb is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! Rendelni készülök az eladótól mást is (http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/utaster_csomagter/autokarpit_ules/futheto_ulesvedo_autoba_ulesfutes_2013335783.html) úgyhogy, ha belefér egy postába a kettő, akkor nem keresek olcsóbbat...vagyis de...a helyi autósboltban megnézem még, hogy van-e ebből (ami sajnos nem valószínű), ha már fórumon ennyien használjátok :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz, csak ezek nem jutnak el mindenhova. Én habot vettem annó és a falit próbáltam vele mert büdi volt de nem sokat ért.De a legjobb amit bedobsz a kocsiba és "futás". Jövőre én csak olyat veszek,

Van olcsóbb is.

Szerinted amit bedobsz a kocsiba az eljut mindenhová?

Én egyszer próbáltam, 1 hónapig rendben volt. Utána mintha meg sem csináltam volna.

A föntebb linkelt termék sem bírja egy évig, de tapasztalatom szerint tovább mint a "KÖDGYERTYA".

Ezért is írtam, hogy évente legalább kétszer megcsinálom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én pont ezt használom, de úgy, hogy kiveszem a pollenszűrőt.

-Betolom a csövet a helyére.

-A fedelet csak visszapattintom.

-Ventilátor 4-es fokozat.

-Összes zsalu kinyit.

-Majd a doboz felét, de legkevesebb 1/3-át betolom.

Ezt megcsinálom évente kétszer!

Én is pont így csinálom, viszont kevesebbet fújok be belőle, a doboz hátulján sem ír ilyen sokat.

Nem rossz, csak ezek nem jutnak el mindenhova. Én habot vettem annó és a falit próbáltam vele mert büdi volt de nem sokat ért.De a legjobb amit bedobsz a kocsiba és "futás". Jövőre én csak olyat veszek,

Van olcsóbb is.

A habbal vigyázni kell szét tudja marni a rádiót és egyéb elektronikai cuccokat ha ráfolyik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerinted amit bedobsz a kocsiba az eljut mindenhová?

Én egyszer próbáltam, 1 hónapig rendben volt. Utána mintha meg sem csináltam volna.

A föntebb linkelt termék sem bírja egy évig, de tapasztalatom szerint tovább mint a "KÖDGYERTYA".

Ezért is írtam, hogy évente legalább kétszer megcsinálom.

Én még soha nem használtam ilyet amúgy, nem is érzem, hogy büdös lenne a kocsiban (a klíma 4éves lesz januárban, mert a malacka lerendezte, így az is cserélve lett), de sajnos túl torokfájós vagyok, minden sz*r betegség a torkomon jön ki (a változatosság kedvéért most épp tüszős mandulagyulladásból mászok ki lassan :sick:), így még a kocsit is próbálom "minél sterilebben" tartani.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted amit bedobsz a kocsiba az eljut mindenhová?

Én egyszer próbáltam, 1 hónapig rendben volt. Utána mintha meg sem csináltam volna.

A föntebb linkelt termék sem bírja egy évig, de tapasztalatom szerint tovább mint a "KÖDGYERTYA".

Ezért is írtam, hogy évente legalább kétszer megcsinálom.

Sztem igen. Pl: Fürdűszobában légfrissítő jut el jobban vagy a tejszinhab egyik sarokból a másikba?

Írták, hogy a hab tud marni, gondolom így fejti ki hatását de ha rosszul tolják be a csövet (mert össze van tekerve és nem bírod egyenesen tolni) akkor ennyi erővel vízipisztollyal is lövöldözhetsz. Persze biztos van jó oldala, de ugye a fizika így mondja ki: A gáz kitölti a rendelkezésére álló teret. Míg a folyadék (hab), csak felveszi a tárolóedény alakját.

Meg függ attól is h mit vesz az ember, gondolom ezekből is vannak silányak. Nekem csak 2 éve van klímás kocsim első évben hab, másodikban azaz idén kaptam egy klímástól spray-t. Viszonyítani nem tudok, de szerencsére alapból se volt büdös. Persze itt is kinek mi vált be.

Másik véglet, hogy forrólevegővel nem lehet kocsit mosni. Akkor mi lenne a legjobb?

Ha fullost akarunk előbb habbal aztán a gázos cuccot így tuti tiszta lesz.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

Én ilyet használok. Szerintem jó. Van hozzá egy cső azt kell ledugni a torkán ameddig tudod, és nem kell kinyomni sem az egész flakont. Szerintem egy 5-7 tisztításra alkalmas.

Évente viszont 2 szer kell tisztítani mert be büdösödik a rendszer ha sokat klímázok.

Tavasszal szoktam pollenszűrő cserekor takarítani, után meg nyáron szezon közepén, így a következő tavaszig újra kibírja.

Obiban mintha olcsóbb lenne :confused:

Csatlakozok ez nekem is bevált. ;)

Nem rossz, csak ezek nem jutnak el mindenhova. Én habot vettem annó és a falit próbáltam vele mert büdi volt de nem sokat ért.De a legjobb amit bedobsz a kocsiba és "futás". Jövőre én csak olyat veszek,

Van olcsóbb is.

Amit Te preferálsz az nekem nem vált be. Pedig Loctite-t is próbáltam.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Csatlakozok ez nekem is bevált. ;)

Amit Te preferálsz az nekem nem vált be. Pedig Loctite-t is próbáltam.

Azért mondom h kinek mi. 2 év távlata kevés. Teszteket nem tudok, engem nem győzött meg a hab. Persze ettől függetlenül lehet jó ha többen írjátok h bevált. Nálam nincs szag, nem dohányzok, szűrő évente csere. Nekem elég a gázos cucc. (ez is hasonló mint az olaj ;) :D )

Link to comment
Megosztás:

Azért mondom h kinek mi. 2 év távlata kevés. Teszteket nem tudok, engem nem győzött meg a hab. Persze ettől függetlenül lehet jó ha többen írjátok h bevált. Nálam nincs szag, nem dohányzok, szűrő évente csere. Nekem elég a gázos cucc. (ez is hasonló mint az olaj ;) :D )

Amit mi írunk az nem hab, gáz lesz belőle ha belefújod a rendszerben, és ezt kell 10 percig járatni a kocsiban csukott ablakok mellett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Opel tulajdonosok!

Van egy 2004-es kiadású G Astrám Dephi tipusú szellőző rendszerrel. A minap arra lettem figyelmes, hogy a belső keringetésem bekapcsoláskor nem működik. A nyomó gomb nem világít, a motor néma marad.

Aki volt már ilyen helyzetben, kérem írja le nekem.

Link to comment
Megosztás:

Amit mi írunk az nem hab, gáz lesz belőle ha belefújod a rendszerben, és ezt kell 10 percig járatni a kocsiban csukott ablakok mellett.

Áhhá. Akkor ebből is több féle van. Linkelt oldalt csak annyit néztem h bedugja a csövet és pfhújj. Amire meg én gondoltam h anyósra teszed kisflakon fújja befele folyamat és úgy járatod a ventit 10-15 percig.

Link to comment
Megosztás:

Áhhá. Akkor ebből is több féle van. Linkelt oldalt csak annyit néztem h bedugja a csövet és pfhújj. Amire meg én gondoltam h anyósra teszed kisflakon fújja befele folyamat és úgy járatod a ventit 10-15 percig.

Amikor én kerestem tisztító én is ilyen füstbomba szerűt akartam venni, de mire megvettem volna az OBI-ban összefutottam ezzel a tisztítóval és szerintem nagyon jó. Mondjuk én minden szellőzőbe fújok egy keveset, a többséget meg a pollenszűrő helyén küldöm be.

Ha jársz OBI-ban menj be az autós részre keresd meg olvasd el mi van ráírva ;)

Link to comment
Megosztás:

Én pont ilyet használtam az itthoni split klímához mert már büdös volt.

Állítólag a klíma tisztítósok is ugyanezt csinálják csak 5-10E Ft-ot elkérnek érte.

Jól szétszedtem a gépet, és jól befújtam a hőcserélő lamellái közé. Jó erős citromos illata, van.

A ventilátor lapátokat is jól befújtam vele.Hagyni kell egy kicsit hatni, aztán járatni kicsit (legalábbis fali klímánál).

Megszűnt a szag! Szerintem jó kis cucc, még maradt belőle jövőre is...

Köszi a válaszokat! Rendelni készülök az eladótól mást is (http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/utaster_csomagter/autokarpit_ules/futheto_ulesvedo_autoba_ulesfutes_2013335783.html) úgyhogy, ha belefér egy postába a kettő, akkor nem keresek olcsóbbat...vagyis de...a helyi autósboltban megnézem még, hogy van-e ebből (ami sajnos nem valószínű), ha már fórumon ennyien használjátok :icon1:

Én az Intersparban vettem hasonló áron. Ha van a közeledben, nézz be.

Nem rossz, csak ezek nem jutnak el mindenhova. Én habot vettem annó és a falit próbáltam vele mert büdi volt de nem sokat ért.De a legjobb amit bedobsz a kocsiba és "futás". Jövőre én csak olyat veszek,

Van olcsóbb is.

Szerintem ez sokkal jobban eljut mindenhova, mint egy hab.

Mivel ez befolyik :)

Az a cső amit adnak hozzá, azzal meg a kondenzvíz kifolyó csőbe is be lehet nyúlni...

A kocsiba nekem manuális klíma van (le fel tekerős ablak). :D

Ahhoz nem kell ilyen... :D

De a fali klímához szerintem ez a legjobb!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.