Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

De lehet kapni fehér pofát (nem tudom h kerámia volt-e) . Enyémhez kérdezték, hogy olyat kérek e mert akkor nem lesz fekete,mint amit írtál.

és az csak annyiban más, hogy nem piszkolja a felnit?

tudsz esetleg valami márkát, vagy ilyesmit?

komplett tárcsa+betét lett volna?

Link to comment
Megosztás:

Ezeket nem sajnos. Úgy hozták nekem egy boltból, csak aki segített kicserélni felhívott h milyet akarok. Telóba ennyit mondott h van olyan ami alufelnihez szokták veni. Csak betét csere volt. Tavaly nyáron. Kövinél lesz majd tárcsa csere, azt leszabályoztattam.

Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek. Keletkezett némi hiány a hűtőfolyadékban. Ebből löttyinthetek bele?

http://1drv.ms/1tbnwvS

Ránézésre most is piros van benne, bár szvsz a színe nem sokat számít.

1:1-hez keverd deszt vízzel és mehet bele. Eredetileg G12 hűtőfolyadék kell bele. Ha ez G12, vagy jobb, azaz G12+, G12++, esetleg G13, akkor mehet bele.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1:1-hez keverd deszt vízzel és mehet bele. Eredetileg G12 hűtőfolyadék kell bele. Ha ez G12, vagy jobb, azaz G12+, G12++, esetleg G13, akkor mehet bele.....

Azt vágom, hogy ki kell higítani, azzal nincs is baj, csak nem voltam biztos benne, hogy ez jó lesz e.

Elvileg g12+ a lötty.

Köszi szépen és: Boldog Karácsonyt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Boldog Karácsonyt és Sikerekben Gazdag Boldog Újévet Kívánok Minden Márkatársamnak, és sok balesetmentes kilómétert az ünnepek alatt is! Vigyázzunk egymásra az utakon is! :) Na és persze a téli gumik fent legyenek, jönnek a hideg és jeges időszakok az előrejelzések szerint a napokban :D

Módosítva : ftamas0201
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Nagyon kezd elegem lenni a Groupamából....

A Netrisken kötöttem biztosítást (KGFB+CASCO) az új kocsira.... A régit felmondtam, ugyanúgy Groupamás volt...

Egy hete jön egy levél, sajnáljuk, de mivel nem együtt kötötte a CASCO-t és a KGFB-t, ezért megemeljük a díját. Felhívom őket, mondják semmi probléma, hívjam őket egy hét múlva, mert lehet van CASCO-m, de hát ők nem tudják. Mondom de hát 2 napja voltak itt szemlézni... Mondják akkor is hívjam fel őket... Kedden felhívtam őket, akkor is 15 perc alatt bírták megoldani, de mondták, jééé tényleg van CASCO-m is... és elnézést, de a NETRISK-es ár tényleg jó...

Ma meg jön a karácsonyi ajándék tőlük... A CASCO biztosításomnak nem igazoltam a kármentességét vagy a CASCO-t vagy a KGFB-t (na de ezt is így írták, nehogy egyértelmű legyen már), ezért a díjat megemelték majdnem 20e-el... Nah de eldurrant az agyam. Megírtam nekik, most szórakoznak? Nézzék már meg a korábbi biztosításaimat, és meglátják, hogy az is Groupamás volt. Akkor mi a ....t igazoljak? Nézzék meg, és pont. Na de erre van 15 napom. És jó, hogy olyankor küldik, amikor január 5-ig szinte sehol senki sem dolgozik.

Van valakinek valami tapasztalata másokkal, esetleg hova érdemes menni? Ha ez lejár, soha többet Groupama. Nem rég kötöttem ide életbiztosítást, azt is azonnal felmondom...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kezd elegem lenni a Groupamából....

A Netrisken kötöttem biztosítást (KGFB+CASCO) az új kocsira.... A régit felmondtam, ugyanúgy Groupamás volt...

Egy hete jön egy levél, sajnáljuk, de mivel nem együtt kötötte a CASCO-t és a KGFB-t, ezért megemeljük a díját. Felhívom őket, mondják semmi probléma, hívjam őket egy hét múlva, mert lehet van CASCO-m, de hát ők nem tudják. Mondom de hát 2 napja voltak itt szemlézni... Mondják akkor is hívjam fel őket... Kedden felhívtam őket, akkor is 15 perc alatt bírták megoldani, de mondták, jééé tényleg van CASCO-m is... és elnézést, de a NETRISK-es ár tényleg jó...

Ma meg jön a karácsonyi ajándék tőlük... A CASCO biztosításomnak nem igazoltam a kármentességét vagy a CASCO-t vagy a KGFB-t (na de ezt is így írták, nehogy egyértelmű legyen már), ezért a díjat megemelték majdnem 20e-el... Nah de eldurrant az agyam. Megírtam nekik, most szórakoznak? Nézzék már meg a korábbi biztosításaimat, és meglátják, hogy az is Groupamás volt. Akkor mi a ....t igazoljak? Nézzék meg, és pont. Na de erre van 15 napom. És jó, hogy olyankor küldik, amikor január 5-ig szinte sehol senki sem dolgozik.

Van valakinek valami tapasztalata másokkal, esetleg hova érdemes menni? Ha ez lejár, soha többet Groupama. Nem rég kötöttem ide életbiztosítást, azt is azonnal felmondom...

Értelmeset hozzászólni nem tudok, viszont én is szeptemberben mentem át groupamához mert az előző biztosítóm 110ezret akart kérni tőlem éves szinten. Hát mondom ez olyan mint a 60as égő. Nem 100as :D De akkor már tudom hogyha valamilyen ügyet kell intézni velük, az rohadtul nem lesz egyszerű..

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kezd elegem lenni a Groupamából....

A Netrisken kötöttem biztosítást (KGFB+CASCO) az új kocsira.... A régit felmondtam, ugyanúgy Groupamás volt...

Egy hete jön egy levél, sajnáljuk, de mivel nem együtt kötötte a CASCO-t és a KGFB-t, ezért megemeljük a díját. Felhívom őket, mondják semmi probléma, hívjam őket egy hét múlva, mert lehet van CASCO-m, de hát ők nem tudják. Mondom de hát 2 napja voltak itt szemlézni... Mondják akkor is hívjam fel őket... Kedden felhívtam őket, akkor is 15 perc alatt bírták megoldani, de mondták, jééé tényleg van CASCO-m is... és elnézést, de a NETRISK-es ár tényleg jó...

Ma meg jön a karácsonyi ajándék tőlük... A CASCO biztosításomnak nem igazoltam a kármentességét vagy a CASCO-t vagy a KGFB-t (na de ezt is így írták, nehogy egyértelmű legyen már), ezért a díjat megemelték majdnem 20e-el... Nah de eldurrant az agyam. Megírtam nekik, most szórakoznak? Nézzék már meg a korábbi biztosításaimat, és meglátják, hogy az is Groupamás volt. Akkor mi a ....t igazoljak? Nézzék meg, és pont. Na de erre van 15 napom. És jó, hogy olyankor küldik, amikor január 5-ig szinte sehol senki sem dolgozik.

Van valakinek valami tapasztalata másokkal, esetleg hova érdemes menni? Ha ez lejár, soha többet Groupama. Nem rég kötöttem ide életbiztosítást, azt is azonnal felmondom...

Nekem a régi verdám volt a Groupamánál. Majd megvettem a mostanit, erre az Uniqa-nal kötöttem biztit, ott érte meg. Egy darabig két kocsi volt a nevemen, majd a régit kivonattam a forgalomból, igy gondoltam átviszem a bónuszt az új verdára. Bemegyek az Uniqához, hogy a régi kocsi nincs, bónuszt vezessék már át. Mondja a csaj, hogy kell egy kártörténeni és már kész is. Oké, átsétálok Groupamához,(szerencsére közel van) igazolásokat odaadom , mondom mi kéne. Erre Ő, már nem kell kártörténeti, egymás között intézik! :icon14: Hmm, oké. Vissza Uniqa. Csaj pedig erösködik, hogy bizony az kell. Vissza Groupama. Öreglány bizonygatja, hogy már nincs, nem kell, nem tud adni stb... Csak egy pötit voltam ideges. Ott hagytam a fenébe. Irtam nekik egy emailt. Erre cirka egy hét múlva ott a kártörténeti igazolás. :omg: a. Mielőtt bevittem az Uniqa-ba , gondoltam már csak oda kanyarodok a Groupamás Mutterhoz. Köpni nyelni nem tudott, főleg amikor felajánlottam neki egy másik melót. :smartass: Az Uniqa-t sem kell félteni, leadtam a papírokat, mondván majd értesítenek. Jön is a cetli, hogy bónusz 10-re az A0 éves dijából, majdnem 2 ezrest el tudnak engedni. :icon11: Mondom anyád. De mivel az ember nem tehet semmit, hiszen egy évben csak egyszer válthat biztosítót, igy nyeltem egy nagyot. Hogy mi a tanulság: ugyan olyan kancsó mindegyik. <_<​ Sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kezd elegem lenni a Groupamából....

A Netrisken kötöttem biztosítást (KGFB+CASCO) az új kocsira.... A régit felmondtam, ugyanúgy Groupamás volt...

Egy hete jön egy levél, sajnáljuk, de mivel nem együtt kötötte a CASCO-t és a KGFB-t, ezért megemeljük a díját. Felhívom őket, mondják semmi probléma, hívjam őket egy hét múlva, mert lehet van CASCO-m, de hát ők nem tudják. Mondom de hát 2 napja voltak itt szemlézni... Mondják akkor is hívjam fel őket... Kedden felhívtam őket, akkor is 15 perc alatt bírták megoldani, de mondták, jééé tényleg van CASCO-m is... és elnézést, de a NETRISK-es ár tényleg jó...

Ma meg jön a karácsonyi ajándék tőlük... A CASCO biztosításomnak nem igazoltam a kármentességét vagy a CASCO-t vagy a KGFB-t (na de ezt is így írták, nehogy egyértelmű legyen már), ezért a díjat megemelték majdnem 20e-el... Nah de eldurrant az agyam. Megírtam nekik, most szórakoznak? Nézzék már meg a korábbi biztosításaimat, és meglátják, hogy az is Groupamás volt. Akkor mi a ....t igazoljak? Nézzék meg, és pont. Na de erre van 15 napom. És jó, hogy olyankor küldik, amikor január 5-ig szinte sehol senki sem dolgozik.

Van valakinek valami tapasztalata másokkal, esetleg hova érdemes menni? Ha ez lejár, soha többet Groupama. Nem rég kötöttem ide életbiztosítást, azt is azonnal felmondom...

Remek történet... Mivel a Netrisk-en keresztül kötötted, így érdemes jelezni a folyamatos problémát a személyes ügyintéződnek. Ő sokat tud segíteni, ők közvetlen kapcsolatban vannak bizonyos kapcsolattartókon keresztül, sokkal gyorsabb és rugalmasabb az ügymenet. Amikor édesanyám autóján kötöttem újra az Aegon-nál (ismételten, az autó új kora óta náluk van biztosítva KGFB+Casco), ők is ua játszották: küldjünk ilyen-olyan igazolást. Felhívtam az Aegon-os ügyfélszolgálatot, és megkérdeztem hogy mit küldjek hiszen mindenről tudnak az autóval kapcsolatban (ráadásul már harmadszor menne végbe ez a folyamat náluk, eddig nem volt ilyen fennakadás). Okoskodott egy kicsit, így kértem hogy küldjön nekem emailben egy ilyen igazolást és én visszaküldöm nekik. Erre nem tudott mit mondani, küldött egyet... Jeleztem a Netrisk-es emberkének (aki az én autóm ügyeivel foglakozik), és egy napon belül minden el volt rendezve, sőt elérte hogy mivel a Casco önrész náluk 50-re is megköthető volt de az Aegon szerint 100-as alatti nincs ilyen díjjal, ezt is elintézte...

Egyébként én most a Groupama-nál vagyok az autóval (és a házzal), ez volt az egyik legolcsóbb és nem kis nevű a piacon. Ezelőtt az Allianz-nál voltam többször is, nagyon pozitív a tapasztalat, nagyon gyorsak és rugalmasak voltak mindig-mindenben, semmiben nem volt fennakadás vagy probléma. Ismerős Uniqa-ra esküszik.

Link to comment
Megosztás:

.

Van valakinek valami tapasztalata másokkal, esetleg hova érdemes menni? Ha ez lejár, soha többet Groupama. Nem rég kötöttem ide életbiztosítást, azt is azonnal felmondom...

Én általában a legolcsóbbat kötöm (csak KGFB).

Kivéve ha rossz tapasztalat van az adott biztosítóval.

Én általában megnézem a netrisk-et, melyik a legolcsóbb szalonképes ajánlat, és megkötöm közvetlenül a biztosítónál. Néha így még olcsóbb is...

Amit tudok ajánlani:

Genertel: nagyon korrektek, nem értetlenkednek, mindent mailben intéznek, időben küldik a számlát, így mindig tudom mikor kell utalnom. Egyébként a telefonos ügyfélszolgálat is tök f#sza, fél percen belül emberrel tudsz beszélni!

Már másodjára vagyok itt, pedig most valamivel drágább volt, mint mások, de tényleg annyira bejött a gördülékenység, hogy maradtam, pedig ekkora difinél már váltok...

Allianz: tök korrekt ez is, nem volt vele problémám. Lakásbiztosításom is ott van, meg volt 2-3 KGFB is...

Ami már kicsit nehézkes, de még vállalható, a Posta. Itt már előfordul, hogy értetlenkednek, befeszülnek, de lehet velük boldogulni.

De ha választani kell, az előző kettő, ebben a sorrendben :)

Link to comment
Megosztás:

outsider, on 26 Dec 2014 - 2:46 PM, said:

Olcsó e-torx (dugókulcs) illetve torx bitkészletet tud valaki ajánlani?

Én 10 körül láttam eddig...

Bitből a hosszú kéne.

olx.hu/m/hirdetes/torx-keszlet-40db-os-s2-silicon-crv-uj-tores-garancias-yokito-IDXRlH.html

ez a fajta...

Nekem pont ilyen van. De már régen vettem...

Link to comment
Megosztás:

Olcsó e-torx (dugókulcs) illetve torx bitkészletet tud valaki ajánlani?

Én 10 körül láttam eddig...

Bitből a hosszú kéne.

olx.hu/m/hirdetes/torx-keszlet-40db-os-s2-silicon-crv-uj-tores-garancias-yokito-IDXRlH.html

ez a fajta...

Én még a Louisban vettem 2008-ban 45EUR-ra leárazva egy szettet. (minden méretben csavarhúzók, csillagkulcsok, apa bit, hosszabb apabit, anyabit, L alakú apák, átalakítók... Olyan torx csavarral nem találkoztam, amihez ez ne lett volna elég) Egyszer vegyél, de normálisat. Proxon vagy Beta ami ajánlott, vagy valami normális erős kivitel. Amit én vettem nincs márkája, de erős, mindent kibírt eddig, tartós anyagból van, Made in Germany van a dobozán.

Link to comment
Megosztás:

outsider, on 26 Dec 2014 - 2:46 PM, said:

Olcsó e-torx (dugókulcs) illetve torx bitkészletet tud valaki ajánlani?

Én 10 körül láttam eddig...

Bitből a hosszú kéne.

olx.hu/m/hirdetes/torx-keszlet-40db-os-s2-silicon-crv-uj-tores-garancias-yokito-IDXRlH.html

ez a fajta...

Tessék, itt van: http://szerszamkell.hu/keziszerszamok_1/dugokulcsok_keszletek_kieg_16/bit_dugokulcs_keszletek_187/bit_keszlet_40db_os_imbusz_torx_spline_12_es_38_3858

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.